Şimdi Ara

Akaryakıt İstasyonlarında Self Servis Dönemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
3.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aytemiz'in hayata geçirdiği uygulama. İsteyen müşteriler dolum işlemini kendi gerçekleştirebilecekmiş. Şimdilik 30 istasyonda uygulanmaya başlanmış. Benzinde 15, motorinde 20 kuruşluk bir indirim sağlayacakmış.
    https://www.haberturk.com/deposunu-kendisi-dolduran-benzini-daha-ucuza-alacak-2306632-ekonomi

• Bir depoda 10 TL'ye kadar indirim olabiliyor ise en kötü durumda bile bir günde 2 pompacının maaşı fazlası ile çıkmış olur. Bu durumda bu istasyonun makina yerine pompacı çalıştırması daha mantıklı. Kaldı ki bu sisteminde kurulma ve işletme maliyeti de var.

Aaaa batıda zaten böyle diye atlamayı marifet zannetmeyi bir bırakamadık gitti. Batıda bunun olmasının sebebi bu işlerde çalışmak isteyen kişi sayısı çok az,ayrıca işcilik ücretleri çok yüksek. Bizde ise tam tersi. İlk önce indirim olur bakıldı sistem oturuyor tekrar bindirim yapılır,olan da bize ve gariban işciye olur. Ayrıca ben Türkiye'de tutacağını düşünmüyorum bu sistemin.
    Bizde olmaz diyenlere. Neden olmaz? Bu insanlar böyle diye hiç bi bir şey yapılamayacak bu kişilerle? Abd deki kırsal kesimdeki yada büyük şehir getosundaki insanlar çok mu akıllı ya da medeni? Buradakilere rahmet okutacak insanlar gördüm ben. Pos cihazını koyarsın pompa üzerine aynı istasyon kartı okunan cihazlar gibi. Vatandaş kartıyla alır. Kartı geçirirsin alacağın yakıtı seçer pompayı kaldırır başlarsın doldurmaya. Roket bilimi değil. Marketlerde kasiyersiz kasalardan çok daha kolay. Her istasyondan 1-2 pompa ile başlarsın baktın tutuldu iş sayıyı arttırırsın. Tek sıkıntı belki lpg dolumunda olabilir ona da bir çözüm bulunabilir. Hiç birşey olmaz dersek hiç bir ilerleme değişim olmaz bu toplumda.
  • olması gereken bu.
  • Bir depoda 10 TL'ye kadar indirim olabiliyor ise en kötü durumda bile bir günde 2 pompacının maaşı fazlası ile çıkmış olur. Bu durumda bu istasyonun makina yerine pompacı çalıştırması daha mantıklı. Kaldı ki bu sisteminde kurulma ve işletme maliyeti de var.

Aaaa batıda zaten böyle diye atlamayı marifet zannetmeyi bir bırakamadık gitti. Batıda bunun olmasının sebebi bu işlerde çalışmak isteyen kişi sayısı çok az,ayrıca işcilik ücretleri çok yüksek. Bizde ise tam tersi. İlk önce indirim olur bakıldı sistem oturuyor tekrar bindirim yapılır,olan da bize ve gariban işciye olur. Ayrıca ben Türkiye'de tutacağını düşünmüyorum bu sistemin.
  • Bu sektörde çalışan emekçi kardeşlerimizin durumu da düşünülmeli...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozak07

Bu sektörde çalışan emekçi kardeşlerimizin durumu da düşünülmeli...
    Giderler arttığı için böyle bir sisteme geçerek personel azaltmayı hedefliyorlar sanırım
  • Abd de birkaç eyalet hariç her yerde yıllardır böyle. Bence güzel olur, keşke yaygınlaşsa.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnşallah yaygınlaşmaz.

Trafikteki hödükleri bi aklınıza getirin.Bunların bir kerede olsa kendilerinin doldurmaya çalıştıklarını düşünün.

Bi benzin istasyonunda kaç bin litre benzin-mazot var.Sonra patlama boyutunu hesaplarsınız.Patlamayı geç hadi uzak ihtimal.Örnek gösterilen ABD'de bile bu yüzden yangın çıkma ihtimali eyaletlerde farklılık gösterse de ortalama %9.Az bi oran geliyorsa yangının 1 tanede çıktığını düşünün, anlarsınız.

Şimdi abartma diyecek olanlar var.Güzel kardeşlerim biraz yaşadığınız coğrafyayı ne bileyim toplumu bilip dilek dileyin.Ölmek için dilek mi dilenir?

• quote:

Orijinalden alıntı: AsiretinMarjinalCocugu

İnşallah yaygınlaşmaz.

Trafikteki hödükleri bi aklınıza getirin.Bunların bir kerede olsa kendilerinin doldurmaya çalıştıklarını düşünün.

Bi benzin istasyonunda kaç bin litre benzin-mazot var.Sonra patlama boyutunu hesaplarsınız.Patlamayı geç hadi uzak ihtimal.Örnek gösterilen ABD'de bile bu yüzden yangın çıkma ihtimali eyaletlerde farklılık gösterse de ortalama %9.Az bi oran geliyorsa yangının 1 tanede çıktığını düşünün, anlarsınız.

