Şimdi Ara

Akım koruma prizleri tavsiye (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
10
Favori
126.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: berke_17

tunç matiklerden aldım 1 tane dükkana

Hayırlı olsun kardeşim. Bende bekliyorum bakalım. Daha önce belkin in ürünü vardı. Kullanıyorum ve memnunum. Bundan da memnun olurum inşallah.
  • Belkin geldi. Malzeme kalitesi çok iyi. Kablo kalınlığından belli oluyor. İnşallah hayırlı olur. Pahalı ama tavsiye ederim. 8 priz, anten koruma, telefon hattı koruma. Çok hoşuma gitti yani.
  • Akım koruma prizleri bir işe yaramaz. Alacaksanız kaliteli bir regulatör alın. Ben itfaiye meydanında ikinci el bir regulatör bulmuştum hala onu kullanıyorum taş gibi. Bu bile akım koruma prizlerinden iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonersec

Akım koruma prizleri bir işe yaramaz. Alacaksanız kaliteli bir regulatör alın. Ben itfaiye meydanında ikinci el bir regulatör bulmuştum hala onu kullanıyorum taş gibi. Bu bile akım koruma prizlerinden iyi.

regülatör yerine online ups almalı..
  • yusufziya Y kullanıcısına yanıt
    Online UPS alacak para varsa alın. En iyisi o ama kalitelisini almalısınız.
  • Arkadaş, dediği gibi para olsa en iyisini alırız. Biz de bütçemize göre bir şey yapmaya çalışıyoruz. O işe yaramaz bu yaramaz diye atıp tutmak sallamak kolay. Paran varsa al kullan hayırlı olsun. Söz param olursa alacağım, sen canını sıkma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba herkese,

5 metre uzunluğunda akım korumalı kaliteli bir priz alıyorum bulamadım.
    Genelde 1,8m veya max 3 metre.
    Neden firmalar hep kısa prizler çıkıyorlar.

Misal aşağıdaki ürünün veya buna benzer bir ürünün 5 metresi var mıdır?
    Veya ek mi yapmak gerekiyor, nasıl çözeceğim bu durumu priz bulamıyorum.
    Yardımcı olan olursa çok sevinirim.

http://www.teknosa.com/urunler/110271509/schneider-ph6vt3-gr-apc-6-li-akim-korumali-grup-pr?gclid=CLjVuaTc4NICFW0R0wod6xoHFQ&gclsrc=aw.ds

• sama kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun.Memnun musunuz üründen?
  • Beyler İstanbuldan Media Markt tan aldığım temiz kullanılmış 2 adet Hama marka akım korumalı prizi satıyorum,bir sekizli bir altılıdır,100 tl düşünüyorum,düşünenler özelden yazsın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kck78z

Philips SPN4085B 8'li 3600Joules 3m Siyah Akım Koruyucu Priz

http://www.hepsiburada.com/philips-spn4085b-8-li-3600joules-3m-siyah-akim-koruyucu-priz-p-BS43093?magaza=Hepsiburada

Bunun 5m'lisi yok mudur ya :)
  • Çare ups bende de benzer durumdan dolayı tv modem uydu yandı elektrikçi abimiz evde ölçüm yaptı prizlerde bir sıkıntı olmadığını söyledi akım koruma prizlerinden aldım ama voltaj düşünce dalgalanma oluyor yine pcde çok belli oluyor tekli akım koruma prizi artı ups daha verimli olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerem

Geçmiş olsun

APC P6 (PH6T3-GR)

APC ürünleri sistem korumada profesyoneldir

1 giriş, 3 çıkış telefon & fax olabilir. Modem korumasıda yapar

Ekleme

Dediğim gibi

http://www.apc.com/resource/include/techspec_index.cfm

Veri hattı koruması
    RJ-11 2-Way Modem/Fax/DSL splitter with protection (four wire dual lines)

kerem bey , selamlar,

2 güne kadar akım korumalı priz almam gerekiyor. tv kurulumuna gelecekler.

gördüğüm kadarı ile de apc markası öne çıkıyor.

bana 6 priz çıkışlı ve tercihen usb şarz çıkışlı 3metre priz tavsiyesinde bulunur musunuz.

mümkünse elden ( dükkandan , tekno marketten ) almak isterim.

saygılarımla.

