Şimdi Ara

Aklımızı başımıza toplayalım, sonumuz iyi değil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • şimdi size Büyük Ortadoğu Projesi(BOP ) kapsamında günümüze kadar hayata geçirilen eylemler ve Tayyip Erdoğan'ın bu olaylarda aldığı rolleri kısaca hatırlatacağım. 30 lu yaşlarındaki insanlarla yaptığım siyasi sohbetlerde bile AKP'nin kuruluş günlerini bilmediklerini görüyorum. Amacım da forumdaki gençlere bir Özet geçmek ve Kudüs'ün başkent ilanı ile BOP projesinin yeni bir aşamasına geçildiği bu zorlu dönemde, ülkemizin kimlerin yönetiminde bu çok tehlikeli mücadeleye girdiğini düşünmenizdir.

Sene 2000 Ecevit, Çiller, Bahçeli koalisyon iktidarı görevde. Sosyalist Rusya henüz dağılmış, ekonomik kriz içerisinde, Çeçenistan savaşında zarar görmüş. Rusya'nın çökmesiyle biten iki kutuplu dünya düzeni ve artık ABD'nin artık tek süper güç oluşu İsrail planlarını devreye sokmak için mükemmel bir zaman aralığı oluşturdu.

Ilk hedef İsrail'in etrafındaki ülkelerin zayıflatılması ve dağıtılmasıydı. Ecevit Irak operasyonuna asla destek vermeyeceğini ABD yönetimine bildirmişti. Türkiye'de iktidarı değiştirmek gerekiyordu fakat hiç bir parti tek başına iktidar olacak oya sahip değildi. Ayrıca her seçimde daha fazla oy alan bir Erbakan sıkıntısı da vardı. Gerçek bir milliyetçi olan erbakan ABD için hiç uygun değildi. Plan yapıldı. Büyük bir ekonomik kriz sonrası tüm siyaseti yeniden dizayn etmek ve Erbakan'ın alt yapısını ele geçirerek kontrol altına almak gerekiyordu.

Tayyip ve arkadaşları bu iş için mükemmeldi. Bir Taşla iki kuş. TSK nın çekinceleri vardı fakat dönemim genelkurmay başkanı, Tayyip ile Amerika'da yapılan toplantılara sokuldu ve ikna edildi. Neticede BOP eşbaşkanı olduğunu açıklayan ve ABD'nin Irak işgaline tam destek vereceğini söyleyen AKP iktidara geldi. ABD askerlerinin Türkiye topraklarından Irak'a saldırabilmesi için meclisin onayı gerekiyordu. Yine de ABD meclis onayını beklemeden, Türk Toprakları'nda liman ve havaalanları inşa etmeye başlamıştı çünkü AKP vekil sayısı onay için yeterliydi. Fakat hesap edemedikleri şey Türkiye'nin Irak'a girmesini istemeyen AKP içindeki Kürt vekillerdi ve onların red oyu ile tezkere bir oy farkla red edildi. Yine de Irak işi halledildi ve kürdistanın kuruluşu başladı.

Türkiye içerisinde ABD'ye karşı olan Cumhuriyetçilerin işi fetöye havale edilmişti. AKP nin desteğiyle ordu, eğitim, adalet, ekonomik tüm kurumlarımıza tecavüz edildi, boşaltıldı, dağıtıldı, satıldı. PKK lı gizli tanıkların ifadeleri ile genelkurmay başkanı hapise atılmasını örnek olarak veriyorum ki neler yaşandı anlayın. dünyanın hiç bir halkı bunu
    kabul edemez bizim haysiyetsizler Hariç.

Sıra Suriye'ye gelmişti, BOP eşbaşkanımızın dostu olan Esad bir gecede Esed olmuştu ve kan ve göz yaşı ve katliamlar...

Arap baharı, Mısır darbesi, Suudi darbesi, Kürtlere ağır Silahların verilmesi ve Kudüs'ün başkent ilanı. Filmin sonuna geliyoruz. İran ve biz kaldık. İran'ın durumunu bilmiyorum ama bizim durumumuz hiç iyi değil.

