Şimdi Ara

AKP’li belediye başkanları silahla bürokrat kaçırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AKP’li belediye başkanları silahla bürokrat kaçırdı
    Böyle skandal görülmedi

AKP'de “Adam kaçırma skandalı” ortaya çıktı. Manisa'nın Saruhanlı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürü Suat Diktaş, AKP'li Yunusemre ve Saruhanlı ilçe belediye başkanları tarafından silah zoruyla kaçırılıp, iki saat sorguya çekildi. Diktaş, başından geçenleri AKP Yerel Yönetimler Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erol Kaya'ya gönderdiği mektupta anlattı.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre; mektupta, olay detaylarıyla yer aldı. Diktaş, CHP'li milletvekilleri ve belediye başkan yardımcılarıyla ilgili sorguya çekildiğini söyledi. Sözcü'ye konuşan Suat Diktaş, “Görüştüğüm parti büyükleri ‘Bekle, hiçbir şey yapma' dedi. Genel merkezin vereceği kararı bekliyorum” dedi. Diktaş olayı şöyle anlattı:

“SEN KİMLERİN ADAMISIN?”

“30 Ekim 2017 günü saat 11.00 civarında Yunusemre Belediyesi'ne ait kreşe gittiğim esnada Belediye Başkanı Mehmet Çerçi de geldi. Beni takip eden Mehmet Öcal ve gri takım elbiseli bir şahıs, ayrıca silahını gördüğüm koruma Volkan tarafından aracımın önü kesilerek araçtan indirildim. ‘Mehmet Çerçi sizi çağırıyor' dediler. 10-15 kişiden oluşan silahlı adamlarıyla beni kreşin yanında kameraların olmadığı alana götürdüler. Sonra ‘Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı'yı arayın o da gelsin' diye talimat verdi. Beni Yunusemre Belediyesi'ne ait OSB'de bir binaya götürdüler. İki belediye başkanı iki saat savcı gibi ifademi baskıyla aldı. Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya için ‘Rüşvet alıyor mu?' diye sordular. ‘Ankara, İstanbul'a evrak göndermişsin, Özgür Özel ve danışmanıyla görüşmüşsün. MİT misin, Ankara'da kimlerin adamısın?' gibi sorular sordular. Sonra Milletvekilimiz Metin Külünk, vali ve emniyet müdürünü arayıp kaçırıldığımı söylemiş. Polis tarafından emniyete götürüldüm.”

Mektupta adı geçen AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk de ‘üzüntülü' olduğunu belirtti ve “Mektup Erol Kaya beyin önünde duruyor” demekle yetindi

http://odatv.com/akpli-belediye-baskanlari-silahla-burokrat-kacirdi-1412171200_m.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ülkede demokrasi olduğu için düzgün bir şekilde sistem işliyor.

Garip olan, belediye başkanının silah zoruyla adam kaçırması değil.
    Garip olan, iki belediye başkanının birlikte ve silah zoruyla adam kaçırması değil.
    Garip olan, silah zoruyla adam kaçıranların ve kaçırılan adamın kamu görevlisi olması değil.
    Garip olan, silah zoruyla adam kaçıran iki belediye başkanının, kaçırdıkları adamın siyasi görüşünü öğrenmeye çalışması değil.
    Garip olan, iki belediye başkanının adalete güvenmek yerine kendi adaletlerini kendilerinin sağlamaya çalışması değil.
    Garip olan, kaçırılan adamın savcılığa değil de parti binasına gitmesi değil.
    Garip olan, parti büyüklerinin savcılığa suç duyurusunda bulunmak yerine, bürokratı susturması değil.
    Garip olan, bu konunun haber olmasına rağmen, cumhuriyet savcılarının harekete geçmemiş olması değil.

Garip olan sizsiniz AKP seçmenleri. Birazdan aranızdan birileri çıkıp bu olayı savunacağı gibi, birileri de hiçbir şey olmamış gibi sessiz kalacak.

