Şimdi Ara

Akp Kudüsü İsrailin başkenti olarak tanıdı. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • forumu kullanıcısına yanıt
    Valla yazan belli, demek istenen belli. Ortada 2 ulke ve dolayisiyla 2 baskent yazildigini, anlasmalarin ulkeleri temsil ettigini ve dolayisiyla yazilan sehirlerin o ulkeleri temsil ettigini ve o cumlenin belirtmek oldugunu Turkce bilen herkes anlar. Bugun uluslararasi duzeyde "x ile" denildiginde o x baskentse kastedilen ulkedir. Yani washington ile gorusmeler denildigin de kasit abd, moskova denildiginde rusya olur. Burada yazilan "bir sizin baskentte bir bizim baskentte" demek istenilmistir.

Zaten senin dusundugun gibi olsa kafalarina gore sehir secmis olunuyor. Kudusun durumu da belli olmadigindan kudusu sectirmemeleri lazim degil mi sence? Yada mesela resmi baskentleri tel aviv nerede, biz Istanbul yazsak olur muydu sence?

Bu durumdan "muhalefete toz kondurmamak" olayini cikartigina gore sen farkli dusunuyorsun. Zaten orada en azinda "akp kudusu baskent olarak gormus, buyuk hata, o sekilde kabul etmisler zamaninda" diyemedin. O konuda yazdigim mesaja cevap bile vermedin.

Daha once de yazdigim gibi buyuk ihtimalle kendi yazdiklarinin, kurdugun mantigin farkinda bile degilsin. O yuzden aksi soylemlere bile kendince bir seyler buluyorsun. Bakis acisi yani. Duruma gore "kudusu baskent kabul etmis ama duruma uygun siyaset yapmislar" diye de savunabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 8 Aralık 2017; 20:50:44 >

• Öncelikle tereciye tere satmaya çalışıyorsun ben i dersi Prof.dr.Selami Kuran ve Dic.dr.Meltem Sarıbryoğlundan aldım ve derecede verdim.O bahsettiğin uygulama dışı kuralları sular seller gibi biliyorum.Sen Abd demokrasi götürüyorum derken hayır kardeşim götüremez uluslarası hukukun açık ihlali bu diyen birilerini gördün mü ? Göremezsin çünkü bu kurallar güçsüz devletleri bağlayacak şekilde güçlü devletlerce yazılmıştır.O nedenle bu kurallar hiç Abd rusya cin ingiltereye dokunmaz.

Daldan dala atlamışsın cevap vermeme gerek yok.Iktidar düşmanlığı yapabilirsin ama objektif(!) görünmeye çalışıp yapma kötü görünüyor.

Hasd el sabi diye bir örgüt var biraz araştır istersen sen onu bakalım neler yapmışlar.Ben Suriyede türkmen cephesi hariç hiçbir örgüte de sempati duymam bilmiş ol.

Bu omurgasız iması içinde merhum Muhsin Yazıcıoğluna yurtdışında bir soru soru soruyorlar"Ülkenizin halinden memnun musunuz hükümetiniz nasıl ?"diye.O da diyor ki Ben kendi ülkemin hükümetini kendi meclisimde konusurum bu sizi ilgilendirmez.

Biz de bu yolda gidiyoruz ışte.

• Hükümet şuan da kabul etmemiş olsa bile orayı başkent kabul edecektir. hatta halkımız da kabul edecek.

öyle bişey ki bu çıkıyoruz konulması gereken tepkiyi gösteriyoruz. hatta bugun camii'ye giden varsa hutbelerde kudus şöyle kudus böyle diye diye fetva verdi imamlarımız.
    ama sonra bişey oluyor ve kabul ediyoruz. ve edicez de. hani böyle yelkenli bi gemideyiz sadece konuşuyoruz iyi de yelkenleri açmadan o gemi nasil ilerleyecek ? laf var ama icraat yok.

yanlışta anlaşılmasın kudus Müslümanlar için manevi açıdan çok önemli bir nokta. tabii sadece Müslümanlar için değil orası Hristiyanlar içinde önemli. Yahudiler için de önemli. bir çok peygamber geldi geçti oradan.
  • Battal parayı götürmüş! Rezidanslar boy boy, sizde gündemi değiştirmek için bula bula bunu mu buldunuz malum tayfa? Siyonistlerin meclisi, bakanlıkları vs. Batı Kudüs 'de!

• quote:

Orijinalden alıntı: asau

Hani nerde yazıyor tanıdığı. Kafanızdan bir şey uyduruyorsunuz, bari size kanacak bir kaç kişi olabilmesi için yanıltıcı kanıtlar gösterin. Onu bile beceremiyorsunuz.

İstanbul'da İstanbul ve falan yabancı bir başkent adı ile imzalanan onlarca anlaşma göstereyim mi? AKP Türkiye'nin başkentini İstanbul olarak ilan etti de haberimiz mi yok? Ne boş bir muhalefet mantığı. Ucuz siyasetten gına geldi. Ey kalite nerdesin?'

