Şimdi Ara

AKARYAKIT FİYATLARIYLA İLGİLİ YORUMLAR BURAYA (136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.504
Cevap
39
Favori
401.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu gece benzine % 8 zam var 95 oktan 4 TL oluyor
  • % 8 mi
  • %8 birdenbire yapmazlar diye düşünüyorum. Yavaş yavaş yapıyorlar hep.
  • Benzine zam geldi
    Akaryakıt firmaları benzine 6-8 kuruş aralığında zam yaptı. Pompaya yansıyan fiyat artırımı kırsal motorin ve dizelde, sırasıyla 10 kuruş ve 7-8 kuruş olarak yansıdı.

Zamdan sonra dizel araç kullananların en pahalıya depo doldurduğu şehir 3,15 lirayla Ankara oldu.

Bu sabah yapılan değişiklikle 3,69-3,71 lira arasında satılan 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi İstanbul'da 3,78 liraya kadar yükseldi. 2,92 liraya satılan kırsal motorin 3,03'liraya, 3,07 liraya satılan motorin ise 3,15 liraya fırladı.

Benzin Motorin

İstanbul 3,76-3,78 3,15

İzmir 3,75-3,77 3,12

Ankara 3,76-3,78 3,15

Not: Şirketlerin internet sitelerinden alınan TL olarak litre başına ortalama fiyatlar

http://finans.mynet.com/haber/AnaSayfaHaberler/27Kasim2010/O1290849395486/0/Benzine-zam-geldi?utm_source=mynet&utm_medium=www&utm_campaign=home_finans_link_1

• Isparta' da zaten motorin fiyatları 3.09-3.13 arasındaydı. Lanet olsun böyle işe ya. Eşşek yerine koyuyorlar resmen bizi.
  • benim depoyu genelde İMKB dolduruyor. Ama yinede bu zamlar koyuyor insana..Yuh anasını diyesim geliyor hatta diyorum....
  • o zam mekanizmasını keyiflerine göre düzenliyenlerin.........................................1230eı -*amfa09suf0*a89dfua09nd-90audf0*as89f7uc*a0s9ducas0*d8cun*90d8cusa*089cua0*s9dcua0sd9cuas0*d9cas*0c9ujadıcja0c89u098ud0*q9wud*03ru*q8uc0s89dcu*as98dcy0as9d8cya09d7cy0asd7ycs0adc7y087cya0s87ca0sd8c7yasd08c7asdclnşaldcjdğ029ud90wq8cpowıcşnasljcnoasdcuıas9dc8ya98dcya09dc8yğ12jdfiqfmdkcfmjaşdğcoıjq*c908uas*9dc8yuq98ydf2097dfy0d8cusa*089cua0*s9dcua0sd9cuas0*d9cas*0c9ujadıcja0c89u098ud0*q9wud*03ru*q8uc0s89dcu*as98dcy0as9d8cya09d7cy0asd7ycs0adc7y087cya0s87ca0sd8c7yasd0d8cusa*089cua0*s9dcua0sd9cuas0*d9cas*0c9ujadıcja0c89u098ud0*q9wud*03ru*q8uc0s89dcu*as98dcy0as9d8cya09d7cy0asd7ycs0adc7y087cya0s87ca0sd8c7yasdazdcklnapsochıGC86CTD921838DUĞOAJCİLKN2Q 9UĞ0F9U ADFJİpujğ0upoıhasşflchasducapsocıhasşclnjascljahsdcşoıascaoschaşdocşasdcsadcn

bilmem anlatabildim mi

bu akşam benzin almak için istasyona girdim..3.75i gördüm..pompaya yanaştım camı açtım görevli arkadaşa 3.75 olan 97 mi dedim.. hayır abi 95 dedi.. ne zaman zam geldi dedim .. dün geldi abi dedi.. 8 kuruş yaptılar yani dedim.. ewet abi dedi..

arkadaşın kendisine teşekkür ettim..camı kapadım ve istasyondan ayrıldım.. artık o andaki nasıl bir psikolojiyse sanki başka yerde farklı fiyatta satılıyormuş gibi yada sewgiliyi bir daha görmemek üzere arkaya bakmadan çıkmak gibi 5 dakika dolandım arabayla..

kendime geldiğimde az önceki istasyon yerine bir alttaki başka bir istasyondan tıpış tıpış 3.76dan aldım..

• Benzinin litresi tavan yapmak üzere!
    Akaryakıt ürünlerinde yapılan artışla birlikte 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi 3,79 liraya ulaştı.
    AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Türkiye'de akaryakıt firmaları, benzin ve motorin gibi akaryakıt ürünlerinde belirli oranlarda artış yaptı.

Artışla birlikte 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi 3,71 liradan 3,79 liraya yükselirken, motorin ise 3,15 liradan 3,19 liraya çıktı. Bu artışla birlikte 55 litrelik benzinli bir otomobilin deposunu doldurmanın maliyeti 208 lirayı geçti.

Bu artışın ardından benzinin litresinin 4 liraya ulaşmasına 21 kuruş kaldı. Yapılacak düzenlemelerle 1 Ocak 2011'den itibaren benzinden alınan ÖTV'nin, bu yıl olduğu gibi 20 kuruş artırılması durumunda benzinin litresi 4 lirayı görmüş olacak.

Öte yandan, bütçede 2010 yılında 30,7 milyar lira olarak öngörülen akaryakıt ve doğalgazdaki ÖTV gelirinin yıl sonunda 32,1 milyar liraya ulaşması beklenirken, gelecek yıl bu rakamın 34 milyar 621 milyon 497 bin lira olarak gerçekleşeceği öngörülüyor.

