Şimdi Ara

* Oyun Sistemi Oluştururken, Hızlı Alışveriş İpuçları (Satın Alma Rehberi). (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.265
Cevap
122
Favori
192.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
228 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam forumda birkaç konu görmüştüm sanırım intelin yeni nesil işmecileri sızdırılmış.Ve herkes yine fiyasko olduğunu söylemiş.Eğer söylediklerinde haklılarsa o zaman intel almanın pek bir numarası kalmayacak.Yeni nesil inteller gelince eski nesilinde fiyatları ne kadar ucuzlayacak ona bakmak gerek gerçi.İyi bir indirim olursa güç verimiliği yada rakibinşn fiyat hamlesine göre değişir durum.Ben işe biraz daha fiyatına göre en iyi performans ve verimliliği veren gözüyle bakıyorum.Bunu intel yaparsa intel alırım amd yaparsa amd alırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık bu konuya bende yardım edeceğim. Malum konu sahibi tüm sorulara cevap veremez.
    Benim tavsiyem şu zmanda mecbur kalmadıkça pc almamanız. Maalesef dolar 7yi buldu bulacak. Greksiz aksiyonlra yer yok.
    hazır sistemlerden bahsedeyim. Bence hazır sistem almayın. Neden? Sırf adı olsun diye ekran kartı veya işlemciyi yüksek tutuyorlar, yok psu hangi marka, yok kasanın hava akışı nasıl, ssd kronik sorunlumu çoğu kişi bakmıyor. Eğer böyle sıkıntılar yoksa tabiki hazır sistem daha karlıdır ama dikkat etmekte fayda var.
    Anakartlarda çoğu zaman hazır sistemlerde B450M Dragon veya B450M S2H kullanıyorlar. B450M S2H, b450 yonga setli ankartların en iyi giriş seviye anakartlarının birisidir. Müthişim OC için tabiki bu anakartı kullanmamalısınız. Birde 3. nesil amd işlemci kullanıyorsanız biraz daha orta seviye b450 seçmeniz daha iyi olacaktır. Mesela B450A PRO MAX veayhut B450 Gaming PLus MAX, ASUS TUF gibi...(Bu arada intel pek sevmem amd bana daha yakın gelir, intel hakkındaki sourları maalesef yanıtlayamam pek bir bilgim yok, hiç de değil biliyoruz bi şeyler tabi)
    ram kısmı pek öenmli değil yani karar vermekte en hızlı davranacağınız kısım burası. AMD işlemci kullanıyorsanız 3000mhz ve üstü, INTEL kullanıyorsanız 2666mhz ve üstü yeterli olacaktır. Aşağısı biraz dengesiz olur.
    Kasa ve psu konusuna gelirsek, şahsen ben frisby, gamepower, gamebooster gibi merdiven altı çinli firmalardan almaktan kaçınırım. Hava akışı rezalet, sırf rgb var diye satmaya çalışıyorlar çoğu kasayı. Önerebileceğim en iyi f/p kasalardan biri Corsair SpecDelta RGB ve VS550 80+ Psu var. Beraber satılıyorlar. CORONA krizinden önce en ucuz fiyatı 580 lira falandı. KDV'siz fiyatı olabilir tam anımsayamıyorum ama her türlü şimidki 720 lira ifyatından çok daha ucuzdu.

kısaca bildiklerimi özetledim sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışacağım
    beni etiketlemeyi unutmayın bazen bakamıyor olabilirm

• Hocam 2-2500 arası LoL CS Go ve arada Bf1 multiplayer gibi oyunları akıcı oynatacak tavsiyeye ihtiyacım var.
    İkinci elde tavsiye edebilirsiniz,kovalayabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackWondo -- 12 Nisan 2020; 0:22:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Aemon A kullanıcısına yanıt
    ilk sistemle ilgili irdelemeler;

-b450m ejderhalı anakart garabet; vrm heatsinki bile yok; kesinlikle değiştirilmesi elzemdir
    -minimum +400tlye asus tuf plusa gecmen lazım
    -o adata su630 modeli sıkıntılı ve hızı görece düsük bi model;
    Adata XPG SX8200 Pro 512GB PCIe Gen3x4 M.2 SSD Diskk + 200 tlye iyi bir upgrade olarak düşünülebilir,, şart değil tabii
    - psularda XPG Core Reactor 650W 80+ Gold Full Modüler Gaming Power Suppy dısındaki tüm modeller sisteme yakişan türden psular degil o da +300 400 maliyetle geliyor tabii

ikinci pc;