Hatırlamak istemediğiniz Burak Erdoğan'ın gerçekleştirdiği trafik terörü ve Erdoğan'ın yeğenin otoban mafyalığı olayı gibi, bu olayı da unutmaya çalışacaksınız.

Siz normal değilsiniz ve sayenizde, ülkede hiçbir şey artık normal değil.
    Dilemekten fazlasını yapabilseydiniz ya da diledikleriniz gerçekleşmediğinde, dilemeyi bırakıp harekete geçseydiniz beni haksız çıkarırdınız.

Benim söylediklerimin önyargı olmadığının kanıtı sizlersiniz. Sayenizde o kadar kötü olaylar yaşadık ve yine sayenizde yaşamaya devam ediyoruz ki, önyargı konusundan uzaklaşalı yıllar oldu.
    Trethi taniyanlar oldugunu bilmek guzel. Bir olayi kendi kesiminden biri yapinca ayri oteki kesim(kendisine gore sadece 2 kesim var) yapinca ayri degerlendiriyor. Ergenekonu hala savunmasi, intikamimi alsinlar ulke onemsiz(chp iktirda olacagina ulkenin batmasini tercih ettigini kendi dedi mesela) dedigi mesajlari var mesela. Bizzat kendi sozlerini, mantigini kendisine karsi soyledigim icin "abarttigimi" soyleyip blokladi. Bak yukarida niyet okuma diye laf ederken su mesajina "kemalistler" diye, yuzlerce mesaj atti(konunun yarisi zaten kendi kesimi, bir kismi da karsit mesaj yazan "kemalistler") diye kendince baslamis. Onlar biliniyorsa trethte biliniyor. O durumda @webbie bilinen bir uyeye soyledigi icin sorun olmamali.

Bu tarz baska uyeler de var. Kendisi bolca genelleme yapar ama baskalari yapinca tepki gosterir, kendisi baskalarinin niyetini, amacini okur ama baskasi yapamaz, millete cok kolay "troll" der ama baskasi diyemez. Bizzat "hakaret ediyorsunuz" diye elestirdigi mesajda hakaret eden bile cok gordum.
    Aranızda hala treth ile tartışanlar görüyorum. Arkadaşlar bu adam kör,aklınca AKP yönetimi ile 1980lerdeki darbecilerden intikam alıyormuş.Nasıl bir mantık anlayamadım ama neyse. Bu arada Kemalistlerin,muhafazakar ailelerin çocuklarının tecavüze uğramasına sevineceklerini düşünüyor bu muhterem insan. Böylede bir doğruları savunan adam gibi adamdır Treht. Bu arada bu ülkeyi bu hale getirenlerde hep o pislik laikler hemen tutuklanmalı hepsi,derhal!
  • Ülkede demokrasi olduğu için düzgün bir şekilde sistem işliyor.

Garip olan, belediye başkanının silah zoruyla adam kaçırması değil.
    Garip olan, iki belediye başkanının birlikte ve silah zoruyla adam kaçırması değil.
    Garip olan, silah zoruyla adam kaçıranların ve kaçırılan adamın kamu görevlisi olması değil.
    Garip olan, silah zoruyla adam kaçıran iki belediye başkanının, kaçırdıkları adamın siyasi görüşünü öğrenmeye çalışması değil.
    Garip olan, iki belediye başkanının adalete güvenmek yerine kendi adaletlerini kendilerinin sağlamaya çalışması değil.
    Garip olan, kaçırılan adamın savcılığa değil de parti binasına gitmesi değil.
    Garip olan, parti büyüklerinin savcılığa suç duyurusunda bulunmak yerine, bürokratı susturması değil.
    Garip olan, bu konunun haber olmasına rağmen, cumhuriyet savcılarının harekete geçmemiş olması değil.

Garip olan sizsiniz AKP seçmenleri. Birazdan aranızdan birileri çıkıp bu olayı savunacağı gibi, birileri de hiçbir şey olmamış gibi sessiz kalacak.

