Şimdi Ara

AKP NİN BU ÜLKEYE HİÇ Mİ FAYDASI OLMADI? (HERKES İLK SAYFAYI OKUSUN) (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
669
Cevap
3
Favori
25.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bana balık verme balık tutmayı öğret. Balıkçı birgün alır oltasını giderse ne yapacan? O gün birbirimizi yeriz işte. Boş betonla ekonomi yürümez, yurtdışından gelen paralarla değirmenin suyu hergün dönmez. Bu ülkenin malları topraklarını nereye kadar satacaklar daha? Osmanlı'dan hiç mi ders alınmadı? Tamam özellikle ilk geldiklerinde çok güzel şeyler yaptılar Allah var. Ama matematik bilen bilir bunu eksi ile artının toplamında eksi olan sayının değeri büyükse sonuç = eksi çıkar. Bunlar çıkan sonucu mutlak değer içine alıp öyle yutturuyolar şu an başka birşey değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: anto0707

Ziraat bankası sera kurmak isteyenlere 0.80 faizle 7 yıllık kredi veriyor.bu oran 15 yıl önce 50 faizli idi.onuda alabilmek için aylarca banka sıralarında beklerdik.

Tarım konusunu bilmiyorum ama faizler konusunda ciddi düşüşlerin olduğunu piyasaya da olumlu yansıdığını birebir söyleyebilirim.

Ama geçici çözüm olacak elbette

Açtığım Bu konuda sağ-sol dan gelen ortak fikir ülkenin üretim adına hamleler yapması gerektiği
    faiz düşüşü vs hep kısa süreli çözümler.Uzun vade de refah için daha fazla yapılması gereken şeyler var
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666Yusuf666

sen ilgi alaninda konusmussun, konut kredisi falan deyip biraksaydin keske. sagliga hastaneye falan girmeyeydin iyiydi. benim alanim oldugumdan(eczaciyim) hastanedeki yorumundan sonrasini okumadim.

Gene sen okusaydın keşke

Sen eczacızın ben de potansiyel hastayım.
    Ancak siz yokkken bayağı uzun muhabbetler döndü ve şu kanıya vardım
    Bu ülke de sağlık her şehirde aynı işlemiyor ne yazık ki.Ben bulunduğum şehirde sıkıntı yaşamazken birçok arkadaştan sıkıntı yaşadıkların okudum bu konuda.
    Ne yazık ki Sağlık sistemi ülke de homojen değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabe

Ben 2010 sonuna doğru lenf kanseri oldum.
    Çapa ve Cerrahpaşa'da beklediğim sırayı bir ben bilirim birde diğer hastalar.
    Sabah 4-5 gibi kalkıp Cerrahpaşa'ya gidiyor, A4 kağıda adımı yazıyor sonra gişenin açılışına doğru sıraya giriyor, kayıttan sonra numaratörde sıramı bekliyordum. Bazen saat 3'e kadar beklediğim oluyordu.
    İlaçları doktora yazdırıyordum sonra eczaneye gidip ertesi gün almak üzere ilaçlarımı hazırlatıyordum. Ertesi gün yine benzer şekilde doktor bekliyordum ve üstüne birde kemoterapi için yer boşalmasını bekliyordum.

Kanserken sigaraya başladım, hala içiyorum. O zaman akıllı telefonum falanda yoktu vakit geçireyim. Gazeteler tükendi zaten kitap okuyabilecek kafa yok.
    Meydan boş, beyni boş olan konuşuyor.

Kanser olan alsın bakalım telefonla sıra.

Çapa mı? Orası daha beterdi, yazmaya üşendim.

Bezmialeme gel bidahakine çok rahat edersin. Farklar biraz yüksektir ama çile çekmezsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: s_g_m_s

quote:

Orijinalden alıntı: yusufc2012

Vay beee ne zaman Avrupa, Amerika bizi kıskanıyor diyeceksiniz çok merak ediyorum.

