Şimdi Ara

Ak mı kara mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kendi kafamda kurguladığım basit bir deney sadece , şimdi sizden resimdeki sayfayı nasıl açıklamak istediğinizi sorsam ne dersiniz.Sayfayı genelleme yaparak siyah olarak tanımlayabilir misiniz? Yada hayatta buna benzer bir durumla karşılaştığınızda o ufak beyaz noktacıkları da hesaba katma gayretini gösterir misiniz?

Ak mı kara mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1mpossible -- 13 Temmuz 2013; 3:24:08 >

• siyah üstüne 5 tane beyaz nokta
  • Gokyuzundeki bir takim yildiz gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • potur kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: potur

siyah üstüne 5 tane beyaz nokta

Rica etsem biraz daha kafa yorar mısınız.Mesela o beyaz noktalar silinse sizin için bir fark oluşturur mu?
  • Bi araban var ve satışa çıkaracaksın, açıklama olarak ak mı yazarsın kara mı yazarsın? Açıklama yaparken beyaz noktalarıda söyler misin, yoksa "araba siyah renkli" demekle mi yetinirsin?

Ben "genelleme" yaparak kara derim, ama ak noktaları da var ama belli olmaycak kadar az derim.
  • quote:

siyah üstüne 5 tane beyaz nokta +1
  • bende niye 44 tane nokta var ? ekran kirli
  • Bence zoom yapıp , o beyaz noktaları büyütmek lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kötülük içinde iyilik. Kötülük:siyah İyilik: beyaz niye böyle dedim bilmiyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: ǤЅ

Bi araban var ve satışa çıkaracaksın, açıklama olarak ak mı yazarsın kara mı yazarsın? Açıklama yaparken beyaz noktalarıda söyler misin, yoksa "araba siyah renkli" demekle mi yetinirsin?

Ben "genelleme" yaparak kara derim, ama ak noktaları da var ama belli olmaycak kadar az derim.

Çok güzel bir yaklaşım fakat ben biraz daha insan üzerinden gidilmesini tercih ederim.
  • quote:

+
    peki noktalar olmasa ne olur?

sadece siyah olsaydı çok klasik gelmiş olur ve basit birşey olduğunu düşünürdüm. Ama beyaz noktalar onu farklı kılmış. Daha detaylı incelememe sevk etmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insan. -- 13 Temmuz 2013; 3:31:55 >
  • Açıkçası 'siyah işte la bu' diyemedim, yapamadım, o noktalar özellikle benim için takıntı. Daha ziyade gökyüzünü andırdı bana. İlk baktığımda gökyüzü ve 5 adet yıldız dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1mpossible

quote:

Rica etsem biraz daha kafa yorar mısınız.Mesela o beyaz noktalar silinse sizin için bir fark oluşturur mu?

Evren'i siyah olan kısım olarak düşünelim biz o beyaz noktadan bile daha ufak oluyoruz bu şekil yorumlayabilirim

Ayrıca siyah kısım bizim yaşantımız olsa beyaz noktalar mutluluğumuz olabilir yada tam tersi
  • quote:

Orijinalden alıntı: KarpuzTüccarı

Bence zoom yapıp , o beyaz noktaları büyütmek lazım.

Farz edelim yakınlaştırıp beyaz noktalardan bir tanesini büyüttük bunun sonucu olarak resim için siyah kavramı yok olacaktır.Bu çeşitliliği azaltmış olmaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1mpossible -- 13 Temmuz 2013; 3:34:45 >
  • quote:

quote:

Bi araban var ve satışa çıkaracaksın, açıklama olarak ak mı yazarsın kara mı yazarsın? Açıklama yaparken beyaz noktalarıda söyler misin, yoksa "araba siyah renkli" demekle mi yetinirsin?

Çok güzel bir yaklaşım fakat ben biraz daha insan üzerinden gidilmesini tercih ederim.

Ben çok detaycı biriyim,istediğin cevabım; kara ama o beyaz noktaları da görüyorum... Yani hee kara deyip geçemem.
  • AK

• quote:

quote:

quote:

Ben çok detaycı biriyim,istediğin cevabım; kara ama o beyaz noktaları da görüyorum... Yani hee kara deyip geçemem.

Yani x markasının birkaç ürününe bakarak x markası kötüdür demek yanlış olur.

• siyah içinde siyah.sanki siyahception.
    yürüyen ölüler görüyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yani x markasının birkaç ürününe bakarak x markası kötüdür demek yanlış olur.

Maviden ceket almıştım, güneşten omuzlarının rengi hemen attı, pantolon aldım onunda rengi attı. Bende bi daha hiç bi ürün almamaya karar verim. Bu demek oluyor ki bi daha kot ve ceket almaycağım. Eğer başka bi ürün alacaksam da iki kere düşünmeliyim ya da gidip başka bi marka dan almalıyım neden riske gireyim?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.