Hatırlamak istemediğiniz Burak Erdoğan'ın gerçekleştirdiği trafik terörü ve Erdoğan'ın yeğenin otoban mafyalığı olayı gibi, bu olayı da unutmaya çalışacaksınız.

Siz normal değilsiniz ve sayenizde, ülkede hiçbir şey artık normal değil.

• Gerçekten normal değiller

• Sanki ülkeyi terör örgütü yönetiyor. Şu olaya bak... Rezillik.
  • webbie kullanıcısına yanıt
    Güzel ön yargı fakat maalesef alakalı kim varsa hapse tıkılmasını dileyeceğiz. Savunacak filan değiliz. Artık başka bir konu altında şansını deneyebilirsin.

İyi günler.
  • SuwaTr S kullanıcısına yanıt
    kafalar pırıl pırıl adamın ölmesi lazımdı değil mi?

tamam bi siz temizsiniz ülkenin kalanı fetöcü israyil ajanı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Güzel ön yargı fakat maalesef alakalı kim varsa hapse tıkılmasını dileyeceğiz. Savunacak filan değiliz. Artık başka bir konu altında şansını deneyebilirsin.

İyi günler.

Hapse tıkılmasını dilemeyeceksiniz çünkü ak partide şöyle bir durum var. Ak partililer bizden mi bu adamlar diye soracaklar evet bizden o zaman bir şey yapmayacaklar
  • Bu belediye başkanları derhal kaçırılıp sorgulansın!

• quote:

İyi günler.

Öhö öhö -bir önceki mesaj- öhö öhö

• quote:

Orijinalden alıntı: Bajo

quote:

İyi günler.

Hapse tıkılmasını dilemeyeceksiniz çünkü ak partide şöyle bir durum var. Ak partililer bizden mi bu adamlar diye soracaklar evet bizden o zaman bir şey yapmayacaklar

Oh sen niyet okuyuculuğunun bir üst seviyesine ulaşmış artık benim ne yapacağımı bile söyleyecek duruma gelmişsin.

Benim tepkimi bilmen imkansız buradan boş sallıyorsun şu anda.

• quote:

İyi günler.

Dilemekten fazlasını yapabilseydiniz ya da diledikleriniz gerçekleşmediğinde, dilemeyi bırakıp harekete geçseydiniz beni haksız çıkarırdınız.

Benim söylediklerimin önyargı olmadığının kanıtı sizlersiniz. Sayenizde o kadar kötü olaylar yaşadık ve yine sayenizde yaşamaya devam ediyoruz ki, önyargı konusundan uzaklaşalı yıllar oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by-ko

quote:

İyi günler.

Öhö öhö -bir önceki mesaj- öhö öhö

Bilmiyoruz ki ? Belki de koyu Chp seçmeni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: webbie

quote:

İyi günler.

Ne yapayım gidip adamları hapse mi atayım ? Silahlanıp belediyeyi mi basayım nedir kast ettiğin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bajo

quote:

İyi günler.

Oh sen niyet okuyuculuğunun bir üst seviyesine ulaşmış artık benim ne yapacağımı bile söyleyecek duruma gelmişsin.

Benim tepkimi bilmen imkansız buradan boş sallıyorsun şu anda.

Bunun niyet okuyuculuğu ile alakası yok. Artık alıştık akpye. Boşa konuşmuyoruz. Örnek verelim

CHP AKP
    Fetö teröristtir hayır onlar halkın çocuklarının oluşturduğu bir cemaattir.
    Reza hırsızdır hayır reza hayırsever bir iş adamıdır.
    Pkk teröristtir hayır biz kardeşiz barış süreci sayesinde bunu göreceksiniz.
    Işid teröristtir hayır onlar bir avuç öfkeli çocuklardır.

Bunlar böyle uzar gider. Yani kısaca sizden gördükleriniz asla suçlu değil size göre. Bu olayda bu şekilde sonuçlanacaktır. Ha ucu size dokunursa o zaman suçlanırlar başka türlü sonuç değişmez.

• takip
  • quote:

İyi günler.

