Şimdi Ara

AKP HÜKÜMETİNİN OSMANLIYLA CUMHURİYETİ BARIŞTIRMA ÇABALARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bunun en büyük kanıtı bu sabah ilk defa 15 Temmuz Şehitler köprüsünün Avrupaya geçişi tarafı köprü çıkışında gördüğüm tabela bu tabela sanırım 15 Temmuz 2017 töreninde konuldu bu tabelanın soğunda Mustafa Kemal ATATÜRK var sağında ise Fatih Sultan Mehmet var ortasında ise Türk bayrağı bulunuyor merak edenler görebilir

• Cumhuriyetle osmanlinin sorunu yoktur. Cumhuriyetin derdi ulkesini teslim eden son padisahlar iledir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Osmanlıdan bu kadar niye korkuyonusunuz ki
  • neyin barışması kavga yoktu ki zaten fatih neyse atatürk yavuzda bizim atamız sorun burda akpnin islamcı terörist yetiştirmesi camilerin siyasallaşması devletin dincileştirilmesi yeni bir afganistan ırak pakistan iran yaratılması eğitimden bilimden felsefeden uzaklaşıp dinci islamcı yetişrilmesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fantom006 -- 1 Ağustos 2017; 13:25:8 >
  • Dünyada kendi devletini hazmedemeyen tek halk herhalde bizim halkımızdır. Ya da yıkılmış bir devletin geri geleceğini uman insanların olduğu Osmanlı tarihteki yerini aldı,yıkıldı bir daha gelmeyecek. Çünkü zaten devamı olan Türkiye var. Osmanlı-Cumhuriyet kavgası diye bir şey yok,olamaz da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atmaca57

Osmanlıdan bu kadar niye korkuyonusunuz ki

Niye insanlar geçmişinden korksunki. Bizimkiler osmanlı diye diye diktatör rejimi getiriyor, bu tabiki korkulacak bir durum
  • Fatihle Abdülahmidle bizim sorunumuz yoktu ki zaten. sorun burada chp nin islam düşmanı teröristlere destek vermesiydi. islam düşmanı diye pkk yı bile desteklemesi, dhkpc yi sevmesi övmesi, fetö ile işbirliği yapması. zamanında da ülkeyi dinsiz yapmak için uğraşanlar. din ile bilimin de sorunu varmış gibi göstermeye çalışarak dini kötülemeleri.

(halbuki islam dininin zirvede olduğu avrupanın din ile bilimi ayrıştırdığı orta çağ döneminde müslüman alimlerin ortaya koyduğu astronomi matematik, özellikle de El-Harezmi yani algortima bilgisayarın temeli, dünyanın bugünkü gelişmişliğininin teknolojisinin temelleridir.)

sorun son padişah değil ama son dönemdeki islam alimlerinin bazılarının avrupada eğitim görüp onlara kanan takım elbiseli tiplerle birlikte ortaçağdaki geri kalmışlığı bize kakalamaya çalışan haçlılar adına çalışması ve fetö gibi dini bizden uzaklaştırma, yanlış öğretme çabalarıdır. din bilime düşman değildir, belki heykeltraşlığa hoş bakmaz ki o da bilim değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Cumhuriyetle osmanlinin sorunu yoktur. Cumhuriyetin derdi ulkesini teslim eden son padisahlar iledir.

ne demek yok. turgut özalın beyanatlarına bakarsan tarihin nasıl çarpıtılarak öğretildiğini anlarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpawniN

Fatihle Abdülahmidle bizim sorunumuz yoktu ki zaten. sorun burada chp nin islam düşmanı teröristlere destek vermesiydi. islam düşmanı diye pkk yı bile desteklemesi, dhkpc yi sevmesi övmesi, fetö ile işbirliği yapması. zamanında da ülkeyi dinsiz yapmak için uğraşanlar. din ile bilimin de sorunu varmış gibi göstermeye çalışarak dini kötülemeleri.

(halbuki islam dininin zirvede olduğu avrupanın din ile bilimi ayrıştırdığı orta çağ döneminde müslüman alimlerin ortaya koyduğu astronomi matematik, özellikle de El-Harezmi yani algortima bilgisayarın temeli, dünyanın bugünkü gelişmişliğininin teknolojisinin temelleridir.)

sorun son padişah değil ama son dönemdeki islam alimlerinin bazılarının avrupada eğitim görüp onlara kanan takım elbiseli tiplerle birlikte ortaçağdaki geri kalmışlığı bize kakalamaya çalışan haçlılar adına çalışması ve fetö gibi dini bizden uzaklaştırma, yanlış öğretme çabalarıdır. din bilime düşman değildir, belki heykeltraşlığa hoş bakmaz ki o da bilim değildir.

fetö ile işbirliği yapması

.

