Şimdi Ara

Akıllı telefondan vazgeçmek üzerine.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 aylık bi araştırma sonucu xperia sp almaya karar vermiştim.fakat bugün sp adına açılmış konuları inceledim.genelde kullananlar memnun değiller telefondan.akıllı telefonlardan anlamam ama gözlemlediğim kadarıyla genelınde böyle sorunlar var telefon almaktan vazgeçmek üzereyim düşünceleriniz neler

not:bütçe 1 milyar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sp nin sorunları güncelleme ile giderilebilecek sorunlar ama sony lerde iyice kronikleşti böyle sorunlar eğer mini cihazlarda oyun ve multimedya hastasıysan konuşmak için bir telefon yanındada tablet alabilirsin ama benim sana tavsiyem yakında çıkacak olan gmd2 veya gmd lite yi beklemen.
  • Oyun delisi değilim ama oynarım yine.multimedyaya gelince kamerayı çok kullanmam ama müzik dinlerim.internet kullanırım daha ziyade

• xperia sp,6 aydır kullanıyorum ve memnunum,saglam,batarya cok ıyı,sd kart takılabılıyor,adreno 320 gpu oyunlarda cok ıyı.
  • Hocam konularda sendende baya bahsediyolar.sony le reklam anlaşman varmış. şaka bi yana çok kararsız kaldım.şimdiki telefonum c3-01.bi akıllı deniyeyim diyorum.ama kafam karıştı yazılanlardan.

• Eğer android cihaz düşünüyorsanız lg samsung sony htc gibi cihazlar yerine çin ve hindistan piyasasına ait f/p ürünlerine bakın derim. hem paranız cebinizde kalır hem de yarın firma güncellemeyi çat diye kesince zaten ucuz alıp kullanmıştım der içinize dert etmezsiniz. Gerçi android lerde custom rom lar sebebiyle güncelleme sorunu yaşamazsınız.

Sorunlara gelirsek o sorunlar sadece sp ye ait değil emin olun biraz elektronik şans işi note 3 te bile oluyor zaman zaman o sorunlar. Fakat bundan daha önemlisi var hemen hemen her yazımda yazıyorum bunu adım fana çıktı ergencikler yüzünden. Android ne kadar çok sistemde alternatif bulsa da oyun uygulama sorunu yaşamasa da sistem kararlılığı noktasında hala android in eksikleri var bu sorunların bir kısmı androidden bir kısmı da bu büyük firmaların(başta samsung olmak üzere) telefonlara koyfukları rezil arayüzlerdir. Kasım kasım kasılan dört çekirdekler 1 gb ram larin sebebi budur. Bu f/p cihazlarında arayüz olaında sorun yaşamazsın adamlar saf androide yakın bir arayüz sunuyorlar. Bir ihtimal nexus lara da bak ama o fiyata nexus 4 alırsın şarj sorunundan ötürü kanser olursun yoksa iyi cihazdır kesinlikle.

O fiyata sıfır iphone 4 ya da 2. el 4s bulabilirsiniz iphone 4 e son büyük güncelleme verildi eylüle kadar ufak yamalar gelecek sadece ve cihazın akıcılığı gerçekten çok azalmış. 4s derseniz de o da eylül ekim gibi son büyük güncellemeyi alacak. Iphone yazılım noktasında piyasanın en sorunsuz telefonudur

Son olarak o fiyata farklı windows phone 8 li telefonlar bulabilirsiniz. Windows phone da iphone a yakın bir sistem kararlılığı sunuyor ama uygulamalar ve oyun konusunda eksikleri var öte yandan sistem yeni yeni geliştiğinden bazı işlevler güncellemeyle gelecek mesela arama engelleme işlevi 2 ay falan önce güncellemeyle gelmişti. İstediğiniz şeyler windows phone larda varsa giriş seviyesinde bir nokia lumia 525 alabilirsiniz mesela hem paranız da cebinizde kalır(550-600 piyasası var). Öte yandan bu yazdığım telefonlar içerisinde güncelleme konusunda Google nexuslar için 18 ay windows ise 36 ay gibi bir garanti veriyor(tabi donanıma göre bazı kısıtlamalarla) garanti veriyor.

• laerrof L kullanıcısına yanıt
    yürü be generalmobile kardeşliği :d
  • quote:

Orijinalden alıntı: yussy98

Prensip olarak androide karşıyım ben hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: laerrof

quote:

Orijinalden alıntı: yussy98

Prensip olarak androide karşıyım ben hocam

Ben de ne kadar androide karşı olsam da wpden iyidir bence. Hem o berbat arayüzü, hem uygulama olmayışı, hem sistemin bir çok eksiğinin oluşu ki yani kabul etmeliyiz özellik olarak çağın çok gerisinde. Yani daha bildirim çubuğu bile yok hatta multitaskingde uygulamaları kapatamıyordunuz, illa içine girip de çıkmanız lazımdı Allahtan değiştirdiler. Kısacası ben ne kadar hızlı da olsa bu hızının sistemin boş olduğundan kaynaklandığını düşünüyorum. Android de tabiki sinir bozucu seviyede yavaşlayabiliyor ama en azından her türlü özelliği oluyor cihazın ayrıca uygulama olmadan akıllı cihaz ne işe yarar ki?

• Karşı olmamın sebebi google ın kişisel bilgilerimizi almak adına yaptıklarıdır benim için kişisel verilerim önemlidir arama motoru olarak dahi bugün duckduckgo diye bir servis kulllanıyorum bilgisayarımda hassasım bu konuda yani.

