Şimdi Ara

AKK kalkıyor KOTA geri geliyor. Faturalarınızı kontrol edin. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.439
Cevap
15
Favori
134.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jack Martin

Netspeed geçin kurtulun 24 Megabit Full Limitsiz 62 TL dilerseniz 75 Megabit 200 GB AKN Paketi ise 65 TL her türlü kardasınız kısacası.

Telekomla kısacası uğraşmaya değmez şark kurnazı bunlar..
    hocam fiyatlar cok iyi hızları stabil mi?
  • quote:

https://www.netspeed.com.tr/vdsl-tarifeler/

VDSL Tarifelerinden bahsetmiştim hocam.

Fiber altyapı tarafı telekomun dokunulamaz politakası yüzünden fiyatlar biraz daha abartılı olabilir ama hala uygun.. Yeni sistemle birlikte Netspeed 50 Megabit 200 GB AKN paketini en kötü 24 megabit yerine 30 megabite düşürür.. Diğerinin fiyatı ise gene bir çok firmaya göre uygun..

En Önemlisi ise Netspeed müşteri hizmetleri tarafında görevini iyi yapmasıdır.

Alıntıları Göster
    Fiyatlar güzel hocam sıkıntı yok o konuda. Benim isteklerime uyan uygun fiyatlı olan paket (Fiber 25 mbit kota yok akn yok 89 tl)

Şimdi ben fiber kullanmak istiyorum bölgemde alabildiğim en yüksek 25 mbit. Netspeed paketlerine baktığımda zaten 50mbit almamın mantığı yok.

Ayrıca ps4 oyunları indirdiğimden 3 oyunda 200 gb akn dolar o yüzden limitsiz olsun istiyorum.

Ama netspeed fiyatları güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Alfred Blalock

hocam fiyatlar cok iyi hızları stabil mi?

Alıntıları Göster
    Gayet Stabil kopma vs. asla yaşamıyorum. Ana konuma bakabilirsiniz zamanında açmıştım her ne kadar şu an çalıştığımdan ilgilenemesemde yakın zamanda güncelliyeceğim.

https://forum.donanimhaber.com/netspeed-akk-yok-gercek-sinirsiz-internet-sadece-40-tl--128462827

Özellikle ping konusunda çok memnunum.

• Netspeed, speedplus paketini kullanıyorum akn derdi yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vodafone net kota getirmez inş hız ve ping de hiç sorunum yok şükür
  • quote:

Gayet Stabil kopma vs. asla yaşamıyorum. Ana konuma bakabilirsiniz zamanında açmıştım her ne kadar şu an çalıştığımdan ilgilenemesemde yakın zamanda güncelliyeceğim.

https://forum.donanimhaber.com/netspeed-akk-yok-gercek-sinirsiz-internet-sadece-40-tl--128462827

Özellikle ping konusunda çok memnunum.

Alıntıları Göster
    ya hocam 5 yıl önce ttnetten dsmarta geçmiştim
    ttnette cok kopmalar 8mbps hızı 1mbps altında görmeler vs yasıyordum. Dsmarta geçtim böyle sorun kalmadı.
    netspeed de aynı sorunu yaşarım diye tedirginim.
    Ttnetin alt yapısını mı kullanıyorlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: naturl

Fiyatlar güzel hocam sıkıntı yok o konuda. Benim isteklerime uyan uygun fiyatlı olan paket (Fiber 25 mbit kota yok akn yok 89 tl)

Şimdi ben fiber kullanmak istiyorum bölgemde alabildiğim en yüksek 25 mbit. Netspeed paketlerine baktığımda zaten 50mbit almamın mantığı yok.

Ayrıca ps4 oyunları indirdiğimden 3 oyunda 200 gb akn dolar o yüzden limitsiz olsun istiyorum.

Ama netspeed fiyatları güzel.

Alıntıları Göster
    O Konuda haklısınız zaten eskiden Fiber Paketleri yoktu sanırım yakın bir dönem içerisinde aktifleştirdiler..

2019 yılıyla ve yeni sistemle birlikte daha fazla seçenek ekliyeceklerdir..

Zaten artık ISP Firmalarının şunu anlaması lazım dediğiniz gibi günümüzde bir orjinal oyun neredeyse 100 GB artık 2-3 oyun indirsek AKN yada Kota yalan oluyor..

Bende şu anda 32 Megabit 150 GB AKN olan paketteyim 52 TL ödüyorum. Kota sonrası 16 megabit düşüyor ve bana yetiyor. İlla birşey indireceksemde gece 2-8 arası hallediyorum.

Bakalım yeni sistemle ne olucak göreceğiz. Şu an görünen 16 yerine 20 düşeceğimiz yada NetSpeed BTK kurallarını arkasına alarak tamamen sınırsız hale getirecek ama düşük ihtimal sonuçta 24 megabit full limitsiz 62 TL ödüyene bu sefer haksızlık olucaktır.

Açıkcası 20 megabite düşürürlersede bana yeter hatta efsane olabilir sonuçta fiyatıyla karşılaştırdığımda muazzam.

• Bluedn B kullanıcısına yanıt
    Abim öyle diyorsun da kaç mbps kullaniyosun kota ne kadar peki.?

