Şimdi Ara

AKK kalkıyor KOTA geri geliyor. Faturalarınızı kontrol edin. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.439
Cevap
15
Favori
134.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uydunet ile ilgili değişiklik yaşayan varmı acaba?
  • E bu bildiğin fatura üzerine telefon satılması olayına dönmüş. AKK yerine ek paket veriyorlar ücretsiz. Aynı b*kun mavisi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: syukseker

Tanımlanan yeni hızla beraber yasanın etrafından dolanarak sana gene kota uygulanıyor ama önemli bir farkla. Taahhüt süresi bitince tanımlanan bu ücretsiz paket ücretli yada ek ücretli haline getirilip eskiden sınırsız aldığın hızı düşmüş olsada devamlılığı olan İnternet ek ücret ödemeden devam etmeyecek. Koca şirketler dolandırıcıların uyguladığı taktikleri uyguluyor. Yasaların açıklarını kullanıyorlar. Umarım yeni çıkarılacak yasalarla bu durumun önüne geçerler. Umuyorum...

Alıntıları Göster
    İlk başta okuyunca gayet masumane hatta iyi gözüküyordu. Teşekkür ettim bilgi için. Akıllara yine Levent Pekcan'in "Bu coğrafyada iyi şeyler olmuyor, lafı geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Türk Telekom kota dolunca düşürülecek hızlar bu şekilde anlaşılan;

100 mbps kullanan kota dolduğunda xx mbps ye (bilinmiyor)----Eskiden 24 mbps ye düşürülürdü.
    50 mbps kullanan kota dolduğunda 35 mbps ye-----------------Eskiden 16 mbps ye düşürülürdü.
    35 mbps kullanan kota dolduğunda 20 mbps ye-----------------Eskiden 16 mbps ye düşürülürdü.
    24 mbps kullanan kota dolduğunda 10 mbps ye-----------------Eskiden 8 mbps ye düşürülürdü.
    16 mbps kullanan kota dolduğunda 8 mbps ye-----------------Eskiden 5 mbps ye düşürülürdü.
    8 mbps kullanan kota dolduğunda xx mbps ye (bilinmiyor)----Eskiden 3 mbps ye düşürülürdü.

Yukarıda yer alan hızların düşümleri için güzelim Türk Telekomu en güzel dualarımla anıyorum. Ocak 2019 da taahhüt bitiyor gelsin yeni iss ler diyeceğim ..... elveda şimdiden Türk Telekom...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi habib_723 -- 7 Kasım 2018; 12:12:10 >

• The.ExpertD kullanıcısına yanıt
    Oo adamlar verilecek cevabı da hazırlamış. Mevcut taahütlü aboneler taahhüt bitimine kadar ücretsiz ek paketle devam ediyor, yeni aboneler ayda sadece 80 tl ile limitsiz internete girebiliyor. Çok ucuzmuş. 80tl lik paket de kesin 16 megabitdir.

Edit:80 tl den başlayan paket 8mb miş. Zirvede kal diye aratarak "çok uygun" fiyatlı paketler görülebilir. Şu an kullandığım 35mb 160 lira olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warchief46 -- 7 Kasım 2018; 12:19:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence BTK bir şekilde el atacak. Böyle "arkasından dolaşma" modeli yok çünkü. Ya kotalı, ya sınırsız tarife sunacaksın.

Kotalıya da çeviriyorsan, "efendim 50gb bittikten sonra 50daha vericez ama hızınız bilmemne olacak" diyemezsin.

Ha "benim tarifem bu" diyorsan evet müşteri kaybına hazırlansınlar.
  • Ya bu Türk Telekom ne kadar aşağılık ne kadar rezil bir firma ya. Bir de avantajlı yazmışlar utanmadan allahın belaları

• BTK şikayet sisteminde şikayet sadece servis sağlayıcıya ulaşıyor ve kayıt altına alınıyor. Kısaca BTK'nın şikayete müdahelesi yok. Burada esas yapmamız gereken sesimizi duyurmak.

