Şimdi Ara

Akıl Almaz Proje ! Dünyayı Hareket Ettirme !!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70
Cevap
0
Favori
3.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: slapert

arkadaşım yörüngesinden oynarsa dedik hadi cahilsiniz okuduğunuzu da mı anlamıyorsunuz.

Sen cidden 1cm lik yörüngedeki oynama ile sona ereceğini düşünüyorsan ben sana cahil derim. Dünya yörüngesinden 1cm oynarsa ne olur biliyor musun? Güneşin ona uyguladığı çekim kuvvetiyle tekrar 1cm yaklaşıp normal hareketine devam eder. 1 cmlik hareketle dünyanın uçup gidecek hali yok. Yörüngeden 1cm oynarsa şu olur fikrine sahip olanlar hiç mi düşünmeden bu kadar boş bir şekilde inanıyor bu bilgiye? 1cm'den bahsediyoruz be! Hadi gelin bana 100-1000 kilometre diyin ben size eyvallah derim ardından da dünyadaki yaşamın yine de neden sonlanmayacağını size açıklarım. Dünya bulunduğu yörüngeden uzaklaşır veya yakınlaşırsa hayat filan sonlanmaz arkadaş. Anca dünyanın güneş etrafında dönüş hızı değişebilir bir yıl süresi azalıp artabilir yıllık sıcaklıklarda farklılaşmalar görülebilir. Olacak şeyler bu. Bu saçmalıklara inanmamak için muhtaç olduğunuz akıl kafanızın içindeki beyinde mevcuttur. Lütfen beynimizi kullanalım, kullanmayanları uyaralım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silinmiş -- 23 Ekim 2010; 20:14:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: taichi93

quote:

arkadaşım yörüngesinden oynarsa dedik hadi cahilsiniz okuduğunuzu da mı anlamıyorsunuz.

Sen cidden 1cm lik yörüngedeki oynama ile sona ereceğini düşünüyorsan ben sana cahil derim. Dünya yörüngesinden 1cm oynarsa ne olur biliyor musun? Güneşin ona uyguladığı çekim kuvvetiyle tekrar 1cm yaklaşıp normal hareketine devam eder. 1 cmlik hareketle dünyanın uçup gidecek hali yok. Yörüngeden 1cm oynarsa şu olur fikrine sahip olanlar hiç mi düşünmeden bu kadar boş bir şekilde inanıyor bu bilgiye? 1cm'den bahsediyoruz be! Hadi gelin bana 100-1000 kilometre diyin ben size eyvallah derim ardından da dünyadaki yaşamın yine de neden sonlanmayacağını size açıklarım. Dünya bulunduğu yörüngeden uzaklaşır veya yakınlaşırsa hayat filan sonlanmaz arkadaş. Anca dünyanın güneş etrafında dönüş hızı değişebilir bir yıl süresi azalıp artabilir yıllık sıcaklıklarda farklılaşmalar görülebilir. Olacak şeyler bu. Bu saçmalıklara inanmamak için muhtaç olduğunuz akıl kafanızın içindeki beyinde mevcuttur. Lütfen beynimizi kullanalım, kullanmayanları uyaralım

"Dünya güneş çevresinde dönerken öyle bir yörünge çizer ki her 18 milde doğru bir çizgiden ancak 2.8 mm ayrılır. Dünyanın çizdiği bu yörünge kıl payı şaşmaz, çünkü; yörüngeden 3mm'lik bir sapma bile büyük felaketler doğururdu: sapma 2.8 yerine 2.5 mm olsaydı yörünge çok geniş olurdu ve hepimiz donardık, sapma 3.1 mm olsaydı hepimiz kavrularak ölürdük." (Bilim ve Teknik, Temmuz 1983)

oku belki birşeyleri araştırırsın yazmaya başlamadan önce

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Büyük roketler yapıp bunları yer yüzüne sabitle sonra roketleri ateşle dünyayıya çekip götürsünler.

Düşünce tarzını beğendim. Yarın gel asistanım olarak işe başla

Allah bilir sen adalarında güçlü gemilere bağlanıp böylelikle çekilebileceğini düşünüyorsundur.
    Dünya'dan Ay'a köprü yapmayı düşünebilirsin bu projelerini gerçekleştirebildikten sonra.

