Şimdi Ara

Akp 14 yılda neleri sattı ? (Tam Liste) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
7
Favori
6.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    osmanlının mirasımı varmış yazsana şuraya hele merak ettim.

Hayatında TÜRK tarihi okudunmu merak ettim?
  • Nereye sattı?
    Bu yazdığınız kurumlar halen yerinde duruyor ya. Ben mi yanlış görüyorum.
    Devlet, yöneticilik haklarını sattı.Kurum yerinde duruyor ve çalışıyor,üretiyor,vergi veriyor vs.
    Tek değişen, siyasiler kurumları adam kayırma yeri olarak kullanamıyor.
    Halen satılmamış bir kurumla çok içli dışlıyım. İçeride dönenleri bir bilsen miden bulanır. Tabi bu defa iğrençliği Akpli siyasiler yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eren

quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

quote:

Orijinalden alıntı: Jon SNOW 37

bunların hepsi 50 milyar dolara satılmış
    buna rağmen 2001 de 130 milyar dolar borcumuz varken şu an 500 milyar dolar borcumuz var

türkiyenin sahibi olduğu "aramco" hisselerinide siz sattınız. dünyanın en büyük petrol şirketidir. ama hani nerde nereye yatırım yaptınız o parayla? osmanlının bütün mirasını yediniz. şimdiki satılanların yanında sıfır kalır.

ismet inönü atatürkün heykellerini kaldırttı. sonra astığınız menderes dönemindeki celal bayar cumhurbaşkanı olunca o heykelleri tekrar yerine koydurttu. celal bayarıda yargıladınız asacaktınız papa sahip çıktıda beceremediniz. bunları okumadan bilmeden türkiye neden ileri gitmiyor japonya almanyada dünya savaşından çıktı onlar ileride biz neden gerideyiz... japonnya almanya rusya dağıldıda alfabesinimi değiştirdi?

hani 100 yıl oldu latin alfabesi alalı neden hala gelişemedik yetmiyormu 100yıl? kıyafet olsun deiştirdik alfabe olsun değiştirdik madem bunlar yüzünden geri kaldı osmanlı(ki hiçte geri değildi eski osmanlının küçük katar ı bile bizden zengin), neden türkiye şimdi ileride değil? biz avrupanın alfabesini alacağız ama onlar bizi aralarına almayacak ab ye, ama romanyayı alacak?? açın gözünüzü açın. yazdıklarınızı okuyunca deli olmamak elde değil. satmışta bilmemneymiş. aramco yu okuyun aramco. satışın kralını görün. abd ye ortaktık aramco satılmasaydı.

japonya ve rusya arap alfabesi kullanıyor sanki

uygur veya göktürk kullanıyorduk onu değiştirdik sanki

aramco ne alaka onu çözemedim yine ne alaka aramco aramco yazmışsınız söyle ben de öğreniyim.

bak bir cevap gelmiş ama özgürlükçü beyin engelle diye akılda vermiş sana. ki öğrenme bunları, gelişme, olduğun gibi kal diye. anladı tabi ben aramco diyince yenen haltları. hassas yerden girdiğimi anladı devam etmemem için ağlıyor. aramco suud amerikan firması ki google a yaz öğren. ama 100 yıl önce bu firmanın hisselerinin osmanlı padişahında olduğu cumhuriyet döneminde bu hisselerin satıldığı bunlarıda öğren. ki petrol bp shellin falan değildir onlar dağıtımcı, tepede mal sahibi aramco vardır esas lokmayı aramco yer. bu osmanlının mirasından satılıp cep edilenlerden sadece birisi. sen koca osmanlı battığında hiç parası mirası yokmuydu zannediyorsun? düşün abd batacak ama fakir olacak? komik değil mi? tüm arap ülkeleri zengin olacak ama oralara sahip osmanlı battığında fakir????

ha bu zihniyet 1956da araba üretirkende böyleydi. koç grubu BEKO (BErnar Nahum-KOç) nun kurucu bu yahudi bernar bey, milli arabaya karşı çıkmıştır çünkü kendi araba sektöründe kazanmak istiyor ülkesi araba üretirse kendisi kazanamaz. araba üretilir ama benzin koymak unutulur falan bunları herkes biliyor. sen koç grubunun 1956da türkiyenin araba üretmesine karşı çıktığını oku öğren. o zaman ne kia var ne hyundai. yani almanya japonya atom bombasını yedi tekrar gelişti bizde 90 yılda bir almanya japonya olurduk ama sağolsun başımızdaki yabancı holdingler yabancı ülkelerin çıkarlarını tutarak ne kadar yerli iş var hepsinin önünü kestiler. şimdi koç vestele saldırıyorda siyaseten vestel korunduğundan diş geçiremiyor. bunları oku. tutupta yok bana şeriatmış bilmem gericilikmiş falan bu klişelerden kurtulun.