Başımızda 15 yıldır vatandaşın yarısını dışlayan, küfür eden, hain terörist ilan eden, yanında yiğit bulut, perinçek, bahçeli, cem küçük gibi delilerden başka kimsenin kalmadığı bir kişi. Fetö mikrobuyla zehirlenmiş, artık kimsenin tam olarak güvenemediği devlet kurumlarımız. Devletle ve sermayeyle karşı karşıya geldiği her olayda göz göre göre , kahkaha atılarak hakkı yenilen bir halk.

Ya aklımızı Başımıza toplarız ve tamamen yeni ve temiz (CHP, AKP, MHP, iyi parti dahil hiç birinin olmadığı) bir sayfa açarız ya da kokuşmuşların arkasından devam edip ne olacak görürüz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ülkenin büyük bölümü ak partili değilsen kesin solcusun şusun busun diyecek kadar sığ düşünceli olduğu için kızmıyorum sana

Sen memnun değilsinde ne yaptın?? Köy kahvesi Mahalle kocakarıları gibi o bizi kıskanıyoğğğ bu bizi çekemiyoğğğğ dış güçler bizle uğraşıyoğğğğ demekten başka ne yaptın söyle? Hadi madem reis dünyayı titretiyorya dünya lideriya yarın çıksın desin sıkıyorsa girin kudüse diye diyebilir mi? Anında ezerler çünki heryere imamhatip açıp yandaş medyayı toplayıp o bizi kıskanıyor diyince kendini kapatmış hayal dünyasında yaşıyor olursun.Şuan giydiğin donu bile onlar ithal ediyor sana sen 2023 bor diye bekle(Hayaliniz bile araplar gibi bişey üretmeden inek gibi hammadde verme çok rezil bir durum bide gururlanıyorsunuz) kıskanıyoğğ de

Bugünlerde hep yazdım yazıcamda mühendisini gencini 1400 tlye ilkokullu adamların elinde harcatıyorsun. Fen okulu açmak yerine her yere imamhatip dikiyorsun (hemen başlarsın ötmeye din düşmanı diye söyleyim Elhamdülillah Müslümanım.) İslam'ın ilime fene ne kadar önem verdiğini unutursun kafanı kuma gömersen böyle Kudüs'üde alırlar yarın İstanbulada girerler bu sefer tankı atletle f16 yı taşla durduramazsın.Sen 40 milyar dolarla her ile arge merkezleri açıp bilimsel çalışmalar yapıp yeni bir atılım gerçekleştirmezsen o parayı göçmenlere verip ülkenin demografisinin içine edersen.Sen binlerce km2 toprağında tarım yapamaz hayvancılık yapamaz sığırı bile senden kat kat küçük sırbistandan ithal edecek kadar rezil duruma düşersen.sen fabrika açıp üreten ülke olmazsan. Sen kurum satacağına kurum açıp hem istihdam hemde kamu sektörünün önünü açmazsan gün gelir o amerika seninde kafanı ezer o domino taşı gibi düşen oynanan ülkelere bak ibret al diyicemde sen aynı tas aynı hamam devam edersin.

Neymiş ülkemiz gençleri avrupa meraklısıymış senin meraklınmı olsaydı? Evde oturup ahaber açıp o bizi koskanıyoğğğğğğ hağüüğ o bizi çekemiyoğğğğ oyun oynuyolarrrğğ dış mihrağğğğğğ diye kendinden geçip ayinmi yapsaydı? Yada dahada güzeli örnek Ali ağaoğlu gibi ilk okul mezunu sığırların elinde 2 bin tlye harcansamıydı onca yıl eşşek gibi çalışıp okuyup? İlk kendine bak bişey derken ilk kendine bak

