Şimdi Ara

AKK yeni düzenleme yarar değil zarar getiriyor. Canlı Yayın! (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
347
Cevap
3
Favori
17.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kaptansakirt

quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Superonline'nin 89 tl'lik 25 mbit full sınırsız tarifesi iki kişi için ideal bir paket. Zira ben öyle yapıyorum. Geçen ay yaptığım download...

AKK yeni düzenleme yarar değil zarar getiriyor. Canlı Yayın!

Mesela şu resim bizdeki internetin pahalı olmasının nedenlerinden biridir kesin. Çünkü çoğu zaman insan gibi kullanmıyoruz interneti. Bunun da en büyük nedeni lisanslı hiç bir şeye para ödemek istemememiz.

1.3TB lik lisanslı ne yapmış olabilir bu arkadaş? Açıkça belli ki torrentten sömürmüş durmuş. You Tube'u 7/24 açık bıraksanız ve sürekli 4K yayın izleseniz bu kadar veri indirmez. Steam'den 10 tane oyun almış olsanız maksimum edeceği 200-300 GB.

Ben kendimden örnek vereyim; interneti hep sömürsem aylık maksimum 100 GB i geçemiyorum. Ki bu da ancak Steam'dan oyun satın aldığımda gerçekleşiyor. Eğer o ay oyun satın almamışsam maksimum çektiğim veri 50GB falan.

Velhasıl kelam ülkemizde internetin bu pahalı olmasının en büyük nedenlerinden birisi de korsan içerik ve korasan içeriğe erişimi sağlayan torrentler gibi görünüyor.

Not: Alıntıdaki görselde bulunan trafiği tamamen yasal ise arkadaştan özür dilerim.

bro öyle diyosunda ben sadece telefondan 40-50 gb kullanıyorum evde 3 kişi kullanıyor 1 pc 3 telefon pc den aylık yaklaşık 50 - 60 oluyo. Diğer 2 telefonda toplam 80 gb felan yapar indirdiğimiz herhangi bir şey de yok. yani aylık 200 gb için herhangi ekstra bir şey indirmemiz gerekmiyor(torrent te kullanmıyorum). hani 1.5 tb biraz! fazla ama 250 300 gb ta fazla değil bence

Hocam eğer tamamı legal ise (hatta az bir kısmı illegal de olabilir) 1,5 değil 150 TB de indirilir. Bunda bir sıkıntı yok, itirazım da yok. Ama eğer firmalar sırf bu illegal içeriklerle fazla trafik tüketenler yüzünden internet fiyatlarını böyle pahalı tutuyorsa sıkıntı burada. Yoksa parasını ödedikten sonra 100GB da tüketirsin, 100TB da kime ne?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erasmus78 -- 1 Mayıs 2017; 16:4:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: helfgott

BTk kararında AKK/AKN uygulamasının sona erme tarihi 31.12.2018
    1 Mayıs 2017 itibari ile uymaları gereken 2 madde var;

karardaki 6. ve 7. maddeler. ona da uyuyorlar.

Tamam da, AKN li tarifeleri kaldırarak sadece sabit kota koyarak mı uyuyorlar? Burada açık açık sabit kotalar var, aşım ücreti 2TL/GB ve maksimum gelebilecek faturalar yanında yer alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgabes64 -- 1 Mayıs 2017; 16:15:41 >

• tolgabes64 kullanıcısına yanıt
    Bugün AKN li tarifeleri kaldırmaları gerekmiyor . BTK karaınının 11. maddesinde;

11. 31.12.2018 tarihi itibarıyla AKN uygulamasına son verilmesi
    hususlarına karar verilmiştir.