osmanlıyı battığında sanki böyle sümsük bir devletmişte ezikmişte yoksulmuşta batmış gibi beyninizdeki imajı unutun. rusya soğuk savaş döneminde en ileri ülkelerdendi uzaya ilk insanı rusya gönderdi abd değil ama savaş kaybedince hepsi gitti. osmanlıda savaş kaybetmiş hepsi gitmiş. tutup böyle ezik osmanlı olgusundan kurtulun. al sana aşağıda sosyal olmayan istihbarattan uzak gerici osmanlının sadece futbol ile ilgili 100 yıl öncesinden örnekler:

bildiğimiz deportivo, ispanyada gerici osmanlının türk bayrağını açıyor.
    Akp 14 yılda neleri sattı ? (Tam Liste)

irlandalılara açlıkta yardım ettiğimizden ötürü bu logoyu seçmişler.

porstmouth takımı istihbarat için kurulmuş. düşün ingilterede ajan faaliyetlerini bir futbol takımı ile yapmak??? futbolcu ajan, menejer ajan... vs...
    ki porstmouth ta irlandalılar fazlaymış. bizim osmanlı ingiltereye karşı irlandalıları kışkırtıyormuş aynı şimdi ingilizler türkiyeye karşı kürtleri ermenileri kışkırttığı gibi. ingilterenin zayıf karnı irlandadır. bizde PKK onlarda IRA var.

fotolarıda koydumki 100 yıl önce "sözde batmakta" olan ezik bitik bir devlet= osmanlının yaptıkları 100 yıl sonra hala haytta. ama bizim "ilerici"ler aynı trafikte aynayı kullanmayan sürücü gibi geriye bakmaya gerek duymuyorlar.

• Helal olsun ticari kabiliyeti çok yüksek her şeyi satabilmisler. Kiskanmayin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Eren

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Jon SNOW 37

bunların hepsi 50 milyar dolara satılmış
    buna rağmen 2001 de 130 milyar dolar borcumuz varken şu an 500 milyar dolar borcumuz var

türkiyenin sahibi olduğu "aramco" hisselerinide siz sattınız. dünyanın en büyük petrol şirketidir. ama hani nerde nereye yatırım yaptınız o parayla? osmanlının bütün mirasını yediniz. şimdiki satılanların yanında sıfır kalır.

ismet inönü atatürkün heykellerini kaldırttı. sonra astığınız menderes dönemindeki celal bayar cumhurbaşkanı olunca o heykelleri tekrar yerine koydurttu. celal bayarıda yargıladınız asacaktınız papa sahip çıktıda beceremediniz. bunları okumadan bilmeden türkiye neden ileri gitmiyor japonya almanyada dünya savaşından çıktı onlar ileride biz neden gerideyiz... japonnya almanya rusya dağıldıda alfabesinimi değiştirdi?

hani 100 yıl oldu latin alfabesi alalı neden hala gelişemedik yetmiyormu 100yıl? kıyafet olsun deiştirdik alfabe olsun değiştirdik madem bunlar yüzünden geri kaldı osmanlı(ki hiçte geri değildi eski osmanlının küçük katar ı bile bizden zengin), neden türkiye şimdi ileride değil? biz avrupanın alfabesini alacağız ama onlar bizi aralarına almayacak ab ye, ama romanyayı alacak?? açın gözünüzü açın. yazdıklarınızı okuyunca deli olmamak elde değil. satmışta bilmemneymiş. aramco yu okuyun aramco. satışın kralını görün. abd ye ortaktık aramco satılmasaydı.

japonya ve rusya arap alfabesi kullanıyor sanki

uygur veya göktürk kullanıyorduk onu değiştirdik sanki

aramco ne alaka onu çözemedim yine ne alaka aramco aramco yazmışsınız söyle ben de öğreniyim.

bak bir cevap gelmiş ama özgürlükçü beyin engelle diye akılda vermiş sana. ki öğrenme bunları, gelişme, olduğun gibi kal diye. anladı tabi ben aramco diyince yenen haltları. hassas yerden girdiğimi anladı devam etmemem için ağlıyor. aramco suud amerikan firması ki google a yaz öğren. ama 100 yıl önce bu firmanın hisselerinin osmanlı padişahında olduğu cumhuriyet döneminde bu hisselerin satıldığı bunlarıda öğren. ki petrol bp shellin falan değildir onlar dağıtımcı, tepede mal sahibi aramco vardır esas lokmayı aramco yer. bu osmanlının mirasından satılıp cep edilenlerden sadece birisi. sen koca osmanlı battığında hiç parası mirası yokmuydu zannediyorsun? düşün abd batacak ama fakir olacak? komik değil mi? tüm arap ülkeleri zengin olacak ama oralara sahip osmanlı battığında fakir????