Şimdi abartma diyecek olanlar var.Güzel kardeşlerim biraz yaşadığınız coğrafyayı ne bileyim toplumu bilip dilek dileyin.Ölmek için dilek mi dilenir?
    Dudağının arasında ciğarayla beraber izleriz artık
  • Daha marketlerdeki kasiyersiz kasaları (hızlı ,otomatik vb) kullanamayan insanların benzin almaya çalıştığını düşündüm;
    Düşünemedim
    Korktum

• Ben kendim açısından düşüneceğim. Fiyatı uygun olmasa da kendim doldururum. Çoğu istasyonda karşılaştığım arkadaşlar da işlerini çok dikkatli yapmıyorlar. Ben yaparsam en azından içim rahat olur.
    Umarım ödeme sistemlerini de dışarı çıkarırlar. Daha dışarıda kredi kartı ile ödeme alan istasyonla karşılaşamadım.

Düzenleme: Bugüne kadar Aytemizden hiç yakıt almadım bu düzenleme fikrimi değiştirebilir. En azından bir kaç depo deneyip yakıtında problem görmezsem devam edebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f.gulteki -- 30 Ocak 2019; 16:15:0 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bütün istasyon self servis olmaz bir anda, 2 yada 4 pompa olur. Yavaş yavaş insanlar alışmaya başlar. Yıkama/ köpük makinelerinide önce yadirgadık sonra benimsedik.

• Önce bir öğretsinler insanlara ne bu çat diye biz pompacıları kaldırdık. İlla birkaç istasyon uçuracak bizimkiler ondan sonra farkına varırlar.

• 75 TL ye 25 TL indirim veren Total & BKM Express uygulamasında internet pakatinin ne olduğunu bilmeyen tanıdıklar bile faydalanmıştı.

Depoda 10 TL büyük para insalar bir şekilde öğrenir ve kendileri uygular.

Bilmeyen bilenden yardım ister öğrenir.
  • f.gulteki F kullanıcısına yanıt
    Pompada direkt telefon ile ödeme yapılabiliyor sanırım, BKM aracılığıyla. Eğer sistem oturursa gerçekten çok kullanışlı olur, 2 dk'da depoyu doldurur devam ederiz.
  • Pompada çalışan arkadaşları düşünüyorum, bunlar yıllardır güleryüzle ekmeğini kazanan insanlar, bir ekmek kapısı daha kapanınca iyi mi olacak? İki çift laf ederiz, hal hatır sorarım, insani bir ilişki kurmak için fırsat sunar. Çok gereksiz bir girişim. Bu iş alanları kapatılmasın, koşulları iyileştirilsin. Hatta tam tersi, camımı sildikleri zaman ellerine bozukluk sıkıştırmadan gitmek içime sinmez.

Bir zamanlar ABD'de bir hatun arkadaşım hayatında ilk benzin alışında pompanın el mandalını basılı tutarak yerinden çıkarmıştı ve arabanın üzerine, kendine, her yere benzin püskürtmüştü. Elinden tabancayı zor almıştım. Araç üstü açık Miata, softtop bez, benzini emdi. Sıcak su ile yıkadık ama kesmedi, benzin kokusu ile uzun yolda iyi kafa yapmıştık... Bence de Türkiye'de epey baş ağrıtır bu iş.

K.

• Bizde olmaz diyenlere. Neden olmaz? Bu insanlar böyle diye hiç bi bir şey yapılamayacak bu kişilerle? Abd deki kırsal kesimdeki yada büyük şehir getosundaki insanlar çok mu akıllı ya da medeni? Buradakilere rahmet okutacak insanlar gördüm ben. Pos cihazını koyarsın pompa üzerine aynı istasyon kartı okunan cihazlar gibi. Vatandaş kartıyla alır. Kartı geçirirsin alacağın yakıtı seçer pompayı kaldırır başlarsın doldurmaya. Roket bilimi değil. Marketlerde kasiyersiz kasalardan çok daha kolay. Her istasyondan 1-2 pompa ile başlarsın baktın tutuldu iş sayıyı arttırırsın. Tek sıkıntı belki lpg dolumunda olabilir ona da bir çözüm bulunabilir. Hiç birşey olmaz dersek hiç bir ilerleme değişim olmaz bu toplumda.

• millet sigara içerken dolum yapar biz havaya uçarız.
  • Gayette güzel olur.
    Neredeyse tüm Avrupa ülkelerinde böyle.
    Kredi kartı ödemesini veya parayı ödemeden pompaya benzin gelmiyor zaten, hiç bir tehlike yok.

Sadece tüm pompaların değişmesi gerek sanırım, yada adapte edecek bir kit falan vardır.
  • "Pompa atana kadar kat" diye söyleyip başında beklemeye gerek kalmayacak demek artık.

Not: Yol bilgisayarı kalibrasyonu için.
  • Migrostaki ‘Türkçe konuşan’ ve ekranında ‘Türkçe yazan’ jet kasayı kullanamayan milletimizin neredeyse %50’si, bu işi 20 senede anca becerir.

Firmayı da ayrıca tebrik etmek gerek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.