Şimdi Ara

Akit: İstanbul'da metroyu büyük oranda solcular kullanıyor, hepsinin elinde cep telefonu var! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
2.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunlarin Allahtan korkulari bir gram yok..mahvettiniz islami..solcu insan degil mi lan bu memleketin insani degilmi..ahlaksiz yandaşlar..iyi ki cehennem varmis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: froster2006

Ben toplumu ayirip boldugu bu aciklamasinda solcu diyerek ayristirdigi insanlari taclandiriyormu yeriyormu yazanlar bile anlamamistir.Cevreyi koruyup karbondioksit salinimini dusurerek ulkenin varliginimi koruyor,ekseriya bu kisiler yolsuzluk yapmadiklarindan maddi kazanc elde edemiyorlar paralari yok mecburen toplu tasima kullaniyorlar ki yazanlara gore araclari ile demekki bolca trafigi isgal ediyorlar.

Derlerya nasil bir kafa,akil tutulmasi,dusunce yapisi mumkun degil.Zaman gelicek vaya iclerindeki bu ki,"oy vermeyen ulkenin havasini solumasin,suyunu kullanmasin vb."diyecekler.

yorumunu çok beğendim.. daha çok yorumlama şeklini beğendim

farklı bir bakış.. kötümser sonuç.... ama gerçekten güzel bir eleştiri olmuş

o günler gelmeyecek.. gelmesine bende izin vermem.. sonuçda karanfil sevmiyorum diye dünyadaki tüm karanfilleri yok etme hevesim yok... yok edilmesine de karşı çıkarım.
    farklılık ne kadar fazla ise o kadar güzel sonuç çıkar
    yeterki bir birimize razı olalım

• nk061 kullanıcısına yanıt
    Sifir yorum derken isine gelenleri gormedigini itiraf ediyorsun yani.

Ayrica sozcu vs olunca birak yazar hakkinda yorum yapmayi sadece kaynak diyenlerden boyle elestiriler gelmesi komik oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

Sifir yorum derken isine gelenleri gormedigini itiraf ediyorsun yani.

Ayrica sozcu vs olunca birak yazar hakkinda yorum yapmayi sadece kaynak diyenlerden boyle elestiriler gelmesi komik oluyor.

İşime gelen gelmeyen ile alakası yok. Yazının içeriği ile alakalı hiç yorum yok onu belirttim sadece.

Ayrıca ben o bahsettiklerinizden değilim. Profilim forum botları gibi kapalı değil, açık. Arayın, eğer bulursanız hesabımı kapatıyorum. Nerede ne zaman o tarz bir eleştiri yapmışım da yaftalıyorsunuz ?

• tipe bak geç

Akit: İstanbul'da metroyu büyük oranda solcular kullanıyor, hepsinin elinde cep telefonu var!
    Solcular demis diyenler, metrodan telefondan bahsedenler, basortuyu siyasi olarak kullanmis diyenler var. Onlari yok sayiyorsun iste. Yorum olmasi icin illa uzun detayli bir analiz mi olmasi lazim?
  • captain_turkiye kullanıcısına yanıt
    ben en çok yarı çıplak deri giyimli kel kafalı herüflerin çiş etmelerini doğaçlamasını beğendim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeyKalDa -- 23 Şubat 2018; 13:5:26 >
  • quote:

Solcular demis diyenler, metrodan telefondan bahsedenler, basortuyu siyasi olarak kullanmis diyenler var. Onlari yok sayiyorsun iste. Yorum olmasi icin illa uzun detayli bir analiz mi olmasi lazim?

Hala anlayamadınız. Benim bahsettiğim yazının içeriği. Ayrıştırma var mı yazıda ? Evet bence de var. Ancak bu yazıda anlatılanın doğru ve gerçek olduğunu değiştirmiyor. Anlatabildim mi ? Yazının haklı olan ana teması hakkında yorum yok diyorum yani
  • Dünyanın en boş yazısı olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: master of darkness

quote:

Orijinalden alıntı: Kappa Face

Cehapelilerin elinde ayfon x ler y ler...

