Şimdi Ara

AKARYAKIT FIYATLARININ YILLARA GORE DEGISIMI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AKARYAKIT FIYATLARININ YILLARA GORE DEGISIMI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoNSuZ.MaVi -- 7 Şubat 2020; 7:31:45 >

• Zamanın kur daha düşükken bizdeki benzini dolara çevirip dünyada en pahalı benzin xxx dolarla bizde denirken ona karşılık bu tür cevaplar verilirdi.
    Ben şunu bilirim. 10 elma kazanıyorsam benzine kaç elma veriyorum. Bana bunun oranı lazım. Ben 1 elma verirken elin oğlunun 100 elma kazanıp 5 elma vermesi beni bağlamaz.
  • Ahaber: Benzin fiyatları hızla düşüyor. 2010'da $2.56 olan benzin şu an $1.12.

Şaka yapıyorum sanmayın, böyle bir haber yapıldı ahaber'de. TR'deki benzin fiyatı Euro'ya çevrilip "Bizde benzin €1, Almanya'da €1.5, bizde daha ucuz" dediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Ahaber: Benzin fiyatları hızla düşüyor. 2010'da $2.56 olan benzin şu an $1.12.

Şaka yapıyorum sanmayın, böyle bir haber yapıldı ahaber'de. TR'deki benzin fiyatı Euro'ya çevrilip "Bizde benzin €1, Almanya'da €1.5, bizde daha ucuz" dediler.
    yanina askeri ucreti de mi ekleseydim ))) belki siddetle savunan arkadaslar daha iyi anlardi
  • Çok fazla veri koymuşsun, çarpıcı bir şey olsa bile anlaşılmıyor hızlıca maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Therocqula -- 6 Şubat 2020; 15:42:46 >
  • zeytinkoy kullanıcısına yanıt
    Zamanın kur daha düşükken bizdeki benzini dolara çevirip dünyada en pahalı benzin xxx dolarla bizde denirken ona karşılık bu tür cevaplar verilirdi.
    Ben şunu bilirim. 10 elma kazanıyorsam benzine kaç elma veriyorum. Bana bunun oranı lazım. Ben 1 elma verirken elin oğlunun 100 elma kazanıp 5 elma vermesi beni bağlamaz.
  • 1 Euro ya denk geliyor. Avrupa dan daha ucuz.
  • tablonun güncel özeti;

1 € ya 1 litre benzin alıyoruz, yani asgari ücretle 315 litre.
    elin almanı 1.2 € ya 1 litre benzin alıyor, yani asgari ücretle 1260 litre.
  • birileri bizi fena halde düdük pardon kazıklıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

tablonun güncel özeti;

1 € ya 1 litre benzin alıyoruz, yani asgari ücretle 315 litre.
    elin almanı 1.2 € ya 1 litre benzin alıyor, yani asgari ücretle 1260 litre.
    Doğru hesap bu olmalı.

Tabii ki tabloda tutarsız fiyatlamalar mutlaka var. 2010 yılında asgari ücretle kaç litre alabiliyormuş ona da bakmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

Doğru hesap bu olmalı.

Tabii ki tabloda tutarsız fiyatlamalar mutlaka var. 2010 yılında asgari ücretle kaç litre alabiliyormuş ona da bakmak lazım.

Alıntıları Göster

• Emeğinize sağlık. Tabloda çok dikkat çekici, ezber bozan rakamlar var. Troll saldırısına uğramamak için detaylı yazmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoNSuZ.MaVi

Alıntıları Göster
    Elinize sağlık , çok güzel olmuş
  • Bu liste aslında şunu özetliyor üretimin bitmesi, zorla kısıtlanması veya ithalle rekabetin bilerek sabote edilmesi, yerli tohum yerine zorla ithal tohum vermeyen fideler sonucunda temel tüketim yani gıda ürünleri enflasyon un kat ve kat üzerinde değişim gösterdi. Sen ne kadar geliri yukarı çekmeye çalışsanda temel tüketim aldı başını gitti
  • Güzel bir tablo. Tabii ki alım gücünün artması her iktidarın başarması gereken bir görev. İyi yönleri var kötü yönleri var tartışılır.

Benim Otomobil Genel'de dikkat çekmek istediğim şey Varil fiyatı %50 düşmüşken benzin nasıl olur da 1 TL bile düşmez? Ondan sonraki yıllarda 52 dolardan 35 dolara düşüyor rakamları sallıyorum şu an ama benzin fiyatı artıyor.

Bugün Petrol varili 110 dolar olsa benzinin kaç olacağını düşünemiyorum bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 9 Şubat 2020; 21:37:52 >
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Uçacak )))
  • zeytinkoy kullanıcısına yanıt
    aynı adamlar yarım dolar fiyatı da söylemişti zamanında
  • Guzel tablo. Her evde iki tane arabasi olan asgari ucretliler 2010 yilinda 163lt benzin alabilirken bugun taaaaam 345 litre benzin alabiliyor. Araclarin yakit tuketimi de azaldi son 10 yilda. Iste trafigin nedeni budur adamlar fildir fildir yollarda aldiklari 345 litre benzinle ve 1.2 tsi az yakan arabalariyla.

Not: Birileri ciddi sanip atlamadan ironi yapiyorum.
  • AKARYAKIT FIYATLARININ YILLARA GORE DEGISIMI

LISTEYI GUNCELLEDIM

• Benzin en az pahalanan şey. Araba ve ev fiyat artışının yanında çok ucuz kalıyor. 10 yıldaki resmi enflasyondan çok dahanaz artarak diğer ürünler arasından ayrılmış.
  • Benzin ucuz kaldı, 2 dolar seviyesine hemen çekilmeli :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.