Senin yazıcağın cevabıda az çok tahmin ediyorum cehapeğğğ gelse çokmu değişcek. Denemeden bilemezsin ama emin ol mühür basarken ak parti yerine chp'ye milyon defa basarım mühürü ama iktidara geçtiğinde ak parti kafası devame derse tekrar basar mührü indiririm aşağıya ASIL MESELE SENİN GİBİ TAKIM TUTAR GİBİ AT GÖZLÜĞÜYLE PARTİ TUTANLARDA.
    burdaki solcular israili savunsa nolur senin gibi neci olduğu belli olmayan karşı çıksa nolur sanki elinden bişey gelicek sizin kafanız yüzünden bi postada filistinli arap dalgası bekliyorum şöyle 4 milyon yeter mülteci sayımız artsın
    sağcılardan konuşan yok amerikalılar beğensin diye genelevleri boyayan sağcı vatanseverlerimizde vardı
    demogojinin yanında çoğu akpli gibi alakasız konuşuyorsun akpnin amerikan projesi bi parti olduğunu sende biliyorsun asfalt yol aşkına ülkenin anası ağladı ordu nerden nereye geldi ben demiyorum cumhurbaşkanımız diyor sıkıyorsa rusyaya saldır diye normal şartlarda sıkıyorsa bize saldır demesi lazım
    senin çapın kaç cm kerim? çabuk mail at trump a kudüsü başkent yaptırmıycam de bide cola al dök video çek
    sen neden bahsediyon? burdaki sözde solcuların %70+ sı kudüsün israilin başkenti olmasından çok memnun dünden beri israil savunuyorlar hakkı egemenliği diyorlar yanlış yere geldin...abd ve israil bayraklarıyla sokağa çıkıp kutlamadıkları kaldı bir...aaaa yazını düzelt...büyük israil devleti için türkler olarak ne yapabiliriz olarak değiştir....
  • Boş boş konuşma Reis ve iktidarı olmasa çoktan işgal edilmiştik zaten. Ancak dış güçlerin oyunu bu millet reisten vazgeçmediği sürece tutmayacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sen neden bahsediyon? burdaki sözde solcuların %70+ sı kudüsün israilin başkenti olmasından çok memnun dünden beri israil savunuyorlar hakkı egemenliği diyorlar yanlış yere geldin...abd ve israil bayraklarıyla sokağa çıkıp kutlamadıkları kaldı bir...aaaa yazını düzelt...büyük israil devleti için türkler olarak ne yapabiliriz olarak değiştir....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 7 Aralık 2017; 14:2:1 >
  • Bu halka herşey müstahak...

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

sen neden bahsediyon? burdaki sözde solcuların %70+ sı kudüsün israilin başkenti olmasından çok memnun dünden beri israil savunuyorlar hakkı egemenliği diyorlar yanlış yere geldin...abd ve israil bayraklarıyla sokağa çıkıp kutlamadıkları kaldı bir...aaaa yazını düzelt...büyük israil devleti için türkler olarak ne yapabiliriz olarak değiştir....

burdaki solcular israili savunsa nolur senin gibi neci olduğu belli olmayan karşı çıksa nolur sanki elinden bişey gelicek sizin kafanız yüzünden bi postada filistinli arap dalgası bekliyorum şöyle 4 milyon yeter mülteci sayımız artsın
    sağcılardan konuşan yok amerikalılar beğensin diye genelevleri boyayan sağcı vatanseverlerimizde vardı
    demogojinin yanında çoğu akpli gibi alakasız konuşuyorsun akpnin amerikan projesi bi parti olduğunu sende biliyorsun asfalt yol aşkına ülkenin anası ağladı ordu nerden nereye geldi ben demiyorum cumhurbaşkanımız diyor sıkıyorsa rusyaya saldır diye normal şartlarda sıkıyorsa bize saldır demesi lazım
    senin çapın kaç cm kerim? çabuk mail at trump a kudüsü başkent yaptırmıycam de bide cola al dök video çek

• Eleştirebilirsin, saygım var ayrıca.

Ama yazdıklarına bakılırsa siyaseti bilmiyorsun.

2001-2002 dönemini iyi oku.

