Şimdi Ara

AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs) (272. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.379
Cevap
175
Favori
789.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • külüstür akk. DÜN ÇALIŞAN MTU BUGÜN NASIL ÇALIŞMIYOR ANLAMIYORUM. 200 GB down yapmışım yuh bana.

nedennnn?????

• torrent için değil de webte gezinmek için yapsak oluyor mu?
    akk'yi geçtim ay başından beri 1mb hız veriyorlar. 8mbs'a kadar dedikleri için de telefon görüşmelerim boşa oldu.
    asus dsl-n10e model modem var. ideal mtusu nedir bunun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi markodren -- 18 Ağustos 2014; 16:16:49 >
  • hızı düşmeyenlerinki nasıl düşmüyor anlamıyorum benimkini saniyesinde düşürüyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: fışfış

AKKYİ AŞMANIN ÇOK BASİT Bİ O KADARDA YASADIŞI Bİ YÖNETİMİ VAR
    İLK OLARAK BAĞLI OLDUĞUNUZ ADSL KABİNİNİN YANINA GİDİYORSUNUZ
    BU TİP7 TİP5 SAHA DOLABIDA OLABİLİR
    İKİ YANA AÇLIR BUNLARIN KAPAKLARI
    AŞŞAĞI DOĞRU SAĞ KAPAĞA BASINÇ UYGULUYORUZ BUNU YAPARKEN ZAMAN OLARAK OLARAK GECE 3 İDEAL :)
    KAPAĞI AÇIYORUZ VDSL VEYA ADSL PORTUMUZU BULUYORUZ AMAN DİKKAT
    ÇARPILMA TEHLİKEMİZDE VAR BU ARADA KARTLARI SOĞUTMAK İÇİN TAŞERÖN FİRMA FAN KOYMUŞ
    ELİMİZİ KAPTIRMAYALIM :)
    ŞİMDİ BURAYA DİKKAT VDSL VEYA ADSL PORTUMUZU BULMAK İÇİN
    EVİNİZE GELEN TELEFON KUTUSUNUN ÜSTÜNDEKİ NUMARAYLA
    BU GİRNTİLİ ÇIKINTILI OLAN YUVALARDAN AYNI OLAN NUMARAYI BULUYORUZ
    ŞİMDİ BURAYA DİKKAT KART ÜSTÜNDE ÇİVİ UCUNA BENZER 20 VEYA 30 KADAR
    ÇIKINTI VAR BU ÇIKINTILARIN YANLARINDA UFAK RESET DÜĞMELERİ VAR HEPSİNE BASIN SIRASIYLA
    BÖYLECE KOTANIZ SIFIRLANACAK MİLLETİN DUASINIDA ALACANIZ
    ŞİMDİDEN HEPİNİZE KOLAY GELSİN :)

Dostum dolandırcılık kanına işlemiş senin

• TP link için verilen 212 değerini kullandım ama yine aynı 3Mbit ile giriyor
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Hocam kesin işe yarıyor mu müsait bir anda denemeyi düşünüyorum çünkü torrent bağımlılığı var bende akk 2 günde geçiliyor 3 megabite düşüncede netin tadı kalmıyor bi 25MB/s nere 3MB/s nere ayar oluyorum şu AKKye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Natsukai. -- 19 Ağustos 2014; 12:38:54 >
  • İnca modem için mtu bilen varmı?
  • Herhangi bir suç teşkil ediyormu?İnterneti komşumdan alıyorum tatsizlık çıksın istemiyorumda
  • quote:

AKKYİ AŞMANIN ÇOK BASİT Bİ O KADARDA YASADIŞI Bİ YÖNETİMİ VAR
    İLK OLARAK BAĞLI OLDUĞUNUZ ADSL KABİNİNİN YANINA GİDİYORSUNUZ
    BU TİP7 TİP5 SAHA DOLABIDA OLABİLİR
    İKİ YANA AÇLIR BUNLARIN KAPAKLARI
    AŞŞAĞI DOĞRU SAĞ KAPAĞA BASINÇ UYGULUYORUZ BUNU YAPARKEN ZAMAN OLARAK OLARAK GECE 3 İDEAL :)
    KAPAĞI AÇIYORUZ VDSL VEYA ADSL PORTUMUZU BULUYORUZ AMAN DİKKAT
    ÇARPILMA TEHLİKEMİZDE VAR BU ARADA KARTLARI SOĞUTMAK İÇİN TAŞERÖN FİRMA FAN KOYMUŞ
    ELİMİZİ KAPTIRMAYALIM :)
    ŞİMDİ BURAYA DİKKAT VDSL VEYA ADSL PORTUMUZU BULMAK İÇİN
    EVİNİZE GELEN TELEFON KUTUSUNUN ÜSTÜNDEKİ NUMARAYLA
    BU GİRNTİLİ ÇIKINTILI OLAN YUVALARDAN AYNI OLAN NUMARAYI BULUYORUZ
    ŞİMDİ BURAYA DİKKAT KART ÜSTÜNDE ÇİVİ UCUNA BENZER 20 VEYA 30 KADAR
    ÇIKINTI VAR BU ÇIKINTILARIN YANLARINDA UFAK RESET DÜĞMELERİ VAR HEPSİNE BASIN SIRASIYLA
    BÖYLECE KOTANIZ SIFIRLANACAK MİLLETİN DUASINIDA ALACANIZ
    ŞİMDİDEN HEPİNİZE KOLAY GELSİN :)