Filistin'in Sözde Ermeni Soykırımı'nı tanımadığına dair Filistin pul arşivini de sormuştum ama göstermediniz. İkisini birlikte gösterirseniz memnun olurum.
  • Şunu baştan söylesene ya.Şu uluslararası ilişkiler dediğin bölüm dışişlerinde çalışcam ülkeyi ben yoneticem diyen puanı dogru dürüst bir bölüme yetmeyen okurken egolu çıkınca en son asgari ücret arayan tipler değil mi ?

Tereciyi falan geçelim o yüzden.Ha sen ben boğaziçi bilkent mezunuyum falan da dersin ama sana sadece CSB der gecerim :)

Dış ilişkilerde ülkeyi begenmiyorum lakin sen de soğuk savas döneminden daha karisik bir ortadoğu olduğunun rüzgarların çok sert ve ani degistiginin farkindasindir heralde.Neyse kapasiteni aşacak konularda konuşmayayım daha fazla,malum vizeler var yığınla kitap beni bekler 30sayfalık notlarla sınavlara girmiyoruz da :)

• quote:

Orijinalden alıntı: asau

Hani nerde yazıyor tanıdığı. Kafanızdan bir şey uyduruyorsunuz, bari size kanacak bir kaç kişi olabilmesi için yanıltıcı kanıtlar gösterin. Onu bile beceremiyorsunuz.

İstanbul'da İstanbul ve falan yabancı bir başkent adı ile imzalanan onlarca anlaşma göstereyim mi? AKP Türkiye'nin başkentini İstanbul olarak ilan etti de haberimiz mi yok? Ne boş bir muhalefet mantığı. Ucuz siyasetten gına geldi. Ey kalite nerdesin?'

Bahsettiginiz İstanbul ve diger ülke baskenti arasinda imzalanmis anlasmalari lutfen acilen paylasiniz

• Bu ortamlarda da herkes büyük adam olmuş zaten.Dan bilezerian falan bile çıkarsın belki.Çerez alıyorsundur o asgari ücrete hatta :) Belki plazalardaki o büyük avukatlardan okurum belki önünde titreyeceğin savcılardan olurum kim bilir.Kendi alanimda ilerlerim ben sen dert etme :)

• 30 yaşında olsan nolur 40 yaşında olsan nolur hesap tarihi neyi kanıtlar? Çok zenginsen burda ne işin var derler adama.Büyük is adamları gibi yaşasana burda "çocuklarla muhattap okuyorsun".

Çalışmadan kimse zirveye tırmanamaz bu her bölüm için geçerli.Bitirince demedim zaten ama bir gün olur illaki.

Piyasayı bilmediğin belli bak bakalım o üniversiteleri bitiren yeni mezunu staja nereler alıyormuş ? Marmara istanbul ankara mezunları nerde neler yapıyormuş falan görürsün.

Ha bir de savcı seni bir gün polisle kapindan aldirirsa görürsün neymiş titremek:)

Senin gibilerin bursu sana kalsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Dumisini

Rıza Zarrab ABD ve İran için çalışan bir ajandır. Ülke gündemini değiştirmek gibi bir amacımız yoktur. Zaten bu davanın bir komplo olduğunu aziz milletimiz biliyor ve itibar etmiyor.

Madem ajandi niye hapisten çıkardınız? Niye ABD ye nota verdiniz? Niye plaket verdiniz? Niye tv ye çıkarıp şov yaptırdınız? Yatacak yeriniz yok sizin

• Ne alakası var be kardeşim. Eski vekil atıldı, öküz öldü ortaklık bozuldu. Şimdi kimden nemalanacak. Çıkarcı belli...

Öte yandan bir antlaşma altına '' Bu antlaşma İstanbul'da imzalanmıştır'' diye yazılsa veya yazılmasa fakat İstanbul'da imzalansa Türkiye'nin başkenti İstanbul mu oluyor

Kimbilir kimsizniz, şimdi de bu moda oldu, kendi hesaplarından yazamayanlar, ek hesaplar açıp provoke konular açmak konusunda yarışır oldu

İsrail'i tutacağım diye bu kadar alçalır bir insan ancak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 10 Aralık 2017; 5:23:31 >
  • TRT 1 de kabul etti geçen gün. Bir yarışma programında, İsrailin başkenti sorusunun cevabı Kudüs olarak verildi.

Koyunların işine gelmediği için görmezler. Mitinge gidip maaş alma şansları oluyor bu şekilde

• israil tanklarının altına yatalım yada reis diyorsa filistin araçlarının altına yatalım akpliler aman muhalefet kalmamış türkiyeliler olarak.

denk geliyorsa çatılardan israil uçaklarına veya kassam füzelerinede atlarız.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.