-anakart, aynı muhabbet. tuf plusa geciş şart
    -ssd az çok aynı muhabbet
    -psu yinebirebir aynı eşkilde +383 tlye xpg reactor ccok iyi bi tercih

fiyat konusundaysa bi fikrim yok ama bu parçaları ekleyınce fiyat normale döner

yani bu kadar adi anakart psu kombinleriyle uygun fiyata düşmesi normal pclerin

ha ne var; gpu için belki iyi bi indirim sagliyorsa iyi. bizim arkadaş geçen bu incehesaptan bi sistem topladı rtx 2070 2200 tlye fln geldi nasıl oldu anlamadım öle bişe warsa iyi.. o kadarını da ben bilmem

• quote:

Orijinalden alıntı: Aemon

https://www.incehesap.com/geforce-rtx-ray-tracing-pc-battle-box-rtx-2080-super-ryzen-5-3600-16gb-480gb-gaming-bilgisayar-fiyati-45608/
    https://www.incehesap.com/geforce-espor-pc-battle-box-rtx-2080-super-ryzen-5-3600-16gb-480gb-gaming-bilgisayar-fiyati-45605/

Bu iki sistem hakkında yapılabilecek özelleştirmeler de dahil düşünceleriniz nedir acaba ? Alınır mı sizce ? Alttaki listeden özelleştirmeler yapabilirim.
    2080 super ile 2070 super arasında %13 performans farkı var

2080 superli sistem toplayacaksan hazır sistemlerden uzak dur kendin topla
    nvme arabirimli ssd
    çift bellek 3200mhz
    kaliteli anakart

• merhaba monitör dahil 4500tl bütceli oyun sitemi tavsiyesine ihityacımız var.yardımcı olabilirmisiniz lütfen?.
  • quote:

Orijinalden alıntı: süraka

merhaba monitör dahil 4500tl bütceli oyun sitemi tavsiyesine ihityacımız var.yardımcı olabilirmisiniz lütfen?.
    800 tl monitör e ayır
    https://forum.donanimhaber.com/75-hz-monitor-de-1080p-oyun-icin-sistemler-4-seviyede-oyun-sistemleri--116854642#116854642
  • Selamlar
    Sadece csgo icin ryzen 1600 mu i3 9100f mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: dgndgn2

Selamlar
    Sadece csgo icin ryzen 1600 mu i3 9100f mi?
    A.S
    4 çekirdekten fazla kullanmadığına göre farketmez
    ben tercih edecek olsam 9100 ü seçerim
  • Münebbih kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim .tam olarak anlayamadım önerdiğiniz bazı ürünler stoklarda yok gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: süraka

teşekkür ederim .tam olarak anlayamadım önerdiğiniz bazı ürünler stoklarda yok gibi
    Bu konuyu güncelledimhttps://forum.donanimhaber.com/akillica-oyun-sistemi-toplama-rehberi-en-iyi-secimler-satin-alma-rehberi--85513674
  • msi rtx 2060 gaming z sahibiyim,

i7 9700k veya kf düşünüyorum,

darboğaz yaratır mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametozelci

msi rtx 2060 gaming z sahibiyim,

i7 9700k veya kf düşünüyorum,

darboğaz yaratır mı ?
    9400F veya 3600 alabilirsin

9700k yı 2080Tİ ile alırsın
    mevcutta 2600x var zaten amd'den intele geçiş yapmak istemekteyim.
    direk i7 9700k almayı udusnuyorum butceden yana sorun yok fakat darboğaz yaşamak istemiyorum.
  • sametozelci S kullanıcısına yanıt
    144hz monitörde düşük ayarlarda düşük çözünürlükte oynarsan tüm işlemciler darboğaz yapar
    tersi yüksek ayarlarda 2k 4k ekran kartı darboğaz yapar
    amacım 1080p 144 hz oyunculuk monitörüm 144 hz ve v-sync destekli .
    oyunları ultra veya yüksek grafik ayarlarında oynamayı planlıyorum
  • sametozelci S kullanıcısına yanıt
    9400f ile 9700k farkı olmaz 2060 ile
  • Hocam 8.500 tl max bütçeye oyun ve render için sistem tavsiyesinde bulunabilir misinz ? Monitör hariç dolar daha fazla artmadan almak istiyorum bu ara

• 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.