Şimdi Ara

AKILLI ELEKTRİK SAYACI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
4
Favori
110.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: avsasitesi

Bedaş'a mail attım tarife fiyatları:

Sn. Ersoy Bey;
    06:00-17:00:0,290 krş (bundada indirim yok +kdv binerse 0,30 krş)
    17:00-22:00:0,527 krş (normal tarifiyede kdv dahil kW başı 0,30 krştur.) 2 katı oluyor
    22:00-06:00:0,124 krştur.Bilginizi rica ederiz. %50 düşüyor

ups cihazımı alsak ne yapsak 22-06 arası şarj ederiz 06-22 arası ups kullanırız :)
  • sivasta öğrenciyim evi ısıtmak için elektrikli ısıtıcı kullanıyoruz 2 kişiyiz 2 oda da ısıtıcı var. arkadaşım gece 12 gibi gelip sabah saat 11 gibi gidiyor. bende genelde 16 17 gibi evden çıkıp 21 22 gibi eve geliyorum.evde bir tane buzdolabı ve birtane masaüstü pc sürekli çalışır konumda.onun dışında şofben elektirikli ve çamaşır makinesi var. sizce 3lü tarifeye geçmek mantıklımı mantıksızmı olur (ısıtıcıları evden çıkarken kapatıyoruz tabiki )
  • fatura çok gelir tabiki nedeni , bu sayaçlar elektronik olduğundan

Örnek ;mesela en az akım çeken bir telefon sarjı ,ufak bir gece lambası , veya STby da bekleyen bir TV düşünün eski sayaçlar bu tip az akım çeken cihazlardan etkilenmiyordu ve dönmüyordu ama elektronik sayaçlar öyle değil işte , en ufak akım çeken bir cihazı dahi faturaya yansıtıyor ..

Yani adından da belli olduğu gibi akıllı bir sayac bunlar ve oldukçada hassas lar ...!!!!!!!!!!!!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dentv -- 8 Mart 2012; 16:11:36 >
  • Takip
  • Bizdede alfatech marka elektrik sayacı var.. 2006da elektrigi baglattık.. 5-6 ay kadar düzgün 3 tarife yazdı soran hep gündüze yazmaya başladı..
    yaklaşık 300 kilowatt kullanıma 90 lira para ödüyorum her ay.. 45-50 lirası kullanım, geri kalanı KK bedeli, dagıtım bedeli, hizmet bedeli, ilet sis kullanım bedeli, trt bedeli, enerji fonu, elektrik tüketim vergisi, üstüne kadeve .. haram zehir zıkkım olsun..

adamlar 12-13 lira dagıtım bedeli alıyor.. ama elektirige sahip cıkıp kacagı önleyemiyor onuda bize fatura ediyor.. yatacak yeriniz yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozcandurak

sayaç markası vık mesken yani ev
    son iki adet faturam biri 251 tl diğeride 324 tl geldi
    faturadaki endekslere baktığımda doğru yazıldığını gördüm
    sizce sayac mı arızalanmıştır yoksa baska bir problem mi vardır

not son 3 yıllık elektirik tüketimim aylık 70 tl gibi birden son iki fatura uçuk geldi.

arızalı ise nasıl bir yol izliyeyim.

MUHTEMELEN SAYACIN ARIZALI YADA EVİN İÇİNDE ELEKTRİK TOPRAĞA AKIYOR KONTROL ETTİRMEN LAZIM İÇ TESİSATINI VE SAYACINI..
  • Bugün bir telefon geldi. Kendilerini ‘Enerji Tasarrufu Genel Müdürlüğü’ diye tanıtan şirket elektrik abonelerini arayıp bir şekilde güven ortamı yaratarak kart bilgilerinize ulaşmaya çalışıyor. Buna alet olmayın. Elektrik faturalarınızı bundan sonra %30 düşüreceğiz gibisinden saçma şeylere inanmanızı sağlıyorlar.

Fakat çok güzel güven ortamı yakalamaya çalışıyorlar. Güvenliğiniz için bu görüşme kayıt altına alınıyor yada birazdan soracağımızı bilgileri kimseyle paylaşmayın filan diyorlar. Bende madem öyle siz niye soruyorsunuz deyince biz güvenilir bir kuruluuz diyor. Nereden bileyim deyince saçmalamaya başladılar ve neredeyse telefonu yüzüme kapadılar.

Bu tip kişilere aldanmayın. Kredi kartı bilgilerinizi kendi bankanızın sesli yanıt sistemi sorsa bile tamamını vermeyin... Selamlar...

