Şimdi Ara

AKP en çok özelleştirme yapan hükümet (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
2
Favori
7.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrSAVIOR -- 21 Ocak 2018; 16:14:29 >
  • Ömerayhan kullanıcısına yanıt
    Sanırım bazı şeyler artık insanlara fazla gelmeye başladı.
    Örneğin artık önüne geçilemeyen vergiler.Saçma sapan bir hale gelen eğitim sistemi ve doğurduğu sonuçlar.
    Bakanın bile artık rantla ilgili önlem almalıyız mealinde olan sözü,yıllardır seslendirilen bir belayı açıkca belirtmesi.Cumhurbaşkanı'nın bile artık dile getirdiği, kendi partisinde ve yönetimde meydana gelen metal yorgunluğu,adam kayırma vs...
  • Bunlarrr
    Özel değil tüzell tüzelll

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 12 Ağustos 2017; 23:13:58 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Ben bu ülkeyi pazarlamakla mükellefim."

• Dini bilgisine güvendiğim rahmetli bir hoca vardı. Özelleştirme haramdır, milletin vergisini toplayarak yapılan tesisler milletin vakıf malıdır, satılamaz alınamaz derdi.
    Bu AKPlilere milletin vakıf malını satma fetvasını kim veriyor?
    Önümüzdeki 50 yıl içinde komunizm yeniden canlanırsa şaşırmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 13 Ağustos 2017; 11:01:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FroLeM

yılların donanım haberini siyasi haber olarak takip ediyoruz artık.

Bütün haber sitelerinin hükümetin tekeline geçtiği için olmasın. 25 milyon nerede yazacak tartışacak?

Bu sitede 100e yakın bölüm var ben aradığım bölümü bulmakta zorlanıyorum yani,sizde istemediğiniz 99 bölümden biri olan burayı es geçebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 13 Ağustos 2017; 7:37:13 >
  • İşte tüm bunlar neden?

Türkiye yi içinden çıkılmaz hale sokmak yıkmak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizide özelleştir resisss

bir biz kaldık
  • KİT'lerin ve diğer devlet kurumlarının özel sektör mantığı ile işletilmesi gerektiğine inanıyorum. Bunu derken özel sektör acımasızlığından bahsetmiyorum. Özel sektör titizliğinden bahsediyorum, özel sektör geciktirdiği her işten zararı olacağını bildiği için o işin biran önce bitirilmesini ister, devlette böyle bir husus maalesef yoktur, onun dışında personel alımının da özel sektör kriterlerine göre yapılması gerekir, onun akrabası bunun akrabası gibi siyasi referansların terk edilmesi durumunda devlet kurumları ve KİT'lerin durumları daha da düzelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: el-harezmi_0

Örneğin artık önüne geçilemeyen vergiler.Saçma sapan bir hale gelen eğitim sistemi ve doğurduğu sonuçlar.
    Bakanın bile artık rantla ilgili önlem almalıyız mealinde olan sözü,yıllardır seslendirilen bir belayı açıkca belirtmesi.Cumhurbaşkanı'nın bile artık dile getirdiği, kendi partisinde ve yönetimde meydana gelen metal yorgunluğu,adam kayırma vs...

meb zaten bu ülkede hiç iyi olmadı onu savunmuyor ve eleştiriyorum hep.

ak partideki yorgunluğu kabul etmeyle ilgili olarak da, ak parti de bir kurum esasında. nasıl futbol külüplerinde yönetim değişiyor şirketlerde yönetim değişiyor çalışanlar değişiyor aynısı parti için de geçerli ve gerekli.

aynı kişiler devamlı aynı makamlarda ve görevlerde durursa bu işlerde savsaklama meydana getirir.

Erdoğan partide değilken belli ki meydanı boş bulan bazı şahıslar işin suyunu çıkarmışlar.

Şimdi RTE gerekeni yapıyor.

Ak partinin yorgun denilen hali, bir yorgunluktan bahsedilmeyen en yakın takipçisinin 2 katı, hatta bir miktar fazlası oy alıyor.

Dış markaların teknolojik ürünlerinde baya baya yüksek vergiler olduğu doğru.

Yine de ulaşım/sağlık/paranın değeri(son zamanda gerileme olsa dahi) ve ekonominin durumu akp öncesine göre çok ilerlemiş durumda.

Hükumet, üzerimizde ve etrafımızda oynanan oyunlara göre iyi iş çıkardı.