Faturamda Erişim tipi: FİBERNET LİMİTSİZ yazarken bunu, "75 gb kotalı sonra ücretsiz düşük hızlı ek kota kullanımlı paket"e dönüştürmek kimin haddine. Ben kotalı paket almadım. Ücretini verdiğim hizmete size özel ek ücretsiz paket tanımlayacağım demek zaten müşteriye hakaret.

Sosyal medya olur; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı'nın açıklamasıyla adil kullanım kotası kalkacak hız düşmeyecek diye haber yapan, fakat bazı servis sağlayıcıların müşterileri tam tersine kotalı sisteme geçirdiğini henüz bilmeyen haber bültenleri olur; bu mecra gibi teknoloji ile ilgili içerik yapan sitelerin konu ile ilgili video haber yapmaları ve durumu daha geniş kitleye basitçe akk'nın kalkmayıp kotalı pakete çevirme gibi bir olayın olduğunu aktarmalı. Bunu da 1 Aralık gelmeden ve bu sistemin kullanıcılara kanıksatılmadan yapılması lazım. Umarım hak ettiğimiz hizmeti alabiliriz.

• warchief46 W kullanıcısına yanıt
    80lik 8 mbit. 16 için 90 TL. Daha buna telefon/yalın ücreti dahil değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,

Temmuz 2019'da sözleşmesi bitecek olan 74 TL/ay ödemeli, Turkcell Superonline 50 Mbps, 100 GB AKN fiber internet + Turkcell TV + sabit telefon kullanıyorum. Yorumları okudum, bazı sorularım var.

1) Bana hiç bir kanaldan sizin paylaştığınız uyarı gelmedi. (Superonline online işlem sayfası, SMS, mail). Buna rağmen değişiklik bana da uygulanacak mı?

2) Temmuz'a kadar bir çözüm bulmam gerekiyor. Fiyat arttırmak benim için çözüm yolu değil. Aynı fiyata yakın başka bir servis sağlayıcı bulabilir miyim? Hız 50 Mbps olmak zorunda değil, 20 Mpbs de olabilir ama 100 GB'tan daha az AKN kotası olmamalı. Kısaca Internet+TV+sabit telefon hizmeti.
  • Türk Telekom kullanmıyorum ama Cimere şikayet ettim. Şikayet 5 dakikanızı almaz , edevletle girip hemen yazabilirsiniz. Yazmaya üşeniyorsanız direk benim metini de kopyalayabilirsiniz. Yazdığım metin; (1500 karakter vardı ancak bu kadar anlatabildim)

quote:

Merhaba,
    2017 yılında BTK tarafından bir karar alındı ve internet'te AKN yani Adil Kullanım Noktası isimli işkencenin 2019 yılında kaldırılacağı açıklandı.
    2019 yılına yaklaştığımız şu günlerde , internet servis sağlayıcıları bu kararı delebilmek için, adı AKN olan uygulamayı KOTA yapacaklarını açıkladılar. Eklediğim resimde görebilirsiniz.
    Yeni gelen KOTA uygulamasının, eski AKN uygulamasından hiç bir farkı olmayıp sadece devletimizin çıkardığı kanunları delme amacı taşıdığı aşikardır.
    Servis sağlayıcısı devletin çıkardığı kanunla dalga geçmekle kalmayıp , sözleşmesi olan vatandaşlarında sözleşmelerinde tek taraflı olarak değişiklik yapma cürretini de göstermeye gitmiştir.
    Bir hukuk devletinde imzalı sözleşmeler nasıl tek taraflı olarak değiştirilebilmektedir?
    Bu şirketler adeta bir mafya edasında , dediğim dedik çaldığım düdük diyerek nasıl çalışmaya devam edebilirler?
    Nasıl devletin çıkardığı kanunlara uymama ve bu kanunlarla adeta dalga geçme hakkını kendilerinde bulabilmekteler?

Bu konuda cumhurbaşkanımızın yardımını istiyoruz. İnternet sağlayıcıları kanunsuz olarak sözleşmelerde istedikleri gibi değişiklik yapıp vatandaşları haraca bağlamaktalar. Kendilerini her zaman kanundan , milletin seçtiği hükümetten üstün görmekteler. Ülkenin her köşesinde her alanda ilerleme görülürken, hükümetin çalışmalarını yok sayan ve 2005 yılından bu yana Türk halkına zerre değer vermeyen, hiç bir iyileştirme yapmayan bu firmalar hakkında cumhurbaşkanımızdan yardım istiyoruz.

