Şimdi Ara

AKP en çok özelleştirme yapan hükümet (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
2
Favori
7.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • “10 LİMAN, 81 ELEKTRİK SANTRALİ, 40 TESİS/İŞLETME, 3.483 TAŞINMAZ, 3 GEMİ VE 36 MADEN SAHASI”

Nedense hep 1 kişi aldı diye düşünüyorum ,tüm bu özelleştirme yapılan yerleri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumdakiler günden güne çıldırıyor iyice zıvanadan çıktılar 2 kelimelerinden 3ü akp

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C6E8D1DD4 -- 2 Mart 2018; 23:17:27 >
  • walla bu konuda akpliler haklı :D

özelleşme iyi bişidir gençler biraz ekonomi okuyun.senin bir bakkalın var borç içinde 5 tanede dandirik evin var.evleri satıp bakkalın borcunu ödüyorsun sonra bakkalı büyütüyorsun.

akpnin yaptıgı buydu

özelleşme iyidir hepsini satmalı devlet elde avuçta ne varsa satmalı.ne güzel işte para devlette degil iş adamının vatandaşın cebinde oalcak böylece kurumlar kar edecek.bir ülkede devlet ne kadar güçlüyse halk o kadar fakirdir

yaşasın liberalizm!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Last Peony -- 12 Ağustos 2017; 12:1:30 >
  • Devletin satılan kurumlarının çoğuna bakarsanız kuruldukları yerlerdeki halkın iş ekmek kapısı olmuştur. Satın alanlar ne yapmıştır... Sat kirala kapat...

İstanbula neden göç geliyor diye soru soruyorsunuz işte bu yüzden

İlla bir kurumun işletmesi iyi değil diye satmaya yada özelleştirme ye gerek yok. Kabiliyetsizsin demekki kolaya kaçıyorsun... Çıkıp desenize sen bunları ozellestirdin de Beceriksiz misin işletemedin diye... Bırakın bu işleri...

Devletin tek gelir kapısı vergi olursa aç kalırsınız... Koca Renault Fransız hükümetinin burada artistlik yapiyorsunuZ

• Yahu bırakın, kimse bişey anlatmaya çalışmayın. Canınızı sıktığınıza değmiyor. Yıllardır insanlar fetullah gülen cemaatine karşı uyarılarda bulunurken ne oldu? Neler denildi o zamanlarda hatırlamıyor musunuz? Şimdi çıkıp yine ekonominin durumuyla ilgili uyarılarda bulunuyoruz ama muhatabımız aynı kafa. Belayı, misubeti yaşayana kadar işin ciddiyetini idrak edemeyen bir güruh var karşınızda. Bunlara ne deseniz ne anlatsanız boş.
  • Malatya tekel fabrikasında makina arasına bir demir sokup bozduktan sonra 15 gün tatil yaptık ya iyi diyen işçileri gördük biz.Hadi yapsın şimdi görelim.

Devletin kadrolu işçisi mi olurmuş adam sırtını devlete dayayıp yatacak özelde çalışanların yarısı kadar çalışacak sonra performans olmayınca devlet satınca da işsiz kaldık diye mağdur edebiyatı yapacaklar.Yok öyle yağma.

Kimse karpuz büyütüp para kazanmamalı.

Özelleştirmenin şeklini eleştirenler iyi yapıyorlar en iyisini istemek hakkımız elbet ama emek vermeden maaş isteyen kadrolu işçiler için magdur edebiyatı yapmayın lütfen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence bu konu çok hassas net konuşabilmek için bilgimiz olması gerekiyor benim bir tarafım yoktur herkez haklı olabilir karşı çıkanlar olacağı gibi destekleyenlerde olabilir gayet normaldir
    hangi özelleştirme niçin yapılmış kimlere verilmiş getirisi olmuşmu zararmı edilmiş tek tek incelenmeli yoksa işin içinden çıkılmaz

özelleştirme gereklilik olabilir fakat hükümet çok abarttı herşeyi özelleştiriyor her alanda sıcak para gelsin diyor sadece özelleştirmelerden gelen para değilki
    sonra bakıyorsun ne üretmişler ortada birşey yok gibi, icraatları yok demiyorum fakat ben kendilerinin ürettiği açtığı ne bileyim özel birşeyler göremiyorum
  • Karar verin devlet ne olacak komünist mı kapitalist mi?

Şahsi fikrim devlet sadece denetim görevi görsün üretim de olmuyor. Kit bit vit vs olmasın bakıyorum maşallah her önüne gelen bakanlık belediye vakıf hemen şirketi açıyor sonra gelsin arpalık gitsin dolgun maaş. Hesap soran yok denetleyen yok. Ne ala memleket.

Yiyin efendiler yiyin.

• Vergi adaleti olmazsa, hukumetler günü kurtarmanın peşine düşerse böyle olur.

Kici kırık işçi parcasiyiz benden her ay ortalama 1300 TL vergi kesiliyor bu ne lan. Kayıt disi ekonominin açık kapama enayisi bizmiyiz.

Devletin acilen adaleti sağlaması lazim. Hem ekonomik hem de hukuksal açıdan. Adaletin olmadığı yerde devlet yoktur devletin olmadığı yerde de anarsi baş gösterir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Ozellestirmeye hic bir zaman karsi olmadim.

