Şimdi Ara

* Oyun Sistemi Oluştururken, Hızlı Alışveriş İpuçları (Satın Alma Rehberi). (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.265
Cevap
122
Favori
192.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
228 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam gtx1660 ile gtx1660 ti arasında sizce çok bir fark var mı ? 1660 ti dediğim kartın markası palit bu marka nasıldır ? Ekran kartı gtx1660 ya da gtx1660 ti işlemcimide ryzen 5 3600 ya da 3500x olarak belirledim.Kasa olarak Xigmatek Vanguard Plus 600W 80+ USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa bu kasayı pek önermiyorlar fikriniz nedir ? 6000 tl ye kadar çıkabilirim fiyat konusunda.
  • MaterialEngineerr M kullanıcısına yanıt
    https://www.sanalmarketim.com/Urun/Sapphire-11296-01-20G-PULSE-RX-5600-XT-6GB-192Bit-GDDR6-16x-PCIe-4-0/113143

Fiyatına göre güzel kasa

1660 süper ile Tİ aynı sayılır
    1660 dan %15 hızlılar

6000 tl ile 5600 XT li sistem toplanır
  • Hocam size bu konuda daha önce de sorular sormuştum ve cevap vermiştiniz, onlar için tekrar teşekkür ederek bir de şu sistem hakkındaki düşüncenizi öğrenebilir miyim?

Ek olarak monitörde marka olarak tavsiyeniz olabilir mi? Her ikisini de vatandan almak adına şu modeli değerlendirebilir miyim? Düz monitör istiyorum.

Tavsiyeniz üzerine sinerji'yi değerlendirecektim fakat vade farkı durumu beni oradan uzaklaştırdı. KK Taksitle alacağım ürünleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bacala -- 9 Mayıs 2020; 1:32:50 >

• Münebbih kullanıcısına yanıt
    Hocam amd nin yazılım kısmında sorun olduğu hakkında çok yazı okudum açıkcası bundan dolayı kaçındım biraz.Peki Ryzen 5 1600 AF ile rx 5600xt ne kadar uyumlu çalışır.Hocam birde monitör olarak ne önerirsiniz 144hz 1ms olması öncelik.
  • Uzun okuma, araştırma, incelemeler sonucu kasamızı da seçtik, Sharkoon Night Shark. RGB li olanını hiçbir yerde bulamadım, stok yok, muhtemelen çok tutulmuş tükenmiş ve yeni parti stok da gelmemiş, bilemiyorum, kırmızı ledli olanını aldık o yüzden. Kasa içi yerleşim gayet kolaymı, hava akışı ve soğutma bakımından başarılı diyorlar. Marka da Almanya kökenli kaliteli bir firma imiş. Eski kasadan kalan OCZ ZS550w psu vardı onu takacağım. Umarım tüm parçalar uyar, parçalarda montajda vs sorun çıkmadan temiz bir şekilde kurar kullanırız.
    Chipset güncelledim arka usbler çalışıyor ve wireless adaptör ile bu portlardan bağlanabiliyorum. Opera browsera geçtim pürüssüz akıcı bir şekilde tüm videoları 4K dahil sıkıntısız oynatıyor.

Teşekkürler
  • Marjinal01 kullanıcısına yanıt
    Hocam bende bunu merak ediyorum. Eski psu ile yeni psular arasında fark var mı. Eski kasamın üzerinde 600w high power psu var bunu yeni topladıgım sisteme taksam sorun teskil eder mi? 6-7 yıllık kasa ama hiç kullanmadım neredeyse uzun zamandır notebook kullanıyorum.

Modeli şu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAEC -- 9 Mayıs 2020; 14:43:40 >
  • Merhaba,

Diğer konularınızı da okuyup kurmak istediğim sistem hakkında biraz fikir sahibi oldum. Fakat bazı sorularım var.

Şu an kullandığım bilgisayarda aşağıdaki parçalar var;

Ekran kartı: ASUS GTX 650 TI Boost 2 gb DDR5.
    SSD: Adata SU650 480GB.
    HDD: 500GB.
    Güç kaynağı: Termaltake Toughpower 600W.

