Şimdi Ara

AKP Çok Fena Düşüyor.. (652. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28.563
Cevap
66
Favori
517.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1406 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 seçimdir akpye atıyorum ama bu hafta ilaca 60 tl ödedim birde döviz yerinde durmuyor bilgisayar parçası donanım almamızda zorlastı bu kadar vergi algı dahası harbiden bıktım deli gibi savunurdum son bi kaç su saraydan telefon kayıt seslerinden sonra bunların savunacak bi yer bulamadım secımlerde chp ye atmayı düşünüyorum herşeyin hayırlısı artık
  • yaa akpli değilim ama rte ölene kadar bu ülkenin başında olur bunlar mhp nin ce chp nin basına yeni bir yüzler lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

başlığı dolar yükseliyor, akp düşüyor diye düzenle

O olmadı Hedef Eurodan-Euro.
  • ABD merkez bankası faizi yükseltmeden biz dolarda 2.75 e yaklaştık. Faiz arttırımı gelirse bol ve ucuz dolar devri bitecek, maalesef o zaman işler çok daha kötüye gidecektir. Umut edelim ciddi bir kriz yaşamayalım, ancak kriz ufukta göründü. Asıl soru etkisi ne kadar olacak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet benim tanidiklarimda fanatiklerdi resmen. Simdi mhp ye vericekler amaaaa iste akp ye veren tanidiklarimda var iset asil cahil onlar. Bu kisiler en azindan dogruyu anladilar...

• quote:

Orijinalden alıntı: S-Works

quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

Telefon alcaktim yazin ne guzeldi birde baktim euro 2.97 200 euro 2.78 den almistim 2 hafta once 800 daha alicaktim artik almasamda olur diyorum...

#MilletçeAlkışlıyoruz

geçen yaz değil ondan önceki yaz bisiklet alıcaktım 1.70 dolar kuru üzerinden hesapladığımı hatırlıyorum, şimdi 2.70

ayrıca marketten aldığımız çikolatanın, çekirdeğin vs. gözle görülür bi şekilde gramajı düştü

Bende 1 sene once(Şubat) 2.20 den almistim simdi baktimda ayni bisikletler Claris ile geliyor :)

Ne kadar etkiliyor eskiden bir paket cips buyuk boy 2 liraydi simdi 3.5-4 lira yine cikolatalar filan ayni sekilde,hersey pahalaniyor ama maaslara zam yok :)

• open world oyunlarında 8xmsaa açıp kasmayan oyun varmı acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oh be. AMD vs. NVIDIA kavgasını görmekten bıkmıştım. "AKP vs. CHP" muhabbetini görmek bir değişiklik oldu. Yalnız eskisi kadar Fener-Cimbom kapışmaları olmuyor. İnsan hasret çekiyor.

Bir de bayan kullanıcı sayısı artsa daha iyi olacak. Şimdi biraz tek seslilik hakim. Forum çok çok daha fazla hit alır. Türk erkeği vs. türk kızı tartışmaları kadar tık getiren bir konu olamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carnage86 -- 24 Nisan 2015; 13:26:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.Samed.Y

haklısınız marmarayı atatürk kartal kadıköy metrosunuda ismet inönü yaptı

tabiki iphone da tayyip amca getirdi çok mutluyuz ya o olmasa cep telefonumuz olmazdı :/ adam haklı beyler dagılın
  • Euro ile niye alakalı oldu bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: sultanomar

quote:

Orijinalden alıntı: Hardware.Software.Gokhan

Beyler kusura bakmayında hangi partiye ya da hangi siyasi görüşe sahipseniz umrumda değil. Benim bir siyasi kimliğim ya da kesinlikle bu gelsin demiyorum. Bazı şeyleri göremiyor olabilirsiniz. Şimdi biraz düşmanca gelicek söylemlerim ama kimsenin gücüne gitmesin iğnelemek için söylemiyorum. Sadece düşüncelerim

--- Dinleniyoruz dedi İktidar
    -----------Türk Telekom özelleştirilmeseydi. Dinlenmezdin.
    ---İş var diyorlar evet var kim çalışıyor
    -----------Suriyeli Mülteciler ve devlet teşfik veriyor suriyeli çalıştıranları.
    ---Reza Zarraf İrana yapılan ambargoyu kırmak için Türkiyede görevli İranlı dediniz.
    ----------Öyle birşey olsaydı bakanlara para yedirmezdi.
    ---Kendi üniversite öğrencilerimize burs veremiyoruz.
    ----------Suriyelere her ay 400£ bağış yapıyorsunuz.

ATAM zamanında nasıl bir ülke kurmuş ki kaç senedir yiye yiye bitiremediniz.