Not: Biraz araştırma yaptıktan sonra foyalarının ortaya çıktığını gördüm. Aman DİKKAT...

http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/654412-dikkat-carpar

• Arkadaşlar sayaç okumayı bilmiyorum, komşumuza ödeme yapmam lazım. evde akıllı saat var üzerinde şu değerler var hesaplamayı nasıl yapabiirim ?

T : 1037,482
    T1 : 446,513
    T2 : 244,452
    T3 : 346,517

P : 5,972 kW

Lütfen bilen kişiler yardımcı olabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Bugün bir telefon geldi. Kendilerini ‘Enerji Tasarrufu Genel Müdürlüğü’ diye tanıtan şirket elektrik abonelerini arayıp bir şekilde güven ortamı yaratarak kart bilgilerinize ulaşmaya çalışıyor. Buna alet olmayın. Elektrik faturalarınızı bundan sonra %30 düşüreceğiz gibisinden saçma şeylere inanmanızı sağlıyorlar.

Fakat çok güzel güven ortamı yakalamaya çalışıyorlar. Güvenliğiniz için bu görüşme kayıt altına alınıyor yada birazdan soracağımızı bilgileri kimseyle paylaşmayın filan diyorlar. Bende madem öyle siz niye soruyorsunuz deyince biz güvenilir bir kuruluuz diyor. Nereden bileyim deyince saçmalamaya başladılar ve neredeyse telefonu yüzüme kapadılar.

Bu tip kişilere aldanmayın. Kredi kartı bilgilerinizi kendi bankanızın sesli yanıt sistemi sorsa bile tamamını vermeyin... Selamlar...

Not: Biraz araştırma yaptıktan sonra foyalarının ortaya çıktığını gördüm. Aman DİKKAT...

Gereken banka bilgilerini yani size sorgukları bilgilere zaten sahipler inanmaz iseniz deneyin aradıklarında zati sizin bilgileriniz ellerinde olduğu için sizi arıyorlar, asıl amaçşarı ise size ürünü aldığınızı teyit ettirmek

• quote:

Orijinalden alıntı: LORD OF CASHMONEY(ŞANSLI)

quote:

Bugün bir telefon geldi. Kendilerini ‘Enerji Tasarrufu Genel Müdürlüğü’ diye tanıtan şirket elektrik abonelerini arayıp bir şekilde güven ortamı yaratarak kart bilgilerinize ulaşmaya çalışıyor. Buna alet olmayın. Elektrik faturalarınızı bundan sonra %30 düşüreceğiz gibisinden saçma şeylere inanmanızı sağlıyorlar.

Gereken banka bilgilerini yani size sorgukları bilgilere zaten sahipler inanmaz iseniz deneyin aradıklarında zati sizin bilgileriniz ellerinde olduğu için sizi arıyorlar, asıl amaçşarı ise size ürünü aldığınızı teyit ettirmek

Peki bu bilgileri nereden elde ediyorlar, bankam vermezse nereden bilecekler? O zaman bankada bir pislik var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LORD OF CASHMONEY(ŞANSLI)

quote:

Peki bu bilgileri nereden elde ediyorlar, bankam vermezse nereden bilecekler? O zaman bankada bir pislik var.

Bu gibi call centerlar data olarak bu bilgileri alırlar yani sizin kredi kartı numaranızda telefonunuzda vs data olarak sistemlerinde bulunur ve bu datalardaki kişiler ki genelde anlaşmalı oldukları bankaların müşterilerini hedef alarak satış yapmaya çalışırlar adamlar 50 60 liralık elektrik tasarruf cihazı denen aleti 240tl ye kaktırıveriyor Allah miss gibi ceplerine kalıyor para karlı iş vallaha...

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DogrucuMustafa -- 17 Şubat 2016; 22:14:58 >
  • merhaba ,
    Konuyu okudum fakat çelişkide kaldığım bir durum var , bizim sayacımızda akıllı sayaç ,faturaya baktığımızda hangi tarifede olduğumuzu göremedim ,fakat , elektirik kurumunun üst düzey bir yöneticisinin geçtiğimiz aylarda akşam haberlerinde , akşam saat 10 'dan sonra elektirik kullanmalarına rağmen yüksek fatura ödeyen vatandaşların durumuna özel yaptığı açıklamada şunları söylediğinş çok iyi hatırlıyorum ; Akıllı sayaç takılmış olsa bile vatandaşlarımız bizzat gelip başvurmadıkları sürece düz tarifede olucaklarını ,ve akşam ucuz tarifesinden yararlanamayacakları için faturalarının üksek geldiğini bildirmişti. Forumda okuduklarım beni tarifemi öğrenmem gerektiği konusunda çelişkiye düşürdü , çünkü beni bilgim ve talebim olmadan 3'lü tarifeye veya x bir tarifeye geçirmeleri durumunda elektirik idaresini haksız düşürücektir .Belki ben elektirği gündüz daha fazla tüketiyorum ...

