Şimdi Ara

AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs) (220. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.379
Cevap
175
Favori
789.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nymphetaminê

quote:

Orijinalden alıntı: cbbatuhan26

quote:

Orijinalden alıntı: Nymphetaminê

Ttnet in fiber net için verdiği modem var arkadaşlar , onu kullanıp yapanlar var mı?

zyxel mi ? ben kullanıyorum mtu ile.2.0 mb gördüm.

Hayır , huwaei fiber net için verdikleri ücretsiz modem ,  AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs)

bendede ücretsiz verdiler galiba bizde tivibu var diye öyle verdiler konuda ara bulursun var baya huawei kullanan.

• Zyxel P-660HN-T1H modeminde AKK için hiç MTU deneyen oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: foz54

bu olayı kim buluduysa Allah razı olsun
    eskiden tplink modem ile denerdim olmazdı şimdi airties air5341 ile denedim ve sonuçlar:
    (hattım 16mbps ultranet limitsiz 50gb akk)
    mtu:1492, torrent indirme hızı:450kb/sn, internet gezintisi var
    mtu:392, indirme:750kb/sn, internet yok
    mtu:692, indirme:1mb/sn, internet var

kısaca deneyin en iyisini görün ben 692 yaptım hem indirme hızlandı hem de internet sitelerine bağlantı kopmadı (392 yapınca googla bile girmiyor) belki başka bir sayı ile daha hızlısı olabilir

bunu arıyordum. umarım hala çalışıyordur.

• quote:

Orijinalden alıntı: inceyol

quote:

eskiden tplink modem ile denerdim olmazdı şimdi airties air5341 ile denedim ve sonuçlar:

kısaca deneyin en iyisini görün ben 692 yaptım hem indirme hızlandı hem de internet sitelerine bağlantı kopmadı (392 yapınca googla bile girmiyor) belki başka bir sayı ile daha hızlısı olabilir

700-800 ile indiriyorum mtu 692 , 392 yapınca hiç indirmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: HooMie

quote:

Orijinalden alıntı: inceyol

quote:

700-800 ile indiriyorum mtu 692 , 392 yapınca hiç indirmiyor

süper.

• Ben MTU'ya 692 yazdığımda IDM önce 700-800 ile indiriyor ama birkaç dakika sonra tekrar 300-400 'e iniyor. Üstlik bu değişiklikten ve 300-400'e indikten sonra web sayfası açtığımda TTNET hızınız 3 Mbit'e indirilmiştir uyarı sayfasını alıyorum. 3 Mbit'e indirileli 2 hafta oluyor zaten. Anlayamadım.
  • telnet yontemiyle 650kb stabil alıyorum

mtu 100.
  • Hızı 20 MegaBit olanlar, akk'ye düşünce mtu ile maksimum kaç hız alabiliyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ► v-s-l ◄

Hızı 20 MegaBit olanlar, akk'ye düşünce mtu ile maksimum kaç hız alabiliyorsunuz ?

birkaç kez tam hıza ulaştı ama daha sonra tekrar 3 mbps seviyesine indi.
    dün akşam üzeri farklı bir MRU ve MSS ile saatlerce 23 mbps seviyesinde kaldım.
    sabah ise yine düşmüştü.

Ancak hangi MRU ve MSS'i deneyip, tutturduysam 23 mbps'i elde ettim.
    Biraz uğraşmak gerekiyor, bir gün önce gayet iyi 23 civarı alınırken bir anda o değerler
    işe yaramıyor.

Şu anda MRU:1412 MSS:1372 ve 23 mbps'i full kullanıyorum.
    kolay gelsin...
  • Bendede aynı modem var fibernet kullanmama rağmen indirme hızım 600kb/sn bu dediklerinizi aynı modem için yapabiliyormuyuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TepeIbrhm

Bendede aynı modem var fibernet kullanmama rağmen indirme hızım 600kb/sn bu dediklerinizi aynı modem için yapabiliyormuyuz ?

yaparsında 1024 te cortladı 1 mhps oldu bende 392 deniyorum eh işte 3 megabit arada 5 oluyor.Hangi mtuyu kullanıyorsun ve nereden ayar yaptın.
  • umutla girmiştim halbüki
  • zte ttnetin verdiği fibernet için olanlarda nasıl yapıcaz ya
  • Pikatel Combomax

292 ile tam hız alabildim ancak internete giriş yapmadı.
    1024'ü denedim, torrentte son hız download yapıyor ve internete de girebiliyorum yavaş da olsa. Dokunmuyorum şimdilik bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oberyn

Pikatel Combomax

292 ile tam hız alabildim ancak internete giriş yapmadı.
    1024'ü denedim, torrentte son hız download yapıyor ve internete de girebiliyorum yavaş da olsa. Dokunmuyorum şimdilik bakalım

Usta bende pikatel airmax 101 var. Sanırım aynı menuleri.
    Adım adım açıklarmısın değer nereye giriliyor.Birde şuan hala istikrarlı gidiyoprmu 1024'de.
  • Everest Sg-1250 yardım.
  • bulduğum değer 746'ydı fakat artık çalışmıyor malesef.

-----------------------------------------------------------------------

yeni bir değer buldum. hem internette gezip hem de download yapabiliyorum. elimde tp link td w8901g var.

AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs)

açıkça vermeyeceğim çünkü ttnet hemen kapatıyor. isteyen özelden ulaşabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7gün25saat -- 13 Temmuz 2013; 17:17:38 >
  • son günlerde mtu ayarı işe yaramamaya başladı bende sizdede aynımı acaba? 500 600 la indiriyo en fazla :S
  •  AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs)

1 tb'dan fazla torrent'de bekleyen var.TTnet Allah belanı versin.Sözleşme bitince görüşücez
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7gün25saat

yeni bir değer buldum. hem internette gezip hem de download yapabiliyorum. elimde tp link td w8901g var.

AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs)

açıkça vermeyeceğim çünkü ttnet hemen kapatıyor. isteyen özelden ulaşabilir.

özelden atarsan sevinirim.kota bitince kullanırım.1024 ü bir günde kapattılar aman be.

• 
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.