Başa BBP gelsin MHP gelsin CHP gelsin SP gelsin ve ya diğer siyasi partiler gelsin o zaman görüceksiniz NELER GİTTİĞİNİ vatandan o zaman hepimiz kara kara düşünücez..

HEEE birde ne dicem YOL YAPIYORUZ diyorlar ya kardeşim yolu devlet yapmıyor SENİN YURT DIŞINDAN SATIN ALDIĞIN ARABALARIN FİRMALARI YAPTIRIYOR.!

Kusura bakmayın ama çok sığ bir bakış açınız var. Türk Telekom'u özelleştirdik bitti gitti savaş çıkınca diğer ülkeler telekomünikasyonumuzu kapatacak savaşı direk kaybedeceğiz hani artık bizim kontrolümüz altında değil ya. Dünya bu şekilde çalışmıyor. Özelleştirmeleri ben şahsen sonuna kadar doğru buluyorum birkaç istisna hariç. Bu tür kurumlar devletin bünyesi altında bulundurulmamalı. Devletin işleyiş yapısı çok hantaldır ve bu tür kurumlar direk olarak son kullanıcıya hizmet verir. Dolayısıyla bu hantal yapıdan siz bu tür hizmetleri verirseniz, bu sefer insanları mağdur etmeye başlarsınız. Mesela şu resim çok güzel açıklar bunu:
     AKP Çok Fena Düşüyor..

Bunların yanında, bu tür kurumlar özelleştirilince onların vergi gelirleri olacak. Ayrıca onların kar zarar etmeleri vatandaşın cebine yansımayacak çünkü devletin hazinesiyle bir ilişkisi yok ve bu tür kurumlar devlet bünyesinde olduğunda kar elde etme amacı olmaz. Halka hizmet verir sadece kar koymadan. Dolayısıyla ekonomiye katkısı olmaz, hatta bahsettiğim gibi vatandaşın cebine yansır kötü olarak.

Herşeyi bir yana bıraktım, Türk Telekom özelleştirilmeseydi dinlenemeyeceğimizi mi sanıyorsunuz? Kaldı ki dinlenmelerin Türk Telekom ile uzaktan yakından alakası yok.

İşsizlik sorunu her zaman devam eden bir sorun olacak. Buna çözüm gelirse uzun vadede gelir ancak.

Suriyeliler konusunda ben şahsen o insanlara sahip çıkılması taraftarıyım. Ama sahip çıkılmasına karşı olanlara diyecek bir lafım yok. Şahsen keşke önce bir halka sorulsaydı diye düşünüyorum ama hem farklı bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum hem de hızlı gelişen olaylar oldu, bunun oylanması vs. olayların hızına yetişemezdi.

CHP'nin reklamında da göreceğiniz üzere, AK Parti önceki bütün hükümetlerin toplamından daha fazla bir ekonomiyi idare etmiştir. Kimsenin yaptığını kimsenin yediği yok yani.

Bana ayrıca neden diyorsun CHP sana siyasi görüşüm olmadığını söylüyorum ne kadar ön yargılısın

• yol köprü hastane metro gibi şeyler akp zamanında yapıldı doğrudur. Fakat neyle yapıldı diye sormaz mı insan ? Ülkeyi satarak yapıldı.

AKP Çok Fena Düşüyor..
  • Sadece bana bunu açıklasınlar AKePe ye verecem......

AKP Çok Fena Düşüyor..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Beyler kusura bakmayında hangi partiye ya da hangi siyasi görüşe sahipseniz umrumda değil. Benim bir siyasi kimliğim ya da kesinlikle bu gelsin demiyorum. Bazı şeyleri göremiyor olabilirsiniz. Şimdi biraz düşmanca gelicek söylemlerim ama kimsenin gücüne gitmesin iğnelemek için söylemiyorum. Sadece düşüncelerim

--- Dinleniyoruz dedi İktidar
    -----------Türk Telekom özelleştirilmeseydi. Dinlenmezdin.
    ---İş var diyorlar evet var kim çalışıyor
    -----------Suriyeli Mülteciler ve devlet teşfik veriyor suriyeli çalıştıranları.
    ---Reza Zarraf İrana yapılan ambargoyu kırmak için Türkiyede görevli İranlı dediniz.
    ----------Öyle birşey olsaydı bakanlara para yedirmezdi.
    ---Kendi üniversite öğrencilerimize burs veremiyoruz.
    ----------Suriyelere her ay 400£ bağış yapıyorsunuz.

ATAM zamanında nasıl bir ülke kurmuş ki kaç senedir yiye yiye bitiremediniz.

