Şimdi Ara

Düşük Fiyatlı (dar gelirliler için) Oynanabilir Oyun PC Oluşturma (500 $ altı)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
11
Favori
40.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://forum.donanimhaber.com/oyun-icin-en-iyi-500-civari-ve-alti-pc-oyun-sistemleri-1080p-oyun-icin--157788074#157788078

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 7 Mart 2024; 11:51:14 >

• Ben gıcıklık olsun diye yapmıyorum bunu. Yanlış bilgiler verdiğine inanıyorum. O yüzden fikirlerime karşı bir savunman yoksa konu açmayı bırakman daha mantıklı olur. Ya da ben böyle yanlış olan yerleri fikrimce belirtmeye devam ederim. Sonuçta burası forum. İnsanların saygı çerçevesinde fikirlerini belirttiği bir mecra. Saygı kısmı biraz muallak bu forumda ama olsun. Bir gün genel sistem tavsiyesi amaçlı konu açmak istersem açabilirim. Ama pek sanmıyorum yapacağımı. Çünkü her türlü bütçeye uygun sistem bulmak az araştırmayla mümkün. Pek gerekli olduğuna inanmıyorum böyle konuların. Ki zaten birkaç haftada bir yeni bir donanım çıkıyor parçaların değişmesi gerekiyor.
    Battlefield 1

Watch dogs 2

Crysis 3

Witcher 3

Mafia 3

Civilizations V/VI

Total war serisi

CS-GO (ve aslinda coğu düşük grafikli oyun... özellikle MMO olanları. Lol de buraya girer.)

GTA V (aslında çoğu açık dünya oyununda işlemci sömürme en azindan biraz var)

Arma 3 (bu yoğun tek çekirdek gucü istiyor. Çok da i7 aramiyor diğerleri gibi)

Cities Skylines (ve bunun gibi strateji oyunları. Yani içinde yoğun yapay zeka barindirabilecek oyunlar. Mesela ekranda 200 askerin hareketini izlediğiniz zaman herhangi bir strateji oyunu zorlar.)

Minecraft da işlemciye gereksiz yüklenebilen bir oyun.

Batman Arkham Knight

Hitman 2016

Çoğu açık dünya oyunları diye konuyu kapattım aslında ama bunlar eklenebilir

Just Cause 3

Son çıkan Assasins Creed oyunları

Son çıkan Far Cry oyunları

The Division

Ark

Metro Last Light Redux

Rise of The Tomb Raider

Bu arada i3 7100 le G4560 arasında sadece %10 fark var. İlla i3 7100 le rx 470/480 beslemek istiyorsanız veya herhangi bir şekilde i3 alacaksanız... Almayın. %10 daha iyi diye 2 katı para vermek her halukarda saçmalık.
    İkinci bir hatırlatma. Darboğaz olacak diye oyunu komple %70 gpu kullanımında oynayacaksınız anlamına gelmiyor. Bu oyunların sadece bir kısmında öyle olur. Oyunların işlemci kullanımları sahneden sahneye çok değişkendir. İşlemciler sizin daha görmediğiniz ama görme ihtimaliniz olacak ya da sizi ilgilendirme ihtimali olabilecek nesnelerin de matematiksel hesaplamalarını yaparlar. Bazıları gerekli bazıları gereksiz. Oyunun optimizasyonuna kalmış bir durum. Bazı oyunlarda koşarsanız cpu kullanımı artar mesela durdugunuz zamana göre. Kısacası darboğazı yer yer yaşayacaksınız. Zaten işlemci kıyaslamalarında en büyük fark alınan minimum fps değerlerinde olur. Ortalama fps değerleri az çok yakın çıkabilir. Çünkü işlemcinin zorlandığı o anlarda çıkan fps değeridir minimum. Bu anlar işlemcinin dandikliğine göre bazen dakkada bir olur bazen hep oluyordur. Bazen yarım saatte bir olur. Belli olmaz. Oyuna göre de değişir.
  • i5 7400 + gtx1060 + ssd > i5 7500 + gtx 1060 + hdd?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MstfAlkan

i5 7400 + gtx1060 + ssd > i5 7500 + gtx 1060 + hdd?

