Şimdi Ara

AKP'lilerin Dillerinden Düşürmediği Karne ve Kuyruk Yalanları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
435
Cevap
55
Favori
27.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
370 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WuLKaS kullanıcısına yanıt
    Buna bir şey anlatmaya çalışma arkadaşım.

Bu varlıkları muhatap alıp yazmaya değmez gerçekten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazi guzel olmusta bu saydigimiz bizle ayni sikintiyi ceken ulkeler gunumuzde almis basini gitmis ekonomi vs.... ucmus adamlar ama bizim durum ortada bunla alakali da bir yazi yazilsa guzel olur

• Birde simdi begenmediginiz hukumet ulkeyi geri goturuyor dedigoniz hukumet son 15-16 yildan meshul kurtulus savasi ve sonrasindan 1937-38 yillarina kadar olan donemi cikartirsak kalan 70 yil kadar bir zaman zarfinda ülkeyi yonetenlerin size gore bugunku iktidarla ayni dusunceye sahip oldugunu soyleyemeyiz herhalde ama ulkede bir atilim bir ilerleme yok bunu nasil acikliyorsunuz acaba bilginiz varsa bunlarida yazarsaniz sevinirim

• Üzgünüm ama karne ile verilmesinin sebeplerinin bulunması ve diğer ülkelerde de uygulanmış olması Tek parti döneminin baskı ve zulüm yapıldığı gerçeğini değiştirmiyor.
  • AKP Hitler'in Propaganda Bakanı Gobels'i dibine kadar örnek alıyor.

''Yalan söyle. Ne kadar büyük olduğu önemli değil. Aynı yalanı defalarca söylersen mutlaka inanan çıkar''
  • captain_turkiye kullanıcısına yanıt
    3. Satıra kesinlikle katılıyorum. Benim tarih bilgim iyi değildir ancak, Ekonomi hocamız İkinci Dünya Savaşını bize anlatmıştı. Türkiye direkt olarak o savaşta yer almasa da harcamalarının %65 askeriye gitmişti. Eli tutan bütün erkekleri askere almışlardı o zamanlarda çoğu kişi askerde olduğu için diğer geriye kalanlar 8 saat çalışıyorlarsa günde, 12 hatta daha fazla çalışmışlardı.

Mesela ben bu kadar detaylı bilmiyordum ama anlattığında öğrenmiş oldum ama maalesef ne kadar anlatırsak anlatalım inanmayacaklar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WuLKaS

Keşke konuda yazılanları okuyup öyle yorum yazsaydın. Dünyanın lideri ülkeler bile o zamanlarda karne sistemiyle dağıtım yapmışken suçu İnönüye ye CHP ye atmak saçma ve gereksizdir. Daha ağır koşullar yaşamış Almanyada bile hiçbir siyasi parti karneleri bahane göstererek oy toplamamıştır. Çünkü O ülkelerin seçmenleri neyin ne olduğunun farkındadır ve siyasi partiler de böyle insan kandıramayacağını bilir.
    CHP nin yokluk ve sefalet olduğunu neye dayanarak düşünüyorsun ?
    Pasif adam dediğiniz Ecevit bile kıbrısa çıkartma yapma cesaretini gösterebilmiş ve bunun sonucunda yıllarca olacak ambargoyu kabullenmiştir.
    Ama daha dün yaşanılan Yunan Sahil Güvenlik botlarının TÜRK bandıralı gemiye Taciz ateşlerinde bulunmasının sonucunda hükümetin tek verdiği cevap "Tek tesellimiz hadisede can kaybı veya yaralanma meydana gelmemiş olmasıdır. " dan ibarettir. Gerçekleri görmek isteyen zaten açık bir şekilde görür. Yukarıda karne konusunda da atılan iftiralar konusunda da detaylıca bilgilendirme mevcuttur. Siz okumak istemedikten sonra zorla okutamam. Ama gerçekleri de inkar etmenize müsaade etmem. Dayanağınız, Kaynağınız varsa buyrun paylaşın hepimiz görelim.

Dışişleri Başkanlığı Kaynağı

hiç bir mazeret başarının yerini tutmaz.
    sizden müsaade isteyen de yok haddinizi bilin.

chp demek yokluk demektir.
    canlı şahidi babamdır, amcamdır. sizin palavralarınıza değil onlara inanırım.

• JustKiddinGG J kullanıcısına yanıt
    Yeni devlet kurmaya çalışırken olur böyle şeyler.