ha bu zihniyet 1956da araba üretirkende böyleydi. koç grubu BEKO (BErnar Nahum-KOç) nun kurucu bu yahudi bernar bey, milli arabaya karşı çıkmıştır çünkü kendi araba sektöründe kazanmak istiyor ülkesi araba üretirse kendisi kazanamaz. araba üretilir ama benzin koymak unutulur falan bunları herkes biliyor. sen koç grubunun 1956da türkiyenin araba üretmesine karşı çıktığını oku öğren. o zaman ne kia var ne hyundai. yani almanya japonya atom bombasını yedi tekrar gelişti bizde 90 yılda bir almanya japonya olurduk ama sağolsun başımızdaki yabancı holdingler yabancı ülkelerin çıkarlarını tutarak ne kadar yerli iş var hepsinin önünü kestiler. şimdi koç vestele saldırıyorda siyaseten vestel korunduğundan diş geçiremiyor. bunları oku. tutupta yok bana şeriatmış bilmem gericilikmiş falan bu klişelerden kurtulun.

osmanlıyı battığında sanki böyle sümsük bir devletmişte ezikmişte yoksulmuşta batmış gibi beyninizdeki imajı unutun. rusya soğuk savaş döneminde en ileri ülkelerdendi uzaya ilk insanı rusya gönderdi abd değil ama savaş kaybedince hepsi gitti. osmanlıda savaş kaybetmiş hepsi gitmiş. tutup böyle ezik osmanlı olgusundan kurtulun. al sana aşağıda sosyal olmayan istihbarattan uzak gerici osmanlının sadece futbol ile ilgili 100 yıl öncesinden örnekler:

bildiğimiz deportivo, ispanyada gerici osmanlının türk bayrağını açıyor.

irlandalılara açlıkta yardım ettiğimizden ötürü bu logoyu seçmişler.

porstmouth takımı istihbarat için kurulmuş. düşün ingilterede ajan faaliyetlerini bir futbol takımı ile yapmak??? futbolcu ajan, menejer ajan... vs...
    ki porstmouth ta irlandalılar fazlaymış. bizim osmanlı ingiltereye karşı irlandalıları kışkırtıyormuş aynı şimdi ingilizler türkiyeye karşı kürtleri ermenileri kışkırttığı gibi. ingilterenin zayıf karnı irlandadır. bizde PKK onlarda IRA var.

fotolarıda koydumki 100 yıl önce "sözde batmakta" olan ezik bitik bir devlet= osmanlının yaptıkları 100 yıl sonra hala haytta. ama bizim "ilerici"ler aynı trafikte aynayı kullanmayan sürücü gibi geriye bakmaya gerek duymuyorlar.

200 yıl boyunca ikili anlaşma yapamamış osmanlıyı ne yaptın kardeşim sen?

tamam kraldık eskiden okeyde neyin masalını anlatıyorsun sen?

halen aramco diyorsun ısrarla diyorum osmanlı ile aramco'nun ne gibi bağlantısı var?

porstmouth ile irlanda'nın ise hiç bir alakası yok aha ne irlandası yahu. irlanda mevzusu ise amerikan bağımsızlığına dayanır kıcı boklu osmanlı ingiltere'nin demografik yapısını bozdu diye nasıl bir kafa yapısıyla hayal kuruyorsunuz ayrı mevzu.

• 500 milyar dolar borç var diyen arkadaşlara soruyorum.

Net dış borç stoku kaç TL?

Bu borcun ne kadarı özel sektöre ait?

İç ve dış ticaret hacimlerindeki değişim ve hazinenin stoklarındaki değişim hakkında da bu kadar derin bilgilere sahip misiniz?

Bir müteahhit ilk inşaatında tek bloklu 30 daireli bir apartman yapıyor, proje bedeli 5 milyon TL ve borcu 1 milyon TL. Aynı müteahhit işi büyütüyor ve 10 bloklu 300 daireli site yapıyor. Proje bedeli 50 milyon TL ve borcu 10 milyon TL. Şimdi sizce bu müteahhit batmış mı oluyor?

