Şimdi Ara

AKP,Doğalgaz ve Elektrikte KDV'yi %18'den %1'e indirilmesi teklifini Redetti!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
6.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
224 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap’ın Doğalgaz ve Elektrik’ten alınan yüzde 18’lik Katma Değer Vergisi oranının yüzde 1’e indirilmesini öngören Kanun Teklifi, Meclis Genel Kurulu'nda AKP Milletvekillerinin oylarıyla reddedildi...

AKP,Doğalgaz ve Elektrikte KDV'yi %18'den %1'e indirilmesi teklifini Redetti!

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap’ın Doğalgaz ve Elektrik’ten alınan yüzde 18’lik Katma Değer Vergisi oranının yüzde 1’e indirilmesini öngören Kanun Teklifi, Meclis Genel Kurulu'nda AKP Milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Konutlarda kullanılan elektriğin fiyatının yüzde 32.3, doğalgazın fiyatının ise yüzde 34.7 zamlandığını belirten Kasap, “İğneden ipliğe gelen zamlarla iyice artan hayat pahalılığı, yurttaşı en temel harcamalarını dahi kısmaya itti. Sadece 2019’un ilk 9 ayında 3 milyon 365 bin abone borcunu ödeyemediği için elektriği kesildi. Yine 710 bin doğalgaz abonesi borcunu ödeyemediği için doğalgazı kesildi. Ak Parti Milletvekilleri, vermiş olduğum Kanun Teklifini reddederek bir kez daha milletin yanında olmadıklarını göstermiştir” dedi.

Avrupa’nın son 10 yılın en ucuz doğalgazını tükettiğini, ısınmanın ise Türkiye’de kışın en önemli sorununa dönüştüğünü belirten Kasap, şöyle dedi: 

“Karadeniz'de bulunan 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi sevindiricidir ama bu müjdeyi veren İktidar keşke şu tarihten itibaren de doğalgaz faturalarında yüzde 30 indirim uygulayacağız diyebilseydi. Özellikle Türk Lirası'nın yabancı para birimleri karşısında sürekli değer kaybetmesi doğalgaz zamlarında etkili oluyor.

İktidar, döviz kuruna bakmıyor ama doğalgaz ve elektrik faturaları cep yakıyor. 2021 yılına bir yandan korona virüs salgını bir yandan da grip salgını ile birlikte gireceğiz.

Şüphesiz soğuk havaların başlamasıyla birlikte vatandaş elektrik ve doğalgaz kullanımını arttıracak ama bu ekonomik buhranda vatandaş bu kadar yüksek faturaları nasıl ödeyeceğim diye şimdiden kara kara düşünüyor. İktidar, doğalgaz ve elektrik faturalarında indirim öngören Kanun Teklifimizi reddederek vatandaşlarımızın yanında olmadığını bir kez daha göstermiştir.”

KAYNAK:https://www.patronlardunyasi.com/haber/AK-Parti-den-vatandasi-kizdiracak-ret/242795

• Vatandaş vergi alınmasın demiyor ki.2.5 liralık benzini 7.5 liraya satarsan,doğalgaz tüm dünyada dibe vurmuşken %50 zam yaparsan,doğudaki kayıp-kaçağı tüm Türkiye'ye kitlersen ve tarımı,üretimi destekelemek yerine bitirirsen bunların olması doğal.

Sadece milletvekillerinin süper emekliliklerini ve telefon ücretlerini ödeme,altına araba tahsis etme bak nasıl kaynak çıkıyor.

Artık,vatandaşın vergi kaldıracak gücü kalmadı,ama kim anlıyor ki..

