Şimdi Ara

Akaryakıt İstasyonunun maliyeti ne kadar olur (Saçma cevaplarla gelmeyin) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
2
Favori
69.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arazisiyle birlikte 750 bin tabi arazinin yerine göre artabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sonuna Kadar Yardır

quote:

Orijinalden alıntı: LaNDeR

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nevarbe

eski parayla 2 trilyonun yoksa girme işe

O da ortalama bir yer için en azdır herhalde.

evet rakam dogru fakat bu zamanda bu kosullarlada 2 trilyona cok daha fazla getrsi olan islere gireblrsin

Ne gibi? bunu ciddi soruyorum.Gerçekten merak ediyorum bu devirde en karlı işler hangileridir.(2-3 milyona)

sahibinden.com u arastrsan bile bulursun 1 milyon tl ye hic ugrasmadn guzel kira getirisi olan yerler bulabilrsin. yani ayni fiyata alacagın benzinligi islteip yorulup kazanacagın parayla esdeger hatta daha yuksek kiralardan bahsediyorum. bu arada pm attım bi bakarsan sevinirim cok iddalıydın 20 bin tlyi bahsis olarak atma konusunda o iddanı bide pmde göreyim :)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nevarbe

eski parayla 2 trilyonun yoksa girme işe

O da ortalama bir yer için en azdır herhalde.

evet rakam dogru fakat bu zamanda bu kosullarlada 2 trilyona cok daha fazla getrsi olan islere gireblrsin

Ne gibi? bunu ciddi soruyorum.Gerçekten merak ediyorum bu devirde en karlı işler hangileridir.(2-3 milyona)

sahibinden.com u arastrsan bile bulursun 1 milyon tl ye hic ugrasmadn guzel kira getirisi olan yerler bulabilrsin. yani ayni fiyata alacagın benzinligi islteip yorulup kazanacagın parayla esdeger hatta daha yuksek kiralardan bahsediyorum. bu arada pm attım bi bakarsan sevinirim cok iddalıydın 20 bin tlyi bahsis olarak atma konusunda o iddanı bide pmde göreyim :)

ben cevap olarak 2 tane attım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_58

2-3 yıldır benzinlik açma amacı ile koşuşturuyoruz yerimiz İstanbul'un yeni ilçelerinden birinin en merkezi caddesi üzerinde 2 yıldır proje büyükşehir belediyesinde orada belediye meclisinin onay vermesi gerekiyor, daha sonra ilçe meclisinin onaylaması gerekiyor, bürokratik işlemler hallolduktan sonra iş şöyle yürüyecekmiş; elimizde A lejantlı tapumuz ile petrol şirketlerinin gelip yerimize bakmasını isteyeceğiz tabi benziniğin inşaatı için cebimizden en ufak bir para çıkmayacak firmalarda bize verecekleri bayrak parasını teklif halinde bize sunacak genelde Opet, Shell gibi büyük satış yapan kaliteli firmalar küçük bayrak parası, az satış yapan firmalar ise büyük bayrak parası veriyorlarmış tercihinize göre bu firmalarla en fazla 5 yıllığına bayrak sözleşmesi imzalıyorsunuz, birkaç ay içinde inşaatınız bitiyor ve işletmeye başlıyorsunuz, aldğınız bayrak parası yanında %5-10 arasında satışında ortağısınız, 5 yıl sonunda ister sözleşmeyi bayrak parasını yenileyerek uzatırsınız, ister bayra firma ile sözleşme imzalarsınız. (İstanbulda merkezi bir yerde bayrak parası 3-7 milyon dolar arası değişiyormuş)

bayrak parası tam olarak ne oluyor biraz açarmsın

Anladıgım kadarıyla Buyuk fırmalar Bu bayrak parasını Az alıyorlar Kucuk fırmalar Çok alıyor öylemi ?
  • bayrak parasını sen değil, firmalar sana ödüyor. Yani hangisinin bayrağını(tabelasını) asacağın, petrolü kimsen alacağının sözleşmesi.
  • up
  • İstasyonların %kaç oranında kar ettiklerini internette istasyonunu satışa çıkarmış birisine sordum, verdiği yanit:

''KAR ORANLARI ÜRÜNE GÖRE RAFİNE DEN PEŞİN VEYA VADELİ ALIŞINIZA VE SATIŞINIZDA DA VADELİ PEŞİN OTOMASYON SATIŞINIZA GÖRE DEĞİŞİYOR...''
  • quote:

Orijinalden alıntı: R-H

Akaryakıt istasyonu sahibi = Mafya

çok fazla film izliyorsunuz
  • Yani bi istasyon açılırken istasyon sahibi sadece

-İstasyonun yerini satın alıyor

-Tanker satın alıyor

Gerisini Şİrket mi yapıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: bmurat07

Yani bi istasyon açılırken istasyon sahibi sadece

-İstasyonun yerini satın alıyor

-Tanker satın alıyor

Gerisini Şİrket mi yapıyor

yerden yere değişir ama şehir içinde merkezi bir yerde istasyon için istasyon sahibi:

yeri alır
    A lejantı çıkartır (en zor olan ve en çok masraf edilen, rüşvet isteyen olay)
    En iyi teklifi veren şirketi seçer
    tankeri alır
    istasyonu işletir ve kar payını alır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arabaci_58 -- 28 Ocak 2010; 13:23:53 >
  • klasik türk mantığı sadice merak ettim kaç parayla açılıyor diyo yav
  • quote:

2-3 yıldır benzinlik açma amacı ile koşuşturuyoruz yerimiz İstanbul'un yeni ilçelerinden birinin en merkezi caddesi üzerinde 2 yıldır proje büyükşehir belediyesinde orada belediye meclisinin onay vermesi gerekiyor, daha sonra ilçe meclisinin onaylaması gerekiyor, bürokratik işlemler hallolduktan sonra iş şöyle yürüyecekmiş; elimizde A lejantlı tapumuz ile petrol şirketlerinin gelip yerimize bakmasını isteyeceğiz tabi benziniğin inşaatı için cebimizden en ufak bir para çıkmayacak firmalarda bize verecekleri bayrak parasını teklif halinde bize sunacak genelde Opet, Shell gibi büyük satış yapan kaliteli firmalar küçük bayrak parası, az satış yapan firmalar ise büyük bayrak parası veriyorlarmış tercihinize göre bu firmalarla en fazla 5 yıllığına bayrak sözleşmesi imzalıyorsunuz, birkaç ay içinde inşaatınız bitiyor ve işletmeye başlıyorsunuz, aldğınız bayrak parası yanında %5-10 arasında satışında ortağısınız, 5 yıl sonunda ister sözleşmeyi bayrak parasını yenileyerek uzatırsınız, ister bayra firma ile sözleşme imzalarsınız. (İstanbulda merkezi bir yerde bayrak parası 3-7 milyon dolar arası değişiyormuş)

bayrak parasi konusunda haklıydın fakat son gelişmeleri aktarayım
    eger intifa sureleri 5 seneyle kısıtlanırsa yani bu karar danistaydan gecerse 3-7 milyon dolar arasındaki bayrak parasını unutun.
    omiktarda bi para ancak 20 sene intifa ile verilr simdiki sistem ise iskonto olacak
  • Hocam geçen yılki krizin ortalarına kadar bir ilçede 2 tane benzinliğimiz vardı.Biri Türkpetrolden dönme Shell,diğeride Energy diye bir firmaydı.Büyük firmalarla çalışması çok zor.Teminatları,kotaları yani çok sağlam paran olması lazım.Kesin bir kazanç formülü istiyorsan.Bir tankerde %10 dur.Diyelim 15.000 litrelik bir tanker bizim zamanımızda 35.000 liraya doluyordu.Yani 3500TL para kalıyor bir tankerden.Artık aylık kaç tanker satacağına kalmış.Ama şu devirde çok zorlaştı benzincilerin işi.EPDK ile bir sürü sorunları var.Yani şöyle açıklayayım,geçen yıl bursa izmir yolu üzerinde(susurluk ağırlıklı)40 ın üstünde benzinlik ya satıldı ya el değiştirdi...
  • quote:

quote:

eger intifa sureleri 5 seneyle kısıtlanırsa yani bu karar danistaydan gecerse 3-7 milyon dolar arasındaki bayrak parasını unutun.
    omiktarda bi para ancak 20 sene intifa ile verilr simdiki sistem ise iskonto olacak

Peki şuanda en fazla kaç yıllık sözleşme imzalanıyor? ben geçti diye duymuştum ve eğer 20 yıllık sözleşmede istasyonu ücretsiz yapılan ve 3 milyon dolar para alan benzinlik sahibi 5 yıllık sözleşmede ne olur? ne kadar para alır ve istasyonun inşaatını kim yapar?
  • en az 3-4 trilyon gerekiyor ... Satılık yerlerde gördüğüm ortalama fiyat
  • quote:

quote:

quote:

Peki şuanda en fazla kaç yıllık sözleşme imzalanıyor? ben geçti diye duymuştum ve eğer 20 yıllık sözleşmede istasyonu ücretsiz yapılan ve 3 milyon dolar para alan benzinlik sahibi 5 yıllık sözleşmede ne olur? ne kadar para alır ve istasyonun inşaatını kim yapar?

Dedigim gibi intifa surelerinin kisildigi daha kesin degil en fazla 1-2 ay icnde belli olcak
    nyse intifa surelerinin azalmasina gore ortalama bi istasyonu sifirdan kurup bide ustune okdr parayi 5 sene icn kimse vermez fakat istanbul gbi bi yerdn bahsdyrz benzin alimindaki iskonto isinize cok yarayacaktr %4 olan kar payinizi % 10 nun ustune ckrmnz muhtemel bide insaati sanrm ortklsa yaptrma ihtmlnzde var ama bedava hc snmyrm cunku 5 sene snra daha guzel bi iskontoyla baska firmya gecmycgnzi kimse garantileyemez
  • peki yeni bir istasyon alırken ne gibi hatalara düşülebilir?
    yani elde olan bir ruhsatın yenilenmesi gerekliliği veya ruhsatın iptali sözkonusu mu?

yani ikinci el bir istasyon alımıyla ilgili bilgi verebilecek olan ya da yol gösterebilecek olan var mı?
  • rahat 600-700 milyar
  • merhaba sizden bı konuda yardımınızı ıstıyorum.. bır petrol ıstasyonu ruhsatı ıcın nerelere basvuru yapmamız gerek ve sadece ruhsat ıcın toplam malıyetı ne kadar olur sadece ruhsat alımı ıcın.. saygılar
  • komşumuz herşeyi kendi cebinden karşılayarak açtı ve masrafı söyledğinde göre yedirdiği rüşvetlerle beraber 1.2 trilyon
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.