Herkes şu sıralar aklını mıknatıslar ile bozmuş yahu.

• quote:

quote:

quote:

"Dünya güneş çevresinde dönerken öyle bir yörünge çizer ki her 18 milde doğru bir çizgiden ancak 2.8 mm ayrılır. Dünyanın çizdiği bu yörünge kıl payı şaşmaz, çünkü; yörüngeden 3mm'lik bir sapma bile büyük felaketler doğururdu: sapma 2.8 yerine 2.5 mm olsaydı yörünge çok geniş olurdu ve hepimiz donardık, sapma 3.1 mm olsaydı hepimiz kavrularak ölürdük." (Bilim ve Teknik, Temmuz 1983)

oku belki birşeyleri araştırırsın yazmaya başlamadan önce

Okudum ve tekrarlıyorum bu saçmalığa inanıyorsan üstte yazdıklarımı oku Haşa kendimi asla bilimle uğraşan birinden üstün görmem ama onları da kendimden üstün tutmam (senin gibi). Buradaki bilimle uğraşan lafım sana değil o yazıyı yazan. Bilim ve teknikte yazan biriyse boş adam değildir, boş olduğunu söylemem de üstüme vazife değil. Ancak ben bu saçmalığa hala inanmıyorum. O yazıya inananlara da aptal gözüyle bakıyorum. Dünya yörüngesi kusursuz değil. Dünya yörüngesine uygun olarak evrimleşen canlılar kusursuz bir uyum gösteriyor bu yörüngeye. Dünya değil bilmem kaç milimetre, kilometrelerce hareket etseydi yörüngesine yine güneşin etrafında dönmeye devam ederdi. Evet BELKİ şu anki yörüngesi gerçekten yaşam için çok uygun (Dünya yörüngesindeki bir sapma ile yaşam için çok daha uygun koşulların oluşabilme ihtimali de var.). Oluşacak sapmayla gece gündüz sıcaklık farkı artabilir. Dünyanın belirli bölgelerinde çöller oluşabilir. Dünyanın sonu gelmez. Felaketler oluşmaz. Dünya sadece yeni yörüngesine uyum sağlar. Dünyanın yörüngesindeki bir değişimle felaketler oluşup hepimiz ölecek olsak dahi bu 3-5 mm ile olmaz. Büyük ihtimal sen bu yazdıklarımı okuyup "aptal bu çocuk bilim adamları yazmış hala ne yazıyor, salak" diyeceksin. Aynı şekilde ben de aynı şeyleri sana her denileni beyninde ölçüp tartmadan kabul ettiğin için söylerim.

Yazmaya başlamadan önce düşün, belki bir yararı olur

•  Akıl Almaz Proje ! Dünyayı Hareket Ettirme !!!
  • Eğer bilim hakkında bir şeyler biliyorsan o yazılanların GERÇEK olmadığının da farkınasındır. Bunlar birilerin öne sürdüğü hipotezden öte bir şey değil. Asla denenemeyecek fikirler. Senin birilerinin hipotezini direkt sahiplenmen, bilimsel gerçek olarak önüme sürmen başlı başına bir hata. Neyse koyduğun resimle de seviyeni gösterdin. Bir sonrakine he he he der geçerim.

2 dakika aptal rolü yapalım dedik olmadı. Kendini akıllı sanan 2-3 üye tüm tadımı kaçırdı
  • rol yapmana gerek yok şampiyon.
  • quote:

Orijinalden alıntı: __EFENDİ__
    Roketin yakıtını işeyerek mi doldurcaz?

uzayda uzun süre durmak zorunda olan astronotlar onca süre suyu nerden buluyolar hiç düşündünüzmü. doğal çeşme + arıtma cihazı diyeyim gerisini anlayın
    tabiki parlak zekaya sahip değil adamlar, koy suyu metal bi bidona, uzaydan tut mıknatısı gelsin
  •  Akıl Almaz Proje ! Dünyayı Hareket Ettirme !!!
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.