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Avrupa doğalgazın bin metreküpünü 120 dolar civarında satın alırken, Türkiye’nin aynı miktarda doğalgazı 280 dolara almasının nedenini “ticari sır” olarak açıkladı

https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/dogalgaz-fiyati-ticari-sirmis-5773068

Bu adamlara deprem vergisi nerde diyorsun açıklama zorunluluğum yok diyorlar   Doğal gazı neden bu kadar pahallı alıyoruz diye soruyorsun ticari sır diyor ve hala birşeyleri anlayamıyorsunuz değil mi ? Allah'tan donanım haber'e üye olurken 1+1: sorusunu sormamışlar yoksa bu kafa ile %80'niz bu foruma üye olamayacaktınız

Sizin tayfanın temel sorunu "Dunning–Kruger sendromu." Hiçbir araştırmaya, hiçbir veriye gerek duymadan her şeyi kafadan sallama ve salladıklarına inanma konusunda olağanüstü yeteneklisiniz. Ben sadece Google'a Almanya'da gelir vergisi oranları yazdım sonuç aşağıda. Nerede sizin o salladığınız %60?

Ya kardeşim burası sosyal devlet, sosyal devletlerde vergi şart. Devlet inanılmaz sosyal yardım yapıyor pandemi de kaç milyon aileye yardım yapıldı, kaç tane aileye çocuk başı para veriliyor hasta olan kişilere de veriliyor hastanelerde sadece muayene ücreti veriyoruz, eee devlet bu parayı nereden bulacak? Bankada basmıyor herhalde vergi yoluyla vatandaşlardan almak zorunda Avrupa'da maaşların %60'ı vergi. Böyle olmazsa sosyal yardımlar yapılamaz. Siz asıl İmamoğlunu eleştirin adam fakir ailelere suyu bedava yapacağım dedi geldiğinden beri zam üstüne zam ekmekten bahsetmiyorum bile.

Sizin kitlenin hepsi ya cahil ya yalancı olmak zorunda mı?

Almanyada herkes için %60 gelir vergisi zaten yalan öyle birşey yok. Onu geçtim git bak bakalım Almanyada harcamalardan bizim kadar vergi alınıyor mu?

ÖTV + kdv cart curt diye diye dünyanın harcamalarda en çok vergi alan 2-3 ülkesinden biriyiz. Vergiler nereye gidiyor diyoruz azar işitiyoruz. Kardeşim madem kirli iş çevirmiyorsan, vergilerin nereye gittiğini kalem kalem hazırlatırsın kamuya açıklarsın, en fazla 1 haftanı alır. Sadece türk telekomda o allahın arabına peşkeş çekip hibe ettikleri para ile, şu en son yapılan 2 köprünün tamamı cepten karşılanırdı.

İşinize gelince yalandan da olsa Almanya'yı örnek gösterin, işinize gelmeyince burası gavur memleketi mi lafları tam tipik sizin cenaha özel karakterli bir davranış.

Hiç müslüman ülkelerden örnek gösterdiğinizi göremedik, kainatın en iyi müslümanları sizlersiniz göya

• Ya kardeşim burası sosyal devlet, sosyal devletlerde vergi şart. Devlet inanılmaz sosyal yardım yapıyor pandemi de kaç milyon aileye yardım yapıldı, kaç tane aileye çocuk başı para veriliyor hasta olan kişilere de veriliyor hastanelerde sadece muayene ücreti veriyoruz, eee devlet bu parayı nereden bulacak? Bankada basmıyor herhalde vergi yoluyla vatandaşlardan almak zorunda Avrupa'da maaşların %60'ı vergi. Böyle olmazsa sosyal yardımlar yapılamaz. Siz asıl İmamoğlunu eleştirin adam fakir ailelere suyu bedava yapacağım dedi geldiğinden beri zam üstüne zam ekmekten bahsetmiyorum bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F059F8BEE

Ya kardeşim burası sosyal devlet, sosyal devletlerde vergi şart. Devlet inanılmaz sosyal yardım yapıyor pandemi de kaç milyon aileye yardım yapıldı, kaç tane aileye çocuk başı para veriliyor hasta olan kişilere de veriliyor hastanelerde sadece muayene ücreti veriyoruz, eee devlet bu parayı nereden bulacak? Bankada basmıyor herhalde vergi yoluyla vatandaşlardan almak zorunda Avrupa'da maaşların %60'ı vergi. Böyle olmazsa sosyal yardımlar yapılamaz. Siz asıl İmamoğlunu eleştirin adam fakir ailelere suyu bedava yapacağım dedi geldiğinden beri zam üstüne zam ekmekten bahsetmiyorum bile.

