Şimdi Ara

AKK yeni düzenleme yarar değil zarar getiriyor. Canlı Yayın! (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
347
Cevap
3
Favori
17.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • akk kalkacak 2019 yılında kesinlikle kalkacak...

• quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

Orijinalden alıntı: Va Fail

Reklam aldığınız kurumların dahil bu yaptığı haksız ve adaletsiz uygulamaları eleştirebilmeniz hakikaten takdire şayan.

Videonun son kısmında dediğiniz gibi bu haksızlığa dur diyebilmek için harekete geçmemiz lazım

kendi adıma twitter dan başlayarak ve yarın tüm öğretmen arkadaşlarımı hem btk hem de bimer üzerinden bu haksız ve çağdışı uygulamaya dur demek için yönlendireceğim.

İnşallah çabalarımız boşa gitmez

bu halk

faturalın %50 si vergi

otombillerde %200 vergi var

mtv yıllık 22.000 lira (6000cc üstü)

dolar 15 sene %500 arttı

yineden sokaklara dökülmedi

akk için hiç dökülmez

Saçmalamışsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hcmanx

quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

Orijinalden alıntı: Va Fail

Reklam aldığınız kurumların dahil bu yaptığı haksız ve adaletsiz uygulamaları eleştirebilmeniz hakikaten takdire şayan.

Videonun son kısmında dediğiniz gibi bu haksızlığa dur diyebilmek için harekete geçmemiz lazım

kendi adıma twitter dan başlayarak ve yarın tüm öğretmen arkadaşlarımı hem btk hem de bimer üzerinden bu haksız ve çağdışı uygulamaya dur demek için yönlendireceğim.

İnşallah çabalarımız boşa gitmez

bu halk

faturalın %50 si vergi

otombillerde %200 vergi var

mtv yıllık 22.000 lira (6000cc üstü)

dolar 15 sene %500 arttı

yineden sokaklara dökülmedi

akk için hiç dökülmez

Saçmalamışsın

Kanitla !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogameci -- 2 Mayıs 2017; 15:11:1 >

• Şuanda halkın çıkarına en ufak bi hareket hiçbir konuda göremiyorum bu adamlar açık bir şekilde dolandırıcı

• illa evdeki interneti kapattıracaklar.

• sahte belge ile SOLNet'e iftira atan troller TURKSAT'a iftira atmaz mı? TT satış personelleri iyice uçtu... LSD müptelası troller her yerden saldırıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: helfgott

arkadaşlar burada yazmak yerine bimer e ve cimer'e yazın. ciddiye alıyorlar. ama ciddiye alınacak şekilde yazın.

olayın teknik altyapısı şu;

nasıl büyükşehirlerde araba sayısına göre yollarda şerit bulunmuyorsa atıyorum 1000 şeritli yollar yoksa internet yolları da 10 Mbit sınırsız ı destekleyecek kapasitede değil. sürekli internet hızınıza bakarsanız yolun kullanım durumuna göre AKK yı doldurmadığınızda bile zaman zaman hızınızın 5 -6Mb ya düştüğünü görürsünüz.

sürekli hatlarda iyileştirme yapılıyor ama akşamdan sabaha AKK yı kaldırmak kolay değil. belki 3 -4 yıl sonra AKK yı doldurduğumuzda hızımız 8 -10Mb e düşecekti.

sözün özü birşeyi talep ederken bunun mümkün olup olmadığı üzerine de bir düşünün. 5 - 6 yıl önce 1 Mbit lik hatlarla idare ediyorken bugünün internetinin kapasitesi ne kadar tatmin edici değerlendirmek lazım.

ABD de torrentten download yapamadığınızı film vs indiremedğinizi servis sağlayıcınızın büyük cezalarla kapınıza dayandığını biliyorsunuz umarım.

5~6Mbps nerede? sen fosil ADSL/VDSL zamanında sıkışıp kalmışsın...

• Nemrut17 N kullanıcısına yanıt
    Ses çıkarmayı öğrenebilsek

• quote:

Orijinalden alıntı: asus1981

quote:

hocam;

senin resmini gösterdiğin sayfada 02:00 -08:00 arasında kullanılan interneti kotadan eksilteceğiz yazmıyor değil mi? çünkü eksiltemeyecekler BTK kararı gereği.

Ve Kotayı aşarsan hızını düşürerek aynı ücrette hizmet almaya devem etme gibi bir zorunluluk yazıyor mu BTK kararında? yazmıyor. adam kotayı aştığında hızını düşürmeyip ek ücret istiyor. BTK kararında bunu yapmasını engelleyen bir madde var mı? yok.

yani elbette uydunet kendisini bağlayıcı olan BTK dan habersiz değil BTK kararını ihlal anlamına gelecek bir tarife koymuyor.

