Şimdi Ara

AKARYAKITTA ÖTV İNDİRİMİ (resmi gazetede yayımladı) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
0
Favori
10.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: canlee89

Yemezler bare gider ayak insanları aptal yerine koymayın
    Gider ayak derken ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Petrolde giriş fiyatı devamlı artıyor ama çıkış sabit. Peki bu insanların kazancını ne zamana kadar azaltabilecekler ? 1 ay dayanın sonra ihale şu bu rant vericez teklifi mi yapıldı nedir yani ??

1 haftada dolar 4.2 seviyesinden 4.5 seviyesine geldi. Bu gidişle 1 ay içinde 5 i görür.

Bakalım istasyonlar ne zaman yakıt satmamaya başlayacak.
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Kimseden gitmiyor, devletin mazottan ve bezinden aldığı ÖTV den mahsup ediyorlar. Devletin vergi kazancı azalıyor sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

Kimseden gitmiyor, devletin mazottan ve bezinden aldığı ÖTV den mahsup ediyorlar. Devletin vergi kazancı azalıyor sadece.
    İstasyonlarin kar payi veriliyorsa sorun yok o zaman. Yine de secimden sonra bizden cikarirlar zaten eger millet devam derse

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

İstasyonlarin kar payi veriliyorsa sorun yok o zaman. Yine de secimden sonra bizden cikarirlar zaten eger millet devam derse

Alıntıları Göster
    Eşimin iş arkadaşının kocası petrol istasyonu sahibi, darbeden sonra petrol ve kur fırlamasana rağmen uzunca bir süre zam yapmamışlardı. Bir gün telefonda konuşurken kız sevinç çığlığı atmış, sormuşlar ne seni bu kadar sevindiren diye. Yarın benzine zam geliyormuş demiş. Ne kadar baskı yapılıyorsa artık😁😁😁

• quote:

Orijinalden alıntı: needacar

Eşimin iş arkadaşının kocası petrol istasyonu sahibi, darbeden sonra petrol ve kur fırlamasana rağmen uzunca bir süre zam yapmamışlardı. Bir gün telefonda konuşurken kız sevinç çığlığı atmış, sormuşlar ne seni bu kadar sevindiren diye. Yarın benzine zam geliyormuş demiş. Ne kadar baskı yapılıyorsa artık😁😁😁

Alıntıları Göster
    Onlarin da ekmek teknesi bu is sonucta ve dolar artiyor petrol varili artiyor hakli olarak zam yapmalari lazim. Sonucta pazardaki sebzenin de fiyati artiyor onlar zam yapiyor da bu adamlar niye kardan zarar etsin durduk yere.

Olan bize oluyor hep.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Onlarin da ekmek teknesi bu is sonucta ve dolar artiyor petrol varili artiyor hakli olarak zam yapmalari lazim. Sonucta pazardaki sebzenin de fiyati artiyor onlar zam yapiyor da bu adamlar niye kardan zarar etsin durduk yere.

Olan bize oluyor hep.

Alıntıları Göster
    Darbe girişiminden beri petrolcuların keyifleri yerinde değil.

• Şu anda 27 ve 35krş luk zam beklemeye geçti, döviz yükselişi ile gelecekler ile beraber seçim sonrası misli ile eklenir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mithrandir24

Yavaş sallayalım lütfen. Bilmiyorsak iftira atmayalım.

1 Ağustos 2002 tarihinde 57. hükümet tarafından ÖTV yasalaştırılmıştır.
    Geçici hükmüyle yasalaştırılmıştır. 16 yıllık Ak Parti iktidarında kaldırılması düşünülmemiş ve tartışma her yaşandığında maliye bakanlığından bütçeyi tutturamayız serzenişleri yükselmiştir. Ne hikmetse şimdi bir çalışmalar var. Korku insanlara neler yaptırıyor...

Gereksiz yatırımları pompalayıp, beton ile ekonomiyi geçici suretle beslemek yerine, ÖTV'yi indirselerdi, belki beton daha az olacaktı; ama üretim daha gelişmiş olacaktı. Şimdi yaşadığımız para kıtlığı döneminde hiç olmazsa daha sağlam bir üretim ve ihracat gücümüz, dolayısı ile döviz kaynağımız olurdu.

Neresinden tutsan olmuyor özetle. Bence kasmayın.

• Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    Kastığım felan yok aslına bakılırsa ama bazı ''aşırı radikal'' arkadaşlar kullandığınız bir tek cümleden dolayı sizi 50 ayrı yerden yaftalamayı seviyorlar.

