Şimdi Ara

aklıma takılan basit bir soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
5
Cevap
0
Favori
278
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> aklıma takılan basit bir soru
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    450 Mesaj
    deneme çözerken karşıma çıktı aklım karıştı sanırım hatırlayamadım. türkiye'de aynı anda dört mevsimin görülmesi eksen eğikliği ile mi alakalıydı, özel konumla mı?

|
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: ydkydk

deneme çözerken karşıma çıktı aklım karıştı sanırım hatırlayamadım. türkiye'de aynı anda dört mevsimin görülmesi eksen eğikliği ile mi alakalıydı, özel konumla mı?

aynı anda görülmesi yükselti.yani özel konum ama dört mevsimin belrgin olarak görülmesi matematik konum.sana örnekle açıklayayım aklında kalsın.

mesela izmirle van aynı enlemde ama sıcaklık ortları farklı neden?yükseltiden dolayı.

dört mevsim ancak orta kuşakta yer alan ülkelerde belirgin olarak görülür.

Orta kuşakta bulunmasınan dolayı böyle.Orta kuşakta yer alan bütün ülkelerde dört mevsim görülür.Enlem etkisinden dolayı böyle.Bir nevi konumuyla alakalı.Eksen eğikliğiyle alakası yok.
    |
    |
    Keremcem Yırtılır...
  • Yüzbaşı
    450 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mccarteqz

quote:

aynı anda görülmesi yükselti.yani özel konum ama dört mevsimin belrgin olarak görülmesi matematik konum.sana örnekle açıklayayım aklında kalsın.

mesela izmirle van aynı enlemde ama sıcaklık ortları farklı neden?yükseltiden dolayı.

dört mevsim ancak orta kuşakta yer alan ülkelerde belirgin olarak görülür.

tamamdır hatırladım. "belirgin"se matematik konum "aynı"ysa özel konumdu. çok teşekkür ediyorum hepinize :)
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
üniversite
SEO
Bey Azura
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.