Aranızda hala treth ile tartışanlar görüyorum. Arkadaşlar bu adam kör,aklınca AKP yönetimi ile 1980lerdeki darbecilerden intikam alıyormuş.Nasıl bir mantık anlayamadım ama neyse. Bu arada Kemalistlerin,muhafazakar ailelerin çocuklarının tecavüze uğramasına sevineceklerini düşünüyor bu muhterem insan. Böylede bir doğruları savunan adam gibi adamdır Treht. Bu arada bu ülkeyi bu hale getirenlerde hep o pislik laikler hemen tutuklanmalı hepsi,derhal!

• quote:

Orijinalden alıntı: CrystalCacik

quote:

İyi günler.

Bu forumda ensar vakfıda çalışan bir öğretmenin çocukları istismar ettiği bazılarına tecavüz ettiği olayla ilgili konuda " oh iyi olmuş nede olsa onların çocukları " " dindarların çocukları bizi ilgilendirmez " " ( muhafazakar forum üyesine hitaben) sende gönder seversiniz böyle şeyleri " mesajları attı mı kemalist üyeler? Evet attı hepimiz okuduk.

Suriyeli hamile kadına tecavüz edilip öldürüldüğü olayla ilgili konuda kemalist üyeler ( bilinen üyeler boş boş kemalist demiyorum) konuya " oh iyi olmuş " " İçimin yağları etidi " mesajları attılar mı? Evet attılar. Bu bölümde takılan herkes okudu.

Sen diyorsun ki muhafazakar çocukların tecavüze uğramasına sevindiğimizi düşünüyorsun. Hayır efendim düşünmüyorum. Düşünecek bir şey yok direk biliyorum ve görüyorum.

Daha iki gün önce ülkeyi bölme konusuna kemalistler yüzlerce destek mesajı attılar ve destek mesajlarına 300 400 artı bsstılar.

Atatürk mezarda ters dönmüştür herhalde. Yolundan yürüyenlerin hali buysa yazık valla.

• Trethi taniyanlar oldugunu bilmek guzel. Bir olayi kendi kesiminden biri yapinca ayri oteki kesim(kendisine gore sadece 2 kesim var) yapinca ayri degerlendiriyor. Ergenekonu hala savunmasi, intikamimi alsinlar ulke onemsiz(chp iktirda olacagina ulkenin batmasini tercih ettigini kendi dedi mesela) dedigi mesajlari var mesela. Bizzat kendi sozlerini, mantigini kendisine karsi soyledigim icin "abarttigimi" soyleyip blokladi. Bak yukarida niyet okuma diye laf ederken su mesajina "kemalistler" diye, yuzlerce mesaj atti(konunun yarisi zaten kendi kesimi, bir kismi da karsit mesaj yazan "kemalistler") diye kendince baslamis. Onlar biliniyorsa trethte biliniyor. O durumda @webbie bilinen bir uyeye soyledigi icin sorun olmamali.

Bu tarz baska uyeler de var. Kendisi bolca genelleme yapar ama baskalari yapinca tepki gosterir, kendisi baskalarinin niyetini, amacini okur ama baskasi yapamaz, millete cok kolay "troll" der ama baskasi diyemez. Bizzat "hakaret ediyorsunuz" diye elestirdigi mesajda hakaret eden bile cok gordum.

• SuwaTr S kullanıcısına yanıt
    Bunların üstüne vazife mi de gidip polis ve savcı gibi davranıp silah zoruyla sorguya çekiyorlar? İstenileni yerine getirmeseler ne olacak vuracaklar mı, dövecekler mi? Ulan o zaman polisi, askeri, savcıyı, mahkemeleri ortadan kaldır herkes kendi adaletini sağlasın, böyle bir şey var mı ya! Kafaya, beyne bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 15 Aralık 2017; 7:13:56 >
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    Herkes istediğini yapabilir. Ben istersem gider adam öldürebilirim, eğer öldürtükten sonra polis savcı jandarma her neyse işini yapmazsa o zaman sorun vardır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.