Şimdi Ara

Akali prosu olmak ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar önceleri akalinin gücünü biraz gördüm ve baya güçlü .. özellikle bir kostümü var ki efsane :) Sırf bu kostüm için Akalinin prosu olana kadar savaşıp daha fazla lig atlamak istiyorum. Yani sorum şu akali prosu olmak için neler yapılmalı ? Hangi skillerle gitmeli vs ? Eu da ingilizcesi crimson Akali diye geçiyor ve baya iyi :)

• Aslında çok güçlü değildi ama rakipleri nerf yedi yedi yedi güçlendi. Özellikle Diana ile akaliyi çok benzetiyorum ikiside late gamede akıyor.

Hextech gunblade ile zhonya core eşyaları. Daha sonra abyssal, void staff olarak devam edilmesi taraftarıyım. Tabi çok feed olduysan rabadon+void yapabilirsin. Karşıda çok mr varsa maske alabilirsin. Luden de iyi gidebilir. Tamamen oyunun gidişatına göre seçilir bunlar. Şu kesinlikle doğru diyemez kimse.

Ayakkabı karşıya göre alınmalı. Ad ağırlıklıysa ninja tabi, cc fazlaysa mercury iyidir.

Skilleri q e w şeklinde yükselt. Zhonya w ulti ile çok güzel oyunlar yapabiliyorsun. W kullanarak duvarlardan geçebilirsiniz bunu iyi kullanmak lazım. Akalinin esprisi w ile ultiyi iyi kullanmak zaten. Rakibi madara ediyorsun iyice alışınca.

Top lanede çok iyi işler çıkarabiliyor. Midiniz ad ise topa akali iyi gidiyor. Tabi takım kompozisyonu uygunsa. Sup yada jungledan rica edin tanky biseyler alsınlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hamdibey1

Aslında çok güçlü değildi ama rakipleri nerf yedi yedi yedi güçlendi. Özellikle Diana ile akaliyi çok benzetiyorum ikiside late gamede akıyor.

Hextech gunblade ile zhonya core eşyaları. Daha sonra abyssal, void staff olarak devam edilmesi taraftarıyım. Tabi çok feed olduysan rabadon+void yapabilirsin. Karşıda çok mr varsa maske alabilirsin. Luden de iyi gidebilir. Tamamen oyunun gidişatına göre seçilir bunlar. Şu kesinlikle doğru diyemez kimse.

Ayakkabı karşıya göre alınmalı. Ad ağırlıklıysa ninja tabi, cc fazlaysa mercury iyidir.

Skilleri q e w şeklinde yükselt. Zhonya w ulti ile çok güzel oyunlar yapabiliyorsun. W kullanarak duvarlardan geçebilirsiniz bunu iyi kullanmak lazım. Akalinin esprisi w ile ultiyi iyi kullanmak zaten. Rakibi madara ediyorsun iyice alışınca.

Top lanede çok iyi işler çıkarabiliyor. Midiniz ad ise topa akali iyi gidiyor. Tabi takım kompozisyonu uygunsa. Sup yada jungledan rica edin tanky biseyler alsınlar

Diana da oynarım arada .. Yinede Akali zaman istiyor biraz hele w skilinden sonra saldırmak zorluyor. Fiora vardı karşımda ilkten aldım onu bir güzel dedim harika şampiyon :) Kontrol totemi attı w den sonra alamadım adamı .. Baya akıllıydı fio ! Ondan sonra moral düştü tabi oyundan düştüm vs .. :) Tabi yavaştan alışmaya çalışıyorum olacak o kadar .. Allahtan normal mactı yoksa üzülürdüm. :) Yardımın için teşekkürler.

• Akalide kendini korumak önemli. Herkesin içine yürek yemiş gibi atlamayacaksın hasarına güvenip. Akalide iyi değilsen topta oynamaya başla.

• İskambilTR kullanıcısına yanıt
    Baya akıllıydı fio derken ironi mi yapıyordun .-.

