Şimdi Ara

Akaryakıt almıyoruz. facebook grubu yaklaşık 1750 kişi (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
543
Cevap
2
Favori
27.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu sayfayı arkadaşlar bilgisayardan anlayan arkadaşlar gazetelerin mailleirne toplu olarak gönderin bir internet sayfalarında çıksın toplu olarak en çok okunanlar kısmına almak kolay
    kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: brujeria

quote:

Orijinalden alıntı: BmCpRo827

trafik kapatacağız.
    Emin olun öyle birşey olsun ilk katılanlardan biri ben olurum, kamyonla çaprazlama trafiği kapatırım.

Eylemlere destek veririm ama trafiği kapatan olursa üstlerine dip gaz sürerim.

pardon?
  • 4-5 yıldır ilk defa cuma gün 50 liralık benzin aldım sanırım 15-20 gider

(daha önce lpg.li araç kullanıyordum)

forumun binlerce üyesi var ancak bu konuya fazla ilgi gösteren yok çünkü herkes halinden memnun vaziyette..

birisi şu fil hikayesini anlatırsa çok iyi olur çünkü bu milletin hali ancak o hikaye ile anlatılabilinir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzo86 -- 10 Ocak 2010; 10:53:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

benim anlamadığım en ufak olayda yaygara çıkaran basın nerde sesimizi duyurmanın en iyi yolu
    tv ler radyolar gazeteler değimidir....
    bu arada pasif eylem olarak antenlerimize siyah kurdale bağlamayı teklif ediyorum...

basını susturdular ve buna benzer bir çok kişiyi ve şirketleri kurumlarıda susturmaya çalışıyorlar sonuç vatandaşın sesinide oss***ğunuda keserler yakında ..

• arkadaşlar gazetelere mail çekelim bu sayfanın haberi niteliğinde bir arkadaş hzırlarsa daha iyi olmazmı bizde mail çekeriz bu metni
  • Benzin alamama işi biraz zor arkadaşlar. Mümkün olduğu kadar az biniyorum arabaya. araba lpg li lpg bitti. Benzinde az zaten ben köyde çalışıyorum. Bir hafta arkadaşın arabası ile diğer hafta benim araba ile gidiyoruz. Bu hafta araba yatacak. Belki benzin alamam ama gelecek hafta almaya mecburum.

Bu iş için toplanıp yol kapatma eylemi falan yapılmalı bence.

Yada daha enteresan bir fikir. 100 araba olacaksın o gün içinde farklı istasyonlara gelip park edeceksin. Yakıt ta almadan çıkacaksın nasıl fikir.
  • mecburiyetten kullanan arkadaşlara sözümüz yok ulaşım sıkıntılıdır bi yerden bi yere gidemiyosundur falan. yada ağır eşyan vardır onu taşıman gerekiyordur. ona da tamam. ama aracınla işyerine gidip akşam işyerinden eve sürüyorsan ve masa başı çalışıyorsan buna katılamamak gibi bir sebebin olmamalı.
  • ben samsunda yaşıyorum
    bir olayı anlatayım geçen aylarda samsun çarşamba arabalarının güzergahını değiştirdi belediye ve adamların bütün ekmeğini elinden aldı nerdeyse
    adamlar birlik oldu bütün minibüsler aynı anda en işlek yolda kontak kapatıp 2 saat trafiği kesti trafik felç oldu samsunda
    ertesi gün birdaha yaptılar ve 2. gün yaptıkları akşamı amaçlarına ulaştılar ve güzergahlarını geri aldılar
    2 günde adamlar sonuca ulaştı..
    herkes anlamıştır daha da bişe demiyorum...
  • destekliyorum ve çevremdeki herkese söylüyorum..
  • quote:

benim anlamadığım en ufak olayda yaygara çıkaran basın nerde sesimizi duyurmanın en iyi yolu
    bu arada pasif eylem olarak antenlerimize siyah kurdale bağlamayı teklif ediyorum...

