Şimdi Ara

Ak-47 kullanan polislerimiz var yerli tüfek nerede ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
2.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: gowlet

Hayırdır devletimiz de resmi olarak kullanıyot bu tüfeği bişey mi demek istiyorsun kardeş?
    Ben ne dedim sen ne anlıyorsun yav.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Téquila

Aslına bakarsan ben askerken şuanki savunma bakanı 2013 yılında gelip atışlarımıza bakmıştı benim gibi 20 kişi çıktı koskoca kara harp okulunda merak etme.

G3 konusuna girmiyorum oda çöp bir tüfek.
    Bende 2013'te tuzla piyade okulunda askerken değil atışlara bakan gelmesi tümen komutanı gelmedi. Korgeneral geldiğinde rütbeliler dahil bina dışına bile çıkarmadılar kimseyi.
    Askeriye gibi bir yerde komutan geçecek diye toprağın düzlendiği, man kamyonların tepelere bırakıldığı bir ortamda bitli piyadeleri yüksek rütbeli komutan geldiğinde atışta tutmak inandırıcı gelmiyor. En seçme askerleri getirirler mahçup düşmemek için.
  • Ya çoğu andaval sallamış yok yerli değil yok parçasını ithal ediyoruz yok silah kötü kardeşim mpt-76'nın yaygınlaşamamsının tek sebebi var oda pazarlayacak yerin olmaması istenirse 1 yıl içinde tüm güvenlik güçleri bu silahla donatılır. Bunun için bir sürü fabrika açılır yatırım yapılır işçi alınır peki ya 1 yıl sonra? Açılan fabrikaları kapat işçileri çıkar yatırımlar çöp olsun.

Bu silahı satacak pazar alanın varsa yıllık üretimini arttırırsın yoksa yavaş yavaş üretirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratcimen98

Ya çoğu andaval sallamış yok yerli değil yok parçasını ithal ediyoruz yok silah kötü kardeşim mpt-76'nın yaygınlaşamamsının tek sebebi var oda pazarlayacak yerin olmaması istenirse 1 yıl içinde tüm güvenlik güçleri bu silahla donatılır. Bunun için bir sürü fabrika açılır yatırım yapılır işçi alınır peki ya 1 yıl sonra? Açılan fabrikaları kapat işçileri çıkar yatırımlar çöp olsun.

Bu silahı satacak pazar alanın varsa yıllık üretimini arttırırsın yoksa yavaş yavaş üretirsin.
    Saçmalığa bak. Pazarlayacağına kendi ihtiyacını karşıla. Bir sürü fabrika açmana gerek yok eldeki tesisler yeterli. Mke kırkkale ve özel silah fabrikaları ne işe yarıyormuş? 500-600 bin tüfek üretilecek. Bunlara parça üretilecek.
    İlla ki dışarı satmak için üretim yapılmaz. Millete andaval diyorsun ne biliyorsun ki. Zamanında iyi kötü g3 üretildi onlar olmasa kırıkkale tüfekler, thompson kullanacaktın. Askeriye sanki ticarethane.

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    Üretecek her fazladan silah için yatırım yapacaksın kısa vadede mantıklı gelsede uzun vadede zarardır. ve evet silah sanayi ticarethanedir sağlık sektörüne yapılan yatırımlardan sonra en büyük sektör silah sektörüdür.

Edit: Özel sektörde açmış kollarını bekliyordu onlarda kendi silahlarını üretiyor küçük bir
    üretim için ekstra fabrika açamazlar yatırımın geleceği olmak zorunda bu da dünya da pazar alanı oluşturmaktan geçiyor. O yüzden mpt-76 yavaş yavaş üretiliyor. yavaş ama uzun vade çalışacak fabrikalarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratcimen98 -- 15 Mayıs 2019; 23:57:17 >
  • MaSSive kullanıcısına yanıt
    Ak-47 yivsiz, G3 yivli mi hocam güldürdün akşam akşam. Allah iyiliğini versin. Av tüfeği mi bu mübarek yivsiz olacak. Tabanca olsun, uzun namlulu tüfek olsun hepsi yivlidir. Yivli olduğu için bütün mermi çekirdekleri dönerek hedefe ulaşırlar. Yani bu sadece g3 e özgü bir durum değildir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sevdayeli kullanıcısına yanıt
    Haklısın,Askerliği 18 ay yapmış olsam da, yapalı 25 sene oldu sahip olduğun bilgileri ifade etmek isterken yanılmış olabilirim. Anlatmaya çalıştığım aslında, Yivli de olsa Ak-47 nin mermisinin Bir G3 veya Diğer emsal yivli silahlara göre mermisinin isabet ettiği hedef de ki penetrasyonu farklılık gösteren bir silah olması.
    Ak-47 ile bir cama ateş ettiğin zaman camı paramparça etme den delip geçer, penetrasyonu G3 mermisi gibi değildir.Girdiği yeri dağıtmaz.
    Bunu ifade etmek istedim.
    İkisi ile de atış yapmışlığım var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratcimen98

Üretecek her fazladan silah için yatırım yapacaksın kısa vadede mantıklı gelsede uzun vadede zarardır. ve evet silah sanayi ticarethanedir sağlık sektörüne yapılan yatırımlardan sonra en büyük sektör silah sektörüdür.

Edit: Özel sektörde açmış kollarını bekliyordu onlarda kendi silahlarını üretiyor küçük bir
    üretim için ekstra fabrika açamazlar yatırımın geleceği olmak zorunda bu da dünya da pazar alanı oluşturmaktan geçiyor. O yüzden mpt-76 yavaş yavaş üretiliyor. yavaş ama uzun vade çalışacak fabrikalarda
    Tabi tabi öyledir. Açarsın ihaleyi özel sektör girmek isterse girer. İstemezse devletin mke silah fabrikası var. Özel sektör tam kapasite üretimde sanki de ek tesise ihtiyaçları olacak. Memlekette silah almak ne kadar zor haberin yoktur. 2 lira silah 3 lira evrağına gider.
    Küçük bir üretim dediğin o ihaleyi alan tesisleri ihya eder. Sanırsın bizdeki tabanca, av tüfeği üreten tesisler tüm dünyaya sipariş yetiştiremiyor milyonlarca üretim yapıyor. 5 silah satılıyorsa 3ü zaten karadeniz atölyeleri ve kaçaktan gelenler iki tanesi resmi ve ruhsatlı onlarda da parası olan yabancı üretimi tercih ediyor. Ben bu işin içindeyim.
    Senin mantığınla dışarıda ucuzu varken içeride hiçbirşey üretilmez. Satamayacağın birşeyi de üretmemen gerekir. Sanki dünya senin iktisadi, ticari, pazarlamaya dayalı kurallarınla işliyor. Abd mesela f-22'yi kendine üretiyor üretmemesi lazım full zarar. Satmıyor çünkü. Öyle herşey ticari değil. Kar amaçlı üretilmez. Senin özel sektör mantığınla devlette yönetilmez. Devlet zarar etse bile bazı malları üretir.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.