• Ligin ne bilmiyorum ama midde karşındaki adam iyiyse oynatmaz. Altı olana kadar öyle bir ezilirsin ki ondan sonra girsen de kesemezsin. Diğer koridorlardan bir şey toplamaya bakacaksın genellikle. Ben bu herodan soğudum ama ondan böyle diyorum biraz da, ne zaman bunu alsam rakip sonuna kadar itse de 0 ormancı yardımı alıyorum. Üstüne rakip ormancı geliyor. Artık heronun bir özelliği sanmaya başladım. Birde eski hali bence daha güçlüydü daha doğrusu pasifi daha iyiydi. Şimdiki halinin tek artısı w yeteneği.
  • gelir karsina bi cihad baba fan bebesi velkozla sen w deyken w r yapar olursun o gelmese syndra gelir hic bi top tutturamaz en son r basar yine olursun. akali topta is yapabilir oda ilk item hextech gidip gerisi tanky gidilirse.
  • Trinity + Offtank toplane takılıyorum.

İşe yarıyor.
  • Professor akali diye bir yayıncı var. Arada izliyorum videolarını. Sen de takip edebilirsin istersen.

• Yukarıdakilere artık olarak Voyboy da var sezon 2'den beri Akali oynar. Gerçi şu sıralar baya kötü oynuyor ama olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: İskambilTR

quote:

Orijinalden alıntı: hamdibey1

Aslında çok güçlü değildi ama rakipleri nerf yedi yedi yedi güçlendi. Özellikle Diana ile akaliyi çok benzetiyorum ikiside late gamede akıyor.

Diana da oynarım arada .. Yinede Akali zaman istiyor biraz hele w skilinden sonra saldırmak zorluyor. Fiora vardı karşımda ilkten aldım onu bir güzel dedim harika şampiyon :) Kontrol totemi attı w den sonra alamadım adamı .. Baya akıllıydı fio ! Ondan sonra moral düştü tabi oyundan düştüm vs .. :) Tabi yavaştan alışmaya çalışıyorum olacak o kadar .. Allahtan normal mactı yoksa üzülürdüm. :) Yardımın için teşekkürler.

kontrol totemi w de iken seni göstermez ki

• Akaliyle master yi arasında hiçbir fark yok.Pro olmana gerek yok.Tüm skiller alan ve hedeflemeli.Son reworkle kısa duvarlardan da atlıyo,hayvan gibi sustaini var.Tam velet noob herosu.Ama önemli değil.Zed le karşıma geldiğinde inim inim inletiyom

• Oozed kullanıcısına yanıt
    Yeni akali yeni pasifi sayesinde daha çok beyin gerektiriyor, zaten ultisnin hasarını da yarıya azalttılar , bu yüzden w ile oyunlar yapıp birini aradan çıkarman gerekiyor ki artık pembe totem engellemiyor w sunu ayrıca iyi bilen bir akali Zedi çok rahat outplay yapıp alabilir (Sustain+3 dash+1blink) ayrıca akalinin W sunun zedin ultisni counterladığını da bilmek gerek.

• Boşver şuan yeni buildli ahriler kataler lbler kassalar tek atıyor çaktırmaki akalide belki oynanabilir hale gelebilir

• BomBidiBom kullanıcısına yanıt
    Ben oynuyorsam Zed i dodgelayamaz.Ben dodgelarım.Q su boşa gittikten sonra bana çeyrek can vuramaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oozed

Akaliyle master yi arasında hiçbir fark yok.Pro olmana gerek yok.Tüm skiller alan ve hedeflemeli.Son reworkle kısa duvarlardan da atlıyo,hayvan gibi sustaini var.Tam velet noob herosu.Ama önemli değil.Zed le karşıma geldiğinde inim inim inletiyom

Okumayın tam velet noob herosu.
    Ahahaha, (ben oynuyorsam dodgelayamaz), tasvirinden bile hangi liglerde olduğun belli

• Akali güzel car solo q da ap si is yapar tank oynayanlar görüyorum gerek yok yani fazla kasmayada gerek yok basit şampiyon

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    fazla makarna ve kaçak kömür beynine zarar vermiş kardeş acilen bir doktora danışmalısın bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oozed

Akaliyle master yi arasında hiçbir fark yok.Pro olmana gerek yok.Tüm skiller alan ve hedeflemeli.Son reworkle kısa duvarlardan da atlıyo,hayvan gibi sustaini var.Tam velet noob herosu.Ama önemli değil.Zed le karşıma geldiğinde inim inim inletiyom

Bu arkadaşın söylediklerine kulak verin.

Zed ile alamayacağı hero yoktur. DK 50 de Jax ile 1 v 1 yapar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.