Şimdi Ara

Airties Modem'e TP-Link WA501G Repeater Bağlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
1
Favori
15.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir konuda yardıma ihtiyacım var. Üst komşumda Airties kablosuz modem var (muhtemelen RT205 veya RT210). Ben de alt katta kablosuz olarak bağlanmak için TP-Link WA501G Repeater aldım. Çekim mesafesinde bir sıkıntı yok repeaterin içine girince Airties modemi görebiliyorum ama bir türlü aralarındaki bağlantıyı yapamadım. Araştırdığım kadarıyla şifreyi WPA'dan WEP'e çevirmek gerekiyormuş. Acaba aralarındaki bağlantıyı yaptıktan sonra mı şifre koymak gerekiyor? Bazı forumlarda modemin şifresini bilmek yeterli denmiş, doğru mudur? Airties müşteri hizmetlerini aradım, onlar da önce Airties'ın içine girip ayar yapmak lazım diyorlar...

Bu işlerden anlayan birisi varsa yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler.

EDİT: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dorukocuk -- 31 Ocak 2010; 14:04:08 >

• WDS modu aktif hale getirmen gerekiyor. WDS de wpa şifreleme ile çalışmıyor WEP şifreleme yapman gerekir. Modemden WDS modu açıp şifrelemeyi WEP e çevirmen gerekiyor.
    Ama WEP çok kolay kırılabilir bilgin olsun.
  • cevap için teşekkür. WDS'i nereden açacaz?
    WEP kırılabiliyor evet ama etrafta çalacak kimse yok içim raha to konuda
  • unutmadan . repeater içindeki kanal 11 seçili olsun.airties 11 de çalışıyor
  • repeaterın kullanma kılavuzunda 192.168.1.x'li rakamlar geçiyor ama ben 192.168.2.x'li rakamlardan yaptım. modemle aynı aralıkta olsun diye. doğru mu yapmışım?
  • tp linkin sitesinde de her yere baktım bir yazılım yok... yani bu ayarları kolaylaştıran bir arayüz gibi birşey.... elinde olan var mı acaba?
  • evet modemin ip aralığında bir numara vereceksin doğru yapmışsın biraz yüksek verseydin 100-150 gibi çakışma olmasın.
    Airties ın arayüzünde mesh diye geçiyor sanırım adı WDS nin
  • en sonunda tp linki airties ile repeater olarak kullanamayacağıma kanaat getirerek access point yaptım... 10 liralık kablo çekmemek için 3 gündür ömrüm kısaldı... yaşasın kablolar
  • Çok basit arkadaşım. İstiyorsan sana yardımcı olayım geçen hafta kurdum kendime tp link access point. Şifre filan değişmene de gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: invisible

Çok basit arkadaşım. İstiyorsan sana yardımcı olayım geçen hafta kurdum kendime tp link access point. Şifre filan değişmene de gerek yok

access point olarak zaten kurdum ben de ama sorun repeater olarak kurulumda....
    air ties müşteri hizmetleri ile de görüştüm. ne dedilerse yaptım ama repeater olarak görmüyor bir türlü...
    repeater olarak kurduysan biraz anlatabilir msin?

tşk
  • Repeater dediğin. Hem diğer modemden bağlantıyı alsın hemde bağlantıyı yaysın mı? Yoksa kablosuz yayını kablolu yapmak mı?
  • quote:

Repeater dediğin. Hem diğer modemden bağlantıyı alsın hemde bağlantıyı yaysın mı? Yoksa kablosuz yayını kablolu yapmak mı?

kablosuz modeme kablosuz olarak bağlanıp kablosuz özellikli laptop'a kablosuz internet versin diye...
    kablosuz modemin kapsama alanı benim eve kadar gelmiyor. amaç repeaterı tam ortaya koyup modemden alacağı sinyali benim laptopa göndertmesini sağlamak
  • Şuan nasıl bağlandın sen? sen beni profilden msn ine ekle oradan konuşalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi invisible -- 1 Şubat 2010; 18:20:52 >
  • http://www.tp-link.com/support/showfaq.asp?id=151 buraya bak sana herşeyi anlatıyor aslında.
  • şu an işteyim msn yok
    şu anki bağlantı access poin olarak (modem ile tp link arasında kablo var, tp link bilgisayara kablosuz bağlı)
    yarın evde msn'den eklerim
    sağolasın.
  • quote:

http://www.tp-link.com/support/showfaq.asp?id=151 buraya bak sana herşeyi anlatıyor aslında.

yok dostum onların hepsini denedim... olay TP LİNK'te değil olay airties da ... .airties müşt hizmetlerini arayıp repeater olarak tp linki airtiesa repeater olarak da tanıttım ama nafile... benim tahminim kendi repeaterlarını satsınlar diye biryerlerinde bir kilit vb koymuşlar... tabi modemin kendi yazılımı haricinde servis menüsü gibi gelişmiş ayarlar yapılabilecek bir yeri varsa oradan o kilit kaldırılabilir zannımca...

• Bana ulaşamazsan msnden mesai saati içinde modemim içinden çıkan garanti belgesinin üzeriden ithalatçının numarası var orayı ara teknik servisi sana yardımcı olacaktır.
  • Asıl olay connect yaptıktan sonra airties in içini okuyor. En önce sen airtiesin şifresini web yap. sonra tp linkle o şifre ile eşitle
  • quote:

Asıl olay connect yaptıktan sonra airties in içini okuyor. En önce sen airtiesin şifresini web yap. sonra tp linkle o şifre ile eşitle

şifreyi wep yaptım.. kesmedi hatta şifreyi kaldırdım
    ne repeaterda ne de universal repeaterda çalışmıyor...

neyse artık kabloyu aldık çektik... hem en azından bağlantının yarısı kablolu olduğu için benim evin dığında veya komşunun evinde kablosuz ile ilgili problem çıkarsa gel git yapmaktan kurtulduk..

ama kablo çekme ihtimali olmayanlar almadan önce alacakları yer ile mutlaka konulşsunlar... ben hepsiburada'dan aldım... iyi fiyata bulurlarsa bir bilgisayarcıdan alsınlar bağlantıyı da bilgisayarcı yapsın... çalışırsa parasını ödesinler... gerçi benim de iade şansım vardı ama iade edip daha pahalıya başka marka almaktansa 10 liraya kabloyu çektik halloldu

• Hepsiburada şuan benim anlatımım var access point için. Ben iki ürünüde hepsiburadan aldım. Airtiesla konuşmuşsun ama bir de tp link in firması ile konuş. Ben access point hakkında bilinçsizdim.Lcd aldık yeni ondada net tv filan var boş durmasın dedim. Aldım kurmaya çalıştım ama bir türlü kuramadım. Ben ap router diye uğraşıyordum meğer ap client mış neyse firmayı aradım sağolsun yetkili bir güzel anlattı bana. Kurdum. Sorun airtiestan değildir bakma öyle.Tp linkle konuşmakta yarar var.
    Ama olmadı hafta sonu kesin konuşuruz msnden ben sana onu repetar olarak kurduracağım:)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.