Ancak akpnin yaptiklari ozellestirme degil yandaslara ilkeyi peskes cekme, bir nevi ulkeyi satmadir.

Akp 10 liralik mali 1 liraya satarak ulkeye ihanet etmistir.

yada 1 liralık malı 10 liraya alarak ihanet etmiştir.
  • Ee kurtulus savasiyla biz herseyi millilestirdik.(vatanin butunlugunu sagladik) Bosunami savasti bu millet istiklal icin. Bu yapilanlar vatana ihanet degilmi. Işgal ettiriyorlar bile bile.

• Kazanılan paralar yeni kurumlar için harcanıyorsa sıkıntı yok. Özelleştirme eyvah paramız bitti malları satalım kurtulalım gibi bir şey değil. Kapitalist devletlerin çalışma sistemi. Devlet ilk önce el atar büyütür sonra al bu yükü benden der satar. Bakın Amerika'da devlet kurumu siye bir şey yok neredeyse. Amerika çok uç bir örnek özelleştirme konusunda ama sonuç olarak adamlar en zengin ülke. Önemli olan mevcut hükümet bu paraları ne için harcanmış. Gidişatı hiç beğenmiyorum ama belki de güzel yatırımlar yapılmıştır diye bir umut var içimde. Göreceğiz 10 20 sene sonra.

• Özelleştirmeden çok matah bir şeymiş gibi bahseden, özvarlık kelimesinden bihaber vizyonsuz politikacı beyanı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the flying dutchman -- 12 Ağustos 2017; 16:20:36 >
  • özelleştirme ile hizmet geldi kim ne derse desin eskiden memurla konuşmak derdini anlatmak şikayet etmek kimin haddine idi şimdi özel sektör alınca çalışıyor çalıştırıyor vergisini ödüyor devlete tekrar kaynak sağlanıyor. En kısasından şimdi her köyde hemen hemen internet var devlet elinde olsaydı o interneti o köye götürene kadar ankaradan haber mi beklerdiniz müdüre rüşvet mi verirdiniz birde arıza çıkarsa o interneti de unutur faturayıda paşa paşa yatırırdınız.
  • Özelleştirmeye kim karşı çıkar hemen açıklayalım... Kendisi babası abisi vb. orda çalılıyordur...

1 kişinin yapabikeceği işi 5 kişi yapıp yatarak haketmedikleri maaşları ceplere indirenler...

eskiden 1 arızaya 1 araba dolusu en az 5 kişi telekom işçisi gelirdi yanlarında semaver mangal getirip akşama kadar o direğin altında keyif yaparlardı...

Ne zaman ki özelleşti bu görüntüler kayboldu artık arızaya gelen 1 kişi 1 saatte halledip gidiyor...

şeker fabrikasında staj yaptığım dönemde 12tane ustam vardı fabrika çalışırken 5 tanede mevsimlik usta gelirdi... her vardiyada 5 elektrik ustası olurdu.. zaten elejtrikçinin çok işi olmaz fabrikalarda akşama kadar çay içer sohbet ederdik... maaşları mükemmel zaten asgari ücretin 330 lira olduğu zamanlarda adamlar 2800 lira maaş alırdı .. zaten şikayet etmezlerdi devlet bize iyi bakıyor derdiler...

şefimizin oğlu ve eniştesi de orda çalışıyordu... zaten çoğunluk akraba ve tanıdık oldukları kişilerdi...

daha sonra o fabrikanın 2 katı büyüklüğünde fabrikada çalıştım 3 elektrikçi vardı ... asgari ücretin 600 küsür lira olduğu dönemde 700 lira ile işe başlayıp 1 yıl sonra 1100 liraya çalışıyordum..

Hangi akıllı adam bana özelleştirmenin kötü olduğunu isbatlayabilir.. özelleştrilen yerlerde hizmet birkaç seviye birden atlar.. kim ne derse desin bu böyledir....

Tabiki değerinin altında özelleştrilmesini kimse istemez .. Keşke siyasetçiler daha dürüst ve hak yemeyen kişiler olabilseler de akrabaydı tanıdıkdı diye devlet kurumlarına yerleştrip o mekanları rant yuvasına çevirmeseler...

Ama malesef ülkemizde bunun mümkün olduğunu düşünmüyorum ..

• ozellestirmeyi de adam gibi yapsalardi bari. 60 milyar dolar = ölü eşek parası

5 milyar dolara sattiklari yer 5 yilda 5 milyar dolari cikariyor sonrasi halki yolmaca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paşa Hazretleri -- 12 Ağustos 2017; 17:21:16 >
  • atatürk aldı bunlar sattı. geri alacak bi babayiğit çıkar elbet
  • quote:

Orijinalden alıntı: So Good.

Altyapıyı kullanılamayacak hale getirmekte 3 dk falan alıyor herhalde

istanbul da bulunan internet omurgasına yapılacak bir müdahaleye bakar türkiye internetinin %60'nın kapanması.

Bilgin yoksa, olmayan bilgi ile fikir icra etme.
  • Özelleştirme (Vatanı Parça Parça En Önemli İhalelerini , Satılanın Türklüğü Farketmeden Satma + Türk olsa da önemi olmaması) Yazarsan sevinirim. Özel kelimesini görünce iyi bir şey zannedip AKP'ye sempatisi artacak insanlar yanlış anlamasın.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.