1 mayıs 2017 itibari ile uyacakları 6. madde;

Sabit şebeke işletmecilerinin AKN uygulanan sabit genişbant internet tarife ve paketlerinde
    AKN sonrası veri indirme (download) hızlarının aşağıdaki tabloda belirtilen şekilde
    uygulanması,

1 mayıs 2017 itibari ile uyacakları 7. madde;

7. 02:00 - 08:00 saatleri arasında gerçekleştirilen internet kullanımlarının AKN’ye dâhil
    edilmemesi ve AKN’nin aşılıp aşılmadığına bakılmaksızın söz konusu zaman dilimlerinde AKN
    sonrası indirme hızı kısıtlarının uygulanmaması,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helfgott -- 1 Mayıs 2017; 16:24:37 >
  • Süperonline a sövüyorduk 24mbit 89 tl olur mu diye kablonet 10 mbite 99 tl yazmış. Şapacak enayi arıyorlar sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bugün AKN li tarifeleri kaldırmaları gerekmiyor . BTK karaınının 11. maddesinde;

11. 31.12.2018 tarihi itibarıyla AKN uygulamasına son verilmesi
    hususlarına karar verilmiştir.

1 mayıs 2017 itibari ile uyacakları 6. madde;

Sabit şebeke işletmecilerinin AKN uygulanan sabit genişbant internet tarife ve paketlerinde
    AKN sonrası veri indirme (download) hızlarının aşağıdaki tabloda belirtilen şekilde
    uygulanması,

1 mayıs 2017 itibari ile uyacakları 7. madde;

7. 02:00 - 08:00 saatleri arasında gerçekleştirilen internet kullanımlarının AKN’ye dâhil
    edilmemesi ve AKN’nin aşılıp aşılmadığına bakılmaksızın söz konusu zaman dilimlerinde AKN
    sonrası indirme hızı kısıtlarının uygulanmaması,

Anlaşamadığımız nokta, bizimde beklentilerimiz BTK nın bu genelgeleri yöndeydi. Beklentilerimiz : 02:00-0800 arası AKN uygulanmayacak, AKN yi aşan kullanıcalar da firmalar ile tahahhüt etmiş hızlarına göre, yeni belirlenen yavaşlama standartlarına uyacaklarıydı. Ama şuan önümüzde bir gerçek var ve kabak gibi de ortada. Daha neyin "öyle değil" ısrarı? BTK kararında öyle yazıyor diye öyle karşımıza da öyle sunulmamış olduğu görünür bir gerçek. hem resmi sitesine bağlantı verdim, hem de bağlantı açılmazsa diye görsel yükledm, tekrar yüklüyorum.

www.turksatkablo.com.tr/internet-Tarifeler

• benim internet yıllardır şöyle.kota kalkınca 4 mbit oluyor.(bazen 4 e yükseltmeyide unutuyorlar) kotayı aşınca 3 mbit devam.alt yapı kaldırmıyor diyorlar ama ona uygun bir tarifede yok.8 mbite kadar 50 gb kota. 59 lira.
  • tolgabes64 kullanıcısına yanıt
    hocam;

senin resmini gösterdiğin sayfada 02:00 -08:00 arasında kullanılan interneti kotadan eksilteceğiz yazmıyor değil mi? çünkü eksiltemeyecekler BTK kararı gereği.

Ve Kotayı aşarsan hızını düşürerek aynı ücrette hizmet almaya devem etme gibi bir zorunluluk yazıyor mu BTK kararında? yazmıyor. adam kotayı aştığında hızını düşürmeyip ek ücret istiyor. BTK kararında bunu yapmasını engelleyen bir madde var mı? yok.

yani elbette uydunet kendisini bağlayıcı olan BTK dan habersiz değil BTK kararını ihlal anlamına gelecek bir tarife koymuyor.
  • Kota içeren her düzenlemeye HAYIR

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni düzenlemeyle ne oldu biri bana açıklasın akk kalkmadımı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hocam;

senin resmini gösterdiğin sayfada 02:00 -08:00 arasında kullanılan interneti kotadan eksilteceğiz yazmıyor değil mi? çünkü eksiltemeyecekler BTK kararı gereği.

