Şimdi Ara

AKBANK DOLAR 4,99 TL (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
8
Favori
34.310
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yazılanların çoğunu okudum bu işin sonu mahkemede biter. Makul bir açıklaması yok. Üşenmeyin THH ye verin.
  • Devir gerçekten çok kötü.Yanlışlıkla kapıyı açık bıraksak içeri anında biri dalacak demek.İşin kötüsü; alacak değerli birşey bulamazsa
    mağdur oldum diye bizi dava bile edebilir bu kafayla.
  • Bu konunun mağdurları ile ilgili grup açılmışsa beni de alabilir misiniz. Pm atınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu tarz hatalarda bankanin zarari ustlenmesi ve ilgili personeli bir daha bankacilik sektorunde calismamak uzere isten cikartmasi gerekir. Bu dusuk kur isi tekrarlanarak surekli olusmakta ve dogru duzgun aciklama da yok. Sig piyasa lafi inandirici degil cunku zaten tatillerde piyasa sig olur ve banka marjlari acayip sekilde artar, spread cok yuksek oldugu icin zorunlu haller harici kimse doviz alip satmaz. Doviz cevirimlerinde vatandasin tabiri caizse canina okuyan bankalar, kendi hatalari olunca islemi reverse ediyorlar. Bu hukuksuzdur.

Hic haftasonu yurtdisindan dovizle islem yaptiniz mi, Turk bankalarinin spreadleri muhtesemdir, bir gecirirler ki senelerce acisini unutamazsiniz...

Birisi de demis, acik kapimiz olsa millet direkt dalacak diye, banka dediginiz kurumda acik kapi birakamazsin, ha bu devirde bireysel olarak ta acik kapi biraksan gozunun yasina bakmazlar. Bankadaki durum farkli cunku bizatihi millet parasini guven esasina gore, sifir hata guvencesiyle onlara teslim ediyor.

Sig piyasa miyasa hikaye, gidin hakkinizi arayin.
  • mitokondrioglukadayi kullanıcısına yanıt
    "Aralık, makas" yerine "spread" yazınca ne oluyorsa bilelim de biz de bundan sonra "spread" diyelim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wtf

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Devam devam bankaların içini boşaltıyor ufak ufak. Bağıra bağıra geliyor.

• Bankanın yaptığı kesinlikle yanlıştır...Çünkü banka bir güven kurumudur...Ve böyle bir kurum yanlış yapamaz veya en azından bu tür bir yanlış yapamaz...
    Yaparsa da ceremesini çekmesi gerekir...
    Mesela ben döviz alsam ve aldıktan 2 dakika sonra kur % 10 düşse...Ben de bankayı arayıp "hata etmişim" desem banka benim işlemimi iptal edip yeniden almama izin verir mi?
  • banka dolara cevirip nakit cekenleri nasil mahkemeye verebilir ki? sonucta mesela birinin gece 3te doviz ihtiyaci oldu belki ve alip atm'den cekti. bu adam guncel kuru bilmek zorunda mi? adam belki dolar kuruna bile bakmadi aceleden. hadi paralari hesapta olanlari iptal ederler anlarim da nakit cekenlere islem yapilamaz bence, mantikli degil. market-hirsiz ornegini verenler mantiksiz olmus, markete hirsiz girdigini herkes anlagabilir ama bir bankanin internet subeciliginde sorun olup olmadigini herkes anlayamayabilie

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilen Biri

"Aralık, makas" yerine "spread" yazınca ne oluyorsa bilelim de biz de bundan sonra "spread" diyelim.
    Su oluyor, aralik/makas yazmanin bir anlami yok zira bu tur finans terimlerinin hepsi yurtdisi kaynakli olup, ulkemizin bu konuda dunyaya gecmiste ve bugun kattigi herhangi bir sey yoktur.(Salih Neftci haricinde)

Benim yazdigim spread kelimesine takilana kadar etrafiniza baksaniz herseyin yabanci dille oldugunu gorurdunuz, herhangi bir islek caddeye cikin magaza tabelalarinin kaci Turkce ?

Kim icat yaparsa dunya onun dilini konusur. Bir zamanlar Oktay Sinanoglu vardi, o da bu konuya takmisti ama mesele ne yaptiginizla ilgili, Turkce ile bulus yapin, spread yazilmaz, haricinde aralik/makas demek zorunda degil insanlar.

Dunyaya hicbir sey katmayalim ama dilimiz konusulsun, malesef boyle bir dunya yok. Uretin, bulun, sizin diliniz hakim olsun yoksa bos isler bunlar .

Simdiki genclik 5 harfle Turkce konusuyor, yabanci dilleri falan da yok, dert edinmek istiyorsaniz bu ulkede konu cok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 2 Ocak 2019; 12:33:22 >
  • Salih Neftçi denince... Çok erken kaybettik kendisini...Finans alanında ülkemizin yetiştirdiği ender beyinlerden biri idi...Allah rahmet eylesin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

Salih Neftçi denince... Çok erken kaybettik kendisini...Finans alanında ülkemizin yetiştirdiği ender beyinlerden biri idi...Allah rahmet eylesin...
    Amin, mekani cennet olsun. Ekonomi okuyanlarin mutlaka kendisinin Principles of financial engineering kitabini almalari lazim. Muthis bir insandi.
  • Siriusix kullanıcısına yanıt
    medeni kanun 3/1

edit: açıklaması bu tarz bir kur olayını şahıslar Türkiye de köklü ve büyük bir bankanın internet sitesi üzerinde görüyorlar ardından buna dayanarak işlem yapıyorlar özen yükümlülüğün satıcı (banka) da olduğu ortada bu hataya dayanarak bu işlemi yapan kimseler iyi niyet karinesinden yararlanmalı ve burada satıcı eğer sözleşmeden( aralarında bir döviz satım sözleşmesi var) cayıyorsa kişilerin ad ve hesabında oluşan menfi ve müsbet zararları karşılamalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ketchup. -- 2 Ocak 2019; 16:24:5 >
  • ketchup. kullanıcısına yanıt

Emsal karar için Halk Bank olayına bakınız.

• Siriusix kullanıcısına yanıt
    dosya numarası nedir hocam?

bu arada verdiğiniz örnekte hırsız etiketleri değiştirmiş diyorsunuz etikete itimat eden satın alma işlemini gerçekleştirirken satıcı kimsenin bunu fark etmemesi imkansız sonuçta kasaya geliyoruz ses çıkarmıyorsa o fiyat susma yoluyla kabul edilmiş sayılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ketchup. -- 2 Ocak 2019; 16:46:40 >
  • eee almışlar 300 dolarımı geri
    işlemi iptal etmişler
    ne olacak şimdi ?
  • aslında parayı çekenlerde çok masum değil
  • paradiso35 P kullanıcısına yanıt
    Banka falan hikaye zararıda hikaye 16 bin tl bastım problem çıkarsa nereye şikayet edicez ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinan_15

Devir gerçekten çok kötü.Yanlışlıkla kapıyı açık bıraksak içeri anında biri dalacak demek.İşin kötüsü; alacak değerli birşey bulamazsa
    mağdur oldum diye bizi dava bile edebilir bu kafayla.
    Hocam ağzına sağlık, bazen modern görünümlü yaymamlarla mı yaşıyoruz diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paradiso35 -- 3 Ocak 2019; 2:50:25 >
  • Jeremain Lens J kullanıcısına yanıt
    Çakallarla derken?

Gerçek çakal kim acaba?!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.