Çocuklarınızın geleceğini eğitim sistemi ve sektörü belirler. Siz şimdi hükümeti ödüyorsunuz ya, Türkiye nin eğitimde 120 ülkeden 102.olduğunu da bilin.

Yusuf kardeşim Bence sen bu açtığın konudan devam et gerçekten herşeyi bozuyorsun
    Lütfen...

TELEFON KİLİT EKRANI SS'LERİNİ ATIYORUZ TIKLA

Sırf yorum yapacam diye yorum yapıyorsun

İlk yorumunu bilmeyenlere hatırlatalım
    "Şu konuyu gereksiz konuşuyorsunuz.Açtığım konu senin konunun altında kalıyor"

Çocuk galiba hoşgör abisi

• babacan0903 B kullanıcısına yanıt
    ABD türk ucaklarina laptop yasağı koyduğunda eyyyyy ABD diyen çıkmadı bu mu büyük ülke karşısında durma avrupa ulkeleri sallamiyor ama ABD ile derin anlasmalarimiz var ve ABD ergen kafasiyla her söze bin tepki verir aninda demokrasi getirir. İncirlik üssü kapatilsin bak nasıl demokrasi geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • anto0707 A kullanıcısına yanıt
    Banka sektöründe olmayan paranın satildigini biliyor musun her kes parasini çekmeye kalksa nakit kalmaz bankada

• ilhan_fcb İ kullanıcısına yanıt
    Konu sahibi cevap veremiyor ama

• ulaşım alanında önemli işler yaptılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufc2012

Konu sahibi cevap veremiyor ama

Verdim yusu verdim güzel kardeşim benim verdim

Lütfen kirletme konuyu tartışma yaratma ısrarla söylüyorum

Konuyu takip etmiyorsun kafana göre kendi kendine yorum yapıyorsun

bak diğer sayfalara yaptım bununla ilgili yorum

Daha hangi görüşü savunduğumu bilmiyorsun kirletme gözünü seveyim.

Kilit ekran görüntülerini paylaşıyoruz diye konu atan bir adamın siyasette işi olmamalı sanki.
    Eğlenmene bak sen şimdilik

Düzeltme:Ya da öyle yapalım.Gel sen de aktif ol yorum yap.Ama önce konunun tamamını oku senden ricam.Okursan sorduğun tüm soruların sayfalar öncesinden tarafımdan cevaplandığını görürsün.Daha sen sormadan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s_g_m_s -- 24 Nisan 2017; 22:58:57 >

• Buna katılıyorum. Türkiye'de bu yasağı uygulanabilir kılmak büyük başarı. Keşke İstanbul'un her daim kalabalık olan kaldırımlarında da yasaklansa (mecidiyeköy metro durağının bulunduğu kaldırım mesela).
  • quote:

Orijinalden alıntı: cebeshasoniki

ulaşım alanında önemli işler yaptılar

Hangi ulaşım alanında?
    istanbulda tek seferi 3,5 tl olan ulaşım mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgo_cr7

quote:

Orijinalden alıntı: cebeshasoniki

ulaşım alanında önemli işler yaptılar

Hangi ulaşım alanında?
    istanbulda tek seferi 3,5 tl olan ulaşım mı?

Tikkat ettiysen ulaşım alanında dedim ekonomi demedim işin para boyutu ulaşıma değil ekonomiye girer, ulaşım alanında dediysem yaptıkları şeyler tabi kide trafik sorununu falan çözmedi ancak metro,tramvay,havalimanı ve köprüler ulaşım için gayet makul ve önemli projelerdi ,düşmanı da yeri geldiğinde takdir etmeli insan..
  • s_g_m_s kullanıcısına yanıt
    E mail adresimi değiştirdim ve aktif oldum. Tamam şuan zamanım yok ama yarın söz konunun tamamını (sıkılmadan) okuyup cevaplayacağım.