güzel mantık
  • 7500+Rx480 8GB?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 860k + 1050Ti cikarin listeden öyle bir dünya yok malesef

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • G4560 varken herhangi bir i3 ün fp adi altinda eslestirilmesi komedi. 860k la gtx 1050ti besleneceine inanman ayri komedi. 7500 le 1060 birlestiriyosun. 1060 la 1070 arasinda bir ucurum var. Ama sen diyorsun ki 7500 ikisini de besler. Bu fp bir sistemse mantıken zaten 7500 biri için fp olabilir digeri için gereksiz gucludur. Bana kalsa i5 6400 le rx 480 veya gtx 1060 yazarim. Bu seviyede pc alacak bir adamin zaten 60 hz monitoru olur. 60 fps in altina da indirmez i5 6400 darbogaz ara sira yapacak olsa bile. Cikan parayla da ssd alinir. 7500 le 1070 de eğer monitör 2k değilse tam bir fiyasko olur. i5 7600k + z270 + sogutucuya verilecek parayla da i7 7700 + b150 ana kart alinir. Stok sogutucu kullanilir. Sogutucu da butce birikince ilerde alinir. Yani 7600k da fp degil. Tamamen yanlisliklardan ibaret bir liste.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 1 Mart 2017; 18:29:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaganiskowf42

G4560 varken herhangi bir i3 ün fp adi altinda eslestirilmesi komedi. 860k la gtx 1050ti besleneceine inanman ayri komedi. 7500 le 1060 birlestiriyosun. 1060 la 1070 arasinda bir ucurum var. Ama sen diyorsun ki 7500 ikisini de besler. Bu fp bir sistemse mantıken zaten 7500 biri için fp olabilir digeri için gereksiz gucludur. Bana kalsa i5 6400 le rx 480 veya gtx 1060 yazarim. Bu seviyede pc alacak bir adamin zaten 60 hz monitoru olur. 60 fps in altina da indirmez i5 6400 darbogaz ara sira yapacak olsa bile. Cikan parayla da ssd alinir. 7500 le 1070 de eğer monitör 2k değilse tam bir fiyasko olur. i5 7600k + z270 + sogutucuya verilecek parayla da i7 7700 + b150 ana kart alinir. Stok sogutucu kullanilir. Sogutucu da butce birikince ilerde alinir. Yani 7600k da fp degil. Tamamen yanlisliklardan ibaret bir liste.

benzer bir konu açsan olmazmı

• Ben gıcıklık olsun diye yapmıyorum bunu. Yanlış bilgiler verdiğine inanıyorum. O yüzden fikirlerime karşı bir savunman yoksa konu açmayı bırakman daha mantıklı olur. Ya da ben böyle yanlış olan yerleri fikrimce belirtmeye devam ederim. Sonuçta burası forum. İnsanların saygı çerçevesinde fikirlerini belirttiği bir mecra. Saygı kısmı biraz muallak bu forumda ama olsun. Bir gün genel sistem tavsiyesi amaçlı konu açmak istersem açabilirim. Ama pek sanmıyorum yapacağımı. Çünkü her türlü bütçeye uygun sistem bulmak az araştırmayla mümkün. Pek gerekli olduğuna inanmıyorum böyle konuların. Ki zaten birkaç haftada bir yeni bir donanım çıkıyor parçaların değişmesi gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 1 Mart 2017; 19:14:3 >
  • quote:

Ben gıcıklık olsun diye yapmıyorum bunu. Yanlış bilgiler verdiğine inanıyorum. O yüzden fikirlerime karşı bir savunman yoksa konu açmayı bırakman daha mantıklı olur. Ya da ben böyle yanlış olan yerleri fikrimce belirtmeye devam ederim. Sonuçta burası forum. İnsanların saygı çerçevesinde fikirlerini belirttiği bir mecra. Saygı kısmı biraz muallak bu forumda ama olsun. Bir gün genel sistem tavsiyesi amaçlı konu açmak istersem açabilirim. Ama pek sanmıyorum yapacağımı. Çünkü her türlü bütçeye uygun sistem bulmak az araştırmayla mümkün. Pek gerekli olduğuna inanmıyorum böyle konuların. Ki zaten birkaç haftada bir yeni bir donanım çıkıyor parçaların değişmesi gerekiyor.

saçmalıklara savunmamı yapayım

• i3 7100 ile rx 480 ve 1060 sıkıntı çıkarmasın.

