Şimdi Ara

Akbank tarafından paramız çalındı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekstreye bakarken 300 liralık bir harcama gördüm. Bu harcama benden 800km ötede bir şehirden kartla yapılmış post makinesinden ve ayni gün nasıl oluyorsa ben kendi sehrimde de harcama yapmışım. Çevremdeki Akbank kartı olanlarla konuştum hepsinin başına benzer bir olay gelmiş üstüne su iç biz alamadık o parayı dediler. Bankayı aradık harcama itirazı yapın dediler yaptık sonuç bildirilecek dediler 1 ay geçti tekrar aradık başvurunuz reddedildi hukukî süreci başlatabilirsiniz kartın şifresini korumak yasal olarak sizin zorunluluğunuz dedi. Yahu kart benim elimde ben hayatımda gitmediğim bir şehirden alışveriş yapmış gözüküyorum adam şifreni korusaydın diyor. Tüketici haklarına gideceğim ama bir şey çıkmaz aynı şeyi onlarada söylerler olay kapanır diyor. Dava açsam kazanabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu durumda hak talebinde bulunamıyorsunuz.Alışveriş eğer internet üzerinden yapılmış olsaydı ip adreslerinden vs sonuç elde edip paranızı geri alabilirdiniz.

Ama olay fiziki pos üzerinden yapılmış muhtemelen mail order ( kart numarası girerek) olarak çekim yapmışlar.Bunu ispat edemezsiniz geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Misafir Çocuğu

Bu durumda hak talebinde bulunamıyorsunuz.Alışveriş eğer internet üzerinden yapılmış olsaydı ip adreslerinden vs sonuç elde edip paranızı geri alabilirdiniz.

Ama olay fiziki pos üzerinden yapılmış muhtemelen mail order ( kart numarası girerek) olarak çekim yapmışlar.Bunu ispat edemezsiniz geçmiş olsun

Paramızı koruyamıyorsa bir banka ne anladık bu işten . Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: They Killed Kenny

quote:

Orijinalden alıntı: Misafir Çocuğu

Bu durumda hak talebinde bulunamıyorsunuz.Alışveriş eğer internet üzerinden yapılmış olsaydı ip adreslerinden vs sonuç elde edip paranızı geri alabilirdiniz.

Paramızı koruyamıyorsa bir banka ne anladık bu işten . Teşekkürler

İnternet üzerinden olsaydı geri alabilirdiniz çok rahat ama dediğim gibi pos cihazından yapıldığı için damacana bile içseniz alamazsınuz
  • Bu Akbank'ın hep böyle şikayetleri mevcut uzak durulması gereken bir banka
  • quote:

Orijinalden alıntı: zenmate

Bu Akbank'ın hep böyle şikayetleri mevcut uzak durulması gereken bir banka

Kesinlikle ne kadar Akbank müşterisi varsa illa bir sirun yaşamış maaş karti olunca mecbur işte

• Kartın şifresini yasal olarak siz korumalısınız.
    https://m.youtube.com/watch?v=Kz_soeitDto
    #DikkatliOlPaylaşma

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thearsiv

Kartın şifresini yasal olarak siz korumalısınız.
    https://m.youtube.com/watch?v=Kz_soeitDto
    #DikkatliOlPaylaşma

Tamam biz korumalıyız da zaten koruduk sağda solda söylemedik. Girerken son derece dikkat eder elimizle kapatırız. Benim sadece Akbank kartım yok ziraat halk bankası var eskiden yapıkredi vardı hiç birinde benzer olayla karşılaşmadım onlarda şifreyi korudum da Akbankta mı koruyamadım? Ayrıca dediğim gibi çevremde Akbank kullanan çoğu kişi bunu yaşamış.

• They Killed Kenny kullanıcısına yanıt
    Kartınız fiziken kopyalanmış ve şifresi öğrenilmiş ise bu işlem banka atmsindr yapılmış ise iade alırsınız YÖK kart atm dışında kopyalandıysa sizin sorumluluğunuz. Lokanta vs pos için verdiğiniz mekanlar önemli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thearsiv -- 26 Ekim 2017; 16:57:43 >
  • Herkes bankada suç yok diyor ama arkadaş da diyor ki başka şehirde işlem yapılmış. Bir şekilde kart kopyalanabiliyorsa burada neden daha güvenli kart yapılmıyor diye de sormak gerek. Önceden şifrelerimizi pos cihazından girerdik şimdi şifrematik gibi bir şey yaptılar buna giriyoruz (bunun güvenlik ile alakası olmayabilir) artık teknoloji ilerlediğine göre şifre yerine parmak izi kullanılsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyinn31

Herkes bankada suç yok diyor ama arkadaş da diyor ki başka şehirde işlem yapılmış. Bir şekilde kart kopyalanabiliyorsa burada neden daha güvenli kart yapılmıyor diye de sormak gerek. Önceden şifrelerimizi pos cihazından girerdik şimdi şifrematik gibi bir şey yaptılar buna giriyoruz (bunun güvenlik ile alakası olmayabilir) artık teknoloji ilerlediğine göre şifre yerine parmak izi kullanılsın.

Artık elden alacağım her şeyi. Bu olay ders oldu bana. Nereye gittiysem alamazsınız dedi bankalar kendini sağlama almış sorumluluk almıyorlar bu olayın onu de gelmez artık.

• arkadaşlar size tavsiyem hangi banka olursa olsun asıl kartınızı internet mail order gibi servislere kapatın. internet için sanal kartı kullanın diğer türlü bizzat kendiniz kartla işlem yapın. atmye şifre tuşlarken mutlaka diğer elinizle kapatın
  • Yanlış bilinen detaylardan biri kartı alışverişte mail order a açarım sonra kaparım oh ne rahat. İnternet alışverişi değil ama mail order kapatsanızda işlem yapılabilir.

• sanırım kartı papağanla kopyalamışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cignenmiskumandapili

sanırım kartı papağanla kopyalamışlar.

Papağan ne ola ki?

Kart kopyalama cihazı aparatı karttaki dijital veriyi kopyalıyor pos makinesine de takıyorlar Atm ye de el çabukluğuyla da yapabiliyorlar şifre bağlayıcı oluyor burda

• quote:

Kart kopyalama cihazı aparatı karttaki dijital veriyi kopyalıyor pos makinesine de takıyorlar Atm ye de el çabukluğuyla da yapabiliyorlar şifre bağlayıcı oluyor burda

Bende öyle bir yöntemden şüphelendim ama genelde hep büyük mağazalarda alışveriş yaparım atmleri kontrol ederim atmlerdeki kolay anlaşılıyor. posttakilerde de çerçeve kalın oluyor ve kart içine daha çok giriyor doye biliyorum

Papağan hakkında bizden çok bilginiz varmış :) insan boş bulunabiliyor

• quote:

Papağan hakkında bizden çok bilginiz varmış :) insan boş bulunabiliyor

Internette dolanırken denk geliyor hep ya arkadaşlar paylaşıyor öyle gördüm ismini bilmiyordum. Biraz takıntılıyım bu tip şeylerde o yüzden ne varsa beni bulur zaten

• Naptın müdür
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.