Şimdi Ara

Akasa K32 vs Dark Freezer x90

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.hepsiburada.com/akasa-k32-775-1155-1156-1150-1151-uyumlu-islemci-sogutucu-ak-cc7117ep01-pm-bd101357

http://www.sinerji.gen.tr/dark-freezer-x90-intel-775-1155-1156-1150-1151-am2-am2-am3-am3-uyumlu-islemci-sogutucu-pmu71816

Evet arkadaslar hangi işlemciyi önerirsiniz? Şuanki stok soğutucumun ayakları kırıldı yeni almak istiyorum. İşlemcim e5300 anakartım biostar g31 m7 te teşekkür ederimm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Öncelikle teşekkürler üstadım Benim attığım soğutucular kötümü yoksa fazla masraf yapmamam içinmi bunu önerdiniz? Birde sisteme 2gb ram daha alıp 4gb çıkartıcağım sistemi windows'un hangi sürümünü kuruyum sence?

• quote:

Orijinalden alıntı: 131murat

Öncelikle teşekkürler üstadım Benim attığım soğutucular kötümü yoksa fazla masraf yapmamam içinmi bunu önerdiniz? Birde sisteme 2gb ram daha alıp 4gb çıkartıcağım sistemi windows'un hangi sürümünü kuruyum sence?

Evet ekstra masrafa gerek yok.

W7 Ultimate 64 Bit iyi olur.
    Win 8.1 Win 10 kuranlar var onlar daha faydalı olur dedi. Sen win 7 dedin kafam karıstı. teşekkür ederim hocam. Bir kaç soru daha sormak istiyorum sanırım bu soğutucu macunla geliyormuş. Ekstra macun almama gerek yok değil mi? İkinci soruma geçersek SSD alıcağımda önerin varmı? 120 GB Sistemi günlük kullanım ve online oyun için faydası olur değil mi? Ve bir diğer sorum 400w kasa alıcağım aklıma gelen bir model var aercool vx serisi 400w psu kasa olarak deepcool smarter nasıldır? Teşekkürler.

• quote:

Win 8.1 Win 10 kuranlar var onlar daha faydalı olur dedi. Sen win 7 dedin kafam karıstı. teşekkür ederim hocam. Bir kaç soru daha sormak istiyorum sanırım bu soğutucu macunla geliyormuş. Ekstra macun almama gerek yok değil mi? İkinci soruma geçersek SSD alıcağımda önerin varmı? 120 GB Sistemi günlük kullanım ve online oyun için faydası olur değil mi? Ve bir diğer sorum 400w kasa alıcağım aklıma gelen bir model var aercool vx serisi 400w psu kasa olarak deepcool smarter nasıldır? Teşekkürler.

Şimdi şöyle bir durum var, evet W10 daha seri daha stabil ama eski ve SSD olmayan sistemlerde kansere dönüşebiliyor.

Ek macun almanıza gerek yok.

120GB 750 Evo alabilirsiniz. SSD alırsanız da W10 kurarsunuz.

Elinizdeki kasayı kullanmanızı ve en azından VS 550 gibi bir PSU almanızı öneririm.

Tamam hocam ozaman 250 tlye sistemi düzeltiriz değil mi? SSD alana kadar win 7 alınca win 10 kuruyum değil mi? Şimdilik kardesim icin sence point blank zula wolfteam gibi oyunları felan açarmı? Hd5450 3 gb ram e5300 8-8 açar değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 131murat -- 4 Aralık 2016; 22:35:18 >
  • 131murat 1 kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz oyunları rahatlıkla oynaması lazım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hocam ssd alana kadar win 7 alınca win 7 kuruyum değilmi? Bide hd 5570 ile 6670 alsam oyunlarda fark olurmu? Yoksa 5450 yeter mi? Driver kurmak için hangi proğramı önerirsin Allah razı olsun. Şimdilik 32 bitmi kuruyum 64 bitmi? 3gb ram.

Şimdilik W7 Ultimate 64 bit kurun.

Ram takınca aynen devam edersiniz.

SSD alınca da w10 kurarsınız.

5450nin yetersiz kalması zor o tarz oyunları rahat açar

Driverları da eksik olanları bulup tek tek sitesinden indirmeniz lazım

Tamam hocam Allah razı olsun artılarını verdim çok ilgilisin. Driverleri kuramam çünkü cd'leri elimde mevcut değil. Kurmanıb kolay yolu yokmu? Hakkını helal et yordum senide.

CD'ye gerek yok hocam internetten bulup indirebilirsiniz eksik Driverları.

Estağfurullah hocam bilgi paylaşmak için var.

Hocam muhteşem birisin. Hocam benim pc eski olduğundan kasada ssd giriş yeri yok kabloları bağlasam ssd dik bi şekilde kasaya koysam genede çalışır değilmi?

Ssdler mekanik olmadığı için havada asılı dursa bile sorunsuz çalışabilir merak etmeyin.

• kardeşim önerdiğin soğutucu e5450 soğuturmu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 131murat -- 6 Aralık 2016; 18:31:07 >
  • quote:

kardeşim önerdiğin soğutucu e5450 soğuturmu?

O biraz zor.
    Peki ne önerirsin?

• quote:

Peki ne önerirsin?

http://www.sinerji.gen.tr/deep-cool-gammaxx-300-120x25mm-fan-cpu-sogutucu-pmu70571

En azından bunu öneririm hocam.
    Hocam montajı kolaymı? Bu işlerden hic anlamıyorumda montajını kolayca yapabilir miyim? ben overlock felan yapmam o yüzden ilk önerdigin fan ile pek farkı yok diye işlemciyi e5450 alıcaktım sen zor soğutur diyince korktum biraz. :) bu arada tekrar teşekkür ederim. hiç üsenmeden cevaplıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 131murat -- 6 Aralık 2016; 21:25:10 >
  • quote:

Hocam montajı kolaymı? Bu işlerden hic anlamıyorumda montajını kolayca yapabilir miyim? ben overlock felan yapmam o yüzden ilk önerdigin fan ile pek farkı yok diye işlemciyi e5450 alıcaktım sen zor soğutur diyince korktum biraz. :) bu arada tekrar teşekkür ederim. hiç üsenmeden cevaplıyorsun.

Hocam yanlış soğutucuyu atmışım başka birine atacağıma sizin konuya atmışım.

Almanız gereken soğutucu bu :

http://www.sinerji.gen.tr/zalman-cnps5x-intel-amd-uyumlu-cpu-sogutucu-pmu5103

Montajı çok da zor değil zaten kılavuzda her şey yazıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.