Başa BBP gelsin MHP gelsin CHP gelsin SP gelsin ve ya diğer siyasi partiler gelsin o zaman görüceksiniz NELER GİTTİĞİNİ vatandan o zaman hepimiz kara kara düşünücez..

HEEE birde ne dicem YOL YAPIYORUZ diyorlar ya kardeşim yolu devlet yapmıyor SENİN YURT DIŞINDAN SATIN ALDIĞIN ARABALARIN FİRMALARI YAPTIRIYOR.!

Kusura bakmayın ama çok sığ bir bakış açınız var. Türk Telekom'u özelleştirdik bitti gitti savaş çıkınca diğer ülkeler telekomünikasyonumuzu kapatacak savaşı direk kaybedeceğiz hani artık bizim kontrolümüz altında değil ya. Dünya bu şekilde çalışmıyor. Özelleştirmeleri ben şahsen sonuna kadar doğru buluyorum birkaç istisna hariç. Bu tür kurumlar devletin bünyesi altında bulundurulmamalı. Devletin işleyiş yapısı çok hantaldır ve bu tür kurumlar direk olarak son kullanıcıya hizmet verir. Dolayısıyla bu hantal yapıdan siz bu tür hizmetleri verirseniz, bu sefer insanları mağdur etmeye başlarsınız. Mesela şu resim çok güzel açıklar bunu:
     AKP Çok Fena Düşüyor..

Bunların yanında, bu tür kurumlar özelleştirilince onların vergi gelirleri olacak. Ayrıca onların kar zarar etmeleri vatandaşın cebine yansımayacak çünkü devletin hazinesiyle bir ilişkisi yok ve bu tür kurumlar devlet bünyesinde olduğunda kar elde etme amacı olmaz. Halka hizmet verir sadece kar koymadan. Dolayısıyla ekonomiye katkısı olmaz, hatta bahsettiğim gibi vatandaşın cebine yansır kötü olarak.

Herşeyi bir yana bıraktım, Türk Telekom özelleştirilmeseydi dinlenemeyeceğimizi mi sanıyorsunuz? Kaldı ki dinlenmelerin Türk Telekom ile uzaktan yakından alakası yok.

İşsizlik sorunu her zaman devam eden bir sorun olacak. Buna çözüm gelirse uzun vadede gelir ancak.

Suriyeliler konusunda ben şahsen o insanlara sahip çıkılması taraftarıyım. Ama sahip çıkılmasına karşı olanlara diyecek bir lafım yok. Şahsen keşke önce bir halka sorulsaydı diye düşünüyorum ama hem farklı bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum hem de hızlı gelişen olaylar oldu, bunun oylanması vs. olayların hızına yetişemezdi.

CHP'nin reklamında da göreceğiniz üzere, AK Parti önceki bütün hükümetlerin toplamından daha fazla bir ekonomiyi idare etmiştir. Kimsenin yaptığını kimsenin yediği yok yani.

Sen beni anlamadın galiba benim anlatmak istediğim şudur ki hiç bir iletişim ve haberleşme kurumu özelleştirilmemelidir anlatmak istediğim bu. Psikolojik savaş, algı operasyonu diyorsunuz ben bunlardan bahsediyorum. Kurumların birbirleriyle haberleşmesi hangi data hatlarından yapılıyor? Pardonda kapalı devre kablolama varda ben mi bilmiyorum.

Ben de diyorum ki, bu kurum özelleştirince, devlet, bu hatlar üstündeki söz hakkını kaybetmiyor. BTK diye bir kurum var, bu hatlardaki bütün iletişim BTK üzerinden kontrol ediliyor zaten. BTK istemezse Türk Telekom'un hiç bir mahiyeti kalmaz.

Ayrıca özelleştirilmemiş olsa bile dinlenmesi çocuk oyuncağı. Kriptolu telefonlar bir nevi bu durumda çözüm oluyor zaten artık Tübitak'ın yaptığı kriptolu telefonlar kullanılıyor bildiğim kadarıyla. Kaldı ki kriptolu telefonların iletişiminin bile kırılması mümkün. Ülkenin en iyi matematikçileriyle oturulup kendi kripto sistemlerimizi kurmamız lazım ki sanıyorum Tübitak bunu yapıyor. Bu tür teknolojilerin üreticisi biz olmadığımız sürece her zaman başkalarının kripto sistemlerindeki koyduğu arka kapılara bağlı olur hayatımız. Her alanda millileştirilmeye geçiliyor/geçilmeye çalışılıyor olmasının sebebi bu zaten.