Tavşan dağa küsmüs dağın haberi olmamış gibi olur anten işi bence sağlam bir medya örgütlenmesi yapılmazsa işimiz zor görünüyor.En iyisi işlek bir yolda kontak kapatma ve medyayı olay yerine davet etmek gerekiyo bu işi bence en iyi taksicilerle birlik olunursa daha etkili olacağını sanıyorum çünkü bundan en çok etkilenen kesimlerden biri yakıt tüketmek zorunda olan taksiceler ,onlarda seve seve katılacağına inanıyorum aralarada bizi serpiştirilerse eylem yerini bulur bence (tabi akibetimz tekel işçileri gibide olabilir hazır olmak lazım linom falan....) tabikii medya 3-4 çapulcu molotofçular kadar!!! bizide gündemde tutarsa belki benzin açılımıda olabilir. bence geç kalınmış bir tepki zaraın neresinden dönülürse kardır arkadaşlar...

• quote:

bu sorunun cevabı mevcut iktidar ve onun siyaset anlayışıyla alakalıdır.Yaratılan yandaş medyadan böyle şeyler beklemek gaflettir.

• Arkadaslar bu "benzin zammını geri çektirme ya da vergi indirimi saglatma" isi forum üzerinden tartisilip orgutlenerek basarilacek birsey değil bence. Sonuçta azınlık bile sayılamayacak kadar aziz su anda, bizim bireysel protestomuz yeteri kadar "yetkili" mercilere ulasamadan kaybolur. Benim fikrim su: Türkiye şoförler ve otomobilciler federasyonu ergin bir örgütlenmeye ve alt yapıya sahip. Bu kurumun onde gelen bireyleriyle irtibata geçebilecek olanlarimiz varsa, bir fikir alış verisi cercevesinde gerekli örgütlenme ve etkili protesto sağlanabilir. Ayrıca TŞOF gibi bir oluşumun protesto girişimi pek çok motorlu taşıt kulübü ve duyarlı birey tarafından duyulur ve desteklenir. Bence böyle bir olanağı değerlendirirsek iyi bir adımla ise başlamış oluruz...
    Keyifli paylaşımlar...
  • quote:

quote:

trafik kapatacağız.
    Emin olun öyle birşey olsun ilk katılanlardan biri ben olurum, kamyonla çaprazlama trafiği kapatırım.

Bana birşey olmaz, olan sana olur.

Ama öyle bir cesaretin varsa; onu o gün görürüz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BmCpRo827 -- 11 Ocak 2010; 12:36:20 >
  • quote:

quote:

quote:

trafik kapatacağız.

arkadaş kamyonu görmedi sanırım

• yada para toplayıp şehrin her yerindeki reklam panolarına bir sayfa önce konulmuş arkamıza monte edilmiş pompa resimlerini yapıştıralım.tabi bu para ister .pano yerine duvarlara da asabiliriz.
  • logoda bu.bunu aslında başka birilerinin resmine monte etmek lazım.

Akaryakıt almıyoruz. facebook grubu yaklaşık 1750 kişi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtky -- 10 Ocak 2010; 12:45:54 >
  • quote:

quote:

quote:

trafik kapatacağız.

heytt adam deli yürek yav

bence araç durdurma eylemi yanlış bir tavır olur.Çünkü aracı durdurmakla arkada oluşturacağınız kuyrukta bekleyenlerin nasıl bir acelesi var yada hastaneye mi yetiştiriyorlar bilemezsin.Arkadaşın dediği gibi benimde acil bi durumum olsa araba kamyon traktör dinlemem dipgaz çeker basar giderim.Bence herkes TRT'ye Kanald ye star'a mail atmalı.En az 200 mail gider DH'dan sanırım.Bu sayede haber yaparlar ve daha çok dikkat çekici olur.Bir arkadaşın dediği gibi benzinin alınmayacağı gün öncesi adam depoyu doldurur o günler benzin almadım der ancak yinede sonra gider benzinini paşa paşa alır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

Akaryakıt fiyatları neden yüksek?

Bakan Şimşek, kayıtdışını kontrol edemedikleri için doğrudan vergi oranının düşük kaldığını bu yüzden akaryakıt vergisine
    yüklenildiğini söyledi. Şimşek, yüksek akaryakıt fiyatına çevre ve cari açık perspektifinden bakınca kötü bir tedbir olmadığını da savundu.

Malİye Bakanı Mehmet Şimşek, TRT 2’de katıldığı programda bazı ürünlere yapılan son zamları değerlendirirken akaryakıttan alınan verginin yüksek olduğunu kabul etti. Ancak Şimşek bunun nedenini şöyle açıkladı:

Şunun tipine bak ya.
    UNAKITAN kelini bile arar hale geldik.

