Şimdi Ara

AKILLI TELEFONA NE KADAR PARA HARCADINIZ ? KAÇ YIL KULLANDINIZ ? (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
360
Cevap
1
Favori
7.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sagiri

Kayıp ikizim misiniz Tıpatıp aynı olay 20de kapanıyor tam gitmiyor falan bence de batarya pahalı ben gidip 2.elcilerden g5 satanların pilini alıyorum :D. Bana o apkyi atarsanız sevinirim bu arada...
    ikinci elcilerden g5 pili nasıl alıyorsunuz yani öyle söyleyince satıyolar mı ki pilini ayrıca telefoncular?

portre mod için google cam linki de bu.
    cstark LG G5 cam

• 2009-2013 nokia 5800 700 tl

2013-2015 lg g2 2 bin tl,evkurdan kazık yemiştim,bozuldu kullanamadım yoksa kullanırdım

2015-2015 iphone se,1900 tl 2 ay sonra başkasına 1750 liraya sattım 150 lira zarar,ekranı küçük olduğu için kullanamadım

2015-2016 samsung a5 2016 model 1200 tl,evime hırsız girdi telefonu çalmış

2016- iphone 6s 3500 tl,ev internetime ek olarak aldım borcun yarısında gittim hepsini ödedim kurtuldum,

Bundan sonrada taksitli telefon falan almam,param varsa alırım yoksada telefonsuz gezerim.6s bir sorun çıkarmazsa ekran kırılana kadar kullanırım.En az 3-4 sene daha telefon değiştirmem fakat alacak olursam yine 4.7 inç iphone 8 alırım her türlü işimi görüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sirchade kullanıcısına yanıt
    Bu zaten yüklü ama TR modeşlerinde düzgün çalışmıyor

• 5 yıldır iPhone 5s kullanıyorum 😂 hiç bir sorun olmadı ilk günkü gibi çalışıyor 2.500 e almıştım sigorta dahil tabi

• 300₺ ile htc desire 310 almıştım. Ondan once hediye desire c vardı. Boyle telefon dunyasına atıldım. Sonra 1050₺ vererek mi5 aldım şimdi mi5'i anneme hediye ettim onun nokia 920sini kullanıyorum. Kendime huawei p20 lite alabilirim şu sıralsr aklımdan geçiyor. 1600₺ ona verirsem, 2950₺ 7 senede telefona harcamış olucam.

• Ronguman kullanıcısına yanıt
    Hocam P20 Lite yerine Asus Zenfone 5, Nokia 8, Mi6, Mi Note3 gibi cihazlara yönelin derim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • WmGMD W kullanıcısına yanıt
    Benimde z2 var ilk çıktığında aldım. 4 seneyi doldurdu hala çok güzel bir kamerası var. 32bit olduğu için yeni uygulamalarda ısınıyor hala kasma yok ama 16gb dahili hafızası yetmiyor. Sonynin çıkardığı en dolu ve mükemmel cihazdı Z ve Z2 reklam yapamadı satamadı çok geç getirdi vs. Yine sony alsam yine 4 sene gider diye düşünüyorum.

Siz iki kere ekran değiştirdiyseniz. Isının kaynağı işlemci veya nand veya başka bir çip olabilir. Aynı yer veya yakınından başlıyorsa sarı leke soruna odaklı çözüm yapılmalı fabrikalarda hatalı üretim oranı vardır.hatalı ğretim cihaz olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: YediGüzelAdam

Benimde z2 var ilk çıktığında aldım. 4 seneyi doldurdu hala çok güzel bir kamerası var. 32bit olduğu için yeni uygulamalarda ısınıyor hala kasma yok ama 16gb dahili hafızası yetmiyor. Sonynin çıkardığı en dolu ve mükemmel cihazdı Z ve Z2 reklam yapamadı satamadı çok geç getirdi vs. Yine sony alsam yine 4 sene gider diye düşünüyorum.

Siz iki kere ekran değiştirdiyseniz. Isının kaynağı işlemci veya nand veya başka bir çip olabilir. Aynı yer veya yakınından başlıyorsa sarı leke soruna odaklı çözüm yapılmalı fabrikalarda hatalı üretim oranı vardır.hatalı ğretim cihaz olabilir.
    Annem telefonunu çok sevdiği için bu şekilde kullanmaktan da memnun hocam ilk alırken sony ı tanımadığı için biraz zorla aldırdım ama şimdi iyi ki bunu almışım diyor kaç kere una düştü suya düştü yerlerde sürüklendi bir şey olmadı annemin her işini fazlası ile yapıyor zaten o dönem g3 vardı htc m8 vardı sanırım ucu arasından almıştık iyi ki lg felan tercih ermemişiz sizde gule güle kullanın.

• Teşekkür ederim şuan bende yan cihaz olarak Kullanıyorum Yaklaşık 3.5 sene ana cihazımdı. O dönemki cihazlar arasında hem özellik hemde sağlamlık açısından en üstünüydü. Teknik bilgiyi çözümü vardır diye söyledim. Kendim doktorum ama uzun süredir teknoloji ve yazılımla ilgileniyorum.

https://www.youtube.com/channel/UCSkxGQjOrR3It254CGrCIdw

Burada abimin tamirini yaptığı telefonlardan bir kısmının tamiri var. Merak ederseniz tavsiye ederim. kolay gelsin.

• 4 sene önce hediye Iphone 4s gelmişti halen onu kullanıyorum.4s den öncede tuşlu telefon kullanıyordum.Bu 4 senede 2 pil,1 ekran değişimi yaptırdım.Toplam 230 tl ediyor.Telefon bozulmazsa seneye emekli ederim artık.

