Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

AKK yı nasıl uyguladıklarını çözdüm sanırım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
9
Cevap
0
Favori
407
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> AKK yı nasıl uyguladıklarını çözdüm sanırım.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1699 Mesaj
    http://www.ip-numaram.com/

Burdan bi bakarmısınız , ülke olarak nereyi gösteriyor ?

|
    |
  • Binbaşı
    1699 Mesaj
    Burda amaç ya akk ile ilgili yada şu phorm şirketinin bizi kayıt altına aldığının ispatı.
    |
    |
  • Yarbay
    15699 Mesaj
    Pardon ama, ne alâka?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Pardon ama, ne alâka?

Hocam bir proxy ye yönlendiriyor.Sizce bir anormallik yok mu ? Elit bir proxy.
  • Yarbay
    15699 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nfsworld

quote:

Pardon ama, ne alâka?

İyi de, ip numaranızı ve ip bazlı ülke şehir konumunu gösteren onlarca site var. Üstelik bunlar siz proxy kullanmasanızda konum ve Isp'nizi kolayca 'tahmin' edebiliyor. Akk sistemi abone hizmet no ve o hizmet no nun bağlı olduğu ip, santral üzerinden yapılan takip ile işliyor. Yani proxy ile doğrudan bir bağı yok, anlamsız geliyor.

quote:

quote:

quote:

Pardon ama, ne alâka?

İyi de, ip numaranızı ve ip bazlı ülke şehir konumunu gösteren onlarca site var. Üstelik bunlar siz proxy kullanmasanızda konum ve Isp'nizi kolayca 'tahmin' edebiliyor. Akk sistemi abone hizmet no ve o hizmet no nun bağlı olduğu ip, santral üzerinden yapılan takip ile işliyor. Yani proxy ile doğrudan bir bağı yok, anlamsız geliyor.

Modeme reset atıyorum yıne aynı. O siteden proxy seviyeni goruyorsun ve elit bir proxy arkasındaymısım gıbı davranıyor.Zaten sorun orda.Konumumu yanlıs gosterıyor sankı elit bır procy arkasındaymısım gıbı ama degılım.

Belkide o sitede bir yanlıslık vardır.Neyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nfsworld -- 15 Aralık 2012; 21:19:30 >

• Yarbay
    15699 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

Pardon ama, ne alâka?

Modeme reset atıyorum yıne aynı. O siteden proxy seviyeni goruyorsun ve elit bir proxy arkasındaymısım gıbı davranıyor.Zaten sorun orda.Konumumu yanlıs gosterıyor sankı elit bır procy arkasındaymısım gıbı ama degılım.

Belkide o sitede bir yanlıslık vardır.Neyse.

Tamam işte, proxy yok görünüyor, hem http header'ları hemde proxy orjini 'boş' görünüyor gönderdiğin resimde?

|
    |

• Binbaşı
    1699 Mesaj
    Boyle dusunmemın nedenı tam bu sacmalıklar olurken akk uyarısı geldı.
    |
    |
  • Yarbay
    4439 Mesaj
    telekomun ülke çağında 7-8 tane bölgesi var.mesela siz mersinden girseniz antalyadan çıkış alırısnız sonra ankaraya ulaşırısnız ordan nete çıkarsınız.yoksa samsun yerine konya göstermesi.galiba telekom kendi içnde de bi anlaşmazlık yaşıyor
    |
    |
    bunun AKK ile alakası yok, internete bağlantı yaptıktan sonra tüm veri trafiğiniz turk telekom gatewayden geçerken byte byte sayılıyor, bundan kaçış yok. ama akk uygulandıktan sonra hızı sınırını bypass etme yöntemleri var, MTU değiştirmek gibi
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
son dakika
google reklamları
Mobilya Takımları
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,221
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.