Şimdi Ara

AKP Kazanacağı Seçim Olsa Bugün Seçime Gider (Seçimi Kaybedeceği %100) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
1.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Gelişmiş bir ülke olsaydık, şuan ikisinin toplam alacağı oy yuzde 15i bulmazdı..

Ama ilkellik gericilik ve fanatiklik bizde her zaman olacağı için, yüzde 25 lerde olması normal.

• seçimlerden önce kim iktidar olur, bunu kestirmek, eth'um 3 ay sonra ne olacağı hakkında fikir yürütmekle aynı bence:))

--//--

dün akşam tanıdık biri ile çay içiyoruz,

konu seçime geldi. (baştan söyleyeyim de forum ahalisine, yaftalamak kolay burada : bu adam ne orucunda ne namazında, alemci kişiliği var, chp'ye oy veren biri.)

diyor ki :

" erdoğan'a sadece referandumda oy verdim, başkanlık sistemi iyi olabilir diye. başka da oy vermedim. bu defa durum biraz farklı. kılıçdaroğluna bakıyorum, iyi parti ve hdp ile yanyana. bu ülke koalisyonu kaldırmaz, öncesinde hiç kaldıramadı. hatta koalisyonda anlaşamayıp ilk 6 ay hükümet dağılır yada hepsi birbirinin kusurlarına eyvallah derler, doğu illerini tamamen hdp'ye bırakırlar ve pkk orada canlanmaya başlar... ülke hep b.k'a gider. bu defa da Erdoğan'a vereceğim."

• Redeemertr kullanıcısına yanıt
    Ben yılbaşı ile Haziran arası birkaç büyük olay bekliyorum
    Bakalım ne olacak ülke büyük sürprizlere gebe

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • JaReD22 kullanıcısına yanıt

evet nedense büyük seçim öncesi olaylar oluyor, bu olaylar acaba kime yarıyor AKP Kazanacağı Seçim Olsa Bugün Seçime Gider (Seçimi Kaybedeceği %100) 

• "AKP'nin %30 kemik oyu vardır" derler, doğru mu şehir efsanesi mi seçimlerde göreceğiz.

• Redeemertr kullanıcısına yanıt
    Bakın bizi secmezseniz işte böyle olur gibisinden söyleyenlerin....

• Devlet AFFETMEZ, Millet ACIMAZ.

Yok öyle seçim yaptırmamak, yok öyle sandığı çalmak. Pişmiş tavuğun başına gelmeyenler, bunlara kalkışanların başına gelir.

Darbeciden, teröristten beter olurlar. Öyle bir şiddet dalgasına tutulurlar ki.

Biz EZİCİ ÇOĞUNLUĞUZ. Sandıkta kazanacağız. Ülkeyi yöneteceğiz. İleriye gideceğiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hitokiri_johndoesai H kullanıcısına yanıt
    Şu anki oyları taş çatlasa %20.

• Ben bu hayata ömrümü siyasal İslamcılar sömürsün, bir et eve girsin fiye köpek gibi çalışmaya gelmedim. Bu ben ve eşim için de son seçim. Akp koltukta kalırsa ikimiz de gidiyoruz. Kendimize güvenim çocuk bile yapamadık, yaş oldu 39. Yeter. Gençliğimi yedi orta yaşımı yedirtmem.

• Zavallı ofisli maaşlı troller ALGI yönetimi içine girmiş yine. Alacakları maksimum %23'tür. Seneye %18 olacak.

350 gün sonra rahatları ellerinden gidecek troll ajans çalışanları çırpındıkça batacak.

• BlackGhost12 kullanıcısına yanıt
    Ağır muhalif anket şirketleri bile yüzde 26-30 arası oran açıklıyorlar yalnız kanallarda.

• Rhodium kullanıcısına yanıt
    Çat diye değişmesine gerek yok zaten. Şu an akp çok uzun süredir başta olduğu için öyle bir kök saldı ki bi milletvekilinin akrabasının komşusunun kardeşi bile bir şekilde torpil alabiliyor. Üniversitelerde de aynı durum var. Bir şekilde önemli bir konumda olan herkes geleceği için akpye yağ çekiyor. Şu an hükümet değişirse başa kim geçerse geçsin bu kadar güçlü olamayacak.

Halk eğitimsiz mi? Gelecek nesiller daha iyi eğitilecek o zaman.

Buradan dönmez aşırı pesimistik bir yaklaşım, çok daha kötü durumlardan dönüp yükselen pek çok ülke var. Estonya, Finlandiya gibi ülkelerin tarihine bak istersen biraz. Açlıktan refaha yavaş yavaş ama azimli bir şekilde yükseliş.