• Arkadaslar konunun bir cok sayfasini en ince ayrintisina kadar okudum bu isin ustalarina , pirlerine sorularim.olacak

nacizane benim paketim hepsibirarada 3 lu paket ti bagcilar evren mah otururken bana tp link modem ve tivibu verdiler sonra hizim 6 7 mb lerdeydi bu tivibuya sorun olusturacagini dusunerek eve gelen teknik ekip hem tivibu cihazimi motorola yapti hemde modemimi airties air 5341 adsl+2 modem yapti

sirf tivibu hizmetim yavaslamasin diye hizimi 16 mb yapti ttnet .

Daha sonra basaksehir kayasehire tasindim orda ise eve, hatta direk modeme kadar ethernet kablo cekip tilgin modem verdiler hizim 40 mb leri gordu simdi ise sirinevlere tasindim alt yapi vdsl destekliyormus paketimi hipernete gecirdiler fakat simdi asil sorunlarim burda basliyor

1-Binadaki kutuya kadar ethernet ama daire girisi bakir kablo benim suan hizim 6 mb acaba modem de mi sorununum var yoksa eve ethernet mi cekmeleri lazim ?

2- modemin ayar sayfasinda ulasilabilir hiz 20 mb gorunuyor acaba benim modemi vdsl destekleyen bir model mi almam lazim yoksa adsl+2 yetiyor mu ?

3- adil kullanim kotasini atlatanlar acaba tivibu sayesinde mi yapiyor lar ?

4- son olarak airties 5341 in mtu degerleri nedir eger bu modemle atlatilamiyorsa hangi marka model modem almaliyim ? Cevaplarinizi dort goz ve dort kulagimla bekliyorum dh ailesini cok seviyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanjugunduz -- 24 Ağustos 2014; 9:47:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir arkadas net mtu konusunda airties icin 392 degeri demis ama her model e oluyor mu bir de konu 1 2 senelik konu yardim eden yok mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TP LINK - TD W8151N cihaz var. MTU değeri verebilecek var mı ?
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    Torrent için 100 - 140, dosya paylaşım siteleri için de 352 - 392 değerlerini bi' deneyin.
  • Black_Wolf14 B kullanıcısına yanıt
    Merhaba torrent için ;

TCP MSS: 100
    TCP MTU: 140

değerlerini girdim. Sanırım işe yarıyor uzun zaman test etmedim ama 8Mbit bağlantım var 800 kB/s civarınları bir süre indirdi

Acaba AirTies RT-206 mtu değerlerini biliyor musunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Merhaba torrent için ;

TCP MSS: 100
    TCP MTU: 140

değerlerini girdim. Sanırım işe yarıyor uzun zaman test etmedim ama 8Mbit bağlantım var 800 kB/s civarınları bir süre indirdi

Acaba AirTies RT-206 mtu değerlerini biliyor musunuz ?

ben de airties rt-206 için mtu değeri arıyorum. bulan, bilen yazarsa sevinirim.
    Dns kullanıyor musunuz? AirTies RT-206 ile ilgili bir bilgim yok maalesef.
  • Black_Wolf14 B kullanıcısına yanıt
    Dns otomatikte
    Anladım, sağ olun cevap için.
  • Huawei hg521 için MTU değerleri var mı çalışan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmberTheLeader -- 26 Ağustos 2014; 20:58:19 >
  • arkadaslar akk ye takıldım suan downloadım 80 gb hangi mtu ayarını denediysem olmadı modemim airties 53496-1 hangi mtu ayrını denediysem olmadı

denediğim rakamlar 100-140 -256-392-394-396- 576- 700-1491- 300 bence ttnet mtu olayını çözmüş olmuyor torrent te hızım 300kb/sn ne yaptıysam olmadı
  • 
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.