Hard kapitalist mi yoksa sosyal devlet mi bir karar verin artık.

İşinize geldi mi paran yoksa alma dersiniz, işinize gelmedi mi yardım lazım tabi vergi alınacak dersinizAKP,Doğalgaz ve Elektrikte KDV'yi %18'den %1'e indirilmesi teklifini Redetti! 

Hadi vergi alınır elbette ancak tutup da %50 gibi yeni vergiler türetilmesi de mi sosyal devlet olmanın gerekliliği?AKP,Doğalgaz ve Elektrikte KDV'yi %18'den %1'e indirilmesi teklifini Redetti! 

• Mugetsuga kullanıcısına yanıt

Sosyal tabii.

O alma diyenler haklı kimse temel ihtiyaçlardan bahsetmiyor örneğin asgari ücretli adam niye altımda bmw yok diyor. Herkes ayağını yorganına göre uzatmalı asgari ücret alıyorsun daha düşük profilli araba alabilirsin o maaşla.

• quote:

Vatandaş vergi alınmasın demiyor ki.2.5 liralık benzini 7.5 liraya satarsan,doğalgaz tüm dünyada dibe vurmuşken %50 zam yaparsan,doğudaki kayıp-kaçağı tüm Türkiye'ye kitlersen ve tarımı,üretimi destekelemek yerine bitirirsen bunların olması doğal.

Sadece milletvekillerinin süper emekliliklerini ve telefon ücretlerini ödeme,altına araba tahsis etme bak nasıl kaynak çıkıyor.

Artık,vatandaşın vergi kaldıracak gücü kalmadı,ama kim anlıyor ki..

• Uç örnek verme bir de asgari ücretli adam neden bmw arabam yok diyormuşAKP,Doğalgaz ve Elektrikte KDV'yi %18'den %1'e indirilmesi teklifini Redetti! 

Profil fotoğrafındaki adam nazi subayı adolf eichmann mı?

Ona göre cevabını dikkate alacağım bundan sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mugetsuga -- 11 Kasım 2020; 16:15:46 >
  • vatandasin yararina olan neyi kabul etmisler ki bunu kabul etsinler?

• Bu Dönemde Millete Yapılan Hainliktir

2022 Sonuna Kadar KDV Alınmaması Gerekir

Milleti Korona ve Gripten Öldürecekler (Grip olan vatandaş hastanede korona olur)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 11 Kasım 2020; 16:52:40 >
  • Geçen benimde aklıma takıldı , devlet benim vergimle yapılan barajda üretilen elektriği bana satıp birde neden kdv alıyor.Elektrik artık temel ihtiyaç.

• Konuda sosyal devlet tartışması dönmüş, sosyal devlet iyi bir şey değildir arkadaşlar.

Forumda birçok AKP'li, CHP'li gördüm hepsi de 8 çocuk yapanlara saydırıyorlardı.

"Rızkı gelir, devlet bakar nasıl olsa" diyip 8. çocuğu çıkartanları eleştirmek ama sonrasında o çocuğun eğitim/sağlık ve bilimum çeşit masraflarını vergilerinle üstlenmeyi savunmak bana göre akıl tutulmasıdır.

AKP "sosyal devlet" bugunu kullanarak başa gelmiş ve senelerce iktidarda kalmayı başarmıştır.

Vergilerinizle ödediğiniz "eğitim kitaplarını, sağlığı vb." ücretsiz yaptık diyip reklam yapmıştır.

AKP de CHP de bu konuda aynı kafada; "şunu bedava yapacağız, bunu bedava yapacağız" diye sallıyorlar.

Sizden bir şeyi "bedava" yapmanızı isteyen yok, zira yapamazsınız da.

Bunun yerine vergileri minimuma indirmek hedeflenmeli.