Sallamaya gerek yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

Ülkenin büyük bölümü ak partili değilsen kesin solcusun şusun busun diyecek kadar sığ düşünceli olduğu için kızmıyorum sana

Sen memnun değilsinde ne yaptın?? Köy kahvesi Mahalle kocakarıları gibi o bizi kıskanıyoğğğ bu bizi çekemiyoğğğğ dış güçler bizle uğraşıyoğğğğ demekten başka ne yaptın söyle? Hadi madem reis dünyayı titretiyorya dünya lideriya yarın çıksın desin sıkıyorsa girin kudüse diye diyebilir mi? Anında ezerler çünki heryere imamhatip açıp yandaş medyayı toplayıp o bizi kıskanıyor diyince kendini kapatmış hayal dünyasında yaşıyor olursun.Şuan giydiğin donu bile onlar ithal ediyor sana sen 2023 bor diye bekle(Hayaliniz bile araplar gibi bişey üretmeden inek gibi hammadde verme çok rezil bir durum bide gururlanıyorsunuz) kıskanıyoğğ de

Bugünlerde hep yazdım yazıcamda mühendisini gencini 1400 tlye ilkokullu adamların elinde harcatıyorsun. Fen okulu açmak yerine her yere imamhatip dikiyorsun (hemen başlarsın ötmeye din düşmanı diye söyleyim Elhamdülillah Müslümanım.) İslam'ın ilime fene ne kadar önem verdiğini unutursun kafanı kuma gömersen böyle Kudüs'üde alırlar yarın İstanbulada girerler bu sefer tankı atletle f16 yı taşla durduramazsın.Sen 40 milyar dolarla her ile arge merkezleri açıp bilimsel çalışmalar yapıp yeni bir atılım gerçekleştirmezsen o parayı göçmenlere verip ülkenin demografisinin içine edersen.Sen binlerce km2 toprağında tarım yapamaz hayvancılık yapamaz sığırı bile senden kat kat küçük sırbistandan ithal edecek kadar rezil duruma düşersen.sen fabrika açıp üreten ülke olmazsan. Sen kurum satacağına kurum açıp hem istihdam hemde kamu sektörünün önünü açmazsan gün gelir o amerika seninde kafanı ezer o domino taşı gibi düşen oynanan ülkelere bak ibret al diyicemde sen aynı tas aynı hamam devam edersin.

Neymiş ülkemiz gençleri avrupa meraklısıymış senin meraklınmı olsaydı? Evde oturup ahaber açıp o bizi koskanıyoğğğğğğ hağüüğ o bizi çekemiyoğğğğ oyun oynuyolarrrğğ dış mihrağğğğğğ diye kendinden geçip ayinmi yapsaydı? Yada dahada güzeli örnek Ali ağaoğlu gibi ilk okul mezunu sığırların elinde 2 bin tlye harcansamıydı onca yıl eşşek gibi çalışıp okuyup? İlk kendine bak bişey derken ilk kendine bak

Senin yazıcağın cevabıda az çok tahmin ediyorum cehapeğğğ gelse çokmu değişcek. Denemeden bilemezsin ama emin ol mühür basarken ak parti yerine chp'ye milyon defa basarım mühürü ama iktidara geçtiğinde ak parti kafası devame derse tekrar basar mührü indiririm aşağıya ASIL MESELE SENİN GİBİ TAKIM TUTAR GİBİ AT GÖZLÜĞÜYLE PARTİ TUTANLARDA.

• emrehan09 kullanıcısına yanıt
    zaten sözde solcu dedim yazıma dikkat onlar solcuysa bende brad pittim zaten gerçek bir sol görüşten biri gelse yüzlerine tükürük bezini boşaltır ok..
  • ugarb kullanıcısına yanıt
    O dönemle ilgili bilgilerinizi ve görüşlerinizi paylaşırsanız, okuyan insanlar da bilgilenirler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah'ım, tez zamanda ne olacaksa olsun. 1 - 2 yıla kadar iç savaş mı olacak, başka bir devletle mi savaşılacak bilmiyorum ama bu kadar gerizekalı insanların yüzünden güzelim ülke poka battı, yeter süründürme artık. Başlasın büyük son..

• Fedocumusunuz ? Ağam yol yabdı,tank yaptı, tırmık yabtı daha ne olsin ? Almenya bile bizi gısganiyir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.