500 milyon dolar dış borç diyerek ancak gezi zekalıları kandırırsınız. Senin eski hükümetlerinin inşaatını yıllarca sürede bitirmediği binlerce projeleri (metrolar, tüneller, barajlar, köprüler, limanlar, hastaneler, okullar, camiler,...) bu hükümet bitirdi.

Ayrıca o satıldığını yazdığınız KİT'lerin 2002 den önceki kar-zarar analizlerini de paylaşsaydınız da vatandaş görseydi sırtındaki yüklerden nasıl kurtulduğunu.

Selam ve saygılar.

• Eren kullanıcısına yanıt
    orada yazılı portshmouthda irlandalı nüfusu var diye. age of empires oynamamış bir kitleye bunu anlatmak mesele gerçekten. aoe2 online oynarken başlıkta= 4x4 (no turks no huns) yazardı eskiden yani türk ve hun ırkını seçmek yok anlamında. çünkü hunlar çabuk gelişir erkenden yenilirsin. türkler geç gelişir ama bir geliştimide kesin yenilirsin diye. adam oyunda bile çözmüş olayı gel sen bunu bu millete anlat.

ekleme: kıcı kırık derken, koca kıtalarda toprakları olan 70 millet barındıran bir osmanlının ingilterede istihbarat için futbol takımı kurmasına görsende inanmıyormusun? yok gördüğüne inanmıyorsan tartışacak bişey kalmamış demektir. irlandayı osmanlı böldü yazmadımki ben, ingilterede türkiyeyi bölmedi ama kürtleri ermenileri kışkırtıyor. bizimkilerde ingilterede çalışma yapmış. yazmadığım kelimeler dışına çıkma lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabriyo -- 17 Haziran 2017; 10:29:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

osmanlının mirasımı varmış yazsana şuraya hele merak ettim.

Hayatında TÜRK tarihi okudunmu merak ettim?

türk tarihi okuduysan bana şuna cevap ver. neden istanbuldan düşman gemileri ordulari çekildi? neden bir asker postalının bastığı yerden çeker gider ki burası konya ovası değil. istanbul yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerkanHur

chp 14 yılda neler yaptı (tam liste)

-doğru bulmadı

Su mesaji ve artilayan 12 kisiyi gorunce akp fanatikliginin ne duruma geldigi anlasiliyor. Bunun gibi tek basina iktidar olup butun gucu elinde bulunduran parti ile hicbir yetkisi olmayan, her projesi, her onerisi iktidar tarafindan reddedilen partiyi esit gorup sonra hicbir sey yapmadi demek fanatiklikten baska bir sey degildir.
  • quote:

orada yazılı portshmouthda irlandalı nüfusu var diye. age of empires oynamamış bir kitleye bunu anlatmak mesele gerçekten. aoe2 online oynarken başlıkta= 4x4 (no turks no huns) yazardı eskiden yani türk ve hun ırkını seçmek yok anlamında. çünkü hunlar çabuk gelişir erkenden yenilirsin. türkler geç gelişir ama bir geliştimide kesin yenilirsin diye. adam oyunda bile çözmüş olayı gel sen bunu bu millete anlat.

sen halen ne anlatıyorsun ben anlam veremiyorum inan

aramco ile osmanlı diyorsun ne alaka diyorum halen saçmalıyorsun

biz somalili miyiz hayırdır neyin peşindesin? şu'dan ilteriş'ten aybars'tan girer zeki velidi togan, osman batur'dan çıkarım merak etme sen

gelip burada valisine yenilmiş osmanlı'nın rezil zamanlarında masalcılık oynamayın sadece.

• quote:

-doğru bulmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: Borsazede

500 milyar dolar borç var diyen arkadaşlara soruyorum.

İç ve dış ticaret hacimlerindeki değişim ve hazinenin stoklarındaki değişim hakkında da bu kadar derin bilgilere sahip misiniz?

Bir müteahhit ilk inşaatında tek bloklu 30 daireli bir apartman yapıyor, proje bedeli 5 milyon TL ve borcu 1 milyon TL. Aynı müteahhit işi büyütüyor ve 10 bloklu 300 daireli site yapıyor. Proje bedeli 50 milyon TL ve borcu 10 milyon TL. Şimdi sizce bu müteahhit batmış mı oluyor?

500 milyon dolar dış borç diyerek ancak gezi zekalıları kandırırsınız. Senin eski hükümetlerinin inşaatını yıllarca sürede bitirmediği binlerce projeleri (metrolar, tüneller, barajlar, köprüler, limanlar, hastaneler, okullar, camiler,...) bu hükümet bitirdi.

