Şimdi Ara

AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
8.496
Cevap
197
Favori
764.231
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs)
Giriş
    38 Mesaj
    en başlarda bir arkadaş sadece download hızını kıstıklarından, mynet gibi sitelerde 800kpbs ile sayfayı indirebildiğinden bahsetmiş. bu doğruysa internet trafiğini port 80'e kitlesek işe yarar mı? deneyen var mı böyle birşeyler?

Orijinalden alıntı: SHADQW

en başlarda bir arkadaş sadece download hızını kıstıklarından, mynet gibi sitelerde 800kpbs ile sayfayı indirebildiğinden bahsetmiş. bu doğruysa internet trafiğini port 80'e kitlesek işe yarar mı? deneyen var mı böyle birşeyler?

Sen dene hocam aklinda var madem. Ben denerdim de beceremem simdi
    |
    |
    Daha önce 3-4 saat uğraşıp, 10 larca farklı mtu ile istediğim sonucu alamamıştım. En fazla 15 dakika 1 mb/s görebilmiştim sonra yine hız düşmüştü. Ama bugün mtu 392 yapınca 1mb/s ile saatlerce indirme yapabildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Santana1905 -- 31 Temmuz 2013; 5:54:31 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1535 Mesaj
    Geçen ay 90GB download yaptım mtu ayarı falan olmadan.

Bu ay 60GB download ve hala hızım aynı
    |
    |
    Asus VG248QE 144Hz // İntel Core i7 8700K // Asus Maximus X Hero Z370 //Evga Gtx 1080 // CORSAIR 16GB DDR4 3000Mhz // Western Digital 6TB Black Sata // Thermaltake Toughpower Grand 90 Gold 1050W // Cooler Master Haf X 942 // Logitech G110 // Logitech G502 //

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
  • Yüzbaşı
    434 Mesaj
    Dün öğlen itibariyle Hipernet Limitsiz 20Mb'te kadar kullanmaya başladım. Gceye kadar 74GB download yaptım. Bu sabah baktım ki hızımı 3Mb'te düşürmüşler. Bu kadar çabuk inmesini beklemiyordum. Ben de buradaki MTU olayını denedim. Modemim Airties 5650. MTU değerini 392 yaptım. İndirme hızım düzeldi, tabi siteler açılmıyor ama buna da razıyım.

Bu arada hattımın durumunu ve ulaşılabilir hızını aşağıya ekliyorum. Özellikle ulaşılabilir upload hızı bana tuhaf geldi. 50Mb upload hızı sunuyor mu ki Telekom? En yüksek/uçuk tarifede bile bu hız yok diye biliyorum:

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: master_axe

Air5440 için MTU ayar yerini buldum. En uygun değer hangisidir ? Bende 1492 yazıyor.

392
    |
    |

upload için olur öyle diyelim.
    |
    |
    Ordinary Story kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    sanırım bu mtu işi patladı.

tp-link td-w8901g model modemim var. buraya ilk yazdığımda, gördüğüm değerleri yazmıştım ve işe yaramıştı. mss352 - mtu392 değeri. lakin şu an hiç biri işe yaramıyor...
    |
    |
    |
    |
    1. utorrent 3.3.2 betayı indirip kurun, portunuzun açık oldugundan emin olun bunlar google da var.
    2. utorrent ayarlardan upnp nat açık olsun, indirme gönderme ayarını 0 yapın, aply rate utp connection sadece seçili olsun
    3. use additional upload slots kapalı olsun
    4. dhtyi kapatın, protokol gizleme açık olsun
    5.advange kısmına gelin, search kısmından aşağıdakia yarları bulup gerekeni yapın.

işte ayarlar

bt.allow_same_ip true

bt.connect_speed 21

bt.no_connect_to services false

bt.transp_disposition 250 yapın

bt_use_ban_ratio false

bt.use_rangeblock false

ipfilter.enable false

isp.bep22 false
    @exeuntfor

Sağ olun, umarım engellemezler bunu.
    |
    |
    @exeuntfor bu senin verdiğin değerler utorrent 1.6.1 içinde geçerlimi ve ne işe yarıyor anlamadım ? birde diyorsunki : dhtyi kapatın, protokol gizleme açık olsun dht'yi anladımda protokol gizlemenin ingilizcesi nasıl yazıyor onuda ingilizce yazssaydın ?
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 1 Ağustos 2013; 18:58:14 >

• Yüzbaşı
    442 Mesaj
    yalnız bunu akk dan hızınız düştükten sonra deneyin öyle bakalım sonuçlara. ben 1-2 gun once bir kaç yerde denedim cogunlukla oluyor

tam hıza çıkmasada 800-900 e cıkıyor genelde.
    |
    |
    Ayarları anlattım da bugünün ayın biri olduğunu unutmuşum, hız o yüzden de o kadar yüksek çıkıyor olabilir. Hız düştükten sonra denemek daha faydalı @exeuntfor'un dediği gibi.
    |
    |
    |
    |

kardeş dediklerini yaptım ama bi sonuç alamadım
    |
    |
    Black_Wolf14 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: crazyofc1

kardeş dediklerini yaptım ama bi sonuç alamadım

Bir önceki sayfanın sondan üçüncü iletisinde söylenenleri fotoğrafla anlattım ben, isterseniz o iletiye de bir bakın. Ben ayın birinde denediğimden dolayı hız yükseldi zannettim ama normalde de yükseliyor zaten, akk daha devreye girmediği için ayarların çalışıp çalışmadığını bilemiyorum.
    |
    |

buda kanıtı

Orijinalden alıntı: exeuntfor

mtu değiştirmeden utorrent ile tam hızda indirin
    1. utorrent 3.3.2 betayı indirip kurun, portunuzun açık oldugundan emin olun bunlar google da var.
    2. utorrent ayarlardan upnp nat açık olsun, indirme gönderme ayarını 0 yapın, aply rate utp connection sadece seçili olsun
    3. use additional upload slots kapalı olsun
    4. dhtyi kapatın, protokol gizleme açık olsun
    5.advange kısmına gelin, search kısmından aşağıdakia yarları bulup gerekeni yapın.

işte ayarlar

bt.allow_same_ip true

bt.connect_speed 21

bt.no_connect_to services false

bt.transp_disposition 250 yapın

bt_use_ban_ratio false

bt.use_rangeblock false

ipfilter.enable false

isp.bep22 false

işe yaramıyor bende de ay başı gelince insanların akk kalktı herhalde ondan işe yarıyor sandınız

HızlıCevap
Reklamlar
Canlı Tv izle
SEO
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.