Şimdi Ara

Akbank'ın sistemleri çöktü: Hiçbir bankacılık işlemi yapılamıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
2.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Akbank'ın sistemleri çöktü: Hiçbir bankacılık işlemi yapılamıyor 
    Bugün sabah saat 10 dolaylarında altyapı sistemleri çöken Akbank, aradan saatler geçmesine rağmen henüz hiçbir şekilde kullanılamıyor. Öyle ki bankanın internet sitesine girilemediği gibi POS makinelerinden, mobil cihazlardan ve ATM’lerden işlem yapabilmek mümkün değil. Sosyal medyada paylaşılan mesajlara bakılırsa Türkiye genelinde meydana gelen sorun nedeniyle ciddi bir mağduriyet söz konusu.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy S8'in aksesuar fiyatları belli oldu
    Akbank yetkililerinden edinilen bilgilere göre teknik sorunlar yüzünden banka içi sistemlerde kesintilerin meydana geldiği, ekiplerin şu an konu üzerinde çalıştığı ifade ediliyor. Diğer taraftan kulislerde konuşulanlara bakılırsa bankanın ülke genelinde devre dışı kalmasının arkasında yoğun hack saldırısı olabileceği gibi grev erteleme kararıyla da ilişkilendirilebileceği iddia ediliyor.

Hatırlayacağınız gibi Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası'nın (Banksis) aldığı grev kararı, Bakanlar Kurulu tarafından ekonomik ve finansal istikrarı bozucu şekilde değerlendirilerek 60 gün ertelendi. Eğer bu süre zarfında uzlaşma sağlanamazsa, problemin Toplu İş Sözleşmesi Yüksek Hakem Kurulu'nca çözümleneceği ve sürecin sona erdirileceği belirtildi.

• Bankaların kendi içinde yaşadığı teknik sorunlardan dolayı bu kadar uzun süreli kesinti yaşaması mümkün değil. ODM leri var en azından birini devreye alırlar. Fişe ketıl takmışlar sigorta inmiş gibi bir durum söz konusu değildir.

Zamanında " çok bir kaybımız yok" diye sümen altı ettikleri durum gibi bu da " teknik bir arıza " ismiyle lanse ediliyor.

Bankanın " evet heklendik ama bakacuuuk" demesini beklemiyoruz zaten.
  • akbank türkiye'nin en kötü bankalarından birisidir. hem müşterisi, hem çalışanı açısından.

• Sisteme girilemiyor sabahtan beri siz nasıl giriyosunuz.

• sisteme girilmiyor internet şubesi ve mobil açılmıyor beyler.
  • Ek bilgi tüm dünya bankalarının devredışı olması varlığınız olan dijital rakamların silinmesi bir uydu indirmeye bakar.

Ki kuzey kore uzaya füze ile uydu göndererek bunun gözdağını verdi yasaklı füze deniliyor neden çünkü uydu vurabilir

http://www.bbc.com/turkce/haberler/2016/02/160207_kuzeykore_tepkiler

Bankacılıkta kısmi rezerv sistemini araştırın tüm varlıklar dijital rakam üzerine

Cem Uzanın bahçesinden villasından boş yere altın kontör çıkmadı elde olmuyan şey varlık değildir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Bankaların kendi içinde yaşadığı teknik sorunlardan dolayı bu kadar uzun süreli kesinti yaşaması mümkün değil. ODM leri var en azından birini devreye alırlar. Fişe ketıl takmışlar sigorta inmiş gibi bir durum söz konusu değildir.

Zamanında " çok bir kaybımız yok" diye sümen altı ettikleri durum gibi bu da " teknik bir arıza " ismiyle lanse ediliyor.

Bankanın " evet heklendik ama bakacuuuk" demesini beklemiyoruz zaten.

ODM leri her banka gibi akbank ında var teknik sorun yaşadılar.
  • Devadam12 D kullanıcısına yanıt
  • Allah Allah, ben öğlen mobilden girdim işlem bile yaptım. Şimdi haberi görünce şaşırdım. Herkesi etkilemedi heralde...

• babamda zamanında axess kredi kartı vardı adam 1 ay kapattırmak için uğraştı. kapattı 2 sene sonra 10 kuruşluk borç 20tl olarak geldi. şerefsiz akbank Türkiyenin en dandik bankası
  • İlginçtir, çalıştığım şirket daha yeni Akbank'a geçti.

Akbank, demle bi tanem.

• quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

akbank türkiye'nin en kötü bankalarından birisidir. hem müşterisi, hem çalışanı açısından.

tmm akbank kötü doğruda müşterisine ne hakla kötü diyorsunuzki müşteri hizmetleri demeye çalışmışsınızdır umarım ama onlarda çalışanı oluyorya neyse
    birde beyeni butonuna basmışlar ne diyeyimki :)
  • Zamaninda pc yi yenileyecekken 50 lira limit arttirmadigi icin , biraktigim copten kurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamda bisikletime lastik alıcaktım yurt dışından 3 defa denedim ödeme olmuyor akbankı aradım az önce noluyor diye sistemde genel bir sorun var sistem güncelemesi yapılıyor akşama tekrar deneyin dediler

• zaman zaman geliyor sistem ama çok kısa sürüyor.Bakalım ne aman düzelecek.
  • çalışanına en az maaşı veren banka sanırım

yüksek lisans mezunlarını asgari ücretten 100 lira fazlasını vererek çalıştırıyordu en son hatırladığım kadarıyla
  • akbankası gitti gider
  • Birde dünyanın en iyi mobil uygulamasıymış falan bik bik bik.

Kıvanç Tatlıtuğu'u reklamlarda oynatmak ile olmuyor.

• 6 ayda bir 85 lira hesap isletim ücreti kestikleri icin aninda tum hesaplarimi kapattim. Mobil uygulamada kestikleri ücretler de cabasi ayrica.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: H34RTL3SS

quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

akbank türkiye'nin en kötü bankalarından birisidir. hem müşterisi, hem çalışanı açısından.

tmm akbank kötü doğruda müşterisine ne hakla kötü diyorsunuzki müşteri hizmetleri demeye çalışmışsınızdır umarım ama onlarda çalışanı oluyorya neyse
    birde beyeni butonuna basmışlar ne diyeyimki :)

Entry nick uyumsuzluğu

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.