Ve Kotayı aşarsan hızını düşürerek aynı ücrette hizmet almaya devem etme gibi bir zorunluluk yazıyor mu BTK kararında? yazmıyor. adam kotayı aştığında hızını düşürmeyip ek ücret istiyor. BTK kararında bunu yapmasını engelleyen bir madde var mı? yok.

yani elbette uydunet kendisini bağlayıcı olan BTK dan habersiz değil BTK kararını ihlal anlamına gelecek bir tarife koymuyor.

Benim bildiğim kadariyla Btk kararinda gece 02 ve 08 arasi kotaya dahil olmayacak diyordu.Butun forumlarda haberlerde hep bu sekilde okuduk

Biz yanlış mi okuduk aceba ...Ya da bilgi kirliliği var bilinmiyor şu an için

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaptansakirt

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Superonline'nin 89 tl'lik 25 mbit full sınırsız tarifesi iki kişi için ideal bir paket. Zira ben öyle yapıyorum. Geçen ay yaptığım download...

Mesela şu resim bizdeki internetin pahalı olmasının nedenlerinden biridir kesin. Çünkü çoğu zaman insan gibi kullanmıyoruz interneti. Bunun da en büyük nedeni lisanslı hiç bir şeye para ödemek istemememiz.

1.3TB lik lisanslı ne yapmış olabilir bu arkadaş? Açıkça belli ki torrentten sömürmüş durmuş. You Tube'u 7/24 açık bıraksanız ve sürekli 4K yayın izleseniz bu kadar veri indirmez. Steam'den 10 tane oyun almış olsanız maksimum edeceği 200-300 GB.

Ben kendimden örnek vereyim; interneti hep sömürsem aylık maksimum 100 GB i geçemiyorum. Ki bu da ancak Steam'dan oyun satın aldığımda gerçekleşiyor. Eğer o ay oyun satın almamışsam maksimum çektiğim veri 50GB falan.

Velhasıl kelam ülkemizde internetin bu pahalı olmasının en büyük nedenlerinden birisi de korsan içerik ve korasan içeriğe erişimi sağlayan torrentler gibi görünüyor.

Not: Alıntıdaki görselde bulunan trafiği tamamen yasal ise arkadaştan özür dilerim.

bro öyle diyosunda ben sadece telefondan 40-50 gb kullanıyorum evde 3 kişi kullanıyor 1 pc 3 telefon pc den aylık yaklaşık 50 - 60 oluyo. Diğer 2 telefonda toplam 80 gb felan yapar indirdiğimiz herhangi bir şey de yok. yani aylık 200 gb için herhangi ekstra bir şey indirmemiz gerekmiyor(torrent te kullanmıyorum). hani 1.5 tb biraz! fazla ama 250 300 gb ta fazla değil bence

Hocam eğer tamamı legal ise (hatta az bir kısmı illegal de olabilir) 1,5 değil 150 TB de indirilir. Bunda bir sıkıntı yok, itirazım da yok. Ama eğer firmalar sırf bu illegal içeriklerle fazla trafik tüketenler yüzünden internet fiyatlarını böyle pahalı tutuyorsa sıkıntı burada. Yoksa parasını ödedikten sonra 100GB da tüketirsin, 100TB da kime ne?

Olayın illegallikle bi alakası yok ki.
    Benim kaçak indirdiğim oyun başına SOL yada Uydu devlete vergi mi ödüyor? Ceza mı yatırıyor?
    Olay altyapıya yatırım yapmayalım, milleti 100 küsür liralık yeni paketlere alıştıralım mantığından kaynaklanıyor.
    25 mbit AKN li paket 16'ya düşmeye başladığı zaman o pahalı paketlerin alınmayacağını insanların zamanında 3'le idare ederken 16'da seve seve devam edeceklerini iyi biliyorlar.