• Son 3 yılda 2 telefon iadesi (5s ve s7), bir telefon değişimi yaptım (g3). Kısaca cebimden sadece g3 parası çıktı. O da ana kart yandı garanti sonrası çöp oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: heamvivna

Evet şimdi size destan yazacağım :)

İlk akıllı telefonum htc wildife s idi. 575 TL ye aldım. 6 ay kullandım ve nokia n8 ile takas ettim. Nokia N8 i 300 TL ye sattım. Htc my touch 4g slide telefon aldım. Onu yaklaşık 4 ay kullandım. 250 TL ye my touch u sattım. 1350 TL ye LG G2 Aldım. yaklaşık 1 buçuk yıl kullandım. Ardından telefonum kayboldu. Gittim 250 tlye ikinci el xiaomi redmi note 2 aldım. Onuda 350 TL ye sattım. Sıfır 750 tl ye jiayu s3 aldım. 2 yıldan fazla kullandım. Ardından ekranı falan kırıldı. Bende telefonu parça parça olarak sattım .200 tl falan tutmuştu heralde. Gittim 300 TL ye LG G3 aldım. Onu 350 tl ye satıp 350 TL ye samsung s5 aldım. S5 i Sony z2 ile takas ettim. Z2 yi htc m8 ile takas ettim. m8 den kazık yedim. gittim z1 ile takas etmek zorunda kaldım. Z1 in bendeyken ekranı kırıldı yaptırmak istemedim o halde 125 tl ye sattım. Gittim 750 TL ye Huwaei nova plus aldım. 4 ay kullandım onu Note 4 ile takas ettim ve üst 350 tl aldım. Note 4 ü 600 TL ye sattım. 550 tl ye gm5 plus aldım. Onu da 650 TL ye sattım. 350 TL ye lg g4 aldım. LG g4 ü casper via f1 ile takas ettim üst 400 tl verdim. Via f1'i samsung j7 prime ile takas ettim üst 100 tl aldım. J7 Primeyi 950 tl ye sattım. 550 TL ye garantili iphone 5s aldım. bir hafta sonra 650 tl ye sattım. 250 TL ye htc aldım ( modelini hatırlamıyorum ) lg g4 staylus ile takas ettim. g4 staylusu 425 tl ye sattım. En son 750 TL ye huawei mate 8 aldım 7 ay kullandım. Onuda dün nokia 5 ile takas ettim. Üstüne Armani ar 1403 saat aldım. Şimdilik nokia 5 i kullanıyorum.

Arada hatırlamadığım telefonlarda vardı. Onları es geçtim . :)
    Hey maşşallah! Hobi olarak telefon değiştiriyorsun sanırım.

Akıllı telefonlardan başlarsak Samsung Nexus I9250'yi 2.5-3 yıl kullandım. Telefon aşırı ağır olup donmalar yaşatınca mecburen yeni bir telefona geçmem gerekti. Ben de bu sefer daha sağlam bir cihaz almak isteyip HTC One M9 aldım ve 51 aydır bu telefonu kullanıyorum.

Akıllı telefonların dışında daha öncesine gidersek ilk telefonumu hatırlamıyorum bile çok kısa bir süre kullanmıştım, Samsung veya Siemens'ti. Sonra bir Sony Ericsson K750i alıp 7-7.5 yıl boyunca bu cihazda kaldım. 2013 yazına kadar beni idare etti. İçine nemli deniz kumu kaçmasa daha da giderdi. Rekorum K750i'de. Akılsız telefonlar daha uzun ömürlüydü be.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 6 Temmuz 2018; 19:19:35 >

• 2009 ilk telefonum. Samsung Star S5230 450 TL
    2012 ikinci telefonum. Samsung Galaxy W 729 TL
    2014 üçüncü telefonum. Asus Zenfone6 799 TL
    2015 dördüncü ve son telefonum. Sony Xperia Z3 Compact 1450 TL (Hala kullanıyorum)
  • Samsung galaxy s3mini 5 yıldür(2 yıl orijinal+3 yıl rom ve root lu). ( 900 tl)

• Nokia x20 beleş
    iPhone 3GS beleş
    Samsung S3 mini beleş
    Sony Xperia x 1500 tl var şuan 1 yıldır telefona 2500
    tl üstü veren katıksız gerizekalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi komenyus123 -- 6 Temmuz 2018; 20:25:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Elimde sadece 1600 lira var. Asus bütçemi çok aşmaktan diğerleri de ekran kasa ve tasarımlarından hoşlamadığımdan p20 lite yöneldim. Burası konusu değil p20 lite ana konusunda beni etiketleyerek sebeplerini yazarsanız çok memnun kalırım teşekkürler
  • 4 Sene samsung galaxy mini 2
    2 senedir galaxy a7 2016 bozulana kadar devam
  • Benim kadar az telefon değiştiren yoktur herhalde.

1999-2004 Panasonic G600 (90 TL)
    2004-2010 Siemens SX1 (420 TL)
    2010-2017 İphone 3GS (1800 TL)
    2017-**** Samsung S8 (4000 TL)

Geçen seneye kadar ortalama telefon değiştirme sürem 6 yıldı. Siemens SX1 bozuldu, bozulmasa daha uzun kullanırdım. İphone 3GS ise çok yavaşladı ve whatsapp desteği kestiği için değiştirdim. Tek keyfi değiştirmem Panasonicden sırf renkli ekran telefon modasına uymak için Sx1 e geçtim.
  • 1290 TL’ye G2 aldım 5 yıl önce onu 4 yıl kullandım ilk telefonumdu havaalanında panikten yere yapıştı ekran gitti değiştirmek zorunda kaldım yoksa hala kullanıyordum muhtemelen

1 yıldır İphone 7 kullanıyorum 3200’e aldım 5 yıl daha götürmeli en az

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.