• ydagli42 kullanıcısına yanıt
    Çıkarır zaten. İşlemciye yüklenen oyunlarda 60 fps alamazsınız.
  • quote:

Çıkarır zaten. İşlemciye yüklenen oyunlarda 60 fps alamazsınız.

işlemciye yüklenen kaç oyun var

• Konu takip

• Battlefield 1

Watch dogs 2

Crysis 3

Witcher 3

Mafia 3

Civilizations V/VI

Total war serisi

CS-GO (ve aslinda coğu düşük grafikli oyun... özellikle MMO olanları. Lol de buraya girer.)

GTA V (aslında çoğu açık dünya oyununda işlemci sömürme en azindan biraz var)

Arma 3 (bu yoğun tek çekirdek gucü istiyor. Çok da i7 aramiyor diğerleri gibi)

Cities Skylines (ve bunun gibi strateji oyunları. Yani içinde yoğun yapay zeka barindirabilecek oyunlar. Mesela ekranda 200 askerin hareketini izlediğiniz zaman herhangi bir strateji oyunu zorlar.)

Minecraft da işlemciye gereksiz yüklenebilen bir oyun.

Batman Arkham Knight

Hitman 2016

Çoğu açık dünya oyunları diye konuyu kapattım aslında ama bunlar eklenebilir

Just Cause 3

Son çıkan Assasins Creed oyunları

Son çıkan Far Cry oyunları

The Division

Ark

Metro Last Light Redux

Rise of The Tomb Raider

Bu arada i3 7100 le G4560 arasında sadece %10 fark var. İlla i3 7100 le rx 470/480 beslemek istiyorsanız veya herhangi bir şekilde i3 alacaksanız... Almayın. %10 daha iyi diye 2 katı para vermek her halukarda saçmalık.
    İkinci bir hatırlatma. Darboğaz olacak diye oyunu komple %70 gpu kullanımında oynayacaksınız anlamına gelmiyor. Bu oyunların sadece bir kısmında öyle olur. Oyunların işlemci kullanımları sahneden sahneye çok değişkendir. İşlemciler sizin daha görmediğiniz ama görme ihtimaliniz olacak ya da sizi ilgilendirme ihtimali olabilecek nesnelerin de matematiksel hesaplamalarını yaparlar. Bazıları gerekli bazıları gereksiz. Oyunun optimizasyonuna kalmış bir durum. Bazı oyunlarda koşarsanız cpu kullanımı artar mesela durdugunuz zamana göre. Kısacası darboğazı yer yer yaşayacaksınız. Zaten işlemci kıyaslamalarında en büyük fark alınan minimum fps değerlerinde olur. Ortalama fps değerleri az çok yakın çıkabilir. Çünkü işlemcinin zorlandığı o anlarda çıkan fps değeridir minimum. Bu anlar işlemcinin dandikliğine göre bazen dakkada bir olur bazen hep oluyordur. Bazen yarım saatte bir olur. Belli olmaz. Oyuna göre de değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 2 Mart 2017; 3:35:8 >
  • güzel bir çalışma yapmışsın işlemciye yüklenen oyunlar diye bir konu açman iyi olur diyorum
  • güncel
  • 60 Hz monitörde 60 FPS nin altına inince neden takilmalarda başlıyor bunu açıklarsanız sevinirim.

• eş zamanlı çalışma ile ilgili

bu sebeple freesync ve gsync teknolojileri geliştirilmiştir

• Başka çaresi yok o zaman cevap için sağ ol

• quote:

Orijinalden alıntı: Atik Abi

güncel

msi gtx 1070 + ryzen 1700 işlemciye bu monitör nasıl ?http://www.hepsiburada.com/viewsonic-vx2475smhl-4k-23-6-2ms-2xhdmi-mhl-display-4k-ultra-hd-pls-oyuncu-monitor-p-BD804443
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.