Şimdi Ara

Akıllı bir yaşam için KNX akıllı ev sistemleri..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ben sizlere bugün KNX akıllı ev sistemleri hakkında bilgi vermek istiyorum.
    Önce akıllı ev sistemlerinin nedir onu açıklayalım.

Akıllı ev nedir..?

Akıllı ev sistemi,temel manada bir takım elektronik pano tipi cihazlar, duvar tipi dokunmatik paneller, akıllı anahtarlar, yazılımlar, sensörler ve diğer elektronik cihazlar kullanılarak oluşturulan bir ev otomasyon sistemidir.Akıllı ev demek konfor demektir,tasarruftur, maksimum güvenliktir,merkezi ve uzak bölgeden herşeyi kontrol edebilmek ve izleyebilmektir..

KNX bina otomasyonu nedir..?

KNX-Instabus veya yeni adıyla Knx , hertürlü bina ve evlerin bütün fonksiyonlarının kontrolü ve izlenmesi için oluşturulan bir otomasyon sistemdir.Akıllı ev sistemleri ve bina otomasyon sistemlerinin en gelişmişi ve günümüzde en fazla kullanılan bina otomasyon sistemidir.

Knx aynı zamanda bir bina kontrol ve otomasyon standardıdır.Knx bina otomasyonu sistemi yazılım olarak açık yapıda olan bir sistemdir, yani başka bina otomasyonu sistemlerine veya farklı sistemlere kolayca bağlanabilir.Ayrıca KNX sadece bir firmaya bağımlı bir bina otomasyonu sistemi değildir.

Bu sistem için birçok üretici firma vardır ve her firma bu sistem için ürün veya yazılım üretebilir.Bunun için sadece KNX organizasyonu tarafından sertifikalandırılması gereklidir.Dolayısıyla kullanıcılar bir tek firmaya bağımlı KNX akıllı ev sistemi ürünlerini kullanmak zorunda değildir.
    Knx bina otomasyonu sistemi esnek bir sistemdir. Kolayca genişletilebilir ve yeni özellikler eklenebilir.Akıllı ev sahibi olmak isteyen kişiler için en iyi ve gelişmiş sistemdir.Bu sistemle her türlü sistemi kontrol edebilirsiniz ve oluşturmak istediğiniz fonksiyonlar hayal gücünüze bağlıdır diyebiliriz.

Akıllı ev sisteminin kullanıcıya sağladığı faydaları nelerdir..?

Akıllı ev sistemlerinin ev kullanıcılarına, günlük hayatımızdaki bir çok işleri otomatik olarak yerine getirilmesine olanak tanır.Güneş doğarken panjur ve perdelerin otomatik olarak açılması veya istenilen ışık seviyesine göre otomatik olarak ayarlanmasını sağlar.Rüzgar hızına ve yağmur durumuna bağlı olarak panjurların otomatik kapanması sağlanabilir.
    Dış hava koşullarına göre evin sıcaklığının istenilen değerlere getirilmesi, varlık dedektörleri ile evin hollerinde ışıkların istenilen aydınlık değerlerine göre otomatik olarak yanması, herhangi bir alarm durumu,gaz kaçağı veya su baskınında vanaların otomatik olarak kapanması, bütün evin elektriğinin kesilmesi ve kullanıcının email ile bilgilendirilmesi, bir akıllı ev sisteminde olması gereken ve kullanıcının bu sistemi alırken araması gereken başlıca özelliklerdir.

Arkadaşlar bu yazdıklarım benim kendi sitemden alıntı yaptığım yazılardır.Hepsi benim kendi cümlelerimdir.
    Sizlere elimden geldiği kadar akıllı ev sistemi nedemektir, bu konu hakkında bilgi vermek istedim.
    Daha fazla bilgi için lütfen imzamdaki web sitemize tıklayın.

Sorularınız varsa lütfen çekinmeyin.
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxthon23 -- 24 Ocak 2012; 23:26:27 >

• Hiç görüş bildiren ve extra bilgi ekleyen olmamış hayret.
  • 2 seneye kadar Villa tarzı ev yaptırmayı düşnüyorum.O zaman bahsettiginiz sistemi kullanmayı düşünüyorum.Zmanı gelince sizinle irtibata geçerim.
  • Merhaba loko,

Tabiki herzaman yardımcı oluruz, bir telefon etmeniz yeterlidir.

Saygılar,
  • Çok güzel bir Knx akıllı ev videosu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxthon23 -- 2 Şubat 2012; 20:03:49 >
  • Güzel bir video daha.
  • Bir vidyo daha.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxthon23 -- 7 Şubat 2012; 14:04:38 >
  • Yeni bir video daha, Knx bina ve akıllı ev sisteminin faydaları..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxthon23 -- 22 Ekim 2013; 13:27:06 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.