TR'de kaç milyon kişi yaşıyor. Burada toplasak en fazla 100 kişi akaryakıt almayacak, hadi diğer forumlardaki kişilerden de max. 1.500 kişi almasın, ya diğerleri ? Yapılan eylem hissedilmez bile.

Bu iş böyle olmaz. Herkes birlik olacak, TEKEL işçileri gibi bir yere toplanıp, eylem yapacağız, trafik kapatacağız.
    Emin olun öyle birşey olsun ilk katılanlardan biri ben olurum, kamyonla çaprazlama trafiği kapatırım. Ama şu an ki eylem etkili olmaz.

BMCPRO827,

sorunu güzel bir sekilde anlatmisin. Türkiyenin 70 Milyon nüfusunda 1.000 kisi Protesto etmis yollari kapatmis bu cok az . Protesto ile bir yere varilmaz. 70 Milyon´dan yarisi Protesto ederse iste o zaman olur.

Gelen gideni aratirmis

• quote:

Orijinalden alıntı: _opeth

benzin almıyoruz
    http://www.facebook.com/event.php?eid=242249295987&ref=nf
    bugünden cumaya kadar benzin almıyoruz. katılımınızı bekleriz.

quote:

http://www.facebook.com/group.php?v=wall&gid=279321142424

8-12 şubat tarihlerini belirlemiştik.o zamana kadar büyük bir kitle toplayabiliriz

Busatırları 25 küsür sene daha maaşını almadan vergisini ödemiş bir bordro mahkumu olarak yazıyorum..

Değerli arkadaşlarım sağolsun _opeth çok güzel bir girişimde bulunmuş...

Ama Türk hükümetlerinin düzgün vergi toplayamamaları hep bu sonucu doğurmuştur ve ileridede böyle olacaktır.Bu nedenle ileride İktidfar adayı olan herbir muhalefet partisindende tepki beklenmemelidir.

Medya zaten durum malum...Tepki beklenmemelidir..Ama sebep sadece vergi toplayamamakmıdır.

Tırlar dolusu kömürün ve araçlar dolusu gıdanın yardım adına çoğınlukla ihtiyacı olmayan insanlara dağıtıldığını gördüm daha bir kaç ay önce..

Bu kömür nereden çıktı...Çıkartan bedavamı çıkardı...maaş almadımı..Tırlar ücret almadımı..Aldı arkadaş aldı..

Fakat sonuçta Kömürü alan bedava aldı..

şimdi bu masraflar nereden çıkacak...
    İstanbulda oturuyorum..Bu almama protestosunu zamdan beri zaten yapıyordum ama aracımın benzin ışığı ilk defa yandı bu nedenle dün akşam Maltepede oturan aile dostlarımıza eşimle birlikte hasta ziyaretine gitmemiz gerektiği için mecburen az bir miktar bezin aldmak durumunda kaldım...normalde 25 Lt aşmam gerekirdi.

Ama almadım..
    Akaryakıt istasyonunda elemanlara sordum...
    Satışlar nasıl gençler..
    Abi bu kadar düşük satış hiç görmedik dediler....

Demekki insanlar birşeyler yapaıyorlar ,ama _opeth kardeşimin belirttiği gibi organize olmak lazım.Durum bunu gösteriyor.

Arkadaşlar sonuca ulaşmanın en kolay yolu bence şudur..Bunu Hyundaı İ20 Topiğindede yazdım

YErli istasyonlardan akaryakıt alımını azaltmakla birlikte.......Ülkemizde faaliyet gösteren SHELL gibi yabancı firmaların akaryakıt istasyonlarından kesinlikle benzin almamak.....

Yabancı firmaların düşen satışları mutlaka ama mutlaka Hükümete baskı oluşturacaktır..

ayrıca İstanbulda kontak kapatma gibi bir eylemde bulunulacaksa bunada kesinlikle katılırım...

Buradan şahsım adına konuyu takip edeceğim...En az 10 kişiyi bu eyleme getirebilirim..

Yukarda arkadaşımız yazmış....ne güzel yazmış ve link vermiş...Şimdi sigara dağıtımı yapan firmaların bir kısmı indirimde bulundu ...çok iyi biliyor bu firmalar...tüketici bu fiyatta artık o sigarayı içemez....İçemezse ne olacak kar marjı düşecek...müşterisini elinde tutmak için vatandaşın Ekonomik durumunu iyide bildikleri için indirimde bulundular..Ama arkadaş linki vermiş Sırtlan tekrar saldırıya hazırlanıyor..Yeni vergi artışıyla..