Ayrıca o satıldığını yazdığınız KİT'lerin 2002 den önceki kar-zarar analizlerini de paylaşsaydınız da vatandaş görseydi sırtındaki yüklerden nasıl kurtulduğunu.

Selam ve saygılar.

sen istediğin kadar anlat anlamazlar bunlar gelir artıyor ona bakmıyor borç artıyor ona bakıyor. bunların derdi borç artması değil.

• Eren kullanıcısına yanıt
    hala sorup durma bana prof.dr. google var ona sor. sana tutup sayfalarca aramconun 100 yıllık tarihinimi yazim buraya. kendin araştır öğren.
  • quote:

hala sorup durma bana prof.dr. google var ona sor. sana tutup sayfalarca aramconun 100 yıllık tarihinimi yazim buraya. kendin araştır öğren.

:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prinergy

quote:

-doğru bulmadı

benim bir arkadaşım var aynı meslekteyiz. hani narenciye etiketi gördüm koyduğun fotoda. devlet pazar araştırma desteği veriyor 75.000 dolara kadar.

bir arkadaşım daha var 10 yıl önce tavsiyem üzerine marka patent destek vs işine başladı.

ancak bu narenciye işi yapan, bu marka işi yapan arakdaşın benim arkadaşım olduğunu bilmiyor.

sen tut narenciye pazar araştırması için sertifika almak iste. sertifika 10.000tl. ve deki: ben sizden sertifika alırım ama bana 40.000tl lik fatura keserseniz. yani 10 liraya sertifika alacak, 40 lira ödemiş gibi gösterip %50 yarısını 20.000 lirayı devletten geri hibe alacak. devleti dolandıracak direk 1. ağızdan sertifikacı arkadaşım samimiyiz bana bunu anlattı. sertifikacı arkadaşımda chplidir, narenciyeci arkadaşımda chplidir.

bu narenciyeci arkadaş chp nin içinde üye faaliyetlere falan katılır ve geçende face de istanbulda taksiciler yolsuzluk yapıyor diye paylaşımda bulundu. siz böylesiniz işte.

• Hep kılışdarın yüzündenAma şimdi tayyoşum yol yaptı satsın nolcakki

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cabriyo kullanıcısına yanıt
    O arkadaşlarınız akp ye oy verirler artık çünkü akpli olmanın en önemli şartını yerine getirmişler

Bu cümle oldu mu?

Olmadı

Çünkü zaten etrafımız yolsuzluk dolu ve parti seçimiyle bir korelasyon gayet saçma

Burada tek söyleyebileceğimiz şey demek ki denetim mekanizması o kadar yanlış ve liyakatsiz insanların elinde ki insanlar böyle açıklar buluyor ve denemeye cesaret ediyor

• quote:

Selam ve saygılar.

Yapmayın Allah aşkına. Rica ediyorum araştırın, farklı kaynaklardan bilgiler edinin hem desteklediğiniz hem de muhalif tarafın dediklerini, yazdıklarını dikkate alın, içinizde muhakemesini yapın. Çok değil, birkaç ekonomi kitabı okusanız yeterli.

Zaten sizin dediğiniz "müteahhit" mantığı ülkemizde olsaydı döviz TL karşısında değer kazanmazdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yeni Konu

Buna sattı denemez özelleştirildi denir. Başarının ve performansın anahtarı rekabetten geçer rekabetin olması için özel sektörün olması lazım yani ne varsa ozellestireceksin arkadaş devlete ait bir tane bile kurum kalmayacak.

Sizin o çok imrendiginiz batı devletleri veya ABD de örnek veriyorum itfaiye kurumları bile özel şirketlere ait. Türkiye de aynı şey yapılsa hemen car car oterler. Az okuyun araştırın yav. Gelişmiş ülkelerde bir tane devlete ait kurum var mı bakın bakalım.

Anlamazlar hocam anlamazlar.Gün içinde 10 anti Tayyip konusu açmasalar günleri iyi geçmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Equaties

quote:

Selam ve saygılar.

Yapmayın Allah aşkına. Rica ediyorum araştırın, farklı kaynaklardan bilgiler edinin hem desteklediğiniz hem de muhalif tarafın dediklerini, yazdıklarını dikkate alın, içinizde muhakemesini yapın. Çok değil, birkaç ekonomi kitabı okusanız yeterli.

Zaten sizin dediğiniz "müteahhit" mantığı ülkemizde olsaydı döviz TL karşısında değer kazanmazdı.

Yazdığım mesaja ve sorduğum sorulara verilebilecek en doğru cevabı vermişsin üstadım. Beni aydınlattığın için çok teşekkür ediyorum.

Selam ve saygılar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.