Şimdi Ara

AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs) (230. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.379
Cevap
175
Favori
789.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vertigo27

Bende de enteresan bi durum var.1 haftadır AKK kotası dolmuş durumda ama torrentte dosya indirirken ilk önce 300-350kb lerde gezen hız yaklaşık 1gb indirdikten sonra 600-670kb a yükseliyor.Sanırım ttnetin sistemindeki bir açıktan kaynaklanıyor ve 2 saattir de hızda düşme olmadı artı MTU ayarı da işe yaramıyor bende :D

aynısı origin de oldu. 350 kbs 1.2-1.3 mb e çıktı
  • RT-204v3 için olmuyor mu
  • Bugun aradim sordum. 69 GB dediler. Oha dedim. Imkansiz ya. Baskalarinin kotasini bana geciriyorlar herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: LivingDeads69

Bugun aradim sordum. 69 GB dediler. Oha dedim. Imkansiz ya. Baskalarinin kotasini bana geciriyorlar herhalde

Keşke bi firma çıksa fiyatları düşük , hızı mükemmel , AKKsi olmasın demiyorum bile yüksek olsada olur
  • benim modemim airties 5450 v2 ama mtu ayarını giriyorum olmuyor.392,492,192,592,300 girdim.bilen arkadaş yardım için pm atabilirmi

• quote:

Orijinalden alıntı: e_kazma

benim modemim airties 5450 v2 ama mtu ayarını giriyorum olmuyor.392,492,192,592,300 girdim.bilen arkadaş yardım için pm atabilirmi

Modemi kapatıp açtınız mı mtu girdikten sonra

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• açtım bu modemden olan varmı kaç giriliyor mtu bu modeme biliyormusun
  • quote:

Orijinalden alıntı: byJuck

RT-204v3 için olmuyor mu

oluyor hemde süper oluyor, 392 yap görürsün. 1.3 mb gördüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sersai

quote:

RT-204v3 için olmuyor mu

Nasıl yapıyoruz yazarsan sevinirim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sersai

quote:

RT-204v3 için olmuyor mu

Nasıl yapıyoruz yazarsan sevinirim

192.168.2.1 giriyorsun.

şifre önceden belirlemediysen enter a bas, arayüz e girecek.

internet>internet ayarları oradan sağda düzenle çıkacak ona bas.

açılan sayfada MTU yazıyor, oraya 392 yada 192 yaz. (oradaki sayıyı unutma not al).

Kaydet de çık. (bunları yapmadan önce torrent lerin önceden hazır olması gerekiyor.)

• Mtuyu değiştirdikten sonra qBittorrent ile neredeyse maksimum hızla indiriyorum torrentleri, uTorrent veya başka bir bittorrent istemcisi kullananlar bir de qBittorrent'i denesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 28 Ağustos 2013; 21:42:19 >
  • İlk defa limiti aşmışım Modem sayfasında hız yinede 8 mb görünüyor. Hız düşünce değişmiyor mu?
  • Superonline da işe yarar mı
  • Black_Wolf14 B kullanıcısına yanıt
    Yüksek seed olan torrentlerde indirme hızı gayet iyi oluyor ve çok aşırı dalgalanma olmuyor fakat seedi az olan torrentlerin indirme hızı düşük oluyor nedense.
  • arkadaşlar bnde dlinkin 2640u cihazı var malum dsmartın verdği kablosuz bnm hız 3e düştü 2999 yazıyor ama ulaşılabilirlik 12bin küsür yazıyor acaba bunu mtu ile aşabilirmiyiz ? eskiden pikatel modemle aşıyordum ama onda ana sayfada 8199 yazardı iyi forumlar !
     AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs)
  • Merhaba arkadaşlar uydunet kullanıyorum 20mbit 50gb AKK li. Modemim Netmaster CBW-383Z4 Docsis 3.0 . Bu modem için MTU ayarı nedir bilen var mı ?
  • Yahu bir kişide linksys x2000 için bir mtu değeri versin...bakıyorum hep airties tp-link vs. bir tek x2000'de olmuyor herhalde bu yöntem anlamadım gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavute

pikatel airmax 101 de yaptım 5 megabite cıktı hızım 392 yaptım mtu yu

Nasıl yaptın? Ben de MTU (en yüksek indirme hızı) kısmı görünmüyor çünkü.
    cmd den de giremedim telnetle.

Ekleme: Bi şekilde yaptım ama denediğim hiçbi yöntem işe yaramadığı gibi ters etki bile yaptı hatta; hızlanacağı yerde daha da yavaşladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 31 Ağustos 2013; 17:36:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

Orijinalden alıntı: yavute

pikatel airmax 101 de yaptım 5 megabite cıktı hızım 392 yaptım mtu yu

Nasıl yaptın? Ben de MTU (en yüksek indirme hızı) kısmı görünmüyor çünkü.
    cmd den de giremedim telnetle.

Ekleme: Bi şekilde yaptım ama denediğim hiçbi yöntem işe yaramadığı gibi ters etki bile yaptı hatta; hızlanacağı yerde daha da yavaşladı.

bnde aynı cihaz vardı cmd den girip yapıyordum 392 yada 192 yazıyordum 850yle indiriyordum torrentte sayı bulunduğun lokasyona göre değişiyor diyenlerde var snde olan bende olmaz bnde olan sende olmayabilir ama kesin değil tabiki bu
  • orkun_80 kullanıcısına yanıt
    Ben cmd'den hiç giremedim. Telnet 192.168.1.1 yazınca hata veriyor. Nasıl yaptığını PM atabilirsen iyi olur.
  • 
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.