Avmlerde en pahalı kıyafetler hepp dışardan yemeler

İçkiye zinaya gelince para var 3 kuruş vergiye zam gelince ağlamalar ekonomi batırmalar komplo teorileri

Aman hacım bedelli çıksın da.

Valla bence durum tam tersi hep türbanlı bacılar çember sakallıkar jipe biniyor. Bence akp sağlam para dağorıyor benim vergilerimden onlara. Ulan aq ürünün bedelinden çok vergi veriyoruz. Bir de 3 kuruş vergi demiyor musun ağzına kğrekle vurasım geliyor

Şu mübarek günde ağzımızı bozmasak diyorum :)))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Bu da isine geleni gormek oluyor iste. Sifir yorum var, herkes yazara laf soylemis demistin simdi yazinin icerigi ile ilgili boyle boyle yorum yok diyorsun.

Zaten icerige dogru ve gercek demissin. Yani sana gore de solculari ve sagcilari basi acik-kapali diye belirmek mantikli geliyor mesela. Yada yazar gibi kendince "solcular hicbir sey istemiyor" deyip, sanki hukumet kendi cebinden yapimis gibi "niye biniyorsunuz, madem biniyorsunuz niye gidip hala solcu partilere oy veriyorsunuz" diye dusunuyorsun. Diyecek bir sey yok yani. Bunlari neye dayanarak soyluyorsun dersem verecek cevabin oldugunu sanmiyorum.
  • "Solcu" olarak tanimadiklari kesim metronun yapilmasi icin gerekli olan verginin ne kadarini odemis peki? Bunun hakkinda neden iki kelime etmiyorlar?

Turkiye'de patrondan alinamayan vergi maasli calisan kesimden aliniyor. Essek gibi vergi oduyor bu insanlar fakat neyi elestirseler "begenmiyorsan kullanma". Bunu diyen adama sormak lazim, sen ne kadar vergi verdin, yapilmasina ne kadar katki da bulundun da baskasinin kullanmasina engel oluyorsun diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Ülkede ki CİA muhbirleri, CİA ajanları son 15 yılda %1000 arttı. Her yer ajan ve muhbir kaynıyor.

Bak ama yaa... Bütün sırrı bozdun.

• Siyasete haddinden fazla değer vermemek lazım. Metroyu siyaset değil, işçilerle mühendisler yaptılar. Siyasetin işi değil metro yapmak, anlamaz zaten o işten siyaset.

Siyasetin işi siyaset yapmaktır. Siyaset eleştirir ve eleştirilir. Laf kısmı yani. Eleştiriyi siyaset alır, vergiyi devlet toplar, alkışı yapan alır. Bütün dünyada bu böyledir. Sanki siyasetçiler cebinden yaptırdılar metroyu. Ben verdim vergisini, maaşlarını, araç tahsisatlarını, arabasına, lojmanında ısınmasına, suyuna kadar, onlar da yaptırdılar. O kadar da yapsınlar zaten. Dünyanın vergisini ödüyoruz. Dünyada bu işleri bizim yarımız kadar vergiyle daha iyi maliyetlere yapıyorlar.

Hedefini, yönünü şaşırıp sağa sola saldırmış. Veya kasten, ayrıştırmak için yapıyor.
  • quote:

Bu da isine geleni gormek oluyor iste. Sifir yorum var, herkes yazara laf soylemis demistin simdi yazinin icerigi ile ilgili boyle boyle yorum yok diyorsun.

Zaten icerige dogru ve gercek demissin. Yani sana gore de solculari ve sagcilari basi acik-kapali diye belirmek mantikli geliyor mesela. Yada yazar gibi kendince "solcular hicbir sey istemiyor" deyip, sanki hukumet kendi cebinden yapimis gibi "niye biniyorsunuz, madem biniyorsunuz niye gidip hala solcu partilere oy veriyorsunuz" diye dusunuyorsun. Diyecek bir sey yok yani. Bunlari neye dayanarak soyluyorsun dersem verecek cevabin oldugunu sanmiyorum.