Zor da olsa, uzun bir süreç de olsa en azından doğru yönde ilerlemeliyiz.

Şu an geldiğimiz konumda ülkenin cumhurbaşkanı "Yav alkole zam yapıp duruyoruz yine içiyorsunuz xd" diyebiliyor kamera karşısında, çünkü 20 senedir başta. Bu egemenliğin değismesi lazım artık.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Yirikalische kullanıcısına yanıt

Senin gibi iyimser düşünmüyorum,

Çünkü AKP olayların sebebi değil, olayların bir sonucu.

1980 den sonra abd FETÖ, tarikatlar, çakma solcular, liberaller vs. İle bu halkın dna sını bozdu. Ve 20 yıl sonra bunun sonucu AKP oldu.

Daha sonra 20 yıl daha bozunma, fizikte termodinamiğin 3. Yasası işledi. Düzenden düzensizliğe doğru toplum evrildi.

Örneğin, CHP= AKP seçmenin ne hassasiyeti varsa, artık onun ta kendisi. Yani bir akpli için CHP ye oy vermek hiç sorun değil.

Buradan gerçekten dönmez,

Artık Türkiye %1 sermayenin at oynadığı diğerlerinin de sadece "diğerleri" olduğu bir ülke. Tıpkı 1980 lerin kült filmlerinde ki gibi Siyah Ayna olacak.

1900 lü yıllarda halk, açlık ve haksızlık karşısında, devrim, ulus, Fransız ihtilali gibi bir güce sahipti.

AKP 3.0 yani yeni seçimden sonraki siyasal sürümde,

Artık türkiyede halk min ihtiyaçlarının (maslow) tamamen karşılandığı ancak hak hukuk aramak gibi işlevleri iğdiş edilmiş erkek gibi efemine bir köle olacak.

• Yirikalische kullanıcısına yanıt

Bilimde,

Kanıtlara dayalı bilimsel sonuç ile şirketlere dayalı manipüle sonuç arasında bir fark vardır.

Örneğin bu gün ilaçda, gıdada bize doğru diye dayatılan bir çok şey aslında ticaretin doğrularıdır. Mesela süt insan için gerçekte bir zehir çeşididir. İnsan bedeni sadece anne sütünü doğumdan sonra içmelidir. Bundan sonraki her süt içimi, peynir, tereyağı, yoğurt insan bedenine sürekli zarar verir. Örneğin süt içtiğinde yüksek oranda kalsiyum içermesine rağmen kalsiyum emilimini hızla düşürür ve süt içtikçe kalsiyum miktarı azalır. Ama ısrarla süt kalsiyumu arttırdığı ve kemikler için iyi geldiği şeklinde 50 yıldır bir propaganda ve inanç devam eder.

Sürekli NG belgeseli izleyen bir çocuk büyüdüğünde Hitler den nefret edecektir.

İşte AKP ile ilgili, despot bir yönetim ve tespitlerinde buna benzer bir süreçle işlenip geliyor. Oysa ki her kimi devlete eklemler sen eklemle aynı süreç işleyecek. Örneğin cem yılmaz cumhurbaşkanı olsun, yine sabuna zam yapıp duruyorsunuz ama yine sevişiyorsunuz diyecek. Senaristini rektör yapacak ve birileri yine yağ çekecek.

Ama cumhurbaşkanı cem yılmaz olduğunda,

NATO, ab uyumu, serbest ekonomi vs değişmeyecek.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Hocam bunun memuru var, yardım alanı var, korkanı var. Dip dalga olduğunu düşünüyorum hemde 7 hazirandan çok daha büyük.

Kararsızlar dağıtılmadan en fazla %23 alacaklardır. Benim tahminimdir, keşke sıfır olsa ama fanatikler, çıkarcılar derken bunu bulur.

• BlackGhost12 kullanıcısına yanıt
    Şimdiden itirafa başlamışlar bile
    https://www.yenicaggazetesi.com.tr/aktroll-itiraf-etti-yaptigim-capsleri-hilal-kaplan-nedim-sener-ve-melih-gokcek-gibi-isimlere-atiyordum-onlar-paylasiyordu-558474h.htm

• Kesin kaybediyor zaten

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tuaf 2020 de nüfusu 675. 2021 de 1871.
    1 yıllık artış oranı %177
    Sağlam göç almış ve o sonradan gelen nüfus seçimin kaderine etki etmiş.

AKP Kazanacağı Seçim Olsa Bugün Seçime Gider (Seçimi Kaybedeceği %100)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 4 Temmuz 2022; 23:10:42 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.