Ülkenin en iyi matematikçileri mi? Geçenlerde okuduğum bir habere göre hayvanat bahçesi müdürü olan şahıs bunları kılıklarından ötürü kovmuş. Bunun yanında geçenlerde gene Ergenekon ya da Balyoz'du tam hatırlamıyorum dava için bilirkişiye başvurduklarında "elimizde bilirkişi yok" cevabını vermişlerdi mahkemeye.

Dolar 2,74'ü geçti Euro da 3'ü geçecektir. HDP barajı aşarsa koalisyon kaçınılmaz gibi duruyor. Ama ben koalisyonun MHP ya da HDP ile olacağını değil AKP'nin CHP ile koalisyon yapacağını düşünüyorum. AKP de ekonominin başına Kemal Derviş'i getirmek istiyor.

Diyelim ki koalisyonsuz AKP tek başına iktidar oldu. Başkanlık sevdası yüzünden yine bir erken seçim gerçekleşecektir. Kaldı ki bu ekonomi 2002-2010 arasında ekonomik yapısal dönüşüm adına hiçbir şey yapmamış olan AKP'yi de taşımaz zaten. Bundan 20 sene öncesinde de inşaat sektörü en tepedeki sektörlerden biriydi hala öyle. Ekonomini sağlama almazsan seni tepesinden atar bu böyledir. FED 2008 global krizinin benzerini yaşamak istemiyorsa mecbur faiz artıracak ve kur daha ilerilere de gidecektir zaten. Benim Temmuz tahminim yaklaşık 2 ay erken olarak gerçekleşti.(Dolar kuru) Şimdi de diyorum ki sonbaharın başında doları hiçbir şey tutamaz. Yükselecektir. Eldeki rezerv de azaldı ve müdahale etkisi de azaldı. MB doları düşürmek için piyasaya rezerv satıyor ama dolar düşmüyor. İşte bunların hepsi psikolojik etkilerdir. MB'nin adını iç tartışmalarda böyle ağzına geldiği gibi kullanırsan yabancı sermaye de senin ülkende durmaz o kurum güvenilirliğini yitirmiştir zaten. Bu yabancı sermaye lafını da dış mihraklara yorabilirsiniz tabii. Peki 2002-2010 arası ekonomi iyiyken de onların parasıyla iş yaparken de onlar dış mihrak değil miydi? Sen o parayı sanayileşme değil de saçma sapan kendi medyanı kurmaya, kendi zenginini yaratmaya harcarsan Amerika'daki en ufak dalgalanma sende kısa süreli kriz etkisi yaratır.

Bunun teorik boyutunu da tartışmak isteyen olursa tartışırız. Çok basit şekilde forumda daha önce yazmıştım ama yönetim o konuyu sildi. Yazmaya da üşeniyorum yeniden iş sınavları falan var çünkü bu ara. Ama konuyu takipteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jr. Corrado -- 24 Nisan 2015; 13:48:13 >

• ülkede kriz var kimsenin sesi çıkmıyor iktidar partisi herşeyi güllük gülistanlık gösteriyor halkın meyve sebze alacak durumu bile yok artık herşey almış başını gitmiş...Acaba şuan iktidarda bir başka parti olsaydı Sayın cumhurbaşkanı böyle olur muydu hergün istifaya çağırır ortalığı velveleye verirdi.Bublar tüm pislikleri gizliyorlar değişirse bundan sonraki hükümette bunların hangi pislikleri yaptığını öğreneceğiz o gün yakın inşallah
  • Bu konuda ve tv'de takip edin bakanından akboya kadar hepsi resmi verilerle karşısına çıkanlara cevap veremiyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konunun basliklarini gordukce guluyorum. Tam trolluk. İsin kotusu malesef ak parti %40 altina bile inmeyecek. Chp propagandasindan baska birsey degil

• Başlık.
  • her seçimden önce chp mhp klasigi :D son şakalarını yaptılar :ewrqetd
  • quote:

Orijinalden alıntı: S-Works

quote:

Orijinalden alıntı: A.Samed.Y

haklısınız marmarayı atatürk kartal kadıköy metrosunuda ismet inönü yaptı

katılıyorum hocam 3. köprü ve 3. havalimanını da ekle bunları kim yapıyor söyleyin ey kemalistler tabiki de atatürk değil recep tayyip erdoğan yapıyor !!!!!!!!!!! 2023 ak osmanlı

Küresel ekonomi ve piyasada ülkeyi köprüler tüneller yollar kalkındıracak ekonomik güç haline getirecek yurt dışına asfalt ihraç edeceğiz.

Edit:hayatında atv stv den başka tv kanalı izlememiş kitap okumamış çomarlar sizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi degisik -- 24 Nisan 2015; 14:20:11 >
  • 
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.