• dgo_cr7 kullanıcısına yanıt
    dalga mı geçiyon sen ya cidden yazdın mı bunu?
  • Yarın yazacağım cevabı ama bak saat onbir buçuk neredeyse hadi sen de aç bi Teoman, at bi kilit ekranı SS'i

Kafa dağıtırsın biraz hem.

• olaylara bakış ideolojik oldukça bu ülkede %70 oy da alsan hiç faydan olmaz. yoll yaptı laa yol. mahalle kahvesinde oturan dedemi de koysan yol köprü hastane vs. yapar. beton yapmak iş mi derler. Sonra ülkenin en büyük ekonomik krizinin yaşandığı 2001 yılı bu dönemden daha başarılıydı diye derin yorumlar yazarlar. Bu millet geri zekalıdır, 2001 yılından bile beter bi ekonomik dönem yaşanırken yine gider bu çomarlar %50 oy verir bunlara diye yazar dururlar. Akp ülkeyi ilk on ekonomiye soksa, dışardan gelen turistlerin çoğu sağlık turizmi için gelse dahi hastanelerimiz yine berbat, ülke hiçbir ilerleme kaydetmemiştir. İnşşat sektörü dediğin de ne ki! betonu mu övüyorsun sen. Asıl olan ağaç, ağaç için çıkıp şehri yakıp yıkarak medeni olduğumuzu, ülkeyi gelişmiş medeniyetler seviyesine yükselteceğimizi ispat etmeliyiz...
  • 15 senedir mutlak gücün ellerinde olduğunu ve tek başlarına iktidar olduklarını göz önünde bulundurduğumuzda; ülkenin pek de kayda değer ilerleme kat ettiğini söyleyemeyiz. Ülkede yaşayan insanlar mutsuz, oecd ülkeleri arasında en mutsuz öğrencilere sahibiz, eğitim sistemimiz hala çöp, gelir seviyemiz veya refah düzeyimiz yine pek kayda değer bir artış gösteremedi. Kişi başına düşen milli gelirde, dünyada 60 küsürüncü sıralardayız. Ülkede materyal değerli, insan, emek değersiz; 15 senede muhakkak olumlu politikaları olmuştur ama bu hala amatör ligde olduğumuz gerçeğini değiştirmiyor malesef.

• Ülkeye yaptığı faydayı hazırdan yiyerek yaptı AKP hükümeti. Olanca devlet kurumu özelleşti, üretim sıfıra indi. İhracat ve üretim olmayınca ülkeye para akışı çok azaldı, vergi üzerinden vergi alınmaya başlandı. Hatırlatmak isterim şu an canımıza okuyan ÖTV 99 depreminden sonra kalkınmak amaçlı getirilmiş geçici bir vergiydi ve oranı %5 kadardı. Şu an fındık motorlu bir araca ödediğimiz %45. ÖTV'li fiyatın da %18 KDV'si var. Gümrük vergisi tescil bilmemnesi derken aracı üretmeden aracı üretenden daha çok kar eden bir halde şu an devlet. Bahsettiğiniz "kredisi olan, evini satar öder" cümlesi biraz özetlemiş kafa yapınızı. Ev sahibiyken evini satmak zorunda kalmanın ağırlığını yaşamadan bilemez kimse. Ben babamdan biliyorum.

Halkın ayrıştırılması, eğitim düzeyinin sıfıra inmesi ve Atatürk'çü düşüncenin öcü haline getirilmesi maddi zarardan daha büyük zarar verecek ülkemize. Net şekilde gördük yarı yarıya ayrıldı halk.

Ve maalesef bu zararların tümü güzide dinimiz alet edilerek yapıldı.

Son kez eğitime dem vurmak istiyorum, ismini hatırlamadığım AKP'li bir devlet adamının bir cümlesi vardı, "Eğitim düzeyi arttıkça oylarımız azalıyor" diye. Bir çok şeyi özetler durumda aslında.

• AKP değil

AK parti

AK Parti diye yazılır. Adalet iktidar diye okunur.

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.