Bizzat bizim üzerimizde oynanan oyunları geçtim olası bir durumda bizi yanlış bırakmayacak ülkeler de zor durumda bırakılıyor etkisizleştiriliyor. Örneğin Pakistan. Sivil darbe ile Türkiye'ci başbakan indirildi.

Bizim ülkedeki bazı kesim ısrarla kabul etmese bir şeyler anlattığım şekilde.

Dünya bankasının sitesinde bile türkiye ile ilgili sayfayı açtığınızda son 15 yıldaki gelişimden bahsediliyor.

Bilen bilir AKP'li olduğumu. kendime göre yorumladım katılırsınız katılmazsınız size kalmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    Bu dediğiniz satılan ve birçoğunun sadece belirli bir süre işletme hakkı ihale edilen(telekom gibi) devlet kurumlarının hepsi siyasi besleme çiftliğiydi. Her gelen yandaşını doldurdu. 1 kişinin yapacağı iş için 10 kişi akşama kadar oturuyordu.

Hiç unutma eski çalıştığım yerdeyken sattığımız bir malda problem çıkınca Petkime gittik. Eskiden problem çıkınca dosya ile birşeyler verdin mi gerekli yere çözülen problem mal yenisi ile değişmeden çözülmedi. Oradaki müdürlerden biriyle sohbet ettik yıl 2008. Dediki çok eleman çıkarıldı benide çıkarabilirler ama fabrika çok daha verimli ve kar ediyor. Neden çünkü tam bir çiftlikti. Şuanda Petkim müthiş karlar ediyor ve devlet vergisini alıyor.

Ak parti siyasi keyfini düşünse idi bunları özelleştirmez tüm yandaşlarını buralara doldururdu bu kadar basit. Bunu düşünmek bu kadar mı zor. Tüpraşı komple alan Koç Ak parti yandaşı size göre. Koyu chpli aile en büyük lokmayı aldı kimse ses etmedi ama 2021 e kadar telekomu işletme hakkını alan Oger sizi yedi bitirdi.

Allah akıl fikir versin.

• Ömerayhan kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin düşüncelerinize saygı duyarım. Siz neyi savunursanız emin olun karşı tez hazırdır. Ancak fanatik bir şekilde bağlılık olursa her iki tarafta köşesine çekilir ve ölümüne savunma yapmaya çalışır. Bu durumda yine zarar gören bizler oluruz.

Vakti zamanında birçok kez oy verip deli gibi savunan ve her eleştiriye yada yanlış yapılan icraata sizden çok daha fazla kanıtlı ve kimi zaman demogoloji ile kimi zamanda karşı tarafın bilgisizsizliğini kullanarak destek vermiş biri olarak soruyorum.

Hocam Allah aşkına önümüzde ki seçimlerde, 2019 ve 2023 hedefleri için ekonomi, teknoloji, savunma, sağlık ve en önemlisi eğitim alanında size ne vaad ediyor? Yani oy sandığına gittiğinizde hangi geleceğe yönelik politika size umut veriyor?

Bunu kesinlikle eleştirmek yada başka bir sebepten sormuyorum. Sadece fikirlerinizi almak istiyorum.

• Ozellestirme yapmak iyi bise mi bunu dusunmek lazim adam bizden parayi kazaniyor dolara cevirip ulkesine goturuyor.

• Özelleştirme demek bu ülkenin kaynaklarını kurumlarını yani bu halka ait olan şeylerin yabancılara ve yerli godamanlara peşkeş çekilmesidir. AKP bu ülkenin başının belası. Destekcileri de vatan haini

• quote:

Orijinalden alıntı: 0z0z

Kapitalizm ahlak yitiminin başlangıcıdır
    O nedenle dinler sadece ibadetlere sıkıştırılmaktadır.
    İbadetli ol ama ahlaksız olabilirsin kapitale hizmet et.
    Yeni şeytan bu göremiyor musunuz?

Kapitalizm, akıllıların akılsızları huncarca ceza almadan ezebildiği bir sistemdir.

Tek gereklilik vardır akıllı olmak,akıllı davranmak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömerayhan

quote:

Orijinalden alıntı: el-harezmi_0

meb zaten bu ülkede hiç iyi olmadı onu savunmuyor ve eleştiriyorum hep.

ak partideki yorgunluğu kabul etmeyle ilgili olarak da, ak parti de bir kurum esasında. nasıl futbol külüplerinde yönetim değişiyor şirketlerde yönetim değişiyor çalışanlar değişiyor aynısı parti için de geçerli ve gerekli.

aynı kişiler devamlı aynı makamlarda ve görevlerde durursa bu işlerde savsaklama meydana getirir.