• Osmanlı Türklerin tarihinde olan bir devlet değil ki zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SpawniN kullanıcısına yanıt
    Okurken gözlerim kanadı.Haburu,Osloyu,Turkce olimpiyatları ve Fetönün dizinin dibindeki AKPli bakanları devlete sızmasına göz yummalarını.Ülkeye 500 bin kürdü ve 3 milyon suriyeliyi alanları görmezden gelenler ve suçlarını başkalarına suç atarak örtmeye çalışanlarla mücadele etmeliyiz.

Din ile bilim birbiriyle alakalı değil zaten.İslam alimleri de bilgi birikimini Yunanlardan ve ceviri eserlerden aldılar.Hani dinin yardımcı olduğu bir şey yok ortada.Bir dönem fayda gösterdiler ve yokoldular.Avrupada onların eserlerini cevirip üstüne koydu.Hani bu çok mükemmel bir şeymiş gibi anlatılıyor ama değil.

Çözülme sürecinide chp yapti haburda onun işiydi barzaniylede o gorustu

• quote:

Orijinalden alıntı: darklord1905

Okurken gözlerim kanadı.Haburu,Osloyu,Turkce olimpiyatları ve Fetönün dizinin dibindeki AKPli bakanları devlete sızmasına göz yummalarını.Ülkeye 500 bin kürdü ve 3 milyon suriyeliyi alanları görmezden gelenler ve suçlarını başkalarına suç atarak örtmeye çalışanlarla mücadele etmeliyiz.

Din ile bilim birbiriyle alakalı değil zaten.İslam alimleri de bilgi birikimini Yunanlardan ve ceviri eserlerden aldılar.Hani dinin yardımcı olduğu bir şey yok ortada.Bir dönem fayda gösterdiler ve yokoldular.Avrupada onların eserlerini cevirip üstüne koydu.Hani bu çok mükemmel bir şeymiş gibi anlatılıyor ama değil.

din bilime katkı sağladı diye demiyorum. din bilime engel olmadı. mesele bu.

hani din ile bilim bir arada gitmezmiş gibi anlatılıyor ama değil.

Zaten alakasız dedim dinle bilim.Bana hangi dinin ölüyü kesip incelemesine mezarları açmasına izin verdiğini söylesene.

Özgür düşünce ortamında gelişir bilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: The SATANİST

senin açından bakınca bunlar ak partinin sorunu ama benim bakış açımla bakınca değil.
    farklı düşünüyoruz, kabul ederim. sana ne kadar anlatsam anlamazsın ak partinin değil chp nin suçlu olduğunu.

çözüm süreci ile güneydoğuda 5 yıllık bahar yaşandı resmen. bunun devam etmesini isterdim ama edemedi. hükümetin amacı da buydu ama terör örgütünün ipi amerikanın elinde olduğu için izin çıkmadı. siz saldırın size daha çok vereceğiz deyip savaşı başlattılar yeniden. bu sayede birçok vatandaş pkk nın derdinin çözüm falan olmadığını anladı. şimdi hdp eylem yaparken destek bulamıyorsa bundandır.

• quote:

Orijinalden alıntı: darklord1905

Zaten alakasız dedim dinle bilim.Bana hangi dinin ölüyü kesip incelemesine mezarları açmasına izin verdiğini söylesene.

Özgür düşünce ortamında gelişir bilim.

4. Murat'ı mı izledin. orada şeyhülislam diyor ki ailesinden izin alınırsa ceset kadavra olarak kullanılabilir. ölmeden önce kendisinden de bu izin alınabilir.
    Televizyon seyretmiyorum.4. Murat kaçıncı yuzyılda yaşadı İslamın altın çağ ile arasında 600 yıl var.Avrupada zaten bu işlem kiliseden gizli yapılıyor.

Dini olarak yasaklanmış şey konusunda seyhuislam nasıl fetva veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SpawniN

quote:

Orijinalden alıntı: The SATANİST

senin açından bakınca bunlar ak partinin sorunu ama benim bakış açımla bakınca değil.
    farklı düşünüyoruz, kabul ederim. sana ne kadar anlatsam anlamazsın ak partinin değil chp nin suçlu olduğunu.

çözüm süreci ile güneydoğuda 5 yıllık bahar yaşandı resmen. bunun devam etmesini isterdim ama edemedi. hükümetin amacı da buydu ama terör örgütünün ipi amerikanın elinde olduğu için izin çıkmadı. siz saldırın size daha çok vereceğiz deyip savaşı başlattılar yeniden. bu sayede birçok vatandaş pkk nın derdinin çözüm falan olmadığını anladı. şimdi hdp eylem yaparken destek bulamıyorsa bundandır.

5 yıllık bahar yaşandı evet pkk lilar silah depoladi güçlendi şehirlere girdi
    Şehit sayısı arttı

Sen yorma kendini

Sana ne kadar anlatsam anlamazsın kafan gitmiş çünki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The SATANİST -- 1 Ağustos 2017; 19:2:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sekoya81

Osmanlı Türklerin tarihinde olan bir devlet değil ki zaten.

Nasıl değil ? Niye tarihinden utanıyorsun ?
  • The SATANİST kullanıcısına yanıt
    akıl fikir lazım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.