Adamlar medeniyet getirmeye çalışıyordu. Bazıları öküzlükte ısrar edince sıkıntı çıkıyor tabii.
  • Buzmavisi B kullanıcısına yanıt
    O zaman ismine cumhuriyet demeyeceksin birader. İlk cumhuriyet ne demekmiş onu öğrenecekler ondan sonra cumhuriyet getiriyoruz diyecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

quote:

Keşke konuda yazılanları okuyup öyle yorum yazsaydın. Dünyanın lideri ülkeler bile o zamanlarda karne sistemiyle dağıtım yapmışken suçu İnönüye ye CHP ye atmak saçma ve gereksizdir. Daha ağır koşullar yaşamış Almanyada bile hiçbir siyasi parti karneleri bahane göstererek oy toplamamıştır. Çünkü O ülkelerin seçmenleri neyin ne olduğunun farkındadır ve siyasi partiler de böyle insan kandıramayacağını bilir.
    Pasif adam dediğiniz Ecevit bile kıbrısa çıkartma yapma cesaretini gösterebilmiş ve bunun sonucunda yıllarca olacak ambargoyu kabullenmiştir.
    Ama daha dün yaşanılan Yunan Sahil Güvenlik botlarının TÜRK bandıralı gemiye Taciz ateşlerinde bulunmasının sonucunda hükümetin tek verdiği cevap "Tek tesellimiz hadisede can kaybı veya yaralanma meydana gelmemiş olmasıdır. " dan ibarettir. Gerçekleri görmek isteyen zaten açık bir şekilde görür. Yukarıda karne konusunda da atılan iftiralar konusunda da detaylıca bilgilendirme mevcuttur. Siz okumak istemedikten sonra zorla okutamam. Ama gerçekleri de inkar etmenize müsaade etmem. Dayanağınız, Kaynağınız varsa buyrun paylaşın hepimiz görelim.

Adam Kıbrıs demiş, toprak aldık demiş abi sen hala diretiyorsun ya. Gerçi türbe kaçıran adamlara sempati besleyen birisin, ne diyebiliriz ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

quote:

Chpnin yakaladığı büyüme hızı ortalaması o dönemde yüzde 8

Bunu başarabilen başka bir hükümet yok

Ama Osmanlının hataları yüzünden öyle geriden başlıyor ki- moratoryum ilan etmiş osmanlı ötesi var mı- sonra o borçları da chp dönemi ödemiş.

Üstüne dünya ekonomik buhranı ve dünya savaşı

Dediğim gibi gelmiş geçmiş en büyük büyüme ortalaması cumhuriyetin kuruluşundaki chp dönemidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 5 Temmuz 2017; 9:41:49 >

• Sovyetler birliğinde de karneyle yemek dagırtıyorlardı. Ama herkes memnundu, okullarda çocuklara somon balıgı ve türevleri bazende havyar verıyorlardı. Devlet ev ve iş verıyordu, okullar ücretsizdi ve devlet okutturuyordu. Kominist sisteme herkes laf edıyor ama sımdı azerbaycanı dıkator hırsızlar yönettıgı ıcın hepsi eskiyi özlüyor. Neyse demek istedıgım sovyetlerde de karneyle yemek dagıtılıyordu o dönem dunyadaki cogu ulke bunu uygulamıştır, bunu turkıye ye özgü gibi anlatıp cahilleri kandırıp oy topluyor akp.
  • chp ülkeyi çok iyi yönetmiş olsaydı halk dp ye koşmazdı

szie kalsa chp zamanında atom parçalanıyordu
  • JustKiddinGG J kullanıcısına yanıt
    Cumhuriyet diyebilirsin. İran da bir cumhuriyettir, Kuzey Kore de bir cumhuriyettir.
    Sadece demokrasi diyemezsin. Aradaki fark bu.

Önce ikisinin arasındaki farkı öğren bence.

Cumhuriyet = Demokrasi değildir.

Ama demokrasiye nasıl ulaşırsın? Önce Cumhuriyet - Sonra Laiklik - En son Demokrasi oluşur.

Bu ikisi olmadan demokrasi olmaz.

Şimdi sen binlerce yıldır tek adamın sözüyle ölen(sadece Osmanlı'dan bahsetmiyorum, ondan öncesi de dahil), tek adamın sözüyle kellesi gidebilen, tek adamın sözüyle karısı, çocuğu, evi elinden alınabilen, işin aslında bir nevi tek adamların-tek ailelerin kölesi haline getirilmiş bir halka binlerce sene böyle yönetilen bir halka kendi yöneticisini seçme özgürlüğü veriyorsun. Daha önce kendisi için düşünememiş bir halk, aydını olmayan, hacıya-hocaya bel bağlayan bir halkı hiç eğitmeden öğretmeden başıboş bırakırsan, yine kendisine köle olabileceği bir adam seçer.

Örnekleri dünyada çoktur.

Bu kadar büyük bir toplum mühendisliğini adamlar sadece 20-25 yıl iktidarda kalarak bir şekilde bugünlere getirmişler. Binlerce yıldır tek adamların, tek ailelerin köleliğini yapan bu halkı eğitmiş, okutmuş, giydirmişsin. Binlerce yıl nerede, 20-25 yıl nerede?