Erdoğan partide değilken belli ki meydanı boş bulan bazı şahıslar işin suyunu çıkarmışlar.

Şimdi RTE gerekeni yapıyor.

Ak partinin yorgun denilen hali, bir yorgunluktan bahsedilmeyen en yakın takipçisinin 2 katı, hatta bir miktar fazlası oy alıyor.

Dış markaların teknolojik ürünlerinde baya baya yüksek vergiler olduğu doğru.

Yine de ulaşım/sağlık/paranın değeri(son zamanda gerileme olsa dahi) ve ekonominin durumu akp öncesine göre çok ilerlemiş durumda.

Hükumet, üzerimizde ve etrafımızda oynanan oyunlara göre iyi iş çıkardı.

Bizzat bizim üzerimizde oynanan oyunları geçtim olası bir durumda bizi yanlış bırakmayacak ülkeler de zor durumda bırakılıyor etkisizleştiriliyor. Örneğin Pakistan. Sivil darbe ile Türkiye'ci başbakan indirildi.

Bizim ülkedeki bazı kesim ısrarla kabul etmese bir şeyler anlattığım şekilde.

Dünya bankasının sitesinde bile türkiye ile ilgili sayfayı açtığınızda son 15 yıldaki gelişimden bahsediliyor.

Bilen bilir AKP'li olduğumu. kendime göre yorumladım katılırsınız katılmazsınız size kalmış.

Siyasi partilerimizin ekonomi ve eğitim alanında gerekli gelişimleri göstermesi mümkün değil. Bir konuda gelişim isteniyorsa , işin uzmanı ile çalışılır o iş işin uzmanlarından oluşan bir ekibe teslim edilir, doğrusunu, yanlışını hesap eder ve ona göre uzman ekibin önerilerine göre adımlar atılır.

Ülkemizde yıllar boyunca tüm siyasilerin ilerleyiş gösterememesinin nedeni de politikacıların bu alanlarda görev paylaşımı yapmaması uzmanlık alanları olmayan konularda kendi tespitleri ve planları doğrultusunda hareket etmeleri bizi her zaman geride bıraktı ve bırakmaya devam edecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 13 Ağustos 2017; 14:24:8 >

• atmaca57 kullanıcısına yanıt
    atmaca da gitmiş profil fotoğrafını 15 Temmuz yapmış. Olm sevin de tapmayın şu Tayyip Erdoğan'a. Yazık günah ilk okul mezunu insanlar genelde seviyor bu yapılanmayı. Adamların aklı o kadar biz de bişey diyemiyorz.
  • 0z0z 0 kullanıcısına yanıt
    Yahu arkadaş bir konu hakkında fikir sahibiyim diyebilmeniz için bütün tarafları dinlemelisiniz. Kapitalizm'in temeli özgür ve bağımsız bir piyasadır. Ne tesadüf demokrasinin de temeli özgür ve bağımsız bireylerdir. Fakat piyasa ve birey eğitimsiz ve sorumsuz olduğunda iki sistem de işlemez hale geliyor. Şuan hepimiz kanlı canlı bunu tecrube ediyoruz. Sizin kurduğunuz cümleye göre demokrasi de şeytandır.
  • Yap - işlet - devret Modeliyle yapıldılar zaten.
  • Buna özelleştirme değil ülkeyi satmak diyoruz biz.Yandaşları zengin edip malum partiye sıcak para aktarma diyoruz buna biz.Ülkenin değerlerini Cumhuriyet döneminin kazanımlarını değerlerinin çok altına yandaşlara peşkeş çekmek diyoruz biz.Yarın satacak bir şey kalmayınca bakalım ne yapacaksınız.Hep vatandaşa vergi olarak bindiriyorsunuz ya vatandaştada kalmayınca ne yapacaksınız.Ülkenin satacak başka kurumu kalmadığı zaman ne yapacaksınız.Katar'a gidip dilencilik yaparsınız muhtemelen.Yada 5 yaşındaki Katar emirinin çocuğunun önünde diz çökersiniz yine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodletting. -- 14 Ağustos 2017; 12:15:24 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.