Şimdi Ara

Akaryakıta ÖTV Zammı 16.08.2018

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
157
Cevap
0
Favori
13.414
Tıklama
Giriş
    2781 Mesaj
    Tv lerde 10 saniyecik haber yapılıyor. Ne de olsa çok önemsiz haber.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Habercilik, bağımsız yayın biteli çok oldu, birkaç kanal kaldı sadece.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Erbay güney kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    690 Mesaj
    Millet altin dolar bozdurarak destek oldu. Karsiligini da aldi. Sanayilesme yerine vergi yükü artacak

|
    |
    LOST/ SUPERNATURAL /PRİSON BREAK/HOW I MET YOUR MOTHER/ DEXTER/ ROME/ SPARTACUS/ SİX FEET UNDER/ X FİLES/ CHUCK/ TERMİNATÖR/ FRİNGE/ OZ/ MERLİN/ FLASHFORWARD/ HOUSE M.D./ ROOTS/ TWİN PEAKS/ BLUE MOUNTAİN STATE / KYLE XY / SOPRANOS / FRİENDS / SONS OF ANACHY/ CALIFORNICATION/ AMERICAN HORROR STORY / Mr. MERCEDES / THE STAND / STORM OF THE CENTURY / ORANGE İS THE NEW BLACK / LA CASA DE PAPEL/ LEYLA ILE MECNUN / EZEL / DİRİLİŞ / KARDEŞ PAYI
  • Yarbay
    11199 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Sönmeyen Arıza Lambası.

Öpücükle mi fulleniyor hocam

Alıntıları Göster
    arkadaşın durumu iyi görünüyor.

İPHONE X 64 GB SPACE GRAY//BMW 318i Edition M Sport DENİZ MAVİ//Range Rover Sport 3.0 TDV6 Premium HSE MAT SİYAH

Allah kaza bela vermesin. iyi günlerde kullansın ne diyeyim

• Yüzbaşı
    434 Mesaj
    Konya kadar kafasına taş düşsün malum partiye tek kendinin oy vermediğini düşünen aklıevvellerin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codemaster42 -- 16 Ağustos 2018; 15:38:49 >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: mShinQda

arkadaşın durumu iyi görünüyor.

İPHONE X 64 GB SPACE GRAY//BMW 318i Edition M Sport DENİZ MAVİ//Range Rover Sport 3.0 TDV6 Premium HSE MAT SİYAH

Allah kaza bela vermesin. iyi günlerde kullansın ne diyeyim

Alıntıları Göster
    zengine birşey olmaz her zaman yolunu bulur.
    bu son dalgalanmada iyi para kaldırmıştır çoğu.
    |
    |

• Binbaşı
    1624 Mesaj
    Gec bile kaldilar. Ben cok daha erken bekliyordum zammi.

|
    |

uyguladilar bile

|
    |
    DaYWaLkeR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: DaYWaLkeR

Ne zaman geçerli olacak gece 12den itibaren mi? Depo dipteydi yakıt alayım hemen.
    geç kaldın

ben internet sitesine baktım opet in 10 dk sonra pompaya gittim , gidiş o gidiş , 6.89 dan vurdurduk bu seferde

ulan ya böyle şansın içine tüküreyim
    |
    |

• Yarbay
    4886 Mesaj
    İzmir OPET 6.87 . Keşke dün fulleseydim

|
    |

• MSI H170 Gaming M3 Motherboard • Intel Core i5 6500 3.2GHz Skylake • MSI GTX 970 Gaming 4G GDDR5 256Bit • Kingston 16GB HyperX FURY Series DDR4 2133MHz •
    • Samsung 250GB 850 EVO • WD 3.5'' 1TB Caviar Blue • Thermaltake Core V31 80 Plus 650W • Samsung XL2370 23 inch •
    || Logitech G810 Orion Spectrum || Logitech G403 Prodigy || Logitech G633 Artemis Spectrum || SteelSeries Qck Medium ||
    Megane 1.2 TCE 130hp
  • Binbaşı
    1340 Mesaj
    Yaw o değilde geçenlerde AKARYAKITA ZAM konusu açtım. Konum kilitlendi. Şimdi bu sabah haberlerinde görüp foto çektim 08:21 de konu açacaktım yine kilitlenir diye açmadım. Bu konu kilitlenmemiş. Almış yürümüş popüler konulara girmiş. Adamına göre mi muamele yapılıyor acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Farfaraway21 -- 16 Ağustos 2018; 16:19:12 >
    |
    |
    ÖTV %9 filan artmadı tamamen algı yapılıyor. Reelde ötv %25 artıyor. Nasıl mı?

''Ülkemizde motorin ve benzin gibi akaryakıt ürünlerinde Özel Tüketim Vergisi Kanunu’ndan kaynaklı olarak bir vergi uygulanıyor. Bu vergi maktudur. Yani ÖTV Kanunun sonunda ekli bulunan listede ne kadar vergi alınacağı açıkça yazılıdır. Bu cetvele bakıldığında en yüksek ÖTV benzinden, daha sonra da motorinden alındığı anlaşılmaktadır. Bu anlamda 2018 yılı Mayıs ayı itibariyle 95 Oktan Benzin’den 2,0424 TL özel tüketim vergisi alınmaktadır. Motorinden alınan özel tüketim vergisi 1,4871 TL’dir. LPG’den alınan ÖTV miktarı ise 1,5121 TL’dir.''