Tüketiciler Birliği Onur Kurulu Başkanı Aydın Ağaoğlu, akaryakıt ürünlerindeki yüksek fiyatın alınan dolaylı vergilerden kaynaklandığını ileri sürdü.

Özellikle ÖTV'nin yüksek olmasının ve vergiden vergi alınmasının Türkiye'deki akaryakıt fiyatlarını yükselttiğini iddia eden Ağaoğlu, şunları kaydetti:

''95 Oktan benzinin litresi 4 liraya ulaşmak üzere. Bu yılın başındaki artış gibi olursa benzinin litresi 4 lira olacak. Bir üst kalitedeki benzin zaten 3,93 liradan satılmaya başlandı. Bakanlar Kurulu, yetkisini kullanırken ekonomik kriz altında ezilen dar gelirli kesimi göz ardı ediyor. Akaryakıttaki bu yüksek vergilerden ötürü fırıncının ekmeği, manavın sebzesi, kasabın eti de pahalıya ulaşıyor. Üretimde, nakliyede enerji kullanılıyor ve bunlar da maliyetleri etkiliyor. Özellikle akaryakıt üzerindeki vergiler, ülkemizi, gelişmiş gelir düzeyi yüksek Avrupa ülkelerinden daha pahalı akaryakıt tüketen ülke konumuna getirmiştir. Gelişmiş ülkeler de bile bu fiyatın altında akaryakıt tüketilmektedir. Yeni yıla girerken ÖTV oranlarının düşürülmesi gerekmektedir. Oranlar düşürülmediği takdirde her türlü demokratik tepkimizi göstereceğiz.''

http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/575637-benzinin-litresi-tavan-yapmak-uzere

• artık boykot etmek zamanı geçiyor bile.ne olur yetkili bir kurum bu işe ön ayak olsun.yoksa araçlarımızı garajlara kilitleyecez gibi geliyor.özel araç sahipleri olarak kimse 1 hafta akaryakıt almasın.bakalım neler oluyor?
  • Anca internetten iki tepki gösteriyoruz sonra unutulup gidiyor her şey. Ah ah ne diyeyim bilmem ki
  • vergi alınırda insafsızca alınırmı hadi insafsızca aldın bukadar insafsızca alma bari ancak nekadar zam olursa olsun koyun milletimiz aynı şekilde yollar dolu trafik sıkışık 1.5 tonluk arabada 1 kişi benzin 5 tl mazot 4 tl lpg 3 tl olursa şaşırmayın hiç bir değişiklikolmadığını göreceksiniz

bukadar fırsatçılık olmaz göz göre göre kazıklanmaya devam edenlere DURMAK YOK YOLA DEVAM diyorum
  • Ya yeter ya yeter yeter yeter! 3.73 den aldıgım 97 oktan benzın 3.82 ye fırlamış, 9 kuruş zam ne demek ya! İnatla LPG takdırmak istemiyorum yollar zaten LPG li araçlar yüzünden mayın tarlası gibi, daha geçen gün eskişehirde kaza esnasında LPG deposu alev aldıgı için insanlar yandılar, milleti zorla LPG ye teşvik ettiriyorlar, olucak iş değil. bir şekilde artık bu duruma bir dur denmesi lazım, ayıptır ya! Dünyanın bilmem kaçıncı gelişen ülkesiyiz diyorlar böyle gelişmenin ben içene e..rim!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonheart07 -- 28 Kasım 2010; 17:00:41 >
  • adanada shell 97 oktan 3.93e fırladı
  • bu nedir ya dizel ucuz az yakıyor diğe 8-10 milyar fazla ödeyip dizel aldık,yakında dizel benzini geçecek bu nasıl bir düzen hala anlamak mümkün değil
    litresi 3175 tl bu paraya dünyada dizel yakın en pahalı olduğu ülkede 2.5 litre yakıt alınıyor
  • Shell de motorin 3.23 olmuştu.
  • Kişi başına düşen milli gelirimizden sonra litre başına düşen benzin fiyatımızda artmış
  • boyle bir kepazelik dunyanın hiçbir ülkesinde görülmemiştir herhalde... bizi yönetenleri tebrik etmek istiyorum başarılı çalışmalarından dolayı...
  • 2.12 den Opet Eurodizel alırdım 2005 sonunda.

Vay beeee!
  • Yeter ya yeter.... Böyle fahiş vergi fiyatlarını gördükçe haberleri gördükçe yemin ediyorum kalbim sıkışıyor artık. Haykıramıyor tepkini dile getiremiyorsun ya, sanki biri ağzını burnunu kapatmış nefes almıyormuş gibi hissediyorum. İçimden sinir öfke ne varsa ayağa kalkıyor. Vallahi yeter artık. Bukadarda yüzsüzlük, bukadarda aç güzlülük olmaz ya.

E adamlarda haklı, 1 kişi bile çıkıp tepki göstermez, sert bir şekilde sesimizi duyurmazsak adamlar basar vergiyi basar vergiyi. Dün habelerde gösteriyor zam haberini millet aptal gibi vallaha. Yani yanlış anlamayın aptal demiyorum aptal gibi. Yani aptallaştırılmış bir halk var kafası okadar çok şeyle meşbul ediliyor ki artık benzin zammı falan duydu mu gülerek karşılıyor hahaha alıştık arıtk ya diyor. Yakında kafamızda huniyle dolaşıcaz hepimiz delirecez.
  • 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.