Şimdi Ara

AIWA NSX-AV540 Kolonları İçin Amfi Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Elimde bir çift AIWA SX-NAV554 kolon var. Başlıktaki müzik setinden çıktı, şu 3 lü VCD değiştiren eski sistemlerden.
    hoparlörün üzerinde pek bir bilgi yok. 6ohm olduğu yazıyor sadece. içinde bir woofer ve bir tweeter görebiliyorum.
    teknik kılavuzunu buldum internette. Benim amacım uygun bir amfiyle bu iki hoparlörü pc ile birlikte çalıştırmak.
    Amfi devreleri var aliexpresste, 1-2 tane ucuzundan denedim her seferinde bir hum sesi oldu veya yandı vs.
    elimde 12v 4A şerit led güç kaynağı var.
    hp compaq cq57 adaptörü var 19v civarı.
    Yardımcı olursanız sevinirim. Bu kolonların wooferları zıplıyordu küçüklüğümde ama şimdi çalışmaması üzücü.
    Müzik setiyle birlikte auxtan bağla derseniz, bu serinin auxunda bir problem var. mono çalıyor sadece. o yüzden onu attım.

Amplifier Power output
    Front
    Rated: 40W + 40W (6ohms, T.H.D %1, 1kHz)
    Reference: 50W + 50W (5ohms, T.H.D %10, 1kHz)

Speaker system SX-NAV554
    Cabinet Type 2 way, bass reflex
    (magnetic shielded type)
    Woofer: 160mm cone type
    Tweeter: 60mm cone type
    6ohms
    SPL: 87 dB/W/m

• Piyasadaki 12v vs hazır devrelerden performans beklemeyin,,,
    Sahibinden sitesinden ikinci el ,,, müzik seti gövdesi, pioner sony Arçelik beko ,, fark etmez, eski setler STK çıkışlı olur, 6 ohm geneli, kolonlarinizi tam besler,,,
    Eğer Adana veya yakında iseniz, bende STK devreler var,
    12v tda lardan ümidiniz olmasın ,,, bende 4 ohm tda anfi ile 6 ohm kolon idare ediyor, 8 ohm kolona 4 ohm 20w anfi bağlayınca ses azalıyor , dinlenmiyor,,, fakat 8 ohm kolonu orjinal 8 ohm 25w kendi setine bağlayınca sesini dahi açamaz derece oluyor ,,, aslında konu STK değilde, omaj ve watt uyumu ,,,
    > Kolonlar tek kablo girişlimi , iki kablo girişlimi ,, cift kablo, woofer front veya cift kablo, wofer surround veya sadece tek kablo, front girişli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 16 Şubat 2019; 16:29:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    monitorun 2W lık hoparlörleri kulak kanseri yaptığı için dayanamadım :D
    daha önce aliexpressten aldığım mono tda2030a devresi vardı. 18 w diyor açıklamada.
    12v 4a adaptörle besledim, hatta hoparlörleri de seri bağladım çıkışa 12 ohm olarak :)
    pcye bağlı şu an aktif kullanıyorum. mono ses ayarladım. gittiği kadar götürsün dedim şimdilik :D
    kolonların her birinden ikili kablo çıkıyor düz siyah ve siyah üzerinde beyaz şeritli. beyaz olan pozitif.
    sesi çok yükselttiğimde bozulma oluyor onun dışında bir sıkıntı yok ama.

ikisini seri bağlamamın sebebi de paralelde 3ohma düştüğü için amfiyi zorlamasın dedim. bu halde amfi ısınmıyor bile.
    bu şekilde bir sorun çıkarır mı uzun vadede sizce?
  • manowar90 kullanıcısına yanıt
    Sorun olmaz, az olsun randımanlı olsun,,
    Tda7377 veya tda7375 kitlerine yönelebilirsiniz,,, stereo 10-15w verir, ,,,

• manowar90 kullanıcısına yanıt
    Ses çıkışı isinirsa soğutma işi için özel alüminyum gövde gerekir, tuş paneli hiç kullanımlı değil

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    şurada bir proje yapmıslar da heatsink bile koymamıs.
    hayran oldum :D 15v pille bu kadar güçlü ve temiz olması, ayrıca da bluetooth ekstrası hoşuma gitti. pc yi auxtan telefonu da pc kapalıyken bluetoothtan baglanarak kullanabiliyorsunuz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.