Buna göre benzini baz alırsak ötv 2tl den hesaplarsak 0.5Tl zam gelmiş bu da %25 e tekabul ediyor yaklaşık. Tabi totale vurunca pompada %9 yapıyor.

Resmi gazetede ötv nin 1.98 tl olacağını yazıyor. Yani bu demek oluyor ki benzine mayıstan bu yana 50 kuruşluk bir zam gelmiş bizde ötv yi 50 kuruş arttırırız fifti fifti olur. Pompa fiyatını sabitledik vatandaşa biz başka türlü itelemesini biliriz hesabı olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gonzales20 -- 16 Ağustos 2018; 17:55:23 >
    |
    |

• Yarbay
    2848 Mesaj
    1.4 atmosferik polom var benzinli devlet resmen lpg ye teşvik ediyor doğru düzgün toplanamayan vergileri bize kitliyorlar
    |
    |
    | M4A785TD-V EVO | Phenom II X4 955 | Red Scorpion | GTX 550 ti | 4 GB DDR3 1333 | Sandisk SSD Plus 120GB | Sharkoon Furious | 500W | Sony Bravia KDL-22BX200 | Logitech G400- F710 - S220 | Xiaomi Mi 8 | Sony PS4 PRO| LG 43UH610V 4K HDR |
  • Yüzbaşı
    582 Mesaj
    Eheheh biz akaryakıta zam yapmadık ki ötvsine zam yaptık.

Onun da zamına koyun çiftçinin de zamına koyun, esnafın da zamına koyun. 6.20 idi bugün. Ayıptır yaptığımız işten dolayı aylık ortalama 180 lira içeri gireceğiz artık

|
    |
    Ryzen 5 2600 • Msi B450 Tomahawk • Msi GTX 1060 6GB Gaming X • Corsair VS650 W 80 • Samsung 750 Evo 250GB SSD•James Donkey JD480 480GB SSD• Corsair Carbide Spec 02 • Kingston Hyperx Fury 8GB X2 2133 Mhz • Zowie EC2-B • Hyperx Revolver S •
  • Yarbay
    13193 Mesaj

Haziran ayı vw fiyatıyla şu anki arasında yaklaşık %30'u bulan zam var, Renault'da %15-20 arası, keza diğer markalarda da öyle, bunlar ne olacak? Yakıta tek kalemde konulan 55-60 kuruşluk zam var bu ne olacak?

Ha tabi sizin için önemli olan bu zamların bir ay içinde gelmemesi ise haklısınız evet 2 ayda gelen zamlar bunlar...

Hiç mi dokunmuyor yani istasyona gidip %67'si vergi olan yakıtı 7 liradan almak, yurt dışında 20-25 bin euro'ya satılan aracı 170-180 bine almak?

Kötü olan gidişatı daha kötüymüş gibi göstermenin anlamı yok, ülkemize daha çok zararı var bunun. Ama bu kötü gidişatı eleştirmeyi geçtim, eleştirenleri önlemeye çalışır gibi davranmak da komik oluyor. Hakaret ve provakayon olmadığı sürece herkes istediğini yazar, dile getirir, demokratik bi ülkede yaşıyoruz.

Nihayet dövizin ateşi düştü(çok daha fazla düşmesi lazım orası ayrı), bu yükseliş diplomatik nedenlerden dolayı oldu, ve bize gösterdi ki ekonomi politikamız ve durumumuz bu tür siyasi, diplomatik olaylara karşı aşırı hassas ve kırılgan. Daha kötü ve kalıcı olanları önlemek için ekonomi politikasını derince gözden geçirmek ve artık fabrika kapatmak, betona yatırım yapmak yerine, üretim adımları atmak lazım. Bunun başka yolu yok, üreten kazanır.

Bu arada, vatan haini lafı da ağızlara sakız oldu. Bu çok ağır bi ithamdır, öyle her yerde her durumda söylenmez. Seçimden önce kendinden olmayana vatan haini diyenler şimdi aynı gemideyiz diyor, aklınızda bulunsun.

MaDMaxiBo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    8263 Mesaj

Dövizin ateşi düştü yalnız swap olayını bitirip TL'yi bulmayı çok zorlaştırıp üstüne kapalı faiz artışı yapıldı. 2 yıllıklar yüzde 28 şu anda.

Yani sıcak para girişi ya da risk primi düşüşü ile olmadı. Üstüne piyasa rahip bırakılır, ABD ile gerilim azalır diye fiyatladı.

Yani tehlikeli hâlen var hocam, dikkatli olmaya devam. Ekim ve Kasım ayları çok zor ve geçebilir.

|
    |
    lojistisyen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tehlike var zaten hocam, dediğim gibi sadece önlemler alındı. Stabil ve güvenli bi ekonomi için uzun vade lazım.

|
    |
    amadeus99 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    9526 Mesaj
    Gece bir zam daha gelecek haberleri doğrumu beyler, bazı arkadaşlar öyle demiş??

|
    |
bankalar.org
SEO
Canlı Tv izle
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.