Benim bildiğim kadariyla Btk kararinda gece 02 ve 08 arasi kotaya dahil olmayacak diyordu.Butun forumlarda haberlerde hep bu sekilde okuduk

Biz yanlış mi okuduk aceba ...Ya da bilgi kirliliği var bilinmiyor şu an için

Ben bu maddede AKN siz tarifelerinde buna dahil olacağına dahil bir algı oluşturamadım. Yorum sizin

02:00 - 08:00 saatleri arasında gerçekleştirilen internet kullanımlarının AKN’ye dâhil
    edilmemesi ve AKN’nin aşılıp aşılmadığına bakılmaksızın söz konusu zaman dilimlerinde AKN
    sonrası indirme hızı kısıtlarının uygulanmaması

kaynak :www.btk.gov.tr/File/?path=ROOT%2f1%2fDocuments%2fKurul+Karar%C4%B1%2f(518)_(10)+Adil+Kullan%C4%B1m+Noktas%C4%B1.pdf

• Kota mota olayı hikaye ama her türlü fiyatlara zam gelecek bunun sinyali verildi.
  • 6 ay sonra tahhütüm bitiyor ya superonline kullanıyorum ya turknete geçerim ya da interneti kapatırım . herkes interneti kapatsa bunlar böyle bir şey yapamaz !!!

• tutankenshta kullanıcısına yanıt
    arada netinin hızını kontrol et aslanım, senin 25 Mbps diye para ödediğin hattın hızı 25' e kadar diye satılıyor. sen 5 -6 Mbps olarak kullanıyorsun. cehalet havuzunda hayırlı boğulmalar.
  • 1gb 2 tl fazla degil aslinda 100gb 200 tl uygun

• gerçekten tünelin ucu bomb.k biyere çıkıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

quote:

arkadaşlar burada yazmak yerine bimer e ve cimer'e yazın. ciddiye alıyorlar. ama ciddiye alınacak şekilde yazın.

olayın teknik altyapısı şu;

nasıl büyükşehirlerde araba sayısına göre yollarda şerit bulunmuyorsa atıyorum 1000 şeritli yollar yoksa internet yolları da 10 Mbit sınırsız ı destekleyecek kapasitede değil. sürekli internet hızınıza bakarsanız yolun kullanım durumuna göre AKK yı doldurmadığınızda bile zaman zaman hızınızın 5 -6Mb ya düştüğünü görürsünüz.

sürekli hatlarda iyileştirme yapılıyor ama akşamdan sabaha AKK yı kaldırmak kolay değil. belki 3 -4 yıl sonra AKK yı doldurduğumuzda hızımız 8 -10Mb e düşecekti.

sözün özü birşeyi talep ederken bunun mümkün olup olmadığı üzerine de bir düşünün. 5 - 6 yıl önce 1 Mbit lik hatlarla idare ediyorken bugünün internetinin kapasitesi ne kadar tatmin edici değerlendirmek lazım.

ABD de torrentten download yapamadığınızı film vs indiremedğinizi servis sağlayıcınızın büyük cezalarla kapınıza dayandığını biliyorsunuz umarım.

5~6Mbps nerede? sen fosil ADSL/VDSL zamanında sıkışıp kalmışsın...

saka gibi kapasiteden bahsediliypr
    gercekten boylelerı cıleden cıkartır ınsanı

bu 3lu cekyat degılkı
    al 3 kısılık yere 5kısı sıgdır
    cekyatı alırsın kullanırsın
    bızım bahsettıgımız teknolojı devamlı gelısım ısteyen bısey
    sen para kazanıp altyapıyı es gecersen tabıı yetmez

fılm ındırmek farklı bısey konu ıle ne alakası var
    adamlar orada yaptırım koymuslar ındırene ceza var

Talep edeceksın etmezse tavuk gıbı eskı cagda yasarsın

"sürekli hatlarda iyileştirme yapılıyor"

hadı canım :D

ornek
    ben 10 sene önce 4mbit net kullanıyordum

sımdı paketım 16mbıte kadar
    ama

hattımdakı pocket loss latency yuzunden dun hattımı 4mbıt e sabıtlemısler

suanda bıle aldıgım hız 3,25-3,5 mbit

10-12 gün önce 6-7 mbit alırken
    cok fazla lag oluyordu
    dedım arıza kaydı olusturalımda baksınlar :D
    4mbite cekmısler

sımdı ben salak gıbı talep etmıyeyım mı hıcbıseyı, hız yetmıyor dıye
    10sene oncesınden bahsedıyorum
    adam a sorarlar hıc mı yatırım yapmadın

hesap sadece bende
    50tl * 12ay * 10sene =6000 tl vermısım (50tl olarak hesapladım ama cok daha fazlasını verıyorum mesela suanda tv ıle bırlıkte 89 tl)

• Türkiyedeki rekabet kurulu ne işe yarıyor?? şirketler anlaşmış milleti soyuyorlar, adamlar gıgını çıkarmıyor, bu nasıl bir ülkedir anlamadım. Bence burada yorumlarda tartışıcamıza rekabet kuruluna ve bimer e herkes mail atsın.