Daha önce hangi devlet, hangi devlet yapısı halkının bu kadar çoğunu okutmuş, eğitmiş, mühendis, doktor, öğretmen yapmış. Önce onu düşünün.

Şu an kendi yöneticini seçebiliyorsun, özgürce düşünebiliyorsun. Evin, eşin, çocuğun tek adamın iki dudağı arasından çıkacak lafa bağlı değil.

Adamlar bize bütün bunları gümüş tepside sunarken, Avrupa'da insanlar krallarına baş kaldırarak iç savaş yaşayarak, yüz binlerce sayıda ölerek bu hakları kazandı.

Sürekli bu adamları eleştiriyorsunuz, sanki bir halt biliyormuşsunuz gibi.
    Onların getirdiği bu hakları kaybederseniz, ne kadar ağlayacağınızı da ben biliyorum.

• dedeler senin dediğinin aksini söylerler yeğen ecnebi kayıtlara gerek yok 1. ağızdan al haberi senin niyet bellide bu millet yemez gayri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerevarine

3. Satıra kesinlikle katılıyorum. Benim tarih bilgim iyi değildir ancak, Ekonomi hocamız İkinci Dünya Savaşını bize anlatmıştı. Türkiye direkt olarak o savaşta yer almasa da harcamalarının %65 askeriye gitmişti. Eli tutan bütün erkekleri askere almışlardı o zamanlarda çoğu kişi askerde olduğu için diğer geriye kalanlar 8 saat çalışıyorlarsa günde, 12 hatta daha fazla çalışmışlardı.

Mesela ben bu kadar detaylı bilmiyordum ama anlattığında öğrenmiş oldum ama maalesef ne kadar anlatırsak anlatalım inanmayacaklar.

O hal bile bizi bitirmiş. İnönü aslında ülkeyi savaşa sokmayarak büyük iş başardı. Daha yeni yeni toparlanmaya başlayan, doğru düzgün teknolojisi, askeri imkanları olmayan bir ülke olarak girseydik büyük yara alırdı hatta yenilmemiz halinde yıkılabilirdik.

Savaşa girmedik ama her an girebilir durumda olduğumuz için askeri harcamaların artması, insanların daha fazla çalışmaları falan normal.

Dediğim gibi yeni kurulmuş bir ülke olarak dışarısı bizi etkiliyor. Bugün belki kuzey kore etkilenmez ama gerisi ticaretler olsun, yatırımlar olsun bütün dünyayı etkiler.

Savaş kötü bir şey. Kazansan bile aslında çok şey kaybediyorsun. O zamanlar İnönü'nü yiyecek yok diyen bir çocuğa "Sizi ekmeksiz bıraktım ama babasız bırakmadım" demiş. Şimdiki akpliler bu seçeneği seçtiği için bu kadar laf ediyorken bazen keşke savaşa girip o savaşın sıcaklığını, sonuçlarını tam anlasaydık diyorum. Her tarafta 2. dünya savaşı şehitlikleri olsa yada ülkenin kaybettiği toprakları harita görseler o zaman "keşke aç kalsaydık da şu savaşa girmeseydik" derlerdi.

• Her şeyleri yalan üzerine kurulu olduğu için tartışmak bile gereksiz.Bunların inandığı din bile değil, yalan üzerine kendi kurdukları bir çıkar sistemi.
  • Buzmavisi B kullanıcısına yanıt

Milletin egemenliğinin olmadığı duruma cumhuriyet diyemezsin. Dersin aslında ama sadece dersin. Demekle cumhuriyet olmaz.

Padişah kelle alıyor filan diyorsun. Padişahın aldığından kat be kat fazla insan asılmıştır.

Evet şimdi kendi yönetici mi seçebiliyorum ama tek parti döneminde seçemiyordum. Tek parti dönemi diktatörlük iken şimdikine diktatörlük diyorsunuz ama.

Üzgünüm ama tek parti dönemini sadece sana ezberletilen şekliye biliyorsun.

"Adamlar bize bütün bunları gümüş tepside sunarken, Avrupa'da insanlar krallarına baş kaldırarak iç savaş yaşayarak, yüz binlerce sayıda ölerek bu hakları kazandı. " demende bundan kaynaklanıyor. Gümüş tepside sunmuşmuş. Halka zorla yaptırıldı halka kim sordu.

"Onların getirdiği bu hakları kaybederseniz, ne kadar ağlayacağınızı da ben biliyorum."

Aksine haklarımız kaybolmuştur. Ezberletilen bilgilerden vazgeçin.

• 1881 kullanıcısına yanıt
    tabii tabii yoksa ülke süeprdi değil mi xD halk sadece ezan yüzünden başa getirdi geç bunları geççç
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.