Bir arkadaşda yazmış Sigaradan içkiden alsınlar..Ohoooooo sen bu kafayla gidersen daha çok şey alırlar senden.Karşına çıkar bakanların başı ve derki BAK SİZE İYİLİK YAPTIK SİGARA İÇİRMİYORUZ ALKOL ALDIRMIYORUZ...(Ama hemen arkasından başlayacak kaçakçılıktam bahsetmez)

Arkadaşlar DEVLET vatandaş için vardır...

Eğer beni sağarak Sütümden istifade etmek istiyorsa(ÇOk afedersiniz bizlere bu gözle bakılıyor) bana düzgün yem vermelidir sütüm bereketli olsun...

Ama DEVLET baba yada bu mukaddes kavramı temsil eden Hükümet kendinin yada birilerinin karnını doyurmak adına artık dahada az süt almaya başladığı için BENİ KESECEKSE Etimden faydalanacaksa;
    BİİİİİİR
    Kendimi öldürtmem etimi vermem
    İKİİİİİİ
    Artık benden sütte alamaz..

Bu nedenle Trafikte kontak kapatma gibi eylemlerin yanında

YABANCI KAYNAKLI AKARYAKIT İSTASYONLARINDAN AKARTAKIT ALMAMAK:::::O ŞİRKETLERİN HÜKÜMET ÜSTÜNDE CİDDİ BİR VASKI OLUŞTURMASINA FIRSAT VERECEKTİR:::

Sonuçta bir sabah Bakanlarınbaşı olan şahıs dükkana geldiğinde,kendisinden önce dükkanı açmış olan Kalfa(MAliye Bakanı)ya soracak..

KAlfa naber lan....
    Bizim Sağmallardan ses varmı..Yemi azalttık süt durumu nasıl...

KAlfadan cevap..
    Usta...
    Zayıfladılar....süt yerine kan veriyorlar....

Usta sanırım biz bir hata yaptık....daha fazla süt alacağız dedik yemleri kıstık...ama şimdi iyice zayıfladılar...Artık kessekde et olarak satamayız...

Biz battık usta..

Yazarın notu:Belkide istedikleri budur.

Ahada yukarda mrtk bu fotoyu vermiş bunuda aracmın arkasına uygun ölçülerde yaptırıp asacağım..

İstanbulda Beyaz bir İ20 görüseniz bunun olduğu bilinki be benimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KADIKOY -- 10 Ocak 2010; 13:11:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

quote:

quote:

quote:

trafik kapatacağız.

heytt adam deli yürek yav

bence araç durdurma eylemi yanlış bir tavır olur.Çünkü aracı durdurmakla arkada oluşturacağınız kuyrukta bekleyenlerin nasıl bir acelesi var yada hastaneye mi yetiştiriyorlar bilemezsin.Arkadaşın dediği gibi benimde acil bi durumum olsa araba kamyon traktör dinlemem dipgaz çeker basar giderim.Bence herkes TRT'ye Kanald ye star'a mail atmalı.En az 200 mail gider DH'dan sanırım.Bu sayede haber yaparlar ve daha çok dikkat çekici olur.Bir arkadaşın dediği gibi benzinin alınmayacağı gün öncesi adam depoyu doldurur o günler benzin almadım der ancak yinede sonra gider benzinini paşa paşa alır.

Yahu arkadaş, konuyu öyle bir yere çektiniz ki, sanki sadece ben trafiğe çıkıp da, kamyonla yolu kapatacağım.

DH ahalisini toplayacağız, düğün konvoyu gibi bir yere gidip yolu kapatacağız. Ben de konvoyun önüne çaprazlama girerim.
    Bu pahalı benzin sadece DH üyelerini rahatsız etmiyor, diğer arkadaşlar da bize katılır, onlar da hayvan değil ya.

Haber sitelerine mail atsak ne olacak sanki ? Onların işi benzin fiyatlarının fazlalığını duyurmak olur. Ee zaten bunu herkes biliyor ! Maliye bakanı bile TV'ye çıkıp da "Akaryakıt fiyatlarının fazlalalığını kabul ediyorum" diyorsa, medya bunu duyursa ne olacak ?

Medyanın duyuracağı iş; bizim eylemimiz olmalı...

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.