Şimdi Ara

AKARYAKIT FİYATLARIYLA İLGİLİ YORUMLAR BURAYA (287. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.504
Cevap
39
Favori
401.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 285286287288289
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son Dakika... Maliye Bakanlığı'nın politikalarıyla Merkez Bankası'na destek olması gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ertem, fiyat esnekliği az olan akaryakıt ürünlerinde ÖTV indirimine gidilebileceğini söyledi.
    Kaynak : habertürk

Seçim yaklaştı.Nasıl oy toplarız derdine düştüler.Geçti kardeşim geçti...
  • ŞAhin kullanıcısına yanıt
    Önümüzdeki hafta bir indirim söz konusu olabilir, en iyi ihtimalle Ötv üzerindeki maktu vergi %25 oranında düşürülür. Buda bize motorinde 35-40 krş, benzinde ise 50-60 krş civarı yansıyabilir.
  • Ham petrol $68 seviyelerinde, Dolar'da düştü. Eee akaryakıt fiyatlarına otomatik zamlar oluyorken otomatik indirim neden yapılmıyor?

en az 18-22 kuruş indirim öngörüyorum.
  • LPGye 8-10 kuruş arası bir zam geliyor. PUİS artık zam haberlerini sayfasında paylaşmıyor.
  • 76 doları aştı brent.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar araç almayı düşünüyorum fakat yakıt fiyatlarından sonra iyice kafam karıştı ve iki şehir arasında gidiş geliş yapacağım o yüzden alacağım arabanın yakıtı çok uygun olmaıs gerekiyor şuan aklımda tüplü araba almak var fakat hangisi? limitim 45-46 ya kadar sizce en az yakan araba kaç kuruş olur bu civarlara
  • en!gma kullanıcısına yanıt
    1.3 ya da 1.4 dizel bir araç alın o paralara temiz bulursunuz.
  • astegon kullanıcısına yanıt
    dizel şuan çok pahalı gibi geliyor bana ben mi yanılıyorum acaba tüplü araba ile dizel araba arasındaki fark nedir sadece performans mı.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: en!gma

dizel şuan çok pahalı gibi geliyor bana ben mi yanılıyorum acaba tüplü araba ile dizel araba arasındaki fark nedir sadece performans mı.?
    Hocam iki şehir arası gidip gelecekseniz LPG değil dizel öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    anladım hocam yani dizel diyorsunuz ben de fiyatlardan dolayı dizelden vazgeçmiştim çünkü haftada 600 km kesin yapacağım bu gidişle
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Hocam iki şehir arası gidip gelecekseniz LPG değil dizel öneririm.

Alıntıları Göster
    sebebi nedir hocam yani iki şehir arasında gidip geleceğim ama ben hala anlayamadım açıkcası dizelde en düşük yakan araba kaç litre yakıyor ki acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: en!gma

sebebi nedir hocam yani iki şehir arasında gidip geleceğim ama ben hala anlayamadım açıkcası dizelde en düşük yakan araba kaç litre yakıyor ki acaba

Alıntıları Göster
    Bende 2008 corolla dizel MMT var. 1.4 90 beygir. Şehir içi 5.9 -6.2 yakıyor. Yokuşu bol ankara trafiğinde. Sabah akşam kullanıyorum oğlanı okula götür işe git, okuldan al eve dön

Her neyse, şehirlerarası yolda 3.5 - 3.7

Daha 1 ay evvel minik bir tur yaptım. 1100 km 1 depo ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astegon -- 8 Mayıs 2018; 21:32:41 >
  • astegon kullanıcısına yanıt
    şehirlerarası 20 kuruş civarını görebiliyorsunuz yani teşekkür ederim sizin araçta benim belirlediğim fiyatlara var sanırım siz ne diyorsunuz 45-46 bin civarına
  • en!gma kullanıcısına yanıt
    Rahat bulursunuz. Sakin kullanımda görebiliyorum.
  • Benzine 5, Mazot'a 7 kuruş indirim.

Bir geri çekilme seziyorum abidin.

İteleme gelmesin sonra...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astegon -- 9 Mayıs 2018; 11:27:5 >
  • Petrol ve dolar yükselişte uzun sürmez zam gelir gibi. ÖTV indirimi olmadan gerçek bir indirim söz konusu olmaz bence.

• 77 doları aştı Brent. Şuan bir miktar düşükte seyrediyor.

• akaryakıttaki düşüş bayi karlarından.

aldanmamak gerek. aksine endişe duyuyorum. sene sonu 7yi rahat görür benzin.
  • Petrol varil fiyatı 77 dolar oldu, Dolar 4,30 bu durumda zam gelmesi kaçınılmaz, yapılan indirim zaten çok cüzi, ne kadar dayanacaklar hep beraber göreceğiz.
  • "Akaryakıtta 20-25 kuruş artış bekliyoruz"

BP Türkiye Akaryakıt Ülke Müdürü Martin Thomsen, akaryakıtta 20-25 kuruşluk bir artış beklediklerini söyledi. BP'nin Türkiye'deki faaliyetlerinden sorumlu BP Türkiye Ülke Başkanı Mick Stump ve BP Türkiye Akaryakıt Ülke Müdürü Martin Thomsen hem enerji sektörünü değerlendirdi hem de Türkiye İle ilgili mesajlar verdi.

Enerji sektörünün 2018 gündeminin değerlendirildiği basın toplantısında akaryakıt fiyatları ile ilgili soruyu yanıtlayan Thomsen, şunları söyledi:

"Kur yükseldikçe biz de yukseltiyoruz fiyatları. Bu indirimden (dün yapılan 2-7 kuruş indirim) sonra 20-25 kuruşluk bir artış bekliyoruz. Tüpraş fiyat artışı yaptıkça biz de yapmak zorundayiz. Dün kur rekor seviyeye vardı. Biz her kur artışında fiyat artırımına gitmiyoruz. Dediğim gibi Tüpraş artış yaptıkça biz de yapıyoruz"

BP, Türkiye'nin enerji sektöründe küresel çapta artan rolünden memnuniyet duyduklarını; enerji alanında doğru adımlar atıldığını ve Türkiye'ye olan güvenlerini vurgulayarak, yatırıma devam dedi.

Kaynak: HaberTürk

• 
Sayfa: önceki 285286287288289
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.