Şimdi Ara

Akaryakıta 3 TL zam gelebilir (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
1
Favori
11.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
91 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dün normal bir cadde üzerinde servis beklerken can sıkıntısı araçları saydım 15 dk içerisinde önümden tam 650 araç geçti yani anlamıyorum çok büyük şehirde değil sadece normal sıradan bir cadde yakıt fiyatları herşey yüksekken bukadar araç %80 de c segment dediğimiz nasıl trafikte aktif kullanılıyor benmi çok fakirim lan yoksa

• mahmut_emmi kullanıcısına yanıt

Evet doğalgazda da bazı sorunlar kapıya dayandı. Şu anda avrupada fiyatlar kabaca 700-1000$ aralığında (1000 metreküp gaz fiyatı). Bizim hala 250$ civarından gaz aldığımız, eskiden devam eden uzun süreli yapılmış anlaşmalarımız mevcut. Bu anlaşmalardan da yakın gelecekte süresi dolacak olanlar var ve artık bu kadar ucuza gaz bulunmuyor. Özetle doğalgazda da halihazırda sübvansiyon yapılıyor (bu anlaşmalar dışında alınan her gaz, faturaları fazla şişirmemek için kullanıcıya zararına veriliyor) ve son kullanıcı tarafında faturaların dramatik şekilde atmaması isteniyorsa bu yük de katlanarak artacak. Buna da bir şekilde dayanmaları lazım. Bu nedenle doğalgaz zammı bekliyorum ben de, şaşırtıcı olmaz :)

Yakın gelecekte Batı Karadeniz'deki keşifleri değerlendirmemiz, üretmemiz lazım. Ama hal böyleyken bu sahaları üretecek ve son kullanıcıya iletimini yapacak eldeki son kamu kuruluşlarının da özelleştirilerek satılması için hummalı bir çalışma yürütülüyor. Anlamak cidden güç. Hayırlısı, bekleyeceğiz ve göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rst78 -- 14 Ekim 2021; 11:17:3 >

• haha hiç sekmemiş ya şu engellediklerime baktım neden engellediğim ib rkez adha ortaya çıktı , umarım cebinize ciddi miktarda para koyuyorlardır da bu yaptığınızın karşılığını alıyorsunuzdur hahahaha , hala döviz bazında fiyatı çevirip abdden ucuza diyen var, her yer araba ekonomi harika diyen var , şu para inanılmaz olay ya insanı ne hale getiriyor hem de eforsuz elde etme yöntemi bulunca :D

• Hocam geldi olarak yazaydın keşke. Millet okuyana kadar gelir çünkü.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar gelin bi farkındalık yaratalım.

Evle iş arası 5-10 km mesafe olanlar kontak kapatsın bisikletle gidip gelelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  

• mithrandir24 kullanıcısına yanıt

Paramesyum: Terliksi hayvan, tek hücreli ve terlik şeklindedirler.

10 dk dır gülüyorum Allah ta seni güldürsün hocam :D

• Winter is coming gençler.

Akaryakıta büyük zam yolda

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Genel Başkanı Fesih Aktaş, ÖTV marjının kaldırıldığını belirterek, akaryakıtta yüzde 50'ye yakın bir zam beklendiğini söyledi.

www.cumhuriyet.com.tr
    Akaryakıta büyük zam yolda
    https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonomi/akaryakita-buyuk-zam-yolda-1876710

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut_emmi -- 14 Ekim 2021; 13:19:46 >
  • mahmut_emmi kullanıcısına yanıt

ortamı alıştırıyorlar. zam kesin gelecek. bunların yaptığı her iş böyle önce gereksiz adamlara açıklamalar yaptır millet alışsın sonra göm zammı göm haberi... ama enflasyon denilen bir terim de var. ki akaryakıtta artış her şeyin coşması demek. bakalım ne olacak zaten batmışız bu saatten sonra daha kötüsü olamaz.

• merkep kullanıcısına yanıt

enflasyondan yana sıkıntı olmaz. tuik ne güne duruyor? bir ayar çeker kılıfına uydurur kaç yıldır yaptıkları gibi... 

• CapriceClassic kullanıcısına yanıt

onlara da kılıf kalmadı. kılıf fiyatları bile uzayda şu an..

• selçux kullanıcısına yanıt

fakir demeyelim de ağır işsizsin..

hmm caddeden 650 araç geçti hemide c sekment.. hmm ozaman ekonomide pıroblem yok.

• maaşınızı akaryakıtlamı alıyonuz

• Benim anlamadığım dünyadaki en ucuz akaryakıtı kullanıyoruz diye dolar bazında hesaplama yapan tek hücreliler çok değil 3-5 sene öncesine göre maaşım 350-400 euro kadar eridi maaşımı da o kadar arttırın o zaman her şeyi işinize geldiği gibi yapmaya bayılıyorsunuz... 

• Mecbur zam gelecek, her yurtdışına çıktığımda bizde ne kadar pahalı diyorken, son çıktıklarımda bizde ne kadar ucuz dedirtti bana... Almanya'da otobanda 1,95 den mazot aldım, 20 TL yapar...! 10 yıl önce euro olarak Almanya'dan pahalı idi Mazot, şu an yarısının bile altında.

• Aykutoz kullanıcısına yanıt

Kafa olarak sorunlu, doğumdan itibaren yuttdışı görmeyenlerde farklı algı oluşturuluyor...

Araba LÜKS, araba PAHALI, araba ULAŞILAMAZ...!!!!

Avrupa nın neredeyse her ülkesinde insan sayısından daha fazla araç varken arkadaş bir şehirde 650 araç sayınca "ÇOK" geliyor gözüne...

O saydığı araçlarla bile en fakir Avrupa ülkesinden kat be kat daha az araç düşüyor kişi başına dediğinde öyle bakıyor suratına!!!

• yakında yarım dolar şu para diyenler çıkar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ucuzluğu ve alım gücünü birbirinden ayırt edemeyenler dolmuş konu. Benzin 30 lira olsun isterse senin aylığın 25 bin lira olsa benzinin pahalı olması koyar mi? Koymaz. Buna alım gücü diyoruz. Adam başka ülkelere göre benzinin fiyatını kıyasliyor. Alım gücünü değil. Alım gücü zaten ortada.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Venezuela da benzin düşük fiyattı artık değil dolarla satıyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Direkt 30 tl yapın. Binen binmeyen belli olsun. Trafik rezaleti bitsin.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.