Bizim evde de PS4 telefonlar bilgisayarlar vs. tümü legal kullanımla ortalama ayda 200-250 gb veri indiriyor.
    200-250 artık normal oldu bu zamanda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quattro -- 1 Mayıs 2017; 17:37:2 >

• Döndük mü yine Tahtakale günlerine...

Millet paralı kotayla indirmek yerine; gider korsan "DVD" alır...

Hele ki günümüzde öyle melanet bir şey ki bu; orijinal oyun satın alacaksın internetten... Oyun 60GB... Oyuna verdin 100 lira üstüne indirme parası 60GB*2TL = 120 TL... Etti mi 220 TL...

Amiyane tabirle; mal mı bu millet?

Bilgisayarda olan taaa Nuhnebi'den kalma mp3'leri silmeyi düşünüyordum... İyi ki silmemişim...
    Youtube ve çeşitli müzik kanalları paralı ve parasız... Çünkü paralıların ücretleri de çok cüzi...
    Ancak işin içinde 1GB=2TL olayı girince cazibesi kalmıyor hiçbirinin...

Elalemde çanak anten, kablo yayın, bilmem ne püsür hiçbiri kalmamış...
    İnternet ücretini ödeyip; hem tv'sini, hem müziğini, hem de filmini dizini aynı pakette izliyor...

Düştüğümüz duruma bak!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat204 -- 1 Mayıs 2017; 17:42:36 >

• Erasmus78 kullanıcısına yanıt
    bende 220GB maksimum download oldu upload hiç o kadar olmadı korsan olması kesin olmaz heralde...
  • Reklam aldığınız kurumların dahil bu yaptığı haksız ve adaletsiz uygulamaları eleştirebilmeniz hakikaten takdire şayan.

Videonun son kısmında dediğiniz gibi bu haksızlığa dur diyebilmek için harekete geçmemiz lazım

kendi adıma twitter dan başlayarak ve yarın tüm öğretmen arkadaşlarımı hem btk hem de bimer üzerinden bu haksız ve çağdışı uygulamaya dur demek için yönlendireceğim.

İnşallah çabalarımız boşa gitmez
  • Major König kullanıcısına yanıt
    daha kalkmadı ön hazırlığı diye kotalı paketlere zam yaptılar + akk olmayan paketlerde koydular ama çok pahalı...
  • Çorba oldu iş iyice her kafadan ayri ses çıkıyor
  • romanyayla bulgaristanla karşılaştırma yaparken fiberin nasıl döşendiği de göz önüne alınmalı.
    bizde kablolar yer atından döşenirken oralarda kablola elektrik hattı gibi kafaızın üerinden geçiyor daa hızlı yayılması cok normal

• tutankenshta kullanıcısına yanıt
    Peki hocam kotalı pakette gece 2 ile 6 arasında yaptığın harcama kotandan yiyomu?

• Aslında pahalı olmasının sebebi şudur daha önce kaan terzioğluda söyledi 100mbit bağlatıp 5 kişi ortak kullanıyor.firmalar en azından şimdide kullanılsa bile kar edecek olan bize olacak yine

• quote:

Orijinalden alıntı: Va Fail

Reklam aldığınız kurumların dahil bu yaptığı haksız ve adaletsiz uygulamaları eleştirebilmeniz hakikaten takdire şayan.

Videonun son kısmında dediğiniz gibi bu haksızlığa dur diyebilmek için harekete geçmemiz lazım

kendi adıma twitter dan başlayarak ve yarın tüm öğretmen arkadaşlarımı hem btk hem de bimer üzerinden bu haksız ve çağdışı uygulamaya dur demek için yönlendireceğim.

İnşallah çabalarımız boşa gitmez

bu halk

faturalın %50 si vergi

otombillerde %200 vergi var

mtv yıllık 22.000 lira (6000cc üstü)

dolar 15 sene %500 arttı

yineden sokaklara dökülmedi

akk için hiç dökülmez
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.