İşlemci, anakart ve RAM kombinasyonunu yapıp bir süre boyunca elimdeki ekran kartı (GTX650 TI Boost) ile idare edip sonrasında yükseltmek istiyorum.

İşlemci araştırırken Ryzen 5 1600 AF dikkatimi çekti.

Fakat yukarıda bahsettiğim gibi bütçe problemlerinden dolayı bir süre boyunca şu an kullandığım ekran kartı ile kullanacağım. Amacım günlük kullanım, PUBG, GTA 5 oynarken donma, kasma, oyundan atma gibi problemler yaşamamak. Profesyonel bir oyuncu gibi 125-150fpsleri görmek istiyorum gibi bir arayışım yok. Sadece Low to Mid ayarlarda akıcı oynayabileyim ve üzmesin istiyorum. Ekran kartı bilindiği üzere zamanının iyilerinden olan bir karttı ve bu yeni almak istediğim işlemciyle işimi görür mü? Yoksa Vega 8-11 vs. gibi grafik işlemcisi de olan bir işlemciye mi yönelmeliyim?

RAM olarak, Corsair Vengeance 8GB 3000mhz ram indirimle 300TL'ye bulunabiliyor. 2 tane aldığımda 600 liraya 16GB ram sahibi olabiliyorum. Fakat, 2x8 3200mhz Corsair rami de 720 liraya yine indirimle görebiliyoruz.

3000mhz yerine 3200mhz'in indirimini biraz daha bekleyip aldığıma değer mi? 200mhz'nin farkını hissedeceğimi pek zannetmiyorum fakat ileriye dönük yatırım olarak düşünmeli miyim?

Anakart için ise ileride yükseltmek istediğimde, şu an alacağımdan daha yeni olanları desteklemesi işime gelir. (Asus P7H55 ve i5 760 kullanıyordum ve işlemciyi yükseltmek istediğimde i5 780'ten başka bir işlemci takılmıyordu ve o da performans artışı sağlamıyordu.) Şu an hangi anakart hangi seriyi destekler hiçbir fikrim yok. Ayrıca baktığım B450 yonga setli anakartlarda şu an kullandığım P7H55 anakart kadar çok slot olmadığını görüyorum.

İşlemci, 2 ram slotu ve ekran kartını taktık diyelim. Benim wifi kartını nereye takacağım? 550-650 lira arasındaki anakartlarda wifi kartı bulunur ibaresini görmedim. Şu an kullandığım anakarttaki wifi kartını takıp kullanabilirim. Yeni alacağım anakarta uyacak mı?

Bütçem 2.000TL.

Bütçemi aşmayacak şekilde yukarıdaki işlemciye uygun, anakart ve RAM tavsiyesi yaparsanız sevinirim.

Fakat farklı işlemci konfigürasyon önerilerine de açığım.

Not: Bütçem mantıklı bir f/p elde edebileceksem psikolojik sınırımı aşmayacak şekilde genişleyebilir (75hz 1080p 24inch bir monitörle kullanacağım). Fakat rgb olsun, ışıklı şekil şükül olsun gibi kaygılarım yok. Kasam eski tip bir kasa ve camsız. Yani ışıklı diye fazla bir para vermenin anlamı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaseenstyle -- 10 Mayıs 2020; 0:29:18 >

• jaseenstyle kullanıcısına yanıt
    zahmet edip uzunca yazı yazmışsın
    elindeki wifi adaptörünü her anakartla kullanabilirsin
    ATX boyutlu anakartlarda slot genişleme yuvaları fazla olur

B550 yongalı anakartlar çıkacak bekle
    işlemci olarak 3100 alabilirsin
    bellek bir adet 8GB alırsın bütçen yetmezse
    ileride 1 adet daha alıp takarsın 3200mhz alırsın

entegre wifi olan anakartlar pahalı olur

elindeki ekran kartını kullanmaya devam edebilirsin
  • Merhaba;
    MSI B450M Pro VDH Plus
    Ryzen 5 200 işlemci