• her ülke hakettiği şekilde yönetilir.2017'deyiz böyle birine bile makam verebiliyoruz.ne bekliyorsunuzki?siz de fazla şaaapmayın o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 2 Mayıs 2017; 9:43:24 >
  • Bursa nin en büyük ekonomik potansiyeline sahip olan ve günlük milyonlarca dolar ihracat yapan Vişne Caddesi üzerinde kullanmış olduğum internet hizmetine ödemiş olduğum rakam 60 TL. Almış olduğum maksimum internet hızı 3.5 mbit. Şimdi soruyorum size ey İSS lar bana neden ayrımcılık yapıyorsunuz? Benim internetime AKN neden uygulamıyorsunuz? 3.5 mbit olsa bile 0.5 mbit hızımı kesin benimde. Ülkemin insanları ile aynı kaderi yaşamak istiyorum.

Buradan eski İSS hizmetini aldığım TTNET e. Ve TTnet ten ayrılmama sebebi olup 368 TL cayma bedeli ödememe vesile olan vede söz verdikleri 16mb net internet hızını veremeyen hatta altyapımız desteklemediği için 4.5 mbit olan hizim bu firmaya geçince 3.5 mbite düşmesine sebebi olan çok saygıdeğer MİLLENNİCOM ailesine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

türk telekomu arayıp küfür etmeyin ya da herhangi bir yere kendileri hakkında hakaret içerikli yazılar yazmayın hakaret davası açıyorlar.

Yapma ya?! Bütün bu zamda emeği geçen kan emicilerin 7 göbek gelmişini geçmişini

Bahsi geçen durum hayata geçerse, ülkede internet kullanmak cidden lüks ve zenginlere ait bir alan olacak.

Neyse, işini bilen de zaten kazanıyor.

Şaka şaka.

Zaten bu zamlar senin gibi işini bilen zenginler için değil hocam. Proleterya için geçerli. Senin tuzun kuru yani kafaya takma. Ver 500 kayme bağlat 150 mbit sınırsız.

Kendimi bir an kötü hissettim hocam. Geçen arkadaş mesaj yazmış, Bodrum'da yazlığı 6 bin liraya kiraya vermiş... Vay arkadaş ya millette ne para var dedim. Çocuğa kızlar vermek için sıra oluyorlardır kesin...

Bence hissetseniz iyi olur hocam. Millet o parayla 1 ay geçiniyor.

Bu arada 7 bin civarıymış sanırım kira paraları. Bi arkadaş var öyle dedi banada. Adama vermeyen kız kalmamış nerdeyse(selam)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

türk telekomu arayıp küfür etmeyin ya da herhangi bir yere kendileri hakkında hakaret içerikli yazılar yazmayın hakaret davası açıyorlar.

Yapma ya?! Bütün bu zamda emeği geçen kan emicilerin 7 göbek gelmişini geçmişini

Bahsi geçen durum hayata geçerse, ülkede internet kullanmak cidden lüks ve zenginlere ait bir alan olacak.

Neyse, işini bilen de zaten kazanıyor.

Şaka şaka.

Zaten bu zamlar senin gibi işini bilen zenginler için değil hocam. Proleterya için geçerli. Senin tuzun kuru yani kafaya takma. Ver 500 kayme bağlat 150 mbit sınırsız.

Kendimi bir an kötü hissettim hocam. Geçen arkadaş mesaj yazmış, Bodrum'da yazlığı 6 bin liraya kiraya vermiş... Vay arkadaş ya millette ne para var dedim. Çocuğa kızlar vermek için sıra oluyorlardır kesin...

Bence hissetseniz iyi olur hocam. Millet o parayla 1 ay geçiniyor.

Bu arada 7 bin civarıymış sanırım kira paraları. Bi arkadaş var öyle dedi banada. Adama vermeyen kız kalmamış nerdeyse(selam)

Doğru söylüyorsunuz hocam. Çoğu kişi bir ayda da kazanamıyor o parayı.

Kizlar çocuğa çatır çutur veriyorlarmış hocam. (selam)

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.