Yazının içeriği ile alakalı bir yorum yok demek istemiştim. 1 cümle eksik yazmışım.

Yazının içeriğine %100 katılmasam da katıldığım noktalar var, evet. Her şeye istemezük çekildiğini tarafsız olan her göz görebilir. Sırf muhalefet yapmak için muhalefet yapıldığını herkes görüyor. Siz dünyayı ve Türkiye'yi bu forumdan ibaret görüyorsanız orasını bilemem tabii.

Hükümet kendi cebinden yapmadı belki evet ama neticesinde bu hizmetler öyle ya da böyle bu millete verildi. Bu zamana kadar neden yapılmadı derseniz onu tartışırız. Geçmişe döneriz.

quote:

"niye biniyorsunuz, madem biniyorsunuz niye gidip hala solcu partilere oy veriyorsunuz"
    Bu kısma katılmıyorum, onu da belirteyim.

Ben yazdigina gore yorum yaptim.

Tarafsiz olan her gozun gorebilecegi seyler var ama bu bakis acisi tarafsiz olmuyor. Sirf iktidari savunmak icin savunuldugunu da herkes goruyor o zaman. Dedigin gibi dunya ve Turkiye bu forumdan ibaret degil.

Cebinden yapmadi kismina bile belki gozuyle bakip sonra oyle yada boyle(yani ne karsiligi, nasil falan onemli degil) millete verildi diyorsan tarafsiz oldugunu soyleme.

Katilmadigin noktalar varsa ayristirma var ama bu gercek ve dogru oldugunu degistirmiyor demen de yanlis.
  • Ben ne okudum şimdi :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Tarafsiz olan her gozun gorebilecegi seyler var ama bu bakis acisi tarafsiz olmuyor. Sirf iktidari savunmak icin savunuldugunu da herkes goruyor o zaman. Dedigin gibi dunya ve Turkiye bu forumdan ibaret degil.

Cebinden yapmadi kismina bile belki gozuyle bakip sonra oyle yada boyle(yani ne karsiligi, nasil falan onemli degil) millete verildi diyorsan tarafsiz oldugunu soyleme.

Katilmadigin noktalar varsa ayristirma var ama bu gercek ve dogru oldugunu degistirmiyor demen de yanlis.

Anlatmaya çalıştığım şey bundan öncekilerde bu vergileri alıyordu. O zamanlar niye bunlar olmadı da şimdi oldu ? Evet vergiler çok fazla, sırtımızda aşırı yük var,doğru. Ama eskiden de böyleymiş bu durum. Ayrıca hizmet yokmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

Anlatmaya çalıştığım şey bundan öncekilerde bu vergileri alıyordu. O zamanlar niye bunlar olmadı da şimdi oldu ? Evet vergiler çok fazla, sırtımızda aşırı yük var,doğru. Ama eskiden de böyleymiş bu durum. Ayrıca hizmet yokmuş.

Ulkeyi cogunlukla hangi kesmin yonettigi belli. Onlara sormak lazim niye az hizmet vardi diye.

Ama eskiden olmayan vergiler, ozellestirmeler falan var. Yani eskiler 3 alip 1 veriyorsa akp 5 alip 2 veriyor. Ustelik 50 sene onceki teknolojiyle simdiki ayni degil. Yani atiyorum o zamanki 1km yola simdi ayni maliyete 100km yapilabiliyorsa bunu da hesaba katmak gerekmez mi? Mesela istanbula 2 tane bogaz koprusu yapildi, tarihleri belli. Simdi 1 tane daha yapildi ama hizmet olan eskiler degil simdiki oldu. Neden bu sekilde soyleniyor?

Ayrica sadece yol yapmak buyuk bir marifet mi? Daha dogrusu hizmetten anlayisiniz neden sadece bu tarz yapilasma oluyor? Parasini fazlasiyla verip her taraf yol yapmak yeterli geliyor size.

• Adı üstünde akit neyini okuyorsunuz ? Tamamen zaman kaybı çöp.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.