• Limitsiz 8 Mbps 79.90 TL den başlayan çok avantajlı fiyatlarla
  • Bazi arkadaşlar alt yapisi türktelekom diye söylenip duruyor ama kullandiklari firma hangi alt yapiyi kullaniyor acaba vodafone turknet turktelekom d smart netspeed aynilar ama netspeed gercekten hem tahattusuz oluşu hem arkasinda durmasi vede kampanya fiyatlari yeterli netspeed calişani avukati sahibi değilim bekarken annemlerde d smart kullaniyorum pc var halende kullaniyoruz ama netspeed keşke daha önce rast gelseydim diyorum kopma yaşamaya başlsdim d smarta 2020 yilina kadsr sözleşmem var kurtulamiyorum..

• Ay sonunda türknete geçiyorum. Sizde öyle yapın. Baktınız olmuyor iptal edersiniz. Taahüt fln yok. En temizi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Alfred Blalock

ya hocam 5 yıl önce ttnetten dsmarta geçmiştim
    ttnette cok kopmalar 8mbps hızı 1mbps altında görmeler vs yasıyordum. Dsmarta geçtim böyle sorun kalmadı.
    netspeed de aynı sorunu yaşarım diye tedirginim.
    Ttnetin alt yapısını mı kullanıyorlar?

Alıntıları Göster
    Evet Türk Telekom altyapısı kullanılıyor.

Sorun yaşasanız dahi müşteri hizmetleri gayet kaliteli hocam çözüme elbet kavuşturacaklardır.
  • 2 gün sonra ttnet aboneliğim bitiyor. Müşteri hizmetlerini aradım 24 mbps 100gb paketinin fiyatını sordum 82.5 TL olarak söylediler. Peki yılbaşından sonra AKK kalkacak ozaman nasıl olacak dedim Müşteri hizmetleri bana AKK kalkana kadar tarifeniz devam edecek (2 ay) AKK kalktığında 100gb lık kotanız kalkacak hızınızda hiçbir düşme olmayacak limitsiz olarak kullanacaksınız dedi. Öyle desede insanın pek inanası gelmiyor açıkcası

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kontratak kullanıcısına yanıt
    Bu ülkede sınırsız internet hayal oldu gibi.

AKK kalkıyor KOTA geri geliyor. Faturalarınızı kontrol edin.

• Rimesia R kullanıcısına yanıt
    Kaybolmadan şunu cevaplayalım.Eve gidince apartman yöneticisi, mahalle muhtarı herkese gönderecem

• naturl kullanıcısına yanıt
    Paket detaylarını tam olarak incelemedim. Ama Online İşlemler sayfasında paket değiştir dediğimde açılan listede yer alan fiyatlar bunlar.
  • Günal kullanıcısına yanıt
    Bu fiyatların kaynağı nedir acaba? Aynı isim ve hızda iki paket aralarında 50 lira var. 100 mbps 50'den daha ucuz; tutarsızlıklar mevcut.

Edit: 10 sn önce cevap yazmışsınız :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elessar Eredhian -- 7 Kasım 2018; 14:40:11 >
  • Çok Hesaplı tabi 2006 olsaydı.

• 7 aydır falan Netspeed kullanıyorum her şey harika nazar değmesin TürkNet gibi çöp olmasın da artık umrumda da değil umudum da yok diğer iss lerden
  • Öncelikle belirteyim: Mesajınız hakaret içeriyor. Ekran görüntüsünü ve gerekli arşiv kaydını aldım.

Bu tarz bir üslup cevabı hak etmiyor, ancak kamu yararına bir mesele olduğu için yazıyorum.

Şunu şöyle bırakayım. Kesme işareti ne işe yarar, soru eki nasıl yazılır, noktanın görevi nedir, soru işareti ne zaman konulur? Bunlar öğrenilsin:http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_content&view=category&id=50

TT'nin yapmaya çalıştığı bu geçiş tüketicinin aleyhinedir, sebeplerini görselde açıkça anlattık.

Tüketicinin aleyhinedir çünkü 27 Aralık 2016'da BTK, AKK'nin kaldırılmasına ilişkin karar aldı, bu karar yaptırım gücündedir. Bu tarihten sonra taahhütname imzalayan tüketiciler bu karar yürürlükteyken imzalamış oldu. Bu resmi karar yürürlükte olduğu için 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla AKK'nin kaldırılacağının her iki tarafça da bilindiği kabul edilir.

Daha farklı bir şekilde anlatayım:

TT böyle bir değişim yapmazsa tüketicinin avantajına mı olacak dezavantajına mı olacak?

Tüketicinin avantajına olacak.

TT'nin böyle bir değişimi yapması iyi niyet içeriyor mu?

Bunu yapmasaydı tüketici "yasal haklarının getirdiği" avantajdan faydalanabileceği için TT'nin böyle bir değişimi yapması iyi niyet içermiyor.

Bu durumda başka bahaneler ileri süren TT, dürüstçe davranmış oluyor mu?

Hayır.

Herkes, haklarını kullanırken ve borçlarını yerine getirirken dürüstlük kurallarına uymak zorunda mıdır?

Evet, Türk Medeni Kanunu'nun 2'nci maddesi uyarınca zorundadır. "Bir hakkın açıkça kötüye kullanılmasını hukuk düzeni korumaz".

Peki bu durumda TT'nin AKK'li tarifelere abone olan tüketicileri "interneti kesen kotalı" tarifelere ittirmesi ve sözde ek paket diye başka bir paket tanımlaması hukuki midir?

Üstte saydığım sebeplerden dolayı hukuki değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontratak -- 7 Kasım 2018; 14:55:57 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.