Wp ye gelirsek kesinlikle eksikler var yazımda da belirttim zaten. O da zamanla kapanacak en fazla seneye nisana kadar wp bu konuda rakiplerini yakalaycaktır iye umut ediyorum. Lakin çağın gerisinde demek biraz acımasızlık olur sanki . Uygulamaya gelirsek bu ne aradığına bakar kişinin aradığı uygulamalar wp de varsa tercih edilebilir ama wp asla android kadar çeşitli değil olmasına da çok zaman var. Mağaza güvenliği olarak ise tam tersi androidin öğrenecekleri var.
  • quote:

Karşı olmamın sebebi google ın kişisel bilgilerimizi almak adına yaptıklarıdır benim için kişisel verilerim önemlidir arama motoru olarak dahi bugün duckduckgo diye bir servis kulllanıyorum bilgisayarımda hassasım bu konuda yani.

Wp ye gelirsek kesinlikle eksikler var yazımda da belirttim zaten. O da zamanla kapanacak en fazla seneye nisana kadar wp bu konuda rakiplerini yakalaycaktır iye umut ediyorum. Lakin çağın gerisinde demek biraz acımasızlık olur sanki . Uygulamaya gelirsek bu ne aradığına bakar kişinin aradığı uygulamalar wp de varsa tercih edilebilir ama wp asla android kadar çeşitli değil olmasına da çok zaman var. Mağaza güvenliği olarak ise tam tersi androidin öğrenecekleri var.

hocam o zaman iphonelara gelen parmak izi olayi hakkinda ne diyecekseniz malum cesitli soylentiler mevcut

• quote:

Orijinalden alıntı: Biolystick

quote:

Karşı olmamın sebebi google ın kişisel bilgilerimizi almak adına yaptıklarıdır benim için kişisel verilerim önemlidir arama motoru olarak dahi bugün duckduckgo diye bir servis kulllanıyorum bilgisayarımda hassasım bu konuda yani.

hocam o zaman iphonelara gelen parmak izi olayi hakkinda ne diyecekseniz malum cesitli soylentiler mevcut

Hepsi aynı b.kun laciverti hocam sanki google kişisel verilerimizi çaktırmadan alırken windows zamanında almıyor muydu ya da hala almıyor mu apple almıyor muydu o ya da hala almıyor mu alıyor teknolojiyle iç içe yaşıyorsak buna tahammül etmemiz gerekiyor. Lakin aradaki fark şu diğer firmalar bu işi yıllarca çaktırmadan yaptılar hala da öyle yapıyorlar ama google olunca konu yaptıkları ayyuka çıktı bu da bir tüketici olarak beni rahatsız ediyor. Madem verilerimizi alıp 3. kişilerle paylaşacaksın bari çaktırma.

Iphone daki parmak izine gelirsek ben onun da o kadar masumane bir teknoloji olduğunu düşünmüyorum sadece rakiplere gözdağı vermek pazarda yukarılara çıkmak değil dertleri. Pattern lock screen diye bir zımbırtı var ve chip te okudum zamanında amerikada bir cinayetten sonra incelemeye alınan bir telefonun tuş kilidini kırıp telefonu inceleyemediler haftalarca daha sonra program yapımcısından yardım istendi. Al işte sana güvenlik eğer mesele güvenlikse samsung da retina tarayacak teknolojiler üzerine çalışıyor kısacası fişleyen fişliyor bizi hadi onları geçtim şu anda buradaki cümlelerimiz kayıt altında hatta konuştuğumuz telefonların dinlemede olduğunu zaten biliyoruz vs vs. Ya teknolojiden uzak kalacağız ya da bu düzenin dişlilerinden olacağız. Teknolojiden asla uzak kalamam ama en azından göz görmeyince gönül katlanıyor bu duruma ve kendimce kaçabildiğim kadar kaçmaya çalışıyorum. Tabi komplo terorileriyle de işim yok araştırmaya çalışıyorum bir çok şeyi.

Öte yandan Amerika da NSA diye bir zamazingo kuruluş var adamların işi gücü yok bizleri fişleyip duruyorlar. Vukuat vukuat üzerine ama daha kötü şeyler de var bu işin kurumsal boyutu bir de olayın pratiğe dönüşmesi var

http://www.nettekeyif.net/iphone-5s-parmak-izi-ozelligi-hacklendi/

Haberi inceleyebilirsin. Kısacası bu cihazları kullanmak ayıyla yatağa girmek gibidir ne uyuyacaksın ne de uyanık kalacaksın. Ben işime gelirse ya da mecbur kalırsam uyuyor mecbur kalmazsam uyumuyorum. Son olaraksa %100 güvenli ve bizleri fişlemeyen bir donanım ya da bir yazılım asla olmayacak.

• hocam haklısınız bende geçen yıl bitiminde ki 30. chaos communication congress deki jacob applebaum'ın konuşmasını az çok anlamaya çalıştım ama ingilizce seviyemiz yettiği kadar anlayabildik :) asıl bunun gibi konferanslar türkçeye çevrilsede halkımız daha çok bilgilense... sizede izlemenizi tavsiye ederim nsa dan iphone kadar teknolojinin nasıl bizim bilgilerimize ulaşmak için kullanıldığını kanıtlıyor ve bu işle uğraşan varsa tr altyazı nerden isteyebiliriz :D

http://www.youtube.com/watch?v=vILAlhwUgIU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biolystick -- 7 Şubat 2014; 15:12:22 >
  • Biolystick kullanıcısına yanıt
    Vallahi bilen birisinden yardım alsak çok iyi olur mındar olmasın bu video
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.