• Merhaba

benimde taşındığım yeni evimde akıllı sayaç mevcut.. üzerindeki güncel saati de kontrol ettim, 3 dk yanlış sadece:)

elektrik faturam alt kat ile ortak, onda süzme saat var.

gelelim elektrik faturama..
    saatim akıllı olmasına rağmen elektrik tarifem tek zamanlı yani üç zamanlı değil.
    o yüzden zamana göre elektrik harcama durumu söz konusu değil.
    ancak benim yıllardır alışkanlığım her gece saat 10dan sonra çamaşır ve bulaşık makinesini çalıştırırım, klimayı yükseğe alırım..

faturam...
    1- t1 gündüz .. 06:00 - 17:00..... 353kw
    2- t2 puant .... 17:00 - 22.00 ..... 428kw
    3- t3 gece ..... 22:00 - 06:00 ..... 437kw
    toplam 1218 kw..
    fatura toplamı = 435TL

gelelim 3 zamanlı tarife olsaydı bu rakamlarla fatura
    413TL olurdu..

dikkat etmememe rağmen böyle.. biraz daha dikkatli davransak 3 zamanlı tarifenin ne kadar avantajlı olduğunu göreceksiniz...

• teklı tarıfeye gecme sansımız varmı bu akıllı sayaclar takıldı takılalı fatura 130 140 tl seyredıyor !!!!guya evde hersey a+ sınıfı
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

teklı tarıfeye gecme sansımız varmı bu akıllı sayaclar takıldı takılalı fatura 130 140 tl seyredıyor !!!!guya evde hersey a+ sınıfı

Tedaş' a başvurarak tekli tarifeye dönebilirsiniz. Elektriği akşamları çok kullanıyorsanız 3'lü tarife zarar ettirir. Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

teklı tarıfeye gecme sansımız varmı bu akıllı sayaclar takıldı takılalı fatura 130 140 tl seyredıyor !!!!guya evde hersey a+ sınıfı

Tedaş' a başvurarak tekli tarifeye dönebilirsiniz. Elektriği akşamları çok kullanıyorsanız 3'lü tarife zarar ettirir. Saygılar.

Bilgi icin sagolun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 206ccrg

merhaba ,
    Konuyu okudum fakat çelişkide kaldığım bir durum var , bizim sayacımızda akıllı sayaç ,faturaya baktığımızda hangi tarifede olduğumuzu göremedim ,fakat , elektirik kurumunun üst düzey bir yöneticisinin geçtiğimiz aylarda akşam haberlerinde , akşam saat 10 'dan sonra elektirik kullanmalarına rağmen yüksek fatura ödeyen vatandaşların durumuna özel yaptığı açıklamada şunları söylediğinş çok iyi hatırlıyorum ; Akıllı sayaç takılmış olsa bile vatandaşlarımız bizzat gelip başvurmadıkları sürece düz tarifede olucaklarını ,ve akşam ucuz tarifesinden yararlanamayacakları için faturalarının üksek geldiğini bildirmişti. Forumda okuduklarım beni tarifemi öğrenmem gerektiği konusunda çelişkiye düşürdü , çünkü beni bilgim ve talebim olmadan 3'lü tarifeye veya x bir tarifeye geçirmeleri durumunda elektirik idaresini haksız düşürücektir .Belki ben elektirği gündüz daha fazla tüketiyorum ...

Aynen, bizimde saati gelip değiştirmişler. Artık bizim saatte ''akıllı'' oldu.

Herhangi bir işlem yapmadan 3 tarifeli üzerinden mi faturalandırılacak elektirik tüketimimiz yoksa herhangi bir yere başvuru yapmalımıyız arkadaşın dediği gibi ?

• Siz başvurmadan tarifenizi değiştiremezler, eğer 3 lü tarife size uygunsa gidip tarife değiştirin yok değilse bişey yapmanıza gerek yok tekli tarife olarak devam edersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat_5320

quote:

Orijinalden alıntı: 206ccrg

merhaba ,

Aynen, bizimde saati gelip değiştirmişler. Artık bizim saatte ''akıllı'' oldu.

Herhangi bir işlem yapmadan 3 tarifeli üzerinden mi faturalandırılacak elektirik tüketimimiz yoksa herhangi bir yere başvuru yapmalımıyız arkadaşın dediği gibi ?

Faturanızın üzerinde tarife bilgisi olarak "Tek Terim" ya da "Tek zamanlı" yazıyorsa normal tarifedir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.