MSI sitesinden bios ve çipset güncellemesi yaptım. Logitech Wireless Klavye Mouse kullanıyorum ama zaman zaman takılmalar oluyor. Ayrıca öndeki 2 adet usb portunun 1 inde mouse takılı diğerine usb bellek taktığımda mouse hiç çalışmıyor, arka portlardada yanyana taktığımda çalışmıyor. Pc kasasının önündeki işlem yapılırken yanan ışık varya arkadaşlar, o ışık yanıp söndüğünde bu mouse takılmaları oluyor yani yük altındayken sanki.
    Anakartmı arızalı?
  • Merhaba yeni konu acmak yerine bueadan sormak istedim. Sistemim ;

R5 1600 14nm @3.8 ghz
    Rx 470 oc yaptim buna degeri hatirlamiyorum
    16gb corsair 3000mhz
    Vs650 power
    B450 4x slotlu olan
    Aoc freesync 75 hz monitor

Gpu artik yetmemeye basladi. Degisimden gelmisti zamaninda rx 380 bozulunca 470 verdiler. 5600xt almak istiyorum onerirmisin bu sisteme 1080p 75 hz icin
    @Münebbih

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evre2ka -- 10 Mayıs 2020; 23:51:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

10000 TL bütçe ile bir kasa toplamak istiyorum. Sabrı kalmayan bir ufaklıktan dolayı B550 yongaları bekleyemiyorum (: Yardımcı olabilir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Münebbih

zahmet edip uzunca yazı yazmışsın
    elindeki wifi adaptörünü her anakartla kullanabilirsin
    ATX boyutlu anakartlarda slot genişleme yuvaları fazla olur

B550 yongalı anakartlar çıkacak bekle
    işlemci olarak 3100 alabilirsin
    bellek bir adet 8GB alırsın bütçen yetmezse
    ileride 1 adet daha alıp takarsın 3200mhz alırsın

entegre wifi olan anakartlar pahalı olur

elindeki ekran kartını kullanmaya devam edebilirsin
    Hocam b550 ne zaman çıkacak?

Amd'nin 2080 e rakip olarak çıkartacağı kart vardı mart ayında tanıtılacak deniyordu ama hala ses seda yok.
  • evre2ka kullanıcısına yanıt
    https://www.sinerji.gen.tr/sapphire-radeon-rx5600xt-pulse-6gb-gddr6-192-bit-ekran-karti-pmu420260

bütün oyunları ultra ayarlarda oynarsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fpen

Merhaba,

10000 TL bütçe ile bir kasa toplamak istiyorum. Sabrı kalmayan bir ufaklıktan dolayı B550 yongaları bekleyemiyorum (: Yardımcı olabilir misiniz ?
    https://www.vatanbilgisayar.com/amd-3600-asus-dual-rtx2060s-o8g-evo-prime-b450m-k-ocz-500gb-nvme-ssd-16gb-ram.html

bu sistemi alibilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAEC

Hocam b550 ne zaman çıkacak?

Amd'nin 2080 e rakip olarak çıkartacağı kart vardı mart ayında tanıtılacak deniyordu ama hala ses seda yok.

Alıntıları Göster
    haziranda çıkacak B550
  • 3500 tl civarına önerebileceğiniz sistem var mı acaba? Pc işlerinden çok anlamıyorum her yerde farklı bir tavsiye yazıyor. Ağırlıklı olarak oyun için kullanmayı düşünüyorum. Ekran kartsız apu sistem mi daha mantıklı olur bu fiyata?
  • Intel Core i3 9100F 3.60 GHz 4 Çekirdek 6MB 1151p v2 14nm İşlemci
    Asus Prime H310M-F R2.0 2666mhz(OC) 1151p v2 mATX Anakart
    Kingston 8GB 2400mhz CL17 DDR4 Ram (KVR24N17S8/8)
    Gigabyte 240GB Okuma 500MB-Yazma 420MB SATA SSD (GP-GSTFS31240GNTD)
    TX K7 450W USB 2.0 ATX Mid Tower Kasa
    1650 Super Ekran Kartı . fiyatına bak

sinerji

APU da toplanabilir
    Cevap için çok teşekkürler. Peki apu mu daha mantıklı yoksa normal sistem mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael Fenix

Cevap için çok teşekkürler. Peki apu mu daha mantıklı yoksa normal sistem mi?
    https://forum.donanimhaber.com/4-000-tl-civari-uygun-fiyatli-oyun-sistemi-toplamada-iki-yol-artilari-eksileri--105125572-17#143354296
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.