Benim tek söylediğim ÖTV'nin 57. hükümet tarafından getirilmiş olmasıydı, yani bir arkadaş yalan yanlış konuşunca düzelttim onun dışında tek kelime etmedim, ben o neden kaldırdı o neden getirdi demiyorum sadece kim getirdiyse onu yazdım yani söylenen bir yanlışı düzelttim.

Yani birisi burada çıkıp ''Romayı Hitler yaktı'' yazarsa altına ''Hayır Romayı Hitler yakmadı, Neron yaktı'' yazınca Hitleri savunuyor mu oluyorum anlamadım bu işi ben??

Benzin fiyatları ile ilgili ben neden mutlu olayım herkes 6 liradan alıyor da ben 3 liradan mı alıyorum. Ben istemez miyim devlet benden hiç ÖTV almasın, benzin 2 TL olsun.

Ama yok o kadar saçma sapan insanlar türedi ki bu forumda artık konulara 2 kelam etmeye korkar olduk şimdi kim gelip 'bir tarafıyla' anlayıp da saçma sapan, boş boş konuşacak yine diye...

EDIT: Sözüm meclisten dışarı, sizi kast etmiyorum üzerinize alınmayın lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mithrandir24 -- 21 Mayıs 2018; 12:50:52 >

• ya arkadaş indirim nerede ,biz niye göremiyoruz ?
    hatta bu gün zam geleceğine dair haberler dolanıyor

bu iş nasıl olacak peki ?
    döviz arttıkça zam gelmeyecek mi ?
    ee zam geldikten sonra indirim mi görmüş olacağız ?

birisi de tutturmuş ötv. 16 yıl önce geldi deyip duruyor ,yahu 16 yıl önce gelen yasaların çoğunu değiştirenler ,bir tek bunu mu değiştiremiyor ?
    üstelik başka bir parti iktidara gelse bundan sonra ötv.yi komple kaldıracağına inanmıyorum
    bir vergiyi kaldırmak için kaynak bulmak gerekir ,yoksa oradan boşalan gelir kısmı nereden dolacak ?
  • Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    hocam ben millete para olduğunu düşünenlerdenim..üretmeyen ülkenin sonu böyle olur onuda ayrı parantez de belirteyim...insanlar refah seviyesini yükselti!!!ev araba ..daha dün 5 tl nin hesabını yapanlar sıfır araba ev aldı..her kapıda 2 araba..benim komşum 3 arabası var. karşının 2 ..diğerinin 5 ..bunlar zengin insanlar..dediğim gibi yol parasının hesabını yapanlar ev sahibi araba sahibi oldu..her şeye zam yapınca millet harcamayı bıraktı...çalana talana betona parayı verince para kalmadı.. milleti tüketime teşvik edince bir yere kadar gitti..şimdi arkası gelmiyor..katma eğer yaratmayınca milletin anasını görenin vergisini silince ..elini milletin cebine koyup tüketime teşvik edince ..büyü bozuldu..
  • https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonomi/son-dakika-akaryakita-bir-zam-daha-2421622/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğra>> -- 22 Mayıs 2018; 8:11:59 >
  • Fiyatlar sabitlendiğinden bu yana benzin ve mazot litre fiyatlarında yaklaşık 60 kuruş artış oldu.

• Seçimden sonraki güncel fiyat, zamların eklenmiş güncel hali.

motorin: 6.20 tl/lt
    benzin: 6.77 tl/lt
  • vlamix V kullanıcısına yanıt
    tabi o zamana kadar farklı artışlar gelmez ise
  • secimden sonra mazot 7 benzin 8 lpg 5 lirayi bulabilir ondan sonra araba almak kadar binmekte dert olacak tabi herturlu mal ve hizmete zam geleceginide unutmamak gerek arabam yok dolarim yok diyen guruh ne yapacak o zaman gorecegiz yok yok goremeyiz bu kafayla aynen devam derler
  • Başkanlık başkanlık diye tutturmadan önce $ 2.50TL'nin, benzin de 4TL'nin altındaydı. Her başkanlık diye gündemi yoklamalarında $ 10 kuruş arttı ve hep böyle süregeldi.
  • İndirim falan olacağı yok bir süre sabitlediler fiyatı bunu anlamak zor olmamalo. Zam geldikce otv den dusecekler sadece fiyat yine ayni kalacak. Mesela dun gece 25 kuruş zam gelmis ötv den.kesmişler. Sagolsunlar lütfetmişler

• Petrolün olmadığı zamanlara dönme vakti gelmiş.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.