Şikayetler Cimer üzerinden BTK'ya iletiliyor ama kontrolünü ve takibini cumhurbaşkanlığı yapıyor , bu yüzden gerçekten çok etkili bir yer. BTK'ya direk şikayet etmek yerine buradan yapın şikayetlerinizi eğer çok fazla kişi şikayet ederse cumhurbaşkanı çıkıp kesinlikle olaya el atacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rimesia -- 7 Kasım 2018; 12:21:15 >

• 20 Mbps ye standartlaşmışlar galiba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The.ExpertD

Bakan efendi müjde veriyordu haberlerde "kota kalkacak" diye. Buyursun duruma bir açıklık getirsin. Bunun adı adamı ayakta götürmek.

Ekipçe şu anda bu duyuruyu okuduk çok şaşırdık!

Millenicom olarak 2019 yılında da AKN'siz, Kotasız ve Taahhütsüz Kampanyalarımıza Devam Edeceğiz

• Şimdi mesela burada kampanyalar var, akn'li kampanyalar.
    https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/Sayfalar/internet-kampanyalari.aspx

Acaba yılbaşından sonra bunlar tamamen kalkacak mı? Yoksa ek paket sistemine mi uyarlanacak?

Eğer bu tarifeler tamamen kaldırılacak ve fahiş fiyatlar gelecekse, 31 Aralık'tan önce taahhüt vermek daha avantajlı gözüküyor o zaman.

Hesabı iyi yapmak gerekiyor, ya da tamamen kapatıp biraz uğraştıracak olsa da başka bir ISS'ye geçmek lazım, 31 Aralık'tan sonra ortalık karışacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BJK -- 7 Kasım 2018; 12:29:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: YunusTRY

Yemin ediyorum saha dolabına molotof atacağım.
    Benide çağır daha çok infial yapariz

• BJK kullanıcısına yanıt
    Ben de öyle düşünüyorum. Kotalı alıp kota bittikten sonra internetim kesileceğine ve de limitsiz internete 160 tl veremeyeceğime göre 31 Aralıktan önce aknli bir pakete taahhüt vermek şu an daha mantıklı.

• Bu konu zaten aşağıda ki linkten takip edilip tartışılıyor, tekrar farklı başlık neden açıyorsunuz ki?

https://forum.donanimhaber.com/internette-kotaya-hayir-dikkat-sakin-oyuna-gelmeyin--117507603
  • Şimdi diyelim 50mbit 100gb kotamız var 100gb doldu beni 16mbite düşürceklerine 24e düşürcekler.

Aslında fiyat paket olarak düşündüğümüzde aynı durum şöyleki aknli tarife kalktığında 100mbitli 100gb kotalı interneti 70 75tl ye verse kota bitince hızınız 50mbite dusucek denilse aynı terane tek iyi yanı hız düşümü az olması.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BJK

Şimdi mesela burada kampanyalar var, akn'li kampanyalar.
    https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/Sayfalar/internet-kampanyalari.aspx

Acaba yılbaşından sonra bunlar tamamen kalkacak mı? Yoksa ek paket sistemine mi uyarlanacak?

Eğer bu tarifeler tamamen kaldırılacak ve fahiş fiyatlar gelecekse, 31 Aralık'tan önce taahhüt vermek daha avantajlı gözüküyor o zaman.

Hesabı iyi yapmak gerekiyor, ya da tamamen kapatıp biraz uğraştıracak olsa da başka bir ISS'ye geçmek lazım, 31 Aralık'tan sonra ortalık karışacak
    Benim daha 1,5 yil sozlesmem var.o zaman ben karli mi oluyorum

Bende turknette gecegim diyordum halbuki :)

• başaranbjk B kullanıcısına yanıt
    35 mbps yazan yerin altında daha yüksek bir hız olabilir 75 mbps gibi 80₺ vererek ona geçebiliyorsunuz

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.