Edit: Pragkasabı nickli üye troll bu arada. Uğraşmazsanız sıkılıp gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevengeRain -- 11 Kasım 2020; 17:47:57 >
  • Bir kerede millet icin birsey yapin, su garibanin yaninda durun artik, muteahhitleri kurtardiniz birazda bizim faturalari rahatlatinAKP,Doğalgaz ve Elektrikte KDV'yi %18'den %1'e indirilmesi teklifini Redetti! 

• quote:

Sosyal tabii.

O alma diyenler haklı kimse temel ihtiyaçlardan bahsetmiyor örneğin asgari ücretli adam niye altımda bmw yok diyor. Herkes ayağını yorganına göre uzatmalı asgari ücret alıyorsun daha düşük profilli araba alabilirsin o maaşla.

AKP,Doğalgaz ve Elektrikte KDV'yi %18'den %1'e indirilmesi teklifini Redetti!  asgari ücretli adam " daha düşük profilli araba" mı alsın... Adamın karnı zor doyuyor arabayı nasıl alacak. Biri şu arkadaşa asgari ücretin ne kadar olduğunu yazsın, elimden bi kaza çıkacak asgari ücrete 10bin tl diyecem. AKP,Doğalgaz ve Elektrikte KDV'yi %18'den %1'e indirilmesi teklifini Redetti! 

• quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

Uç örnek verme bir de asgari ücretli adam neden bmw arabam yok diyormuş 

Profil fotoğrafındaki adam nazi subayı adolf eichmann mı?

Ona göre cevabını dikkate alacağım bundan sonra.

Reinhard Heydrich hocam, pek birşey farketmez.

• Cem kullanıcısına yanıt

Doğru Reinhard Heydrich ki hiçbir şey fark etmedi.

O vatandaşı ciddiye alanda kabahatAKP,Doğalgaz ve Elektrikte KDV'yi %18'den %1'e indirilmesi teklifini Redetti! 

• Dostum sen daha daha uygun bir konuşma+internet paketi al. Herkes 5000 dk 10.000 sms 40 gb internete 150₺ veriyor ama sıra doğalgaza gelince çok pahalı yok ya.... Benim paket 35₺ onu da yılda max 4 defa yapıyorum tasarruf için bir yerlerden kısmak şart.

• quote:

Doğru Reinhard Heydrich ki hiçbir şey fark etmedi.

O vatandaşı ciddiye alanda kabahat 

Ben ciddiye alıyorum çünkü her mesajı buram buram trollük ve gel benle dalga geç kokuyor, son günlerdeki eğlencem oldu. AKP,Doğalgaz ve Elektrikte KDV'yi %18'den %1'e indirilmesi teklifini Redetti! Yalnız karşılık vermiyor, oda ayrı bir tat katıyor AKP,Doğalgaz ve Elektrikte KDV'yi %18'den %1'e indirilmesi teklifini Redetti! 

Karşılık vermiyordan ziyade karşılık veremeyeceği şeyler söylüyor zaten. Bunu ya bilerek yapıyor ya da ciddi sorunları mevcut. Birkaç güne anlarız.

• quote:

Karşılık vermiyordan ziyade karşılık veremeyeceği şeyler söylüyor zaten. Bunu ya bilerek yapıyor ya da ciddi sorunları mevcut. Birkaç güne anlarız.

Hocam eski banlanmış bir üyenin devamı olma ihtimali çok yüksek, bir süre sonra ceza vs. alıp banlanır yada birisi bunu ifşa eder gidip başka hesap alır. Mantar gibi türeyenler genelde akıbeti bu oluyor. AKP,Doğalgaz ve Elektrikte KDV'yi %18'den %1'e indirilmesi teklifini Redetti! Herif cuk diye çıktı bu bölümde bi anda AKP,Doğalgaz ve Elektrikte KDV'yi %18'den %1'e indirilmesi teklifini Redetti! 

Bu 2008-2012 üyeliklerini patlatıp bir anda mantar gibi türeyen şahıslardan birine benziyor. Aynı taktik hiç şaşmıyor yazdıkları. Ya gelen komut aynı ya da tek bir kişi yapıyor bunu.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.