• Önereceğiniz akım koruyucu priz var mı?
  • Philips SPN4085B 8'li akım koruyucu aldım ve daha 24 saat geçmeden Güç ışığı olan Mavi ışık söndü ve yanmıyor. Prize güç geliyor ancak koruma yapıp, yapmadığına emin olamıyorum. Philips'in resmi sitesinde neredeyse herkes aynı sorundan şikayet etmiş:
    http://www.philips.com.tr/c-p/SPN3040C_10/ev-elektronigi-asiri-gerilim-koruyucu/yorum-ve-oduller

Hepsiburada'da Abtek isimli satıcıdan 100 lira para bayılıp aldım ve daha 24 saat geçmeden Güç ışığı söndü.
    http://www.hepsiburada.com/philips-spn4085b-8-li-3600joules-3m-siyah-akim-koruyucu-priz-p-BS43093

Yalnızca korumayı temsil eden Kırmızı led yanıyor. Bu durumda aletin olması gerektiği gibi çalışıp, çalışmadığına dair en ufak bir fikrim yok. Ayrıca Hepsiburada'da ürüne 24 ay garanti yazmışlar, yok öyle birşey 1 yıl sınırlı ürün garantisi var.

Uzak durun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Talvehtia -- 25 Temmuz 2017; 20:17:25 >

• Arkadaşlar merak ettiğim bir husus var akım korumalı priz + UPS kullanmayın yazıyor UPS lerin kullanma kılavuzunda,bunun sebebi nedir kullanırsak bir zararı olur mu ?
  • bende almayı düşünüyorum işe yaramaz diyenlere bakmayın (3 ay önce dayım led tv ye aldığında bende öylde demiştim) ancak 1 ay öncr kadar çorludaki dayımın sitede dağıtım şirketin den kaynaklı faz yüklenmesi olmuş yani voltaj yüklenmesi dayımın tüplü tv kombi uydu alıcı birkaç fişe takılı küçük eşya hepsi duman olmuş. birtek led tv ye birşey olmamış onunda akım koruyucu priz yanmış haliyle akım tv iletilmemiş.

birde buzdolabına birşey olmamış oda eski kara düzen olduğuna.

bende bilişimciyim az çok anlarım elektronikten içlerinde kondansatör birkaç devre elemanı var .aslında bunlar yüksek voltaja karşı koruyor akım koruma ticari ismi.akım koruyucu sigorta şalterdir aslında zaten yüksek direnç akım oluştuğunda sigorta atar , çok çok yüksek akım yükselmelerinde çarpılma kısa devre vs yangın koruma atar , devrede kaçak varsa giren akım eşdeğeri çıkan akım yoksa hayat koruma atar .bu prizler ise voltaj 250 den yükselirse çoğu zaman yanarak devreyi keserler görevleri aslında budur ki voltaj yülselmesinden sağ çıkan koruma priz görmedim duymadım.

ups konusu bambaşka bir konu.

ancak led tv yeni nesil digital buzdolabı çam. bul. makinası vs bunlara gerekli birşeymiş onu dayımdaki örnekle anlamış oldum.aslında voltaj yükselmesi binde bir olacak birşey ancak oldumuda oluyor özellikle trafoya aşırı yakın aşır uzak veya toplu konutlaşmanın fazla olduğu site giib yerlerde çok sık duydum benzer olayları.

kesin ve toptan çözüm aslında trimbox gibi bu işi panodan halleden elemanları taktırmak.

